цистит

  • 22 326
  • 46
  •   1
Отговори
  • Vraca
  • Мнения: 133
Здравейте
как лекувате цистита?
Какво ще кажете за неоринал форте?
Какви са ви симптомите?

# 1
  • Мнения: 625
Цистостоп рапид и след това Цистостоп хроно!Пила съм всичко,само това помогна.

# 2
  • Мнения: 780
Аз не лекувам.Лекарите, на които се доверявам ме лекуват.Симптомите-често уриниране с пареща болка...Редът е следния-стерилна урина/антибиограма, ехография.Ако се налага антибиотично лечение според антибиограмата.Когато боледувах/преди мн.години/, нямаше такива Цистостоп- и  и пр.Пиех чай от смрадлика или мечо глозде, отвратителни на вкус...

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458
Ципрофлоксацин 2х1, Но Шпа

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 542
 Винаги си пази краката от преохлаждане. Неоринал -500 2 по 1 - дълго време,  но  след изчистване на бактериите, ако ги има.

# 5
  • Мнения: 1 897
Лекувала съм се само с Цистон на Хималая.

АБ само ако е бактериален и то след направена антибиограма.

# 6
  • Мнения: 1 466
Ципрофлоксацин 2х1, Но Шпа

+1, само така ми минава на мен.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 037
Здравейте,

В момента съм в поредната криза на цистит. Като прочета нещо от сорта "на мене ми минава от ципрофлоксацин" примерно и ми настръхва косата. Защото ако един път е минало от него втория път може да се окаже, че бактерията е резистентна към него.

След всяко поредно неуспешно лечение , независимо с какво, бактерията става все по-устойчива.
 И става порочен кръг, който в крайна сметка води до пълна резистнетност ...не ми се мисле какво става от там насетне.
Затова моят съвет е - НИКОГА и при никакви обстоятелства не вземайте АБ без антибиотикограмана стерилна урина.
Веднага, още при първи симптоми си купувате контейнерче за стерилна урина и на другата сутрин давате урина.
И тука вече идва трудното - при кого да отида...лекар, който да ми назначи адекватно лечение.
Ако е остър цистит, неусложнен - лесно, всеки може - примерно Монурал еднократно, а по-добре и двукратно и опашка от нитроксолин + билкови чайчета  и готово.
Но когато е вече рецидивиращ и бактерията е резистентна почти към всичко настъпва адът. И тогава всяка грешка може да се окаже фатална. както стана в моя случай предния път, когато докторът се усъмни в резултата на лабораторията и ми предписа антибиотик към който съм резистентна..ципрофлоксацин. Сега съм с рецидив и почти изчерпани възможности и с бодри крачки вървя към пълна резистентност...

# 8
  • Мнения: 10 874
Лекувала съм се само с Цистон на Хималая.

АБ само ако е бактериален и то след направена антибиограма.
+ 1 за Цистон.
Също и чай Фитолек Уро на Българска чаена компания. А последно пих и чай мечо грозде. Навсякъде четох, че бил отвратителен на вкус, ама на мен пък ми хареса. Laughing

# 9
  • Мнения: 1 897
Здравейте,

В момента съм в поредната криза на цистит. Като прочета нещо от сорта "на мене ми минава от ципрофлоксацин" примерно и ми настръхва косата. Защото ако един път е минало от него втория път може да се окаже, че бактерията е резистентна към него.

След всяко поредно неуспешно лечение , независимо с какво, бактерията става все по-устойчива.
 И става порочен кръг, който в крайна сметка води до пълна резистнетност ...не ми се мисле какво става от там насетне.
Затова моят съвет е - НИКОГА и при никакви обстоятелства не вземайте АБ без антибиотикограмана стерилна урина.
Веднага, още при първи симптоми си купувате контейнерче за стерилна урина и на другата сутрин давате урина.
И тука вече идва трудното - при кого да отида...лекар, който да ми назначи адекватно лечение.
Ако е остър цистит, неусложнен - лесно, всеки може - примерно Монурал еднократно, а по-добре и двукратно и опашка от нитроксолин + билкови чайчета  и готово.
Но когато е вече рецидивиращ и бактерията е резистентна почти към всичко настъпва адът. И тогава всяка грешка може да се окаже фатална. както стана в моя случай предния път, когато докторът се усъмни в резултата на лабораторията и ми предписа антибиотик към който съм резистентна..ципрофлоксацин. Сега съм с рецидив и почти изчерпани възможности и с бодри крачки вървя към пълна резистентност...



Много лошо.Наскоро лежах в хирургично отделение с едно момиче,което по същия начин вече е резистентна.Получава ужасни кризи,които не минават от нищо. Sad

При последния ми цистит отидох да искам направление за урокултура.Отговора беше - да си взема ципрофлоксацин,защото нямали пари.Е,не си взех.Платих си изследването и се оказа,че въобще няма нужда от ципрофлоксацин.

Свекърва ми и тя -  за най-малките болки се хваща за ципрофлоксацина,без да знае действа или не,дали и трябва или не.Сега е с хроничен пиелонефрит и бъбрека върви към отказ. Cry

# 10
  • Varna
  • Мнения: 288
А възможно ли е има цистит без наличието на бактерии?В смисъл оплакванията са като при цистит,а урината е чиста.

# 11
  • софия
  • Мнения: 2 542
 Да, на е последствие от дългогодишно наличие на гадинки и се казва  хроничен цистит. Аз получавам винаги циститни проблеми, когато ми настинат крайниците - болки в корема, често ходене по малка нужда и парене. Като се затопля изчезват симптомите.

# 12
  • Мнения: 1 897
Не само,аз съм имала 3 пъти цистит през живота си - един бактериален и 2 - не.Бактериалния лекувах с Офлоксин,а другите с Цистон.Нямам хроничен цистит.По-скоро другият е от настиване или нещо подобно и урината е чиста,а се вижда само на ехограф.

# 13
  • Мнения: 4 037
Не само,аз съм имала 3 пъти цистит през живота си - един бактериален и 2 - не.Бактериалния лекувах с Офлоксин,а другите с Цистон.Нямам хроничен цистит.По-скоро другият е от настиване или нещо подобно и урината е чиста,а се вижда само на ехограф.

А какво се вижда на ехографа?

# 14
  • софия
  • Мнения: 2 542
  При мен с хроничния на ехограф се вижда удебеляване стените на пикочния мехур. Урините са чисти.

Общи условия

Активация на акаунт