Остров Тасос - 5

  • 83 828
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
А запитали ли сте се какво правите в един момент ако гърците пак решът да стачкуват.аз съм твърдо против ходенето в Гърция тази година

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
А запитали ли сте се какво правите в един момент ако гърците пак решът да стачкуват.аз съм твърдо против ходенето в Гърция тази година
- охххх - миналия ден чух, че Златоград бил блокиран, но от наша страна, че не пускали гърците микробуси над два тона....абсурди балкански.

# 32
  • София
  • Мнения: 15 216
kir400, гледам, че и в темата за Гърция призоваваш да си седим в България. Сигурно разбираш, че всички сме почивали на нашето черноморие и ако беше толкова прекрасно, нямаше да тръгнем в други държави. Темата е безкрайна. Не ми се започва писането за минусите на почивките на нашето море.

Гърците стачкуват от години, но по умен начин - извън сезона и не така, че да си прецакат туристическия бизнес.

# 33
  • София
  • Мнения: 104
Малко в обратен ред, но следното:
Относно гръцките стачки - за съжаление не са особено предвидими, защото преди 2 години ако не се лъжа бяха блокирали Пирея, откъдето тръгват фериботите за островите и хиляди европейци поспаха на пристанището няколко дни и си провалиха почивката.
Миналата година пък и точно преди сезона, тъй като непрекъснато се говореше, че ще излизат от ЕС и не се знае въобще какво ще се случи, също огромно количество западни туристи основно отмениха резервациите си. За наш късмет обаче последно затварят Гоце Делчев-Ексохи, така че шанс за минаване имаме Grinning, а и тези неща обикновено водят до сваляне на цените.
За картата и въпроса с плажовете - мога да ти кажа подробно само за източната половина, защото на мен лично ми харесва частта от Лименас до Потос, западната част не е по моя вкус - много ми е равна и незелена и не съм пробвала никога.
Лименас - и сравнително голям град и пристанище, плажа поне за мен не е ок, защото е тесничък и в никой случай не особено пясъчен.
На около 2 км по на юг - и пеш сме ходили е плажът на Макриамос - частен така да се каже и едно от малкото места където има и спасител. Достъпа се плаща - около 2-3 евро на човек, отделно чадър и шезлонг и то ако има свободни останали от гостите на комлекса. Плажа обаче е страхотен - много фин пясък и плавен преход, като залив и без особени течения, най-вероятно от мрамора наоколо и при спокойно време - като стъпиш във водата от него се вдигат едни бляскави частички като златен прашец във водата - невероятна гледка. Случвала съм обаче и каша от водорасли в края на сезона.
От входа на Макриамос по един черен път се стига до Салиара /не мога да определя разстоянието, но поне 10 до 15 км/. Салиара трябва да се види задължително, но плажуване не препоръчвам. Има толкова много хора, респективно чадъри и шезлонги на изключително ограничено пространство и общо взето, ако отидеш след 10 - седиш прав. Мястото обаче е красиво - няма пясък, а много малки парченца мрамор, които правят плажа да изглежда бял, а водата изумрудена.
Тази карта дели Голдън бийч на две - не знам защо, за мен си е една голяма плажна ивица - за Скала Потамия и Скала Панагия в темите е писано много, така че виж назад в темите. Повечето момичета са доволни.
По-надолу вече е Кинира - малко село с 5 къщи накръст, едно от моите любими места, защото няма хора, точно на завоя е малкото плажче на селото - пясъчно, плитичко, става.
На 2км от Кинира е Парадисос - - залив вкопан в планината, до който се слиза по две стръмнички черни пътя, все по пренаселен обаче. Иначе е ситен пясък, плавен преход и т.н. идеално за деца. Принципно е хубаво да се знае, че в началото на сезона - Юни например няма вълни и вятър, докато края на Август и Септември си духа вятър и на повечето плажове си има и вълни. Пиша го, защото моята глезла се страхува от вълните и не иска да влиза във водата.
Малко по-надолу не е написано, но има един Агиос Йоанис - труден достъп надолу към плажа, а самия плаж без грам пясък - само камъняци - във водата тоже Mr. Green Определено не е за малки деца, освен ако не са с аква обувки, за сметка на това обаче хора почти никакви.
После е Алики - известно чудо на района - мнението ми е подобно на това за Салиара - вижте го отгоре от пътя и не се тъпчете и прескачайте с народа.
Още по-надолу има един Ливади бийч - тук е добре да се вметне как гърците казват тази дума - звучи общо взето като "бич" Mr. Green Обикновено е зеленясал от водорасли.
За Гьола имаше в предишната тема подробно - но това не е плаж все пак.
Последно - точно на Астрис има едно малко плажче - вижда се от самия път - пясъчно и с плавен преход, подходящо за деца. Хора също няма много.
За Потос и района пак имаше мнения за плажовете съвсем скоро - така че виж, да не дъвчем едно и също.
Въобще аз тълпите от хора всячески ги отбягвам, така че не знам дали мнението ми ще ти свърши работа, но все пак Wink

# 34
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
СИГУРНО Е коментирано, но нямам време да ровя из старите теми-кое е интересно да се види в Тасос като забележителности, интересни места?

# 35
  • Мнения: 487
Записче,да ви следя.Завиждам благородно на тия които са поели към Тасос за почивните дни Hug

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте,

Чух, че в Гърция срещу символична сума,предлагат да ти сготвят някаква манджа,били някакви баби,
поръчваш нещо и след обед те чакат някъде около плажа с готова храна.
Някой чувал ли е за подобно нещо  и дали се предлага на Тасос,по скоро на голдън бийч. newsm78

# 37
  • Мнения: 452
Здравейте,

Чух, че в Гърция срещу символична сума,предлагат да ти сготвят някаква манджа,били някакви баби,
поръчваш нещо и след обед те чакат някъде около плажа с готова храна.
Някой чувал ли е за подобно нещо  и дали се предлага на Тасос,по скоро на голдън бийч. newsm78
Нито съм чувала, нито съм виждала нещо подобно. Бяхме на Голдън бийч миналото лято. А защо е необходимо това упражнение всъщност при наличието на толкова места за хранене, от хубави по-хубави?  Hug

# 38
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Супер е ,малко диво,но пък хората са гостоприемни. Peace

# 39
  • русе
  • Мнения: 140
Здравейте, никога не сме били в Тасос, и изобщо в Гърция. Решили сме юни месец да почиваме там с още едно приятелско семейство. Прочетох старите теми, уж се ориентирах кое къде е, спряли сме се на Голдън бийч, изпратих доста запитвания, някъде вече е заето, някъде цената ни изглежда твърде висока. Иска ни се да сме сравнително близо до плажа, държим на градина и барбекю, за да има къде децата да тичат. Търсим или два апартамента, или студио и апартамент / държим едното да е апартамент, тъй като ще водим и едната баба с нас  Simple Smile / . Въпросът ми е дали някой има отзиви от следните места:
http://www.nereids-thassos.gr/en/index.html   - засега това ни е фаворит, тъй като е най-близо до плажа, и то точно до Хриси Амудия, а и разполагат с 2 свободни апартамента
http://www.asmaton-muses.gr/
http://www.aithrion1.gr/  - тук градината ни хареса
http://www.go-thassos.gr/thassos-online-directory/estia-apartments.html

От споменаваните в темата студия само в Плеядите имат свободни места, цената е добра, но не ни допадна, че няма градина там.

Исках още да ви попитам какъв процент капаро са ви искали да изпращате? На нас ни искат 30% от цялата сума  Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 1 945
Обикновено капарото е 30% от сумата. Не съм почивала на Тасос, били сме само на 1-дневна разходка. Все пак се интересувам от темата и проучвам района за бъдещи почивки.
Ако изберете последното място ще бъдете сами в къщата, защото тя се състои само от 2 апартамента. Но пък не е на много хубаво място - малко по-отдалечена е от плажа, а и там плажът е по-лош, отколкото малко по-на север.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 216
stef77, не мога да кажа конкретно за студията, само за местоположението им. Първото и третото са еднакво близо до плажа. Третото е много близо до хотела, в който бяхме миналата година, и е буквално на 2 минути от най-добрата част на плажа - според мен. Има много добър плажен бар, с чадъри и шезлонги, които са безплатни за клиентите на бара; поддържа се много чисто. Ако първото място ви е фаворит заради близост до плажа, третото най-малкото не му отстъпва.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 856
stef77, и аз като теб никога не съм била на почивка в Гърция. Благодаря на всички , които споделят своите мнения.  bouquet
И така се спрях на тази къща в Скала Потамия за 6 дни, юли месец, апартамент с 2 стаи.

http://www.studios-kierion.gr/

Изпратих капаро 50% (150Е ) чрез Westеrn Union още през януари. Laughing

Последна редакция: сб, 04 май 2013, 15:32 от maiche

# 43
  • русе
  • Мнения: 140
Благодаря ви много за коментарите! Имаме още 2-3 дена да изберем окончателно и да изпратим капарото.

maiche , виждам, че и вие сте от Русе  Simple Smile Решили ли сте вече по кой път ще минете? Аз много се надявах да отворят Маказа, но доколкото чета едва ли ще стане  Sad  и се чудя дали през Златоград или Свиленград да минем. Така или иначе сме решили да си разделим пътя с нощувка в района на Кърджали / още проучвам къде точно / .

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
През Свиленград е по-лек пътя и е за предпочитане.

Общи условия

Активация на акаунт