"Къртицата" по ТВ7 22.04-28.04

  • 34 574
  • 546
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0


"Къртицата" е приключенско реалити, в което звезди и съвсем обикновени хора ще живеят заедно за първи път, в продължение на три месеца. Заедно те ще се впуснат в едно приключение, с различни физически и психологически предизвикателства. От успеха на тези изпитания ще зависи развитието на живота им в Базата.

Рапърът 100 Кила, Азис, Николета Лозанова, Рут Колева, Емануела, Кирил Ефремов, Божидар Искренов-Гибона, Жени Калканджиева, Деян Неделчев-Икебаната, Денис Родман и Радина Кърджилова  са известните личности, които приеха да участват в "Къртицата"

______________________________________________________________________________
Линкове:

Фейсбук: https://www.facebook.com/karticata.tv7.bg

Сайт на шоуто: http://www.karticata.tv7.bg/

______________________________________________________________________________


Подхвърлените предмети:

- Купчина пясък, чувал, лист с текст "Вовечни Трохи В Сласт" и мастилен пръстов отепечатък, фитнес уред, радиоуправляемо автомобилче.

- Хамелеон, българо-испански речник.

- Пъзел, кожен диван.


Тестовете:

Тест 1:

1.Къртицата жена или мъж е?
2.Тъмни или светли са очите на Къртицата?
3.Скочи ли Къртицата с бънджи?
4.Има ли Къртицата брат или сестра?
5.По време на церемонията с пликовете Къртицата сред първите 9 участника ли беше?
6.Има ли Къртицата буквата "и" в първото си име?
7.Къртицата беше ли в една от клетките по време на последната битка?
8.Има ли Къртицата татуировка?
9.С лице или с гръб към езерото беше Къртицата по време на "Нощта на Къртицата"?
10.Кой е Къртицата?

Играха: Жени срещу Мишо. Имаха по 6 верни отговора.


Тест 2:

1. Къртицата от известните личности ли е или от гражданската квота?
2. Колко копия бяха забити пред къртицата по време на номинациите миналия четвъртък?
3. Извън София ли е родена къртицата?
4. По-малко от 30кг ли пренесе къртицата по време на мисията Камъните падат?
5. Умее ли къртицата да свири на някакъв музикален инструмент (тук Меги се забави)?
6. Кой беше от дясната страна на къртицата по време на последната нощ на къртицата :
- мъж
- жена
- никой (за този въпрос Меги попита при кое от пренарежданията и й отговориха - "в началото)
7. Има ли къртицата навършени 30 години?
8. Къртицата сред първите 2 групи ли беше по време на играта Самуиловите войни?
9. Миналата седмица къртицата сред тримата най-заподозряни от зрителите ли беше?
10. Кой е къртицата?

Играха: Миглена срещу Азис. Миглена имаше 7 верни отговора, Азис 3

Тест 3:

1. Къртицата има ли специфичен диалект?
2. Пие ли Къртицата алкохол?
3. Обича ли Къртицата рано сутрин да танцува?
4. Къртицата има ли страх от насекоми?
5. Присъства ли буквата "Е" в презимето на Къртицата?
6. Снимала ли се е Къртицата за календар?
7. Участва ли Къртицата в последното предверие?
8. Какъв зодиакален знак има Къртицата:
- земен
- въздушен
- воден
- огнен
9. Посети ли Къртицата импровизираната тоалетна по време на последната нощ на Къртицата?
10. Кой е Къртицата?

Играха: Евгения срещу Миглена. Евгения имаше 7 верни отговора, Миглена - 6.

Тест 4:

1. Къртицата работила ли е някога като барман?
2. Къртицата зодия Дева ли е?
3. Има ли Къртицата страх от паяци?
4. Скочи ли Къртицата с парашут?
- да
- не
- не участва
5. По време на изпитанието "Водно конче" Къртицата с къс или дълъг ръкав беше облечена?
- с къс
- с дълъг
- не участва
6. В миналото Къртицата спортувала ли е активно?
7. Живее ли Къртицата на място, различно от родното й?
8. Къртицата по-висока или по-ниска е от 1.75 м?
- по-ниска е
- по-висока е
- точно 1.75 е
9. Беше ли Къртицата сред претендентите за "Мис Къртица"?
10. Кой е Къртицата?

Играха: Кристина срещу Божидар Искренов (Гибона)

Последна редакция: пн, 29 апр 2013, 12:11 от Taни

# 1
  • Мнения: 0
Поздравления за новата тема, Шепот. Тайно се надявам да споделиш новите си открития, от последното ти включване.  Laughing

ПС: По онези първоначалните ти алгоритми, Кристина връзва ли се за къртичка  Tired

Да, по линия на жени с "и" в името, но все още Евгения ми е основният заподозрян, след отпадането на Николетче.Разбира се, тази седмица ще задълбаем отново в алгоритмите, а и до четвъртък има време, може да се случат интересни събития, например някой нов гаф на сценаристи и редактори. Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 00:51 от Шепoт

# 2
  • Мнения: 1
Поздравления за новата тема, Шепот. Тайно се надявам да споделиш новите си открития, от последното ти включване.  Laughing

ПС: По онези първоначалните ти алгоритми, Кристина връзва ли се за къртичка  Tired

Да, по линия на жени с "и" в името, но все още Евгения ми е основният заподозрян, след отпадането на Николетче, но тази седмица ще задълбая отново в анализите, има време до четвъртък, може да се случат интересни събития, например някой нов гаф на сценаристи и редактори. Simple Smile

А горе-долу кога е бил този момент със сака?  Tired

# 3
  • Мнения: 0
Поздравления за новата тема, Шепот. Тайно се надявам да споделиш новите си открития, от последното ти включване.  Laughing

ПС: По онези първоначалните ти алгоритми, Кристина връзва ли се за къртичка  Tired

Да, по линия на жени с "и" в името, но все още Евгения ми е основният заподозрян, след отпадането на Николетче, но тази седмица ще задълбая отново в анализите, има време до четвъртък, може да се случат интересни събития, например някой нов гаф на сценаристи и редактори. Simple Smile

А горе-долу кога е бил този момент със сака?  Tired

Ами аз вчера прегледах отново първите 5 епизода, там не е, може да е в следващите епизоди до 10-ти, понеже почнах да следя това шоу, когато вече имаше 10-тина епизода, които изгледах във vbox7.com

# 4
  • Мнения: 1
Според мен ще е добре да разиграем тестовете с основните заподозрени  Tired Но, понеже знам че вече доста хора са го направили, някой ако има желание може да сподели  Peace

Шепот, може ли да направиш сравнение (уравнение)  Joy или нещо на база математическите ти познания, между Жени и Кристина, понеже от началото клоня към тях, а са ми еднакви като типаж, но Жени груба, постоянно в центъра на скандала, много явна някак.  Flutter

А относно въпроса "Къртицата обича ли да танцува рано сутрин?" Явно всички са забравили "страстния" танц на Криси рано сутринта, още първата седмица в която Жени беше изолирана. Въпреки че с въпроса, пак насочиха публиката към Неделчев, заради излъченото малко по-рано видео с танц рано сутринта.  Thinking

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 01:17 от Malkata_zaharna_feq

# 5
  • Мнения: 0
Шепот, може ли да направиш сравнение (уравнение)  Joy или нещо на база математическите ти познания, между Жени и Кристина, понеже от началото клоня към тях, а са ми еднакви като типаж, но Жени груба, постоянно в центъра на скандала, много явна някак.  Flutter

За Кристина трябва да проверим дали е участвала във всички мисии - ако да, то тя също би трябвало да е потенциален заподозрян.

# 6
  • Мнения: 1
Шепот, може ли да направиш сравнение (уравнение)  Joy или нещо на база математическите ти познания, между Жени и Кристина, понеже от началото клоня към тях, а са ми еднакви като типаж, но Жени груба, постоянно в центъра на скандала, много явна някак.  Flutter

За Кристина трябва да проверим дали е участвала във всички мисии - ако да, то тя също би трябвало да е потенциален заподозрян.

НЕ скочи с парашута, но там още след Килата, мисията си беше провалена  Whistling
Сега в битката със змиите не участва, защото не и дойде реда  Tired
Ето визитката виж я http://karticata.tv7.bg/uchastnik/9706608, знаците пряко или косвено се връзват  Flutter А и това което ме съмнява с нея, е приликата и с Жени като типаж и в същото време кротка, тиха, но винаги коментира кой може да е къртицата и винаги отива там където се заформи такъв разговор. Няма последователност в номинациите и постоянно насочва другите към някой конкретен играч (различен), а винаги твърди че той е подозрението и от началото.

Малко объркано го написах, но извинете ме, дължи се на късния час  Blush  Peace

# 7
  • Мнения: 0
За Кристина трябва да проверим дали е участвала във всички мисии - ако да, то тя също би трябвало да е потенциален заподозрян.

НЕ скочи с парашута, но там още след Килата, мисията си беше провалена  Whistling
Сега в битката със змиите не участва, защото не и дойде реда  Tired


Ако за тези две мисии е била предвидена да участва, но по стечение на обстоятелствата са били провалени преди нейния ред, то в мисията "Клетката" тя изобщо не бе предвидена да участва и това определено ме е накарало да я изхвърля от подозрения. Ако ти е интересно, ето отново логическата схема, чрез която получих само двама заподозрени - Николета и Евгения (Николета вече е аут, разбира се):

В теста между Жени и Мишо имаше един доста възлов въпрос: "Има ли буква "и" в личното име на Къртицата?". Да направим следната схема:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Имена с буквата  "и":
- Николета, Васил, Евгения, Кирил, Божидар, Велислава, Любомир, Кристина, Марияна, Тони, Миглена, Марина.

    По полов признак:
  - Николета, Евгения, Велислава, Кристина, Марияна, Миглена, Марина.
  - Васил, Кирил, Божидар, Любомир, Тони.


Имена без буквата "и":
- Емануела, Деян, Деян, Рут, Тодор.

   По полов признак:
  - Емануела, Рут.
  - Деян, Деян, Тодор.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Получаваме четири групи:
- Николета, Евгения, Велислава, Кристина, Марияна, Миглена, Марина.
- Васил, Кирил, Божидар, Любомир, Тони.
- Деян, Деян, Тодор.
- Емануела, Рут.

Както виждаме, най-многобройна се оказва групата на жени с буква "и"- може би с това се обяснява защо във въпроса се пита именно за буквата "и". Логично е да приемем, че  Къртицата е сред най-многобройната група, иначе кръгът от заподозрени се стеснява съществено, а продуцентите нямат интерес от това. Благодарение на тези разсъждения определяме, че Къртицата е жена.

Постарах се да направя следната статистика:

- в "Перото" участваха 12 човека: Мишо, Николета, Донков, Марина, Тони, Марияна, Жени, Кристина, Емануела, Гъзис, Киро, Гибона, Любо, Икебаната.

- в "Клетката" участваха 10 човека: Донков, Рут, Миглена, Николета, Тони, Икебаната, Емануела, Киро, Жени, Любо.

Математически погледнато, това са две множества и трябва да намерим тяхното сечение, тоест общите им елементи, защото Къртицата би трябвало да участва във всички мисии - така получаваме елементите :

- Деян Донков, Николета, Емануела, Евгения, Тони, Деян Неделчев, Любомир, Кирил.

Тези елементи формират ново множество, което трябва да съпоставим с множеството от жени с буквата "и", определяйки сечението на тези множества:

- Николета, Евгения, Велислава, Кристина, Марияна, Миглена, Марина
- Деян Донков, Николета, Емануела, Евгения, Тони, Деян Неделчев, Любомир, Кирил

Общите елементи са: Николета, Евгения.


ПП. По-късно установих, че Емануела се казва Емилия и тя също спада към най-голямата група, но впоследствие, благодарение на въпроса "С лице или с гръб към езерото беше Къртицата...." се установи със сигурност, че Емануела няма как да е Къртицата, понеже тогава тя не беше в базата и този факт запазва коректността на резултата от логическата схема.

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 02:14 от Шепoт

# 8
  • Мнения: 1
Така, ако бъркам някой да ме поправи, но досега пропусната мисия нямат Жени, Донков, Неделчев, Кирил и Тони  Tired

Тоест, ако съпоставим това множество, с множеството, обаче на мъжете, които има "и" в първото име и не са пропускали мисия досега:

-Жени, Донков, Неделчев, Кирил, Тони
-Васил, Кирил, Божидар, Любомир, Тони

Общите елементи са: Кирил и Тони

Тоест  може да заключим, че къртицата е измежду Жени, Кирил и Тони  Thinking
Защото все пак "Нищо не е такова, каквото изглежда."  smile3508

И все пак някой може ли да напише отговорите, които са дали участниците на тестовете досега? Все още не ми е ясно как засичате, кой, как, какво и защо, след като някой отговори за някои участници не са ми известни...  #Crazy

# 9
  • Мнения: 4 592
Няма кой да ги напише отговорите, защото не са ги обявявали. Peace

# 10
  • Мнения: 1
Добре, не се изясних точно. Някой да напише предполагаемите отговори. Нали всеки от участниците казва с профила с който е играл.  Flutter Бих се заела да го направя, но последните седмица и половина, поизпуснах епизодите, мисии, разговори и на някои неща, дори като знам с профила на кой е играно, пак няма как да го направя  Peace

# 11
  • Мнения: 0
Имайки предвид въпрос 5 от последния тест, добре ще е да видим по колко човека има в съответната група - ако  една от групите се окаже доста по-голяма, то най-вероятно Къртицата е именно в тази група, а пък тези от другата група, ако са само 2-3 човека, спокойно можем да ги изключим от заподозрените. Но в момента само презимето на Тони знам - Славчев, но пък той още с надписа "Вовечни Трохи В Сласт" е твърде очевиден, за да е Къртицата.

# 12
  • Мнения: 1
Топ 3:

Евгения Георгиева Калканджиева
Тони Славчев Христов
Кирил Иванов Ефремов

Иначе:

Емилия Иванова Цветкова
Рут Неделчева Колева
Деян Донков Николов
Божидар Георгиев Искренов
Марина Димитрова Певтичева

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 04:25 от Malkata_zaharna_feq

# 13
  • España
  • Мнения: 1 193
Мисля,че Киро е прекалено натрапващ се,за да е той! Wink Също както и Тони!
КЪРКанджиева( добре й пасва тази "фамилия" ),общо взето,загуби доста от участието си в този формат...лично на мен ми беше симпатична преди това,но .....злобата,лицемерието и пиянското фъфлене ми идват "ту мач"! И е крайно време,покровителите й  да й прошепнат да понамали "огнената вода" малко!
Марияна продължава да ми е сред заподозрените на мен....и,едно лирично отклонение....визуално ми прилича на ..."Ранната Сашка Васева".... LaughingОсвен това ..мисля,че не я е страх от Змии  Wink!
Гибона също не ми е излизал от полезрението!!!

А Валя и Моро не е зле да ги сменят вече....ей така за по-различен цвят дори....превъртам моментите с тях....далеч съм от мисълта,че "висша форма на морал е "да умееш да свариш една тенджера боб",а и дори не са ми смешни!!!
 
П.п.   bouquet "цветяяяяяя..за новата тема"!

# 14
  • Мнения: 472
Топ 3:

Евгения Георгиева Калканджиева
Тони Славчев Христов
Кирил Иванов Ефремов

Иначе:

Емилия Иванова Цветкова
Рут Неделчева Колева
Деян Донков Николов
Божидар Георгиев Искренов
Марина Димитрова Певтичева

Мога да добавя Деян Ангелов Неделчев.

Общи условия

Активация на акаунт