Пейпал - помощ - 9-та тема!

  • 54 136
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
ПЕЙПАЛ

Пейпал е система за онлайн разплащания.
Регистрацията в нея е бърза и лесна.
Използването й ви гарантира, че продавачът/магазинът няма да видят данните от кредитната ви/дебитната ви карта и да злоупотреби с тях.
За да регистрирате кредитна/дебитна карта в Пейпал, трябва да има задължително пари в нея, около 5 лева са достатъчни. В момента на добавянето на картата ще ви блокират 1 долар, който няма да изтеглят въобще. Това се прави, за да се провери, че такава карта наистина съществува. При верифицирането, ще ви изтеглят 1.50 евро, които ще ви върнат в баланса, след като въведете правилния код за верификация. Този код се получава от разпечатката на трансакциите ви, които дава банката ви. Може да го видите и в електронното банкиране, когато трансакцията бъде осчетоводена след 3-4 работни дни.

Регистрация в Пейпал:
Влизате на адрес: https://www.paypal.com
В лявата част на страницата под Account login намирате: New to PayPal? Sign up.
Имате два варианта ”Paypal for you” за личен акаунт или Paypal for business за бизнес акаунт. Избирате най-подходящия за вас и натискате жълтия бутон Get started. Попълвате личните си данни както следва:
-   E-mail адрес
-   Парола /между 8 и 20 символа и не може да повтаря мейла или името ви/
-   Повтаряте паролата
-   Име
-   Фамилия
-   Адрес /попълва се адреса, на който ще си получавате поръчките/
-   Град
-   Окръг
-   Пощенски код
-   Мобилен телефон
Кликвате на квадратчето „By ticking the box and clicking the button, I agree and consent to the terms of”, с което се съгласявате на техните условия. След това трябва да попълните номера на картата, датата на валидност и трите последни цифри от гърба й.
Когато влезете в акаунта си, вдясно ще видите таблица.
•   Confirm email address  - потвърдете e-mail адреса си – натискате го, влизате си в пощата, с която сте регистрирани и следвате стъпките от полученото писмо.
•   Link and confirm my debit or credit card – свързате и потвърждавате картата. Това е т.нар. „верифициране”, описано по-горе.
•   Lift your account limits – лимити за пращане и получаване на пари. Те са еднакви за всички, но може да ги вдигнете, ако ще купувате по-скъпи стоки.
•   Set up your security questions – Избирате си два тайни въпроса, на които помните отговора добре, в случай, че си забравите паролата
•   Policy Updates – правилата на Пейпал, по-скоро промените в тях. Не е нужно да правите нищо, само да ги прочете ако искате.


Как да верифицирате картата си:

Картата се верифицира, за да може да плащате с нея над 100 евро. Това означава, че когато изхарчите от тази карта 100 евро, ако не е верифицирана, картата  ще се блокира до въвеждането на кода за верификация. Може да платите 2 х 50 евро, или 100 пъти х 1 евро, на на следващото евро картата ви ще е блокирана.
За да верифицирате картата, трябва да го наредите в Пейпал. Само не става. След като наредите верификация, ще получите кода от вашата банка.
Като си влезете в акаунта, от страни, вдясно пише:
To Do List - Verify my Account.
Системата ще ви изтегли 1.50 евро.
Кодът се полава в месечното ви извлечение от банката-издател на картата ви. Може също да си поискате разпечатка на транзакциите си, или да го видите в електронното банкиране, ако имате такова.
Кодът не се получава веднага, а след 3-4 работни дни, когато се осчетоводи транзакцията.
Срещу него пише - PAYPAL EXPUISE XXXX, където ХХХХ са четирите цифри, които е кодът.
Когато въведете правилния код, системата ще ви върне 1.50 евро и те ще останат в акаунта ви, като може да плащате с тях.

Ако регистрирате втора карта, защото старата ви е изтекла, трябва отново да я верифицирате. Това е задължително вече и няма как да се избегне.
Ако регистрирате нова карта, защото старата ви е изтекла, но със същия номер, но различен секюрити код и дата на валидност - в общия случай не се налага да се верифицира отново. Въпреки това, проверете в началото на акаунта, в таблицата дали има To do list - Verify/Confirm my card.

Как да пуснете диспут:

За да пуснете диспут, намирате трансакцията, отваряте я и избирате Resolve a problem with this transaction. Следвате стъпките и описвате случая.
Ако не сте получили стоката - избирате I haven't received my item.
Ако стоката се различава от описанието - избирате The item I received is significantly not as described. В този случай ще ви накарат на върнете стоката за ваша сметка и едва след като продавачът си получи пакета, ще ви върне парите.
Внимавайте да не затворите диспута, защото няма да можете да го отворите отново.
Ако не намерите решение с продавача в диспута, може да ескалирате до Claim. По този начин оставяте решението за спора ви с продавача да бъде взето от Пейпал. Бутонът за ескалиране до Claim се появява няколко дни след пускането на диспута, не веднага.

Как да смените курса на валутата, така че да ви таксува по курса на вашата банка:
Това става в момента, в който тръгнете да плащате стока.
На екрана Review your information кликвате върху Other Conversion options.
Отваря ви се друг екран, от който избирате: Bill me in the currency listed in the seller's invoice.
След това натискате Submit.

Имайте предвид, че в Пейпал НЕ СЕ ВИЖДА наличността по картата, която сте регистрирали. Там ще седят само нули, ако ще и милиони да имате по картата. Това не е електронно банкиране и няма как да ви се виждат парите.

Копирано от Планинарски форум,Ристо Туристо(Да не му отнемаме труда)
Настройки в Paypal за избягване на по-високия обменен курс.
1. Влизате в PayPal в My Account с мейла и паролата си;
2. Влизате в Profile в горния ред връзки, без да избирате никоя от падащото меню!;
3. Влизате във връзката My money /при мен по подразбиране я отваря/ и в дясно се изписват регистрираните в системата карти;
4. Долу срещу My preapproved payments влизате във връзката Update;
5. Влизате във връзката в дясно Set Available Funding Sources;
5. Влизате във връзката Conversion options /намираща се след номерата на картата/ за регистрираната и потвърдена ваша карта в PayPal;
6. Отмятате другата опция /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./, а не тази по подразбиране за ползване на обменния курс на PayPal;
7. Натискате Submit и готово.

Промяната можете да направите още при първата покупка, като след като влезете в акаунта си в PayPal и изпише картата/ите, които са ви регистрирани в системата за разплащане, натиснете Conversion Options линка след номера на картата се намира. И там отмятате /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./

Paypal никога не изпращат мейли с прикачени файлове, в които да попълваш каквито и да било данни.
Прикаченият файл или е вирус, или е опит да съберат от вас информация /пароли, банкови данни и т.н/ с цел да бъде хакнат вашият профил и да ви вземат парите!
Не отваряйте paypal през линк от електронната ви поща, отново има голяма вероятност, профила ви да бъде хакнат!

Ако сте направили някое от горните неща, проверете си хисторито за плащания, които не сте извършили.


Старите теми:
Пейпал - помощ
Пейпал - помощ - 2-ра тема
Пейпал - помощ - 3-та тема
Пейпал - помощ - 4-та тема
Пейпал - помощ - 5-та тема
Пейпал - помощ - 6-та тема
Пейпал - помощ - 7-ма тема
Пейпал - помощ - 8-ма тема

Успех в пазаруването!

Последна редакция: сб, 19 окт 2013, 16:25 от Мун

# 1
  • Мнения: 5 790
Някой скоро да е сменял курса по този на банката, да каже как става, за да го допиша в 1-вия пост?
Благодаря!

# 2
  • Мнения: 179
Може ли от пей рал акаунта да се следи со къде е стигнала полъчката

# 3
  • Мнения: 5 790
Не.
Пейпал е система за онлайн разплащане.
Поръчка се следи от сайта на съответната пощенска служба.

# 4
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Благодаря за новата тема!  bouquet

# 5
  • Мнения: 796
Здравейте, имам един въпрос, но няма възможност да прегледам всички теми досега. Блокиран ми е акаунта в пейпал, заради опит за плащане през моята сметка. Попълних всички точки за отблокирането, като стигнах до пращането на документи. Не мога да разбера , става ли само с лична карта или трябва да пращам и сканиран паспорт.

# 6
  • Мнения: 5 790
Би трябвало да стане с лична карта. Името там също е изписано на латиница.

# 7
  • Мнения: 796
Благодаря, изпратих ги преди 2 дни, но няма отговор още. Ще чакам Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 158
Алекс1   bouquet
Давам ти цитат от един пост на tedichka07 в темата за SportsDirect относно сменянето по курса на банката. С тези насоки момичетата се справиха.
"Няма да има разлика ,ако си отметнала курса да валутата да е на твоята банка, а НЕ ПП курс. Може да провериш като тръгнеш да пускаш поръчка ,логваш се в ПП и http://prikachi.com/images/421/4600421w.png . Отметката трябва да е на второто http://prikachi.com/images/429/4600429j.png "

# 9
  • Мнения: 5 790
Алекс1   bouquet
Давам ти цитат от един пост на tedichka07 в темата за SportsDirect относно сменянето по курса на банката. С тези насоки момичетата се справиха.
"Няма да има разлика ,ако си отметнала курса да валутата да е на твоята банка, а НЕ ПП курс. Може да провериш като тръгнеш да пускаш поръчка ,логваш се в ПП и http://prikachi.com/images/421/4600421w.png . Отметката трябва да е на второто http://prikachi.com/images/429/4600429j.png "


Благодаря, добавих!  Hug

# 10
  • Мнения: 94
 smile3525

Последна редакция: сб, 27 апр 2013, 23:00 от Wild*Orchid

# 11
  • Мнения: 94
Моля ви,момичета.Помогнете ми да си сменя курса да не е по този на Пейпал.Търсих къде ли не,но нито едно обяснение не отговаря на това,което на мен ми излиза да направя.Прочетох и нещата,които във времето са били публикувани тук на първа страница,но не мога да разбера как става или нещо не разбирам.Моля ако някой има актуална информация как да платя през Пейпал за артикул в Ибей.co.uk да пише,защото аз наистина не мога да се оправя и май отметнах сума грешни неща в търсенето си.
Единственото,което горе-долу ме ориентира е на първа стъпка в buy it now, където има една опция да избера Exchange rate и да избера Credit card или Use PayPal exchange rate?
Благодаря предварително!!!

# 12
  • Мнения: 2 020
Алекс1   bouquet
Давам ти цитат от един пост на tedichka07 в темата за SportsDirect относно сменянето по курса на банката. С тези насоки момичетата се справиха.
"Няма да има разлика ,ако си отметнала курса да валутата да е на твоята банка, а НЕ ПП курс. Може да провериш като тръгнеш да пускаш поръчка ,логваш се в ПП и http://prikachi.com/images/421/4600421w.png . Отметката трябва да е на второто http://prikachi.com/images/429/4600429j.png "

Моля ви,момичета.Помогнете ми да си сменя курса да не е по този на Пейпал.Търсих къде ли не,но нито едно обяснение не отговаря на това,което на мен ми излиза да направя.Прочетох и нещата,които във времето са били публикувани тук на първа страница,но не мога да разбера как става или нещо не разбирам.Моля ако някой има актуална информация как да платя през Пейпал за артикул в Ибей.co.uk да пише,защото аз наистина не мога да се оправя и май отметнах сума грешни неща в търсенето си.
Единственото,което горе-долу ме ориентира е на първа стъпка в buy it now, където има една опция да избера Exchange rate и да избера Credit card или Use PayPal exchange rate?
Благодаря предварително!!!

# 13
  • Мнения: 94
Алекс1   bouquet
Давам ти цитат от един пост на tedichka07 в темата за SportsDirect относно сменянето по курса на банката. С тези насоки момичетата се справиха.
"Няма да има разлика ,ако си отметнала курса да валутата да е на твоята банка, а НЕ ПП курс. Може да провериш като тръгнеш да пускаш поръчка ,логваш се в ПП и http://prikachi.com/images/421/4600421w.png . Отметката трябва да е на второто http://prikachi.com/images/429/4600429j.png "

Моля ви,момичета.Помогнете ми да си сменя курса да не е по този на Пейпал.Търсих къде ли не,но нито едно обяснение не отговаря на това,което на мен ми излиза да направя.Прочетох и нещата,които във времето са били публикувани тук на първа страница,но не мога да разбера как става или нещо не разбирам.Моля ако някой има актуална информация как да платя през Пейпал за артикул в Ибей.co.uk да пише,защото аз наистина не мога да се оправя и май отметнах сума грешни неща в търсенето си.
Единственото,което горе-долу ме ориентира е на първа стъпка в buy it now, където има една опция да избера Exchange rate и да избера Credit card или Use PayPal exchange rate?
Благодаря предварително!!!
Разбира се,прочетох и това преди да пиша,но няма как да стигна до него по описания начин.Както и да е - намерих решението и го направих вече.Всичко май е ОК.Мерси!

# 14
  • Мнения: 5 790
Моля, бъди така добра да напишеш какво е решението, за да го добавя в 1-вия пост на темата и да бъде полезно и за останалите четящи и нуждаещи се от помощ.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт