Име за момиченце - моля за вашето мнение

  • 3 685
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,
Очаквам втората си дъщеричка в началото на юли. Имам кака  почти на четири , на име Дарина.
Сега се лутам между имената от анкетата и се чудя кое да избера ( накрая може и друго да е Simple Smile , но засега тези са ми се загнездили в мислите.
При избора на име съм се ръководила от няколко неща :
1. Да звучи хубаво както на галено, така и на цяло име, както за дете, така и за възрастен .
2. Да е българско име
3. Да има имен ден
4. Имената Велина и Василена - и майка ми и зълва ми носят имена с В, и двете са много ценни за нас и искам да ги зарадвам. Зълва ми е Ваня , а майка ми - Василка.  Свекърва ми за съжаление не е жива, но пък Дарина носи първата буква от нейното име ( тя се казваше Дилянка) .
Ще бъда безкрайно благодарна на всяко споделено мнение .
Желая на всички ви весели и светли великденски празници !  bouquet

Последна редакция: чт, 02 май 2013, 23:22 от lili_sf

# 1
  • Мнения: 399
Харесвам Радина,а и интересна е заигравката - местата на "р" и "д" са разменени в името на каката. Simple Smile
Велина също ми харесва,въпреки че за мен има много по-красиви имена с тази буква...като Виола и Вилма,примерно! Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 318
Гласувах за Калина.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 291
Радина или Калина. Радина обаче ми пасва повече с името на каката Радина и Дарина - звучи много мелодично.

# 4
  • Мнения: 617
Много често на Калина казват галено Калинка и това не ми харесва. Затова гласувах за Радина.

# 5
  • UK
  • Мнения: 4 308
На мен пък точно тази заигравка Радина и Дарина не ми допада. Но аз не обичам да "си отиват" имената на сестрите, не търся никога подобни. С буква В само тези двете ли си харесахте? Аз харесвам Валентина и Ванина. Гласувам за Калина, но по метода на изключване, не защото ми харесва извънредно много, то обаче явно не носи буквата на никой близък и няма да уважите никого по този начин. 
 

# 6
  • BG
  • Мнения: 2 458
Още преди да прочета поста на авторката, ме привлече ВелинаPeace

# 7
  • Мнения: 2 216
Василена или Василия на майка ти Peace

# 8
  • Мнения: 89
Радина или Калина. Радина обаче ми пасва повече с името на каката Радина и Дарина - звучи много мелодично.
Peace

# 9
  • Мнения: 378
Велина ми едно от любимите Heart Eyes

Радина и Дарина ми звучат по-скоро като за близначки.

Друго няма да предлагам, щом има Велина Grinning

# 10
  • Мнения: 8 891
На мен пък точно тази заигравка Радина и Дарина не ми допада.
Радина и Дарина ми звучат по-скоро като за близначки.
+1


Велина ми харесва от анкетата, но най-много
Василия на майка ти

# 11
  • Мнения: 318
Благодаря ви много за споделените мнения   bouquet
С нетърпение ще очаквам и други включвания .

# 12
  • Мнения: 15 379
Всички имена в анкетата са много хубави.
Гласувах за Калина.

# 13
  • Мнения: 198
Глас за Василена, за да е по-открояващо се от името на другото дете (не ми допада близкото звучене). Иначе най-много харесвам Калина.

# 14
  • Мнения: 11 747
Гласувах за Радина и Василена, но после прочетох поста ти и щом искаш да зарадваш майка си - Василена.

Общи условия

Активация на акаунт