41 СДЯ в Люлин

  • 1 919
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Здравейт, мили дами  Simple Smile
Много бих искала да попитам някой дали има мнение за 41 СДЯ в Люлин Simple Smile Много благодаря предварително и съжалявам ако не му е тук мястото на моето питане Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 483
Здравей Стаси,
моята щерка днес приключва ходенето си в тази ясла. Цял ден сълзите са ми на очите, много ми е мъчно за двете сестри. Това трябва да ти е достатъчно, нали  Hug
В групата са две госпожи и те не са педагози, а медицински сестри. Изключително мили и добри с децата, много търпеливи и кротки. Едната успя да изгради приятелски отношения с дребните още в началото на годината.
Ако ще ти е полезно, бяхме в 5 група, а сестрите се казват Маркова и Христова. Много горещо ги препоръчвам, няма такава хубава ясла  newsm10 smile3521
Педагожката е една на няколко групи и се казва г-жа Говедарска - и за нея казвам  newsm10 Усмихната, ведра, свежа и децата я обичат.
Самата ясла е много хубава също. Голям чист двор, с много пързалки и катерушки. Много сме си играли там, зимата карахме шейната в снега.
Храната е от кухнята-майка, която се намира в същия двор на яслата и от която се хранят децата във всички микрорайони на Люлин. Има и меню за алергични деца, за разлика от детските градини и яслените групи в тях.
Общата ми оценка е, че моето дете не можеше да попадне на по-добро място от 41 СДЯ.
Успех!

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 15:57 от Arim

# 2
  • Мнения: 224
Arim , много благодаря  Hug Обнадежди ме наистина Simple Smile Детенце ще е много мъничко, когато тръгва на ясла, но ще се справи, няма къде да ходи  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 483
Стаси, на годинка си е ОК за ясла. Приятелката ми пусна нейният юнак на 10 месеца в друга чиста ясла и беше много доволна.
И при нас имаше бебета и се грижеха много добре за тях. Преди два дни се смяхме с едно бебе-беглец по двора, което щом видеше че някое детенце яде бисквитка или нещо друго, хукваше да се нареди на опашка и сестрата само ходеше след него да го пази. Няма викове, разправии, всичко е тихо и спокойно. Децата са спокойни, слушкат, играят си.
Понеже са шест групи с по-малко деца (нашата група беше с 18 човечета), грижите са много по-добри, отколкото в яслените групи в детските градини, където децата са двойно повече.

Охх, като знам в нашата детска до блока как викат по децата на двора... в яслата никога не съм чувала да викат по децата, в нито една група.
Ти ще имаш късмет, че ще сте там две години. Накрая направо не му се тръгва на човек... Чак ти завиждам, че ще сте там  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 224
Таткото така слуша виковете от детската до нас и само вика " добре, че не я приеха тук, че да не слушам как крещят по нея  Mr. Green". Всеки ми упява колко е малка за ясла още, но за мен е най-дбре сега да ходи, а и директорката каза, че свикват по-лесно и че се радват повече на децата, които ще ходят 2 години, защото свикват повече с тях  Heart Eyes Доста очарована останах, като говорих с нея Simple Smile И дори, като я питах, ако не е проходила още какво правим. тя ми каза, чер не е никакъв проблем за тях. А на една колежка в Надежда й обявили изисквания, за да започне детенце в ясла около 100 ( да ходи, да се храни с всички, да се храни отчаСТи и сам, да не е с памперс.... изисквания според мен за 2-3 годишно дете, а не за 1 годишно...)
Сигурна съм, че щше бъда доволна от яслата  Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 483
Тук нямат такива изисквания.
Приеха децата ни с памперси, научиха ги на гърне и без памперс. Сега всички са само с нощен памперс и за следобедния сън и ние родителите си знаем, че там ги научиха.
Хранят ги, оставят ги и сами да хапват и им помагат. Супата я пият  Mr. Green Не съм виждала детето си с изцапани с манджа дрешки, най-много някоя малка пръска и то много рядко.
Децата се научихана всичко, играчките да прибират, дрешките да си сгъват, да си казват когато им се пишка или ака, да се бършат сами... Нямаме нито една авария.
Когато исках да махнем памперса, Маркова ми каза че още било рано и да поизчакаме детето само да реши че вече не иска памперс. Така и стана и беше много лесно. Изключително толерантни към децата, много търпеливи, мили, усмихнати, прекрасни!

И да - наистина предпочитат децата да са там по две години, защото и те се привързват.

# 6
  • Мнения: 224
Много хубави неща прочетох. Много благодаря  Heart Eyes Трябва септември да й звъня, за да видим кога ще я вземат малката, но повече от ноември няма да ме чакат  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте Стаси,
харесва ли ви яслата? В коя група сте?

# 8
  • Мнения: 224
Здравейте Стаси,
харесва ли ви яслата? В коя група сте?
Ами чакаме ваксината за шарките, после 1 месец да мине след нея и чак тогава ще разберем какво се случва. Тя не ходи още и без ваксината за шарките, директорката каза да почакаме. Бях се нагласила за октомври, ама май няма да е...

# 9
  • Мнения: 224
Ето дойде и нашият ред и от 2ри декември сме на ясла  Whistling Леко ми е притеснено, но няма как  Flutter

# 10
  • София
  • Мнения: 483
Не се притеснявай, там се грижат добре за бебетата  Hug
В коя група ви записаха?

# 11
  • Мнения: 224
Не се притеснявай, там се грижат добре за бебетата  Hug
В коя група ви записаха?
Още не знам, защото говорихме по телефона и след 2 седмици ще ходя лично в градината, че тя е отпуск сега Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 13
Независимо, че темата е стара бих искала да изкажа и аз моите много добри отзиви за 41 СДЯ и по-специално от сестри Христова и Маркова. Когато ни приеха в яслата, (която ни е много далече, но в нашия район нямахме никакви шансове за успех) прочетох написаното и помолих директорката да сме при тези сестри. Беше късмет, че се падаха да са на набора на моето дете. Директорката удовлетвори молбата ми и все още сме в 5-та група на яслата (от септември вече ще сме на градина). Абсолютно съм съгласна с написаното от Arim. Много съм доволна и наистина се грижат за децата и се привързват към тях. Едната от сестрите даже ми каза, че децата ги приемали като приятели и много, много не ги слушали... Simple Smile С две думи искам да кажа, че със сигурност няма да съжалявате, ако детето ви е прието в яслата.

Общи условия

Активация на акаунт