Аутизъм и ADHD

  • 1 261
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Пуснах питане в търсачката, но не открих специализирана тема за аутизма и ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), затова пускам такава.
Моят син, който е на 10 години има PPD-NOS (лека форма на аутизъм) и ADHD (синдромът на свръхвъзбудимите и разсеяните деца). Има ли други родители във форума с деца с подобни отклонения (нарочно избягвам думата заболяване, защото те не са такива).

Искам да ви попитам какви проблемите срещате при децата си и как се справяте. При моят син ми е най-трудно да се справям с променливостта на настроенията му или както психолозите го наричат с емоционалния му дисбаланс.  Дребни поводи могат да го ядосат и да му развалят настроението и после ми е много трудно да му обясня, че не си заслужава да се ядосва за подобно нещо и трябва  да може да не обръща внимание на подобни дребни премеждия в ежедневието си и да продължи нататък. Тази ригидност в емоционалната сфера му коства много енергия и време, а и на мене също. 
Вие как се справяте? Научилили сте от практиката или книгите някакви трикчета как да се справяме с такива моменти?


# 1
# 2
  • Мнения: 96
Да, да, видях. Просто през търсачката на ключова дума "аутизъм" не ми излезна нищо, но после видях, че сте разговаряли надълго и наширока в тема озаглавена "Аутистичен спектър " и си прехвърлих там поста. Тази тема може да се закрие.

Общи условия

Активация на акаунт