Добри яйцеклетки и сперматозоиди,но оплождане не настъпва

  • 6 613
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,
при мен отново се повтори ужаса от предният опит - добра реакция на стимулацията и добри яйцеклетки на пръв поглед след пункция,извлечен максимално добър материал /чрез МАКС/ и след това не настъпва оплождане нито чрез класическо инвитро,нито чрез икси.Моля ако някой е минал през това да сподели опит, причини,лечение и въобще всичко................

П.с имам правени:
ЦС,лапароскопия,хистероскопия,НК,биопсия на матка,хормони,ДНК, и всички други преди инвитро
На съпруга ми са правени:
спермограми по Крюгер,Халосперм,Макс,ДНК,делеции на У хромозома Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 022
И мен ме интересува този въпрос, имам 3 пункции на естествен цикъл, като при двете нямаше оплождане с икси, казаха, че яйцеклетката не се активира. Първия път д-р Стаменов каза, че се случвало  Cry, а за втория не сме коментирали още.

# 2
  • Мнения: 32
Момичета,моля да се включите.Не може да съм единствената в тази ситуация Shocked

# 3
  • Мнения: 126
Разбира се, че не си единствена. Според мен, и поне за сега и при нас основният проблем е, че ембрионите ни не се получават читави, така да се каже. Ние сме с мъжки фактор и въпреки витамини и др.лечения, така и спермограмата не се подобрява кой знае колко. Въпреки това, ембриолозите казват, че бременности се постигали и дори ако има единични сперматозоиди в материала. Да, ама ........при нас все не се получава.
Имам 2 стимулации по дълъг протокол, вадим по около 9-10 яйцеклетки, оплождат ги ИКСИ като всеки път избират най-добрите сперматозоиди, но и при двата трансфера останаха по 2 ембриона, които могат да се трансферират, но и те не се харесват кой знае колко на ембриолозите.
ИКСИ на ЕЦ - първия път - ембрионът на 2-ри ден избързваше, след това изостана и не трансферирахме
Стимулациите вървят винаги супер, но не мога да се зарадвам, защото след това никога не са ми казвали, че ембрионите са много хубави.
Честно казано незнам - на мъжкия фактор оставам с впечатление, че не може да се повлияе кой знае колко и освен тези методи за подбор - няма какво да се направи май. Поне при нас това е за момента.
Сега съм 9 ден след трансфер ЕЦ на едно ембионче, нямам никакви по-различни усещания от предните трансфери, но тайничко се надявам на положителен тест. Нали това е Надеждата!!!
Извинявам се за дългия пост, ще следя темата Hug

# 4
  • Мнения: 32
Благодаря,че сподели kimbi. Ще ти стискам палци всичко този път да е о.к и да завърши с ревлив резултат.Кажи ми имаше ли разлика в качеството на ембриона при ЕЦ?В коа клиника си?

# 5
  • Мнения: 126
Не зная дали има разлика в качеството на ембриончето, но днес резултата от теста отново е 0.01, както и при предните 2 трансфера. Просто не зная как да постигнем добри ембриони вече, нещата се повтарят и повтарят.......Дано лекарите предложат някаква промяна!
УСПЕХ от мен на всички борбени семейства Hug

# 6
  • България
  • Мнения: 987
Момичета, как вървят нещата при вас? Предложиха ли ви някакъв вариант или съвет? И ние сме с подобен проблем и освен МАКС, друго не сме обсъждали...

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте!И аз имам проблем като вашият.Правих едно ин витро,но оплождане изобщо не настъпи.Лекуващият ми лекар каза,че ИКСИ е нашият шанс.Вчера правихме второ инвитро след успешна стимулация,изкарахме две яйцеклетки,но днес ми се обадиха,че активиране на яйцеклетките отново няма.Правили са ИКСИ процедура.Започвам да се отчайвам!Моля,момичета с подобен проблем,пишете!

# 8
  • България
  • Мнения: 987
Правихме ИКСИ на ЕЦ със замразяване/неуспешен/ и забелязах, че при нас, след обработка с МАКС, яйцеклетките не се оплождаха. Мисля си, че е възможно при този метод на селекция да се влошава качеството на нашите сперматозоиди. Може и случайно да е било, но се повтори няколко пъти и вече смятам да не рискувам. Ще опитам с ИМСИ следващия път.
Успех!

# 9
  • Мнения: X
и ние сме в групата на ембриони с лошо качество. За отбелязване е че не сме с мъжки фактор, спермограмата ни е хубава. Аз реагирам много добре на стимулации, всеки път било като по книга, вадим обикновено към 10-ина яйцеклети всеки път. около 60% от тях се оплождат, на 3 ден ако са останали половината от оплодените пак добре, а на пети само 1 път остана 1 бластоцист и 2 морули-е резултата винаги е отрицателен. Пробвахме и МАКС С ИМСИ и все същото. Последният път от 11 яйцелетки нито един не достигна до 5 ден.(правихме МАКС, иМСИ, Ембриоскоп) и на 4 ден спряха развитие.
На ЕЦ само един път хванахме фолиула(от 3 опита) и даже стана и бластоцист, но резултата отново отрицателен. Нямам идея на какво се дължи. Даже последният път говорих с дотора да продължим с ДЯ, но той отказа, имала съм била яйцелетки и не съм за ДЯ.  незнам докога така!!! 9 пункции и 4 трансфера имам и нещата се повтарят всеки път

А замразени ембриони е само мечта, никога не остават и всеки път стимулация трябва. не сме като някой момичета които с 1 стимулация правят 3 -4 опита. Затова и броя на стимулациите ммммми е голям -15 бр

# 10
  • Мнения: 2
Така....Да ви кажа какво се случи при мен.Споделих,че нямаше оплождане ИКСИ при поредният стимулирам опит на ЕЦ.Обаче...два дни,след като ми се обадиха да спирам лекарствата заради липсата на оплождане,пак ми звънна ембриолог,за да ми съобщи,че всъщност едната ми яйцеклетка се е оплодила по-късно.Искаха да проследят развитието на ембриона и не го трансферираха.Ембриончето достигна до стадий морула,беше с по-забавено развитие и едната клетка е започнала да дегенерира.Явно има някакъв проблем.Аз се притеснявам от това забавено оплождане,разпитах ембриоложката и тя ми каза,че се случвало.Имали някакви методи в клиниката,които можели да се приложат.Поразрових се,мисля,че става дума за йонофор с калциеви йони за активиране на яйцеклетките.Само,че метода е твърде специфичен и незная дали се прилага във всички клиники.

# 11
  • Мнения: 94
И мен ме интересува този въпрос, имам 3 пункции на естествен цикъл, като при двете нямаше оплождане с икси, казаха, че яйцеклетката не се активира. Първия път д-р Стаменов каза, че се случвало  Cry, а за втория не сме коментирали още.
Здравейте,темата е доста стара но ако може да попитам как се развиха при вас нещата.Аз имам вече три инвитро процедури и при трите може да се каже че не настъпва оплождане от първи път от 10 само една втори път от 10 две със макс система и трети опит отново само едно отново с макс система от 8 пак една и те са със фрагментация.Забравих да отбележа че сме със сумарен фактор.

Общи условия

Активация на акаунт