Mътнини в очите - причини

  • 3 691
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да попитам някой може ли да ми обясни какво точно означава HLA b5 антиген и каква точно е връзката му с очите, възможно ли е ако е положителен да провокира появата на мътнини в очите?
Благодаря!

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 14:57 от nangijala

# 1
  • Мнения: 253
Здравейте!Посочения антиген е генетичен локус,който предопределя проявата на Болеста на Бехчет.При това заболяване се засягат съдовете на много органи в човешкото тяло.Основните прояви са язви в устата,по половите органи,кожни промени,ставни изменения,засягане на сърцето и много често-очни възпалителни изменения.Определено при позитивен HLA B5 е много вероятно да има мътнини в стъкловидното тяло и в предните  отдели на окото.

# 2
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора, правиха се изследвания в ревматологична клиника и засега болест на бехчет се отрече. възможно ли е от този антиген  да се увеличават мътнините , и при положение че
 няма бехчет  до какво може да доведе. какво може да се направи за мътнините, да се разсеят и да се спре  появата на нови. Благодаря отново!

# 3
  • Мнения: 253
Здравейте!Не е задължитено мътнините в стъкловидното тяло да са свързани с HLA b5 .Възможно е те да са напълно самостоятелна дегенеративна промяна в стъкловидното тяло или да са резултат от различен по естество възпалителен процес.Изяснете наличието на възпаление в околоносните кухини и останалите синуси.Също така проверете за зъбни фокални инфекции.Както казах,това може да е и проста деструкция на стъкловидното тяло.При всички тези различни причини прогнозата е различна.

# 4
  • Мнения: 6
Здравейте, беше ми запушен левия синус, този под окото и на рентгеновата снимка се виждаше, предложиха ми пункция, но я отказах на този етап, защото синузита май е хроничен. Отделно горе в ляво имах пулпит и като се направи снимка и на зъбите казаха, че корените ми са много дълги и се забиват в синусите, възможно е да не е запълнен добре, когато ми го правиха, защото в определени моменти го усещам да ме стреля. Възможно ли е от тези фактори да са ми се появили мътнините и да продължават да се появяват и нови и какво да направя за този зъб, да го извадя ли? Благодаря отново!

# 5
  • Мнения: 253
Здравейте!Не случайно в предишния ми отговор Ви посочих вероятността за възпаление на синусите и зъбните корени.Това са две от най-честите ричини за появата на  мътнини в стъкловидното тяло.Профилактирайте и двете инфекции ,за да намалите възможността за инфекции и в очите.Поздрави!

# 6
  • Мнения: 6
Много Ви благодаря за насоката, доктор Петрова! Странно само защо очната лекарка, която пое случая ми не каза нищо за зъболекар и никой не ме прати там, а ме забиха при некви редки болести... дано по-скоро се открие причината и да спрат да се появяват нови.. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 6
 Здравейте, отново. Обръщам се отново за съвет към Вас, д-р Петрова или някой друг със сходен проблем. Извадих този въпросен зъб, но няма никакво подобрение на мътнините, дори се появиха още, ходих на контролен преглед преди месец, два и няма промяна. Изпих 6 флакона vitreoxigen - тези витамини, които се проозвеждат в Италия само и нищо... Не зная какво да правя вече. Отделно имам и друг сериозен проблем, свързан с черния дроб ензимите АСАТ АЛАТ и ГГТ са ми двойни по 90 при максимум около 40. Пиех есенциеле форте и ги нормализирах за около месец, но след това пак се покачват и това вече 3 4 пъти в рамките на 8 месеца, алкохол пия рядко и то само бира или чаша вино. Плюс това и гастроентерологът каза, че далакът ми е уголемен и е на горни граници, но нищо повече и резултатите за всичките хепатити са отрицателни. Някой може ли да ми даде някаква хипотеза за състоянието ми или съвет и имат ли връзка мътнините и това, което се случва с дроба ми... Благодаря много за отделеното време.

Общи условия

Активация на акаунт