Остров Тасос - 5

  • 83 830
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 856
stef77, мислим през Златоград и там да имаме една нощувка.

# 46
  • Мнения: 3 835
През Свиленград е по-лек пътя и е за предпочитане.

Подкрепям на 100%! Пътят през Златоград е с много завои и доста тесен на места. Ако сте с малки деца, на които им става лошо по завои, изберете Свиленград.
На язовер Кърджали има няколко приятни хотелчета за спане.

# 47
  • Мнения: 87
А от София кой път е по-прав да кажем до Тасос? (заради хора дето има става лошо питам)
Дори да е по-дълъг newsm78

# 48
  • Мнения: 3 835
Всъщност може да се мине през Пловдив-Свиленград-Тасос - тук няма никакви завои. Друг вариант е през Кулата - Солун-Кавала-Тасос. Тези два маршрута обаче са доста дълги. Най-прекият е през Банско-Гоце Делчев-Драма-Кавала-Тасос, но има завои, които обаче не са остри, а по-полегати и лесно се пътува. Най-много завои има през Златоград.

# 49
  • Мнения: 87
Всъщност може да се мине през Пловдив-Свиленград-Тасос - тук няма никакви завои. Друг вариант е през Кулата - Солун-Кавала-Тасос. Тези два маршрута обаче са доста дълги. Най-прекият е през Банско-Гоце Делчев-Драма-Кавала-Тасос, но има завои, които обаче не са остри, а по-полегати и лесно се пътува. Най-много завои има през Златоград.

Много благодаря, значи се очертава Гоце Делчев-Драма-Кавала-Тасос, ще пия хапчета и дано съм ОК Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 3 771
А от София кой път е по-прав да кажем до Тасос? (заради хора дето има става лошо питам)
Дори да е по-дълъг newsm78

merrlyn Същото питане го има в темата На море в Гърция, погледнете и там. Сигурно знаете, но все пак да ви кажа, като стигнете в Кавала продължете за Керамоти и от там вземете ферибота за Тасос. Приятно пътуване.

# 51
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Записвам се в темата, защото най-накрая се реших и аз да резервирам за Тасос (вече трета година гледам и се чудя ooooh!, никога не сме били в Гърция по принцип.). Понеже живеем в чужбина и през август сме в България, сме принудени да предвидим почивката там за средата на месеца. Знам , че не е най-подходящия момент, но вече много години имаме ваканция само август и сме се примирили. С две деца сме, на 7 и 9 години, калени пътешественици Laughing
Rезервирах чрез Booking  един апартамент на Голдън бийч,  ( в Nereids studios)не съм предплащала нищо, каквато е политиката на този сайт. Предпочетох да мина през добре познатия ми букинг вместо да пиша мейли на английски до хотелите, дано не съм сгрешила в тактиката.
Ще пътуваме от Габрово и най-вероятно ще направим някъде етап. Надявам се да отворят новия проход до август newsm78
Та това , за запис. До скоро! Надявам се да се намери някой друг за същия период като нас Grinning

# 52
  • Мнения: 3 835
Здравейте! Записвам се в темата, защото най-накрая се реших и аз да резервирам за Тасос (вече трета година гледам и се чудя ooooh!, никога не сме били в Гърция по принцип.). Понеже живеем в чужбина и през август сме в България, сме принудени да предвидим почивката там за средата на месеца. Знам , че не е най-подходящия момент, но вече много години имаме ваканция само август и сме се примирили. С две деца сме, на 7 и 9 години, калени пътешественици Laughing
Rезервирах чрез Booking  един апартамент на Голдън бийч,  ( в Nereids studios)не съм предплащала нищо, каквато е политиката на този сайт. Предпочетох да мина през добре познатия ми букинг вместо да пиша мейли на английски до хотелите, дано не съм сгрешила в тактиката.
Ще пътуваме от Габрово и най-вероятно ще направим някъде етап. Надявам се да отворят новия проход до август newsm78
Та това , за запис. До скоро! Надявам се да се намери някой друг за същия период като нас Grinning

Добре дошла при нас! Сигурна съм, че почивката на Тасос много ще ви хареса. Ако тръгнете от Габрово, нали минавате през Шипка? Оттам Казанлък-Стара Загора-Свиленград-Александропулис-Тасос. След прохода, пътят е прав, широк и съвсем спокойно може да го вземете на един път. Като тръгнете сутринта, късният следобед ще сте на острова.  Peace

# 53
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
И аз съм ЗА пътя през Свиленград.  Peace Много спокойно минаване през границата (я има 1-2 коли, я - не), после широк и прав път (има само един много малък участък, който отдавна е в ремонт, но може тази година вече да е готов - проблемът при него е, че има ограничение на скоростта, но е само за 15-20 км, не повече), после магистрала като слънце с една тол такса.
Ние пътуваме от София през Свиленград, но разделяме пътя, че имаме къща на ръба на най-източните Родопи. От София ако се пътува е малко обиколно. Но за тези, които се спущат от Варна, Русе, Пловдив, това е удобен вариант.

# 54
  • някъде там
  • Мнения: 33
записвам се в темата, още малко остава до нашата почивка, която очаквам с огромно нетърпение  smile3548

# 55
  • Мнения: 13
Да , пътя е хубав. Ние минахме и на отиване и на връщане от там-през КПП Капитан Петко войвода. На 1-ви май имаше 3-4 коли , а на 5-ти  нито една. Още е в ремонт участъка след Орестиада, но е 15 км. Тол-таксата на магистралата беше 2,40 евро .

# 56
  • Мнения: 1 194
Смърфиетка благодаря за посрещането Grinning
Мисля, че ще разделим пътя на две, защото през ваканциите ставаме късно (особено шофьора  Laughing) и няма да тръгнем преди 10-11 часа. Не искам да "губим " ден, защото имаме само 6 нощувки и ще тръгнем предния ден, с преспиване на края някъде, може би Александропули...още не знам.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 013
Здравейте! С приятеля ми се записахме на 3-дневна екзкурзия до Кавала и Тасос. В Тасос ще нощуваме  в хотел в Лименас.  Искам да попитам има ли хубав плаж там или около него?
Иска ми се да посетя Giola lagoon, но е доста далеч от Лименас (в другия край на острова). Има ли някакво автобусче, което да ни закара там? 

# 58
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен.Живот и здраве до месец може и да отскочим до Тасос за 2-3 дни.Харесали сме един хотел в Лименас,искам да ви питам колко км е от Свиленград до Керамоти?

# 59
  • Мнения: 3 835
Здравейте и от мен.Живот и здраве до месец може и да отскочим до Тасос за 2-3 дни.Харесали сме един хотел в Лименас,искам да ви питам колко км е от Свиленград до Керамоти?

Около 290 км.

Здравейте! С приятеля ми се записахме на 3-дневна екзкурзия до Кавала и Тасос. В Тасос ще нощуваме  в хотел в Лименас.  Искам да попитам има ли хубав плаж там или около него?
Иска ми се да посетя Giola lagoon, но е доста далеч от Лименас (в другия край на острова). Има ли някакво автобусче, което да ни закара там? 


До Лименас хубави плажове са Нистери и Макриамос. Първият е една идея след края на града, а втроият е на около 5 км. По принцип има автобус, който обикаля острова, но питайте в хотела за разписанието му.

Общи условия

Активация на акаунт