Цепенe на ъглите на устните!!!

  • 65 670
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте!От доста време ви чета,но чак сега реших и аз да се включа във форума!Проблемът,за който ще пиша,е следния:от година и нещо насам имам проблем с ъглите на устните.Дерматоложката ми предписа крем,от който проблема се реши,но само временно.Каза ми,че това се получава сезонно,но според мен е от слаба имунна система или нещо друго.Лошото е,че от 3-4 месеца насам не може да ми мине.Не само,че ми се цепят ъглите на устните,ами точно около тях ми е страшно зачервено...Пия витамини,но знам,че това не е достатъчно.С какво да се мажа,какво да правя?Някой имал ли е подобен проблем?Благодаря ви предварително!

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 13:21 от blink_

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Липса на витамини (но не мога да ти кажа точно на кои). Пак ще намеся неправилното хранене (вече ще ми излезе име)... причинява какво ли не- включително и това (и аз съм го имала- основно през зимата, когато витамините поначало са по-малко). Ако пиеш синтетични витамини- наистина не е достатъчно. Отговорът е- пресни плодове и зеленчуци.

# 2
  • Мнения: 1 731
И при мен се получава от време на време,ама е търпимо за сега.Така че ще следя и аз темата. Thinking Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 777
Аз знам че е липса на витамин А и витамини от група В.

# 4
На мен ми казаха,че е липса на Витамин В,в момента го пия,но няма резултат.А за дражетата Мерц имате ли някакви впечатления?Честно казано мен повече ме вълнува с какво да се мажа,за да ми мине?Или докато не се възстанови организма ми от витаминния дефицит,няма да ми минат и устните?

# 5
  • Мнения: 3 777
Мед, мазането с мед много помага. Аз ползвам и гланц с прополис или пчелен клей.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Мажи устните всеки ден с мед и стой така десет минути/без да го облизваш Wink/Звучи елементарно, а прави чудеса Simple Smile

# 7
  • Мнения: 237
На синът ми се цепи по същия начин устата и по това разбирам , че нещо не е на ред . При него това е първия признак , че започва да се разболява . И аз си мисля , че е нисък имунен статус. До сега с нищо не съм го мазала , защото е отшумявало , заедно със болестта.

# 8
Значи ще пробвам с мед,дано да има ефект!Благодаря много за отговорите!Ако има още нещо-ще ви питам отново Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 626
При мен се получава същото, особено преди да се разболея. Миналата година за пръв път ми се случи. Ходих така около месец и после жесток грип ме хвана. Тази година пак.
Миналата година ми бяха изписали Ацик крем, малка тубичка около 5лв. Тази година неможах да го намеря и си взех Ацикловир, той е по евтин, ама колко беше ще те излъжа. Много помага. Личният ми лекар го окачестви като херпес това цепене на устните. Ако намериш първото кремче си вземи него. По-добро е и след ден два ще се оправиш.

# 10
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
На мен ми помага бирената мая.

# 11
  • Мнения: 1 734
И аз го имам същия проблем, появи ли се знам,  че е време да наблегна на по-системното вземане на витамини, след което устните ми много бързо се оправят  Simple Smile
Dani 66, от бирената мая не се ли пълнее?

# 12
  • Мнения: 5 317
Мажи устните всеки ден с мед и стой така десет минути/без да го облизваш Wink/Звучи елементарно, а прави чудеса Simple Smile
Така е .
Има и един български меден вазелин,също много добър.

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 15:11 от brianna

# 13
  • Мнения: 5 103
Липса на витамини, ядене на устните или неправилни грижи за тях.

# 14
  • Мнения: 2 596
Аз съм така постоянно напоследък, горе-долу от както съм родила е така с това цепене на устните отстрани и няма оправия. Не съм пила никакви витамини, но май ще трябва. А това с меда и аз ще взема да го направя.

# 15
  • Мнения: 1 938
Три месеца ми бяха нацепени ъглите на устните Sad Оправих се с Флуцинар.
Нямам представа на какво се дължи това.

# 16
  • Мнения: 3 248
И аз ще ти препоръчам мед, както са казали момичетата преди мен. Peace

# 17
  • Мнения: 215
Имах такова нацепване на ъглите на устните през бременността. Пробвах с мед - на мед хич не ми помогна. Оправих се точно за 1 седмица, с непрекъснато мазане с Дактарин орал гел- по съвет на к. лекар. Причината била липса на витамини.

# 18
Пробвала съм с Дактарин,но нещата станаха още по-зле.Освен това Дактарин-а е за гъбични инфекции,а това не е причинено от гъбички.А какво е това Флуцинар?Някакъв крем ли,какво?И за какво точно се използва по принцип?

# 19
  • Мнения: 1 938
Пробвала съм с Дактарин,но нещата станаха още по-зле.Освен това Дактарин-а е за гъбични инфекции,а това не е причинено от гъбички.А какво е това Флуцинар?Някакъв крем ли,какво?И за какво точно се използва по принцип?
Flucinar - маз 15г.
Активна съставка: Fluccinolonum acetonidum 0,25 mg/1g
Помощни вещества: Glycolum propylenicum, Acidum citricum, Lanolinum anhydricum, Vaselinum album.
Купува се от аптеката. За съжаление съм изхвърлила листовката с упътването. По принцип се изписва против екземи и кожни проблеми.  bouquet

# 20
Можеш ли да ми кажеш този Флуцинар каква цена е?Аз иначе днес си купих медния вазелин-ако той не помогне,ще си купя Флуцинар,независимо каква цена е.Вече направо не издържам с тези нацепени и зачервени ъгли CryДнес дори ми се цепнаха още повече,просто защото си отворих устата по-широко,за да отхапя от ябълката...Ужас

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 571
   Хапвай повечеко спанак Simple Smile Сериозно, аз знам че напукването на ъгълчетата на устните се дължи на липса на желязо. Случвало ми се е няколко пъти и след една-две порции спаначена манджичка всичко се нормализира.

# 22
  • Мнения: 3 760
От години имам подобен проблем /от време на време/. Единствено ми помага мазане с Клобедерм. Той помага и при херпес.

# 23
  • Мнения: 3 342
Може би наистина има връзка с липсата на желязо, защото в момента хемоглобинът ми е малко нисък/109/ и преди няколко дни забелязах такова цепване в ъгълчетата на устните/като малки ранички/. Реших да пробвам с подръчни средства:
-кремът за студено време на Мустела сутрин и
-крем "Здраве" вечер.
Е, днес от цепенето няма и следа. Но при мен може би проблемът не е бил чак толкова сериозен...

# 24
От години имам подобен проблем /от време на време/. Единствено ми помага мазане с Клобедерм. Той помага и при херпес.

Именно това беше лекарството,което дерматоложката ми предписа преди година и нещо и което ме оправяше.Обаче след време като че ли спря да ми действа.Май нямам друг избор,освен да отида на дерматолог.Само трябва да реша при кой,че вече им нямам никакво доверие на тея лекари... Angry

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз съм така от 3-4 мес. По принцип при мен е така всяка зима, но тази вече е "върхът".
 Мазах с какво ли не, нищо не помага - само за малко се пооправя и пак...
 Казаха да пия витамин В(било от тяхна липса).
 На мен мед не ми помага. Сега няколко вечери спя с крем Здраве, та мааалко се пооправих. Обаче довечера съм на зъболекар и си знам, че от утре проблема е с нова сила.
 И аз вече си мисля да ходя на дерматолог(както каза мъжа ми "стига вече с това самолечение").

# 26
  • София
  • Мнения: 551
При детето се получава такова нацепване и по препоръка на лекар го мажа с вит.А.Резултата се появява след 2 намазвания.

# 27
Аз се мазах с Витамин Е (знам,че той е много полезен за кожата),но и това не помогна SadСега пак ще пробвам с Клобедерм,ако и с него нищо не стане,ще ходя на дерматолог.Иначе вие знаете ли някой добър дерматолог,защото аз вече смених трима (помогнаха ми,но само за кратко) и вече не знам към кого да се обърна...

# 28
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
При мен се получи така в началото на зимата, незнам дали беше липса на витамини или нещо друго ,но беше кошмарно.Мазах се с меден вазелин-доста дълго време и в крайна сметка ми мина

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 336
Сестра ми имаше този проблем и лекаря й каза, че е от липса на желязо. Направи си изследване и се оказа, че хемоглобина й е 90. А при мен през бременността се получи така, но след малтофера се оправих.

# 30
  • Мнения: 2 596
Да докладвам: от 3 дни се цапотя с мед, но не помага

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 037
вземи си комб.вит В и А и си пусни изследвания на кръвта лично аз имах липса на желязо и затова ми се цепеха устните посъветвай се с личния си лекар

# 32
Всички казват,че причината е в дефицита на Витамин В,но ето,че всичко може да идва от липсата на желязо...Благодаря ви,момичета!Най-вероятно ще се консултирам с личната ми лекарка

# 33
  • Мнения: 208
Нуждаеш се от пове4е ВОДА! Пий по 2 литра на ден и 6те види6 голяма разлика Hug

# 34
Нуждаеш се от пове4е ВОДА! Пий по 2 литра на ден и 6те види6 голяма разлика Hug

А не-проблема не идва от водата!Аз пия по 2,5-3литра вода но ден!Но като цяло спор няма,че водата е супер важна във всяко едно отношение Grinning

# 35
  • Мнения: 404
На мен ми минава от крем Здраве.

# 36
  • Мнения: 2 596
Извинявайте, че дигам темата, но исках само да кажа за тези, които все още се борят с цепене на ъглите на устните, че след 1-номесечна борба с това се преборих. Взех идеята от вас, тук някой беше споменал за мазане с Дактарин, аз имах неговия заместител Нистатин. Да, той е за гъбички, но при мен имаше поразяващ ефект. Мазах се наистина нон стоп по 24 часа с това, защото и не бях излизала много много от вкъщи и вече устните ми са далеч по-добре. Исках да ви благодаря.

# 37
  • Мнения: 7 186
Тази сутрин и аз се събудих с нацепени ъгълчета. Sad
Дали има връзка с кърменето?
И кое средство има наистина ефект, че в темата доста идеи са дали и малко ще се озоря да опитам всичко. Crazy

# 38
  • Мнения: 2 849
Липса на витамини е .И мазането с мед е много ефикасно . Peace
Дакатрина не се ли приема вътрешно  newsm78

# 39
  • Мнения: 585
Защо не си направиш пълна кръвна картина и не разбереш дали няма някаква причина.
Аз по време на бременността имах този проблем и се оказа нисък хемоглобин. Пих желязо на таблетки и чак тогава ми мина.
Никакви вазелини и тем подобни няма да помогнат ако проблема е вътрешен.

# 40
Това,че ти се цепят ъгълчетата на устните е от липса на желязо. И спанака няма да ти помогне,защото славата му одавна вече е развенчана - всъщност в спанака няма толкова много желязо имало е грешка в десетичната запетая и от там е набеден за много полезен. Трябва или да ядеш повече месо (за предпочитане черен дроб) или Малтофер или някакви такива препарати съдържащи желязо

# 41
От няколко години съм така,изчезва ,появява се..нестига че е грозно но и болезнено,правих си пълна кръвна картина,всичко беше в норма,но на долна граница,желязото също,сутрин като се намажа с дактарин до вечерта нямам ранички...а уж не е гъбичка .Мисля че е слаба имунна система.

Общи условия

Активация на акаунт