Момичета, лято, обезкосмяване

  • 13 046
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 442
И аз смятам да ѝ купя епилатор. От посещения в козметичен салон ме е гнус.

Преди да купите епилатор добре се информирайте как да се справяте с подкожните косми особено ако девойката е с по-суха кожа. И също така имайте предвид, че епилаторът накъсва немалка част от козината Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 245
Е, това едва ли е общовалидно, защото в къщи сме три жени, ползващи епилатор и нямаме подобни странични ефекти. Peace
Разбира се, нямам нищо против коламаската и лазерната епилация, които аз ползвам в комбинация с епилатора, но за възрастта 12-18г. ми се струва, че епилаторът е най-подходящ, особено, ако не става дума за "козина". Wink

Последна редакция: ср, 08 май 2013, 20:42 от Ironic

# 17
  • Мнения: 14 418
Темата ,вярно е за момичета,но нима момчетата нямат нужда на тази възраст от обезкосмяване newsm78 Embarassed

# 18
  • Мнения: 3 020
Много зависи от дебелината на косъма и от гъстотата. От многогодишния си опит, започнал на около 16 г. смятам, че кола маската в салон е най-доброто, а впоследствие, пак относително за всеки - фото или лазерна епилация. Сега салоните не са такива каквито бяха и колата е за еднократна употреба, защото по времето, когато започнах колата се притопляше в тенджери, използваше се един път върху някой, след това би трябвало да се изхвърля, но май си я използваха по няколко пъти на различни жени Crazy

# 19
  • Мнения: 341
По-ефективното на всякакъв вид скубане пред бръснача е само предполагаемият по-бавен растеж.

Аз съм тъмен и мъхнат тип. Още на 11 почнах да си бръсна краката, целите. В гимназията си купих епилатор, който ползвах до по-миналата година. За тези 5-6 години между бръснача и епилатора, нито ми стана по-гъсто окосмението, нито космите - по-дебели. Не наблюдавам промени и за двете години, откакто спрях да ползвам епилатор върху краката си и инах на самобръсначки. "Сесията" наистина е по-бърза, но иска много по-редовно третиране и това е основен недостатък. Но още се боря с подкожните косми по краката си, които ми останаха за спомен от епилатора. Отново подчертавам, че съм тъмен и мъхнат тип. Ама като казвам мъхнат, имам предвид, че абсолютно навсякъде, където не съм откровено окосмена, съм мъхната.
Сега епилирам единствено ръцете си. Правила съм експерименти със самобръсначка. Абсолютно никаква разлика в скоростта на поникване, вида и гъстотата на козината.
Друг пример - леля ми, която е със светла кожа и трябва да почиства само до коляното - купи си епилатор заедно с мен. Преди 3-4 години приказват с майка ми и леля казва "защо лъжат, че 4 седмици не никне нищо - до 10 дни трябва да се епилирам пак".

За едно нещо се колебая само, дали епилаторът успява да изтръгне дотолкова някои косми, че да не поникнат повече. Имам такива участъци от глезена до няколко см по-нагоре, където почти няма косъм, но изобщо не съм убедена, че е от епилатора.

С цялото това обяснение исках да кажа - ако момичето иска да се бръсне, оставете я. Ако епилаторът изобщо има някакъв унищожаващ окончателно космите ефект, този ефект ще се прояви независимо дали девойката е хванала епилатор на 14 или на 41. За кола-маска нищо не мога да кажа - правила съм си вкъщи със скъпи, с евтини - изобщо не ми захващат космите. На козметик няма да отида скоро, защото и мен ме е гнус малко, повече се притеснявам, а най-много - защото ми е досадно и неприятно да ме пипат.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 245
Окончателно премахване няма!
Дори и лазерната, която ползвам, си иска поддръжка един път в годината (в моя случай).
Sause baus! , в тази възраст нямат какво да бръснат по лицето, ти за коламаска питаш.  hahaha
Това е шега разбира се, който както се чувства най-комфортно.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 6 315
От моя опит с епилатор- на около 3 седмици минавам краката, вече поне 20 години. Определено има разреждане на космите! Не си спомням за врасли косми. Яд ме е, че не се престраших за подмишниците! ConfusedВъобще не ми трепва иначе-никаква болка там, откъдето е минавал.
При детето космите са повече, но пък руси! Laughing Не личат особено, ама тя ги вижда. Laughing

Сосче, при момчетата може и без обезкосмяване! Laughing Но ако имах син и искаше да махаме косми-махаме! LaughingКой както му е приятно, без скрупули! Peace

# 22
  • Мнения: 14 418
То е ясно,че нямат още по лицето ама на други места Shocked
В този ред на мисли и не само за лятото-машинка за подмишниците  и под колената,а за в бъдеще ще го обмислим ooooh!

# 23
  • Мнения: 18 442
Е, това едва ли е общовалидно, защото в къщи сме три жени, ползващи епилатор и нямаме подобни странични ефекти. Peace

Не е общовалидно, разбира се Peace Но е често срещано, особено при по-суха кожа. С повечко хидратиране на кожата и пилинг се ограничава, но си трябва постоянство. А на 16 години кой да ми каже. Освен с рани и белези от чопленето на подкожни косми, се сдобих и с кафяви петънца - така м и била реагирала кожата на чест допир с метал ooooh! Майка ми обаче със същия модел епилатор нямаше никакъв проблем. Но тя има и 10 косъма на краката.

# 24
  • Мнения: 2 820
И при мен епилатора доведе до същия проблем - подкожни косми и това ме накара да тръгна отново на козметик.
Относно момчетата - мнението на майките около мен е, че ги боляло при козметик и предпочитат бръснача. Били пробвали и с епилатор, но и с него ги боляло.

# 25
  • на майната си
  • Мнения: 425
Дъщеря ми е на 12, преди 2 години и отстъпих старият си епилатор и се прави с него. Аз лично съм със супер суха кожа и нямам проблеми с подкожните, за редките случаи съм им намерила цаката.
Последният път ме видя като си правя подмишниците и изяви желание да пробва, показах и най-безболезнения при мен начин - ако не може ще взема някакви ленти. Аз от 15г. съм с епилатор и не съм наясно на пазара какво се предлага за домашни условия.

# 26
  • Мнения: 164
Майки , да ви попитам. На каква възраст за първи път позволихте на момичетата обезкосмяване?

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
правило няма - когато ти прецениш, тогава правете нещо по въпроса. Във всеки случай е важно детето да си каже, ако го притеснява, и двете с майка си да свършат тази работа. Преди години бях шокирана, когато момиченца в трети-четвърти клас се обезкосмяваха, но го отдадох на това, че бяха от смесени бракове и може в да се държи на това дори ма малките момичета. Сега пък разбрах, че в гимназията някои майки хабер си нямат за притесненията на дъщерите си, и момичетата скришом се бръснат, скубят и пр. Шантава работа.

# 28
  • Мнения: 7 154
Майки , да ви попитам. На каква възраст за първи път позволихте на момичетата обезкосмяване?
Не са ме питали дали позволявам, просто си дойде времето. Коментирахме начина на обезкосмяване и действахме.
Обикновено момичетата се сещат за обезкосмяване по краката когато наближава летния сезон.
Моите се обезкосмиха в пети срещу шести клас.

В момента голямата ми дъщеря ходи на кола маска, а малката действа с епилатор.
На мен също ми е най-удобно с епилатор.

# 29
  • Мнения: 18 442
Майки , да ви попитам. На каква възраст за първи път позволихте на момичетата обезкосмяване?

Още не сме достигнали възрастта за обезкосмяване, но според мен това не е нещо, което се позволява или разрешава. Когато космите започнат да я притесняват и поиска да ги махне, тогава. Иначе резултатът може да е тайно в банята с бръснача. При едни момичета космите започват да се забелязват отдалече дори на 10, при други на 15. На едни не им пука, други се притесняват лятото да излезнат по къси понаталонки.

Общи условия

Активация на акаунт