Теди Велинова и д-р Енчев

  • 36 288
  • 534
  •   1
Отговори
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Вчера попаднах случайно на едно интервю с д-р Енчев и Теди Велинова.Не че имам нещо против тях,но останах  ей така  Shocked когато разбрах доводите им за избор на секцио,а именно,че при нормално раждане плодът страда.Нямам нищо против,нека всеки да ражда както си иска,но някое нераждало момиче може да гледа това и да реши,че е истина.Най-много ме порази факта,че това се тиражира от лекар.Хайде,ако някоя манекенка го разправя това иди дойде,ама дипломиран медик  ooooh!
Когато аз раждах,докторите ме поздравиха за избора ми за нормално раждане.Израждащият ме лекар сподели,че жена му е родила и двете им деца нормално и това е най-силният му аргумент,когато мотивира бременните да изберат естественото раждане.
Ето го и въпросното интервю:
http://tv7.bg/predavaneto//video/?id=9718272
Видях,че интервюто е разбунило духовете в една друга тема и понеже и на мен ми направи силно впечатление реших да пусна тази тема.Вие сте...

# 1
  • Мнения: 25 586
Не че имам нещо против тях,но останах  ей така  Shocked когато разбрах доводите им за избор на секцио,а именно,че при нормално раждане плодът страда.

Естествено, че страда. Ако не вярваш, пробвай да се промъкнеш през отдушника на банята и ела пак да споделиш впечатленията си.  Laughing
Според теб, защо родените по естествен път бебета се раждат с... Да кажем, разкривени черти на лицето и деформиран череп? М? Мислиш, че не ги боли?
Никой не може да отрече, че оперативното изваждане на бебето е най-щадящо за него. За майката... Не знам. За мен също би било по-щадящият метод, ако имах право на избор. Нямах обаче. Минах си изтезанието с окситоцинчето, липсата на обезболяване и т. н., благодарение на което най-голямата мечта в живота ми - да стана майка, се превърна в един от най-големите кошмари. (Може да е съвпадение, но останалите също са свързани с лекари и болници. Малшанс!) Нисък праг на чувствителност към болка, какво да се прави. Може проблемът да е в мен, но това не пречи да намразя всички тези, които ми го причиниха. Уж за мое добро...
Преживях го, оцелях, но ако имах право на избор, изобщо не бих се и замислила. Естествено раждане без обезболяване - не, мерси!  Stop
Подарявам го на мазохистките.

# 2
  • някъде
  • Мнения: 979
Абсолютно,на 100000% подкрепям Каката!Това естествено (първобитно) раждане ми вгорчи двата най-хубави момента в живота.Толкова болка,зверска болка....Нека все повече майки раждат секцио,стига сте ревали!Като искат секцио да си го имат!Като искат вагинално-такова да е!

# 3
  • Мнения: 25 586
Абе, даже първобитните жени са раждали по-леко, защото са го правили по естествен, природносъобразен начин, а не легнали по гръб в неестествена поза, омотани в системи, със скачащи по коремите им примати, които за разкош ги навикват през цялото време, че ще си уморят бебето, защото не напъват достатъчно (или напъват прекалено силно, според зависи)...

# 4
  • Мнения: 11
Подкрепям напълно мнението на Кака Сийка за нецивилозаваното раждане по естествен път.
В чужбина не съм чувала някоя да ражда по естествен начин, освен спомените на някоя възрастна жена на 80 години. Раждат им се две, даже три деца. Не знам дали секциото е фактор за прираста  на населението, но определено е време българката да стане европейка.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 395
Много съжалявам, че сте имали такива тежки и болезнени раждания.
Аз изпитвах същите страхове, бях много слаба с много тесен таз, бебето беше доста едро, но предполагам, заради опита и професионализма на моят лекар, раждането мина леко, безболезнено и изумително бързо.
Имах силни болки аз пък от епидурала, за който ужасно съжалявам.
На практика ми сложиха упойката и буквално след 7 минути бях родила.
Ама болки в главата, тежък мигренозен пристъп, който ме събори на легло за около 5 дни и всеки шум и светлина изживявах като ад.
И сега се чудя, изобщо дали ми трябваше този епидурал. Лекарят ми също се чудеше, защото ме наблюдаваше и нямах вид да изпитвам силни болки при контракциите, но накрая реши, че в 21 век живеем и няма да рискува да ми вгорчи живота с тежко болезнено раждане, ама ето на, получи се приказката "ти къде го чукаш, то къде се пука".

# 6
  • София
  • Мнения: 2 104
Подкрепям напълно мнението на Кака Сийка за нецивилозаваното раждане по естествен път.
В чужбина не съм чувала някоя да ражда по естествен начин, освен спомените на някоя възрастна жена на 80 години. Раждат им се две, даже три деца. Не знам дали секциото е фактор за прираста  на населението, но определено е време българката да стане европейка.


В чужбината само секцио викаш.
От теб го разбирам това.
Сигурна съм, че и те не знаят.
Като е толкова опасно естественото раждане, да вземат да го забранят.

stefanel, изобщо не се изненадвам, тя Велинова все едно има нещо естествено останало от нея, че пък естествено да ражда.

# 7
  • Мнения: 170
И сега ще настане една мътна и кървава тука. Ще се опълчат едни срещу други "естествено" и "неестествено" раждали, "нормално" и "ненормално" родили, родили "вагинално"(всякаш може анално Joy) и такива със секцио...и изобщо ще настане мор и сеч....Що просто не оставите всяка жена да си ражда както иска(стига да е под лекарски контрол и разбира се най добре в болница), какво мине, не мине и се появи някой да лее жлъч срещу раждането със секцио...ми раждай си както си искаш и остави другите да си раждат и те както намерят за добре...

ПП В отметка вметнах раждането да е под лекарски контрол и в болница, само да не ме заядете сега за раждането в къщи и да почне да ми се обяснява какви предимства има това безумие...макар, че, ако аз няма да раждам в къщи, кой как е решил да мори себе си и наследниците си си е негов проблем....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 481
Родих двете си деца нормално...на никого не го препоръчвам, дори и с упойка.

# 9
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз нямам нищо против как ще избере да ражда тя или която и да е друга жена.Аз самата обмислям дали да не избера секцио за второ раждане(поради възраст).Имам против причините,които изтъква,особено,ако те са неверни  Peace

# 10
  • Мнения: 11
Ами там където се намирам раждат доста деца
 и никой няма да седне да ги чака да се напъват по 10 часа. Бързичко режат.

# 11
  • Мнения: 1 427
И аз вече съм за секциото с две ръце!
 Остави, че раждах много часове, едва измолих епидурална, ами и детето беше с къса пъпна връв, че го вадиха с форцепс  Close А за после- епизотомия, шевове ,които не искаха да се разградят, 40 дни не можах да седна нормално и 2 курса с инжекции, защото задържах кръв  Close С две думи бяхме на косъм!
 Не бих си го причинила повече-нито на мен, нито на детето...

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
а защо една здрава, права жена с нормално, доносено бебе, да ражда секцио? Това си е операция, която е рискова и за бебето. По време на естественото раждане дробовете се подготвят за вдишване на въздух, като при натиска от родовия канал се изхвърля излишната течност. При секцио тази течност трябва да се изпомпа, но винаги има риск да остане и да се предизвика инфекция.
Откровено не ми допада това пропагандиране на секциото, защото най-вероятно става въпрос за пари.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 104
"Двойката е решила момченцето им да се роди чрез секцио, защото смятат, че това  е по-щадящият плода метод, а д-р Енчев ще се погрижи да не остане белег от интервенцията."

Кво се чапкъним? Ето го ключа от бараката Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 371
хич не ме интересува коя, как е решила да ражда Wink. ако иска и през носа си да го роди -теди, меди, все едно коя.

аз съм за секцио, така родих, да, щадящо беше, така каза и гинекологът ми /макар да родих в чужбина, а тук много държат на натуралните неща - раждане, кърмене, дрън-дрън/- за мен и за бебето ми. супер ми беше и точно защото бях със секцио , имам само хубави спомени.

Общи условия

Активация на акаунт