Неестествено зачервяване на личицето-моля за съвет

  • 677
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Моето момиченче е с много нежна и бяла кожа,която до скоро беше без проблем.Но от десетина дни вечер и избива една много силна червенина по бузките и брадичката-все едно е с маска. EmbarassedТова е съпроводено с изнервяне и плач,но не знам кое,кое предхожда. Консултирах се с трима детски и един заболекар.Обясненията са от хранителна алергия до студова алергия. Пробвах да спра  "съмнителните" храни, изобщо не излизаме на студено- никаква промяна.Също така зачервяването не е еднакво на двете бузки и се появява така внезапно Sad ,трае с часове и сутрин го няма.За мазането също ми дадоха различни мнения-Бочко,бебешко олио,някакъв балсам на д-р Тайс newsm78,но освен да й омекнат бузките ,няма друг ефект.
Та въпросът ми е - сблъсквали ли сте се с подобен проблем ,как го решихте? Моля ,помагайте със съвети.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 723
Ако са казали хранителна алергия... трябва да се направят изследвания.
Ако наистина е някаква алергия кремчета от типа на Бочко няма да помогнат.
 Не знам дали алергозан (маз) може да се ползва за толкова малко бебе.
Преди да предприемеш нещо се консултирай с лекар алерголог.

# 2
  • Мнения: 7 106
И дъщеря ми като беше на 8-9-10 месеца в следобедните и особено вечерните часове бузките и брадичката пламваха в ярко червено. Някои ми казваха, че е тръгнало зъбче но първото при нея се показана 13 месеца, други, че е студова алергия (беше точно по това време, миналата година), а трети че е от храна. за храна не съм много сигурна, защото аз я захраних късно, като алергизиращите храни ги въведох след годинкана, ама знае ли човек  newsm78. Та в този ред на мисли исках да ти кажа, че всичко си отшумя от самосебе си. само мазах с балсама на д.р Тайс когато бузките ставаха грапави, за навън задължително кремчето за вятър и студено време на Бюбхен или Мустела, спри за известно време цитрусите, кивито, внимавай с прясното мляко и белтъка на яйцето, за шоколада и какаото да не споменавам  Wink. това направих аз в общи линии и тази зима вече нямаме такъв проблем. Забравих да кажа, че дъщеря ми също е с много беличка и нежна кожа. Тази кожа по-принцип си е по-чувствителна и "страда" както от промените в температурата, така и от хранителният режим.
Дано и при вас се размине бързо и без последствия.

п.п. Притесни ме в обяснението ти факта, че казваш, че това изнервя детето и то плаче. да не би да го сърби или нещо друго? Защо все пак не се консултираш и с кожен лекар и то по възможност да я види, когато бузките са зачервени?

# 3
  • Мнения: 282
ЦеНи, и ние имаме такъв проблем, но още не съм я водила на лекар. Зачервяването се появи след едно излизане в студено време (или поне аз така се надявам) и оттогава не изчезва за повече от един ден. Особено се засилва при допир с по-груби материи - вълна, хавлия...Онзи ден случайно попаднах на статия в сп.МАМА от 2005г. и там пишеше за "екземата - детската сърбяща болест или атопичен дерматит". Имаше и снимка - обривът беше същия(ако може да се нарече обрив). Статията не е много окуражаваща, защото авторите твърдят, че болестта може да продължи до началото на пубертета. Sad Причината е намалената или липсваща активност на определен ензим, отговорен за състоянието на ненаситените мастни киселини в кожата.
Най-добре е да се консултираш с дерматолог и да му споменеш за тази диагноза. А той нека да я отхвърли - ти да си спокойна. Аз малката я мажа със зехтин по 7-8 пъти на ден и май има ефект, но като ги знам тези кожни заболявания уж минава,но то само не се проявява.
Дано да съм ти била полезна и не се притеснявай!
Ако имаш нова информация, ми пиши на лични.

# 4
  • Мнения: 307
Много,много ви благодаря,  bouquet  bouquet  bouquet
Точно случаите ни съвпадат-аз също не й давам вече киви,шоколад/не съм давала изобщо/,яйца,краве масло.Но не съм спирала адаптираното мляко.Ще пробвам и кремчетата ,които препоръчвате. През седмицата ще се консултирам и с кожен лекар.А пък че всичко това е и съчетано и с никнещи зъби сигурно усложнява ситуацията.Дано да мине ...

# 5
  • Мнения: 1 072
Вероятно е хранителна алергия. Обаче за да лекуваш, трябва да разбереш към какво точно е и да премахнеш съответната храна. Може да е всичко. Ние имаме към моркови, праскови; сладко, циртуси (това го ям аз, но кърмя и съответно Марк почервенява), може би яйца.. Понякога ми се струва, че постоянно има лека алергия, но сигурно е, защото реагира на нещо, което не съм установила и продължавам да му давам или пък аз ям. При алергия доктора ми каза да видя дали е зачервено дупето - ако да, значи е хранителна, също кожата зад ушите става по-грапава  newsm78 това били първите признаци. Освен кремовете, пиехме капки Zyrtec против алергията.

# 6
  • Мнения: 215
При сина ми се появяват същите червени петна по бузите вечер. Също бяла кожа, много нежна. Воден при мноооого специалисти, единодушни - не е хр. алергия, а атопичен дерматит. Щял да го израсте. Спрях да се притеснявам, защото нито го сърби, нито го боли, нито го дразни. Не се полвиява от храна, а по- скоро от др. фактори- студ, жега, изпотяване, никнене на зъби, прием на панадол и др. Просто кожата там е много суха и неестествено червена. Ежедневно / по 2 пъти/ мажа с д-р тайс и триксера на Авене. Не намаляват зачервяването, но повлияват чудесно на сухотата на кожата.

# 7
  • Мнения: 307
Как точно се казва мазилото на Тайс?Благодаря.

# 8
  • Мнения: 148
Мазилото се казва NACHTKERZEN Балсам.
Моята дъщеря също има такъв проблем. Не съм се консултирала със специалисти, освен педиатъра. Казах и че я мажа с този балсам и тя само каза - добре. Според мен е от зимата и по-ниските температури. Миналата зима беше по същия начин и отшумя, но сега пак се появи. Смятам да купя от защитния крем против студ на Бюбхен и да пробвам.
Успех и на вас! Ще следя темата с интерес.

# 9
  • Мнения: 90
здрасти,ЦеНи!точно миналата седмица откриха на дъщеря ми атопичен дерматит,със същите оплаквания беше.заведох я при детски дерматолог(същия,който е писал статията за атопичния дерматит в списание 9 месеца).не изписва лекарства,освен ако не е тежка форма,само препоръча да се ползва козметика без консерванти и аромати,храни без консерванти,т.нар. естествени храни ,от домашен произход.ако искаш телефон на лекаря пиши на лични.

# 10
  • Мнения: 307
Благодаря ти Eden,
Явно и при нас диагнозата е атопичен дерматит-макар че не ни я е поставил лекар,всички симптоми говорят за това.откакто времето се позатопли ,изчезна и зачервяването.А и аз я мажа с едно кремче на Мустела.Избягвам и храните с консерванти, но няма как да си приготвя краве масло напр. Simple SmileБлагодаря на всички майки за съветите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт