Месец Май е вече- Ноемврийчето къс ръкав облече :-)

  • 28 224
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 439
Запис

Герито мерси за темичката  bouquet

# 31
  • Мнения: 275
tanya_t на мен цикъла ми спря кърмата. Макар, че съм чувала да казват, че не можело просто ей така да спре при мен точно така се получи. Иначе знам, че до месец месец и нещо след като са разредени кърменията или се спре кърменето идва и цикъла.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 123
здравейте и от нас.Ние тъкмо се прибираме от разходка,ходихме да гледаме и открит урок на бати по плуване. Grinning

Сега ще приготвя и аз обяда - менюто е тиква с морков и картоф.
Аз съм чела,че картофа трябва да се вари цял,после да се бели.Та сега на едно място ще варя картофа,на друго моркова . CrazyВие как процедирате и морковите на пара ли ги правите или направо във вода .

честито на малката рожденничка,да е здрава и да расте много щастлива!

танче и на мен още не ми е идвало.На приятелки около мен е идвало между 10-ти месец и година след раждането,та за кърмачки е нормално явно.

# 33
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Мимка, честит рожден ден на кака Стефи    bouquet Да расте здрава, умна, щастлива и красива, да помага на мама  Hug

# 34
  • Мнения: 677
И с двете ми деца цикъла ми дойде на 2-3тия месец, почти веднага след като ми свършиха лохиите. Аз карам на готови пюрета-Ганчев, Хип за зеленчукови, бебевита за плодовите.
Честит рожден ден на малката Стефи! Да расте жива и здрава и много щастлива   bouquet

# 35
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
здравейте
цикълът ми ми дойде още през януари. през първите 2 месеца около предполагаемата дата за идване кърмата ми намаляваше. сега всичко е ок. нито е спряла, нито е намаляла.

# 36
  • Мнения: 10
Мимка, да ти е здраво и усмихнато детенцето.Честит празник.
Дарклейди, страхотен подарък от мъжът ти.Да си го караш безаварийно.Ох, и аз имам нужда от по-голяма кола, нищо че съм само с две.
Юле, аз съм на линия за среща.Даже след час- два ще сме в парка в Младост 2.Хайде скоро и ти да се похвалиш с кола. Praynig
Ейнджълс, скъпичко е там , да.Аз като ходя за хляб и кисело мляко там, оставям по 40 лв. ooooh!Картофа, докато ми беше домашен го варях с обелката.Сега купувам български, но го беля и варя всичко заедно.Аз скоро ще захраня и с лук- зелен, домашен.А днес видях, че имам и грах от мама, та и с това го захраних.

И ние минахме днес консултация.Наддал е 560 гр. и 2 см.Боцкане, кръв, урина, ехограф.Всичко направихме.(Недаби, с тези колекторчето дето се лепят на пишоците е много лесно да се вземе урина.Залепваш, слагаш памперса, след час- два го сваляш и ще се е изпишкал.После присипваш внимателно в едно стерилно контейнерче и носиш до час в лабораторията.Аз днес му сложих колектора при педиатърката и докато стане време да ходим в лабораторията за кръв се беше изпишкал).Оставаме на кърмене+ обедно време пюренце и между кърменията плод.Месце, след другата консултация, когато ще е на 7м. и нещо.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 123
варих отделно днес,но утре май ще нарежа всичко заедно и на пара,ще видим.
Днес стана на едри частици пюрето.Като правих само картоф и кърма ,само с вилицата стана гладко,а днес сложих картоф,морков и тиква и не стана гладко.Опасявах се,че ще му се гади ,защото батко му повръщаше ако не е гладко до годинката .Обаче нямаше проблем,яде си човека и то доста добра порция.
Вие как разбирате,колко грама давате като готвите .Аз имам 1 бурканче на ХИП 125гр. ,освен да слагам първо в него,да знам горе долу.Сега изяде доста повече според мен.

 За урината - и аз с такова колекторче взех за 10-тина минути.Залепих го и му дадох да цока. LaughingДаже не съм слагала памперс.

# 38
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Аз не знам колко давам, всичко ми е по системата едно към око  Mr. Green
Не е лакома, давам колкото изяде, почти винаги е половин малка купичка. Тъкмо днес си мислех да видя колко долу-горе е това.

Грах и царевица белите ли? Днес дадох грах и го прекарах през цедката, ама много пипкава работа.

Гери, благодаря за темата.

Таня, нямам време да пиша, нито пък кой знае какво да кажа Hug Подготвям се да паля гуменките към морето  Wink

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте ,
//Герито//   bouquet
 Мимка , Честит рожден ден на кака Стефи ! Да е жива и здрава и много да ви радва   bouquet
 Честитя и навършването на 6 м . на всички дечица . Да са ни живи и здрави  Hug
 Много хубаво , че споменахте за кашите , че и ние ще започваме тези дни . Чудех се дали да я давам около 11 или към 17-18 , както ми каза личната . Иначе вече заместихме едно хранене със зеленчуково пюре . Опитахме всичко възможно и от няколко дни въвеждаме и месни . Вече му дадох пуешко и пилешко . Правя и домашни , но нали ни дават от село не съм купувала за него от магазина зеленчуци . Още сме на миналогодишна продукция , но пак си е нещо .  Още нямаме зъбки , макар да ни е подут венеца .
angels_zg аз беля и картофа , защото както споменах нямам още пресни . Варях на пара , първите няколко пъти , но личната ми каза , че не е нужно . Имам една книжка с рецепти там всичко е дадено , че се вари направо във водата . Първо слагам моркова сам малко да поври и после картофчето , защото то се сварява много бързо . Така правя и с останалите продукти , слагам първо тези дето се варят по-бавно и после добавям .
 На последната консултация ни разрешиха да слагам и масло . Питах за магданоз и копър , понеже ми дава брат ми от тяхната градина , също ми разреши да слагам . Лъчко си хапва с кеф , но много не иска да пие вода . Освен това стана много хитър и иска да заспива само на гърда , при положение че е кърмен хапнал , пак  newsm78  Залъгалка отказва иначе всичко останало минава през устата . Сега се е научил да лапа крачето , сваля си чорапчето и веднага го опитва на вкус.  ooooh!
sladirana  , спокойно и аз като си сложа маска и си вържа косата , съм много подозрителна , но като му заговоря веднага получавам усмивка и протегнати ръчички  Wink
 Юле , пусни и тук някоя снимка , знаеш , че си имате искрен почитател  Grinning
 
 Цикълът ми дойде сега на 3 месец след раждането , точно на датата на която ми идваше и преди да забременея . С кърмата обаче съм си все така , нито спира , нито се увеличава . С баткото обаче докато го кърмех ( 11 м. ) , нямах цикъл . Спря ми кърмата и тогава ми дойде .
 
 За помоща - няма как да не похваля таткото . Много ми помага за всичко и като се сетя как съвсем сама гледах Венци , няма как сега да не ми е леко и спокойно . Колкото и да е спокойно бебето , друго си е като не си сам . Много съм му признателна и ми е добре с него , но се надявам скоро да започне работа , че това е по-важно .
 хубав ден на всички  Hug
 

# 40
  • София
  • Мнения: 1 535
Честит рожден ден на Стефи! Жива и здрава да ти е, Мимка, и много да ви радва!

Гери, благодаря за темата   bouquet

Днес най-накрая и аз заведох беба за кръв. Урина успях да й взема направо като я съблякох веднага след сън над контейнерчето - е, действието се развиваше във ваната ни  Simple Smile и беше успешно след втория опит.
Изследванията мисля са й добри. Хемоглобина е 120, а лаб. дава референтни ст-сти за деца 107-131. И беба не се разплака изобщо при боцкането, нито след това, пу-пу.

За зеленчуците - мисля, чее най-добре на пара.
За цикъла и преди писахме - много е индивидуално. На мен и с двете момичета ми идва на четвъртия месец. преди кърмих над годинка. Сега - ще видим...

Трябва да сменям памперс  Mr. Green, а исках още да пиша...

# 41
  • София
  • Мнения: 230
Emili_vip, веднага ще зарадваме почитателя си  Flutter Laughing Heart Eyes

Скрит текст:

Аделайда, пак ще се разминем- ние пък тъкмо се върнахме от разходка :/ Май ни трябва по- голяма организация и уговорка.  Mr. Green

nedabi, според мен не трябва да се съгласявате да плащате всичко, понеже имате възможност, а другите- не (уж). Още повече, когато го правят нарочно, егати наглостта!  Rolling Eyes Въпросът е принципен, няма да започнат да ви уважават, дори да се усмихваш и да плащате. Но виж, като си отстоиш позицията и правото- това е друго нещо, поне ще им е ясно, че вие доматите с колците не ги ядете и ще си помислят следващия път дали да се е.а..т с вас!  Crossing Arms Peace

Подписахме документите за кредита, сега остава да имаме късмет и да попаднем на нещо сносно... Praynig

# 42
  • Мнения: 37
Здравейте, като майка на дъщеричка, родена на 08.11.2012 г., реших и аз най-после да се включа във форума. Ще следя и споделям с интерес темите по отглеждането на децата ни! Приятен следобед на всички!

# 43
  • Мнения: 5 173
Не съм ви чела, признавам си.
Бяхме на ДК. Утре ще ходим да пускаме кръв за изследвания. Мис може да е с лактозна непоносимост и аз... рухнах. Сърцето ми се е свило на топка. След изследванията (за да изключим стафилококи и още не знам си какво) ни изпраща на микро педиатър и на детски гастро.
Стискайте ѝ палци да не е лактозна непоносимост, моля!
И мис пак е наддала много, ама няма да пиша колко, че след моите постове се развихрят едни дебати.
И за успокоение щурмувах H&M та мис се сдоби с 2 бодита, а точно под носа ми отмъкнаха 1 комплект с жираф, който го дебна от месец сигурно Sad.

# 44
  • Мнения: 9
Уфф писна ми свекървата да говори за Вероника в мъжки род  #Cussing out . В началото я поправях, но вече нямам нерви. Прибрах се и тя взе да ми обяснява как се бил наакал и измила дупето, после си бил хапнал половин бурканче пюре и всеки път отварял голяма уста...  #Crazy

mimka_8 Да ти е жива и здрава Стефи и много усмихната! Simple Smile

Добре дошла на новата мама!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт