Нея Ираклица, Нея Перамос, Палио, Гърция

  • 105 968
  • 210
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 67
aiwabg, благодаря!
На нас ни предстои почивка в началото на септември в Нея Перамос и всяка информация за цени и забавления, ще е полезна.

# 196
  • Мнения: 9 162
Meze e чисто българска кръчма! В този ред на мисли ако искам бг кръчма ще съм в БГ нали  Wink
Собствениците са българи, имат същата в София в кв. Изток  при Лидл, и в кръчмата си се пълни само със сънародници, ако ти липсват докато си на почивка в ГР Mr. Green  грък там трудно ще видиш, нищо особено не е порциите са малки и е леко скъпо. 

# 197
  • Мнения: 1 069
Aми аз не споделям мнението за малки и скъпи порции.
Цените бяха същите като на други места, обслужваха ни гърци. Сега в кухнята дали са били българи - не знам.

На мен ми харесва, че е буквално на плажа и гледката особено при залез слънце е много приятна Simple Smile



Неа Перамос е скучен, Неа Ираклица е много по-приятен и по-фрашкан Simple Smile

# 198
  • Мнения: 3
Здравейте, дали има някой който този месец вече е бил и се е върнал от Гърция и може да сподели, дали проверяват на границата за внос на храни и какво е разрешено да се внася?

# 199
  • Мнения: 9 162
Никой не те спира да внасяш или изнасяш нищо, с изключение на нелегални емигранти Mr. Green
пс. не се сдържах Joy

# 200
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Здравейте, дали има някой който този месец вече е бил и се е върнал от Гърция и може да сподели, дали проверяват на границата за внос на храни и какво е разрешено да се внася?

Нали сме в ЕС , няма митница !
Само граничен фейс контрол , понякога съвсем формален.

# 201
  • Мнения: 3
Питането ми е свързано с информацията разпространявана от медиите ( последно четох публикация от 10.08.2018г.), че във връзка с болестите по животните гръцките власти са забранили внасянето на месо и млечни продукти и ги конфискуват на границата. Тъй като ще пътуваме другата седмица и искам да знам дали мога да си взема някои неща за децата.

# 202
  • софия
  • Мнения: 25 392
Не били компютри, а компоти, не ги внасяме, а ги изнасяме.
Забранен е вносът ОТ Гърция. Върнахме се във вторник. Никой нищо не ни е питал и проверявал. Донесох си луканико. Mr. Green
https://btvnovinite.bg/bulgaria/zabranen-e-vnosat-na-svinsko-ot- … a-po-svinete.html
http://www.sandanski1.com/sandanski1.php?subaction=showfull& … from=&ucat=34

Не са ни дезинфекцирали колата.

# 203
  • Мнения: 3
Много благодаря за актуалната информация, а ето тази новина имах предвид, която съобщиха и по новините

http://m.focus-news.net/?action=news&id=2532680

 Гърция със строги правила – колко храна може да пренесете през граница и за какво правят проблеми южните ни съседи“. Това пише “Скопие 24” като коментира, че чуждите туристи, които през лятото изберат Гърция като дестинация за почивка, могат да се сблъскат с проблеми с храната в южната ни съседка. Когато става въпрос за такава като домати, чушки, краставици, месо, а дори вода, тя трябва да бъде поставена в багажника на автомобила или малък хладилник. В Гърция нямате право да внесете месо, мляко и млечни продукти, пише още медията. Позволено е да се внасят само 40 броя цигари или 50 грама тютюн. Позволен е и 1 литър концентрат, който съдържа повече от 22% алкохол или 2 литра с по-ниска алкохолност. Когато става въпрос за бира, можете да внесете 12 литра, а вино – 4, предава Радио „Фокус“ в рубриката „Балкански туристически часовник“.

# 204
  • София
  • Мнения: 14 637
Абсолютна глупост, препечатка от скопски сайт - за макетата може и да има такива ограничения, те не са в ЕС. Ха, 40 цигари, ужас.😂😂😂 Носи си ядене, не се притеснявай.

# 205
  • софия
  • Мнения: 25 392
Много благодаря за актуалната информация, а ето тази новина имах предвид, която съобщиха и по новините

http://m.focus-news.net/?action=news&id=2532680

 Гърция със строги правила – колко храна може да пренесете през граница и за какво правят проблеми южните ни съседи“. Това пише “Скопие 24” като коментира, че чуждите туристи, които през лятото изберат Гърция като дестинация за почивка, могат да се сблъскат с проблеми с храната в южната ни съседка. Когато става въпрос за такава като домати, чушки, краставици, месо, а дори вода, тя трябва да бъде поставена в багажника на автомобила или малък хладилник. В Гърция нямате право да внесете месо, мляко и млечни продукти, пише още медията. Позволено е да се внасят само 40 броя цигари или 50 грама тютюн. Позволен е и 1 литър концентрат, който съдържа повече от 22% алкохол или 2 литра с по-ниска алкохолност. Когато става въпрос за бира, можете да внесете 12 литра, а вино – 4, предава Радио „Фокус“ в рубриката „Балкански туристически часовник“.
Собственият филтър на проверени новини е доста важно нещо. Аз знам, че България е в ЕС, а Македония не и с това ще приключа коментара на македонската преса.

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Здравейте.Смятаме да отскочим другата седмица до Неа Ираклица или Неа Перамос.Може ли да препоръчате апартамент за настаняване на 5 души,че сме за 1 нощувка и много ми отказват за толкова ,а в букинг има много малък избор.Кое от двете селища е по-добре откъм таверни,пекарни ,плаж и разходка.С две деца ще сме

# 207
  • София
  • Мнения: 14 637
И на място ще ви откажат за 1 нощувка, за съжаление. Играхме го едно лято този филм, не дават за по-малко от 3 нощувки. Накрая се прибрахме в Гоце Делчев.
Иначе, по-голямата лудница(магазини, заведения и купища хора) е в Неа Перамос.

# 208
  • Мнения: 73
Някой да даде контакти за Ираклица Simple Smile
Да си запазим място.

# 209
  • Мнения: 314
И на място ще ви откажат за 1 нощувка, за съжаление. Играхме го едно лято този филм, не дават за по-малко от 3 нощувки. Накрая се прибрахме в Гоце Делчев.
Иначе, по-голямата лудница(магазини, заведения и купища хора) е в Неа Перамос.

многократно сме спали за по 1 нощувка и няма проблем
пробвано е на много места много пъти

Общи условия

Активация на акаунт