Quinny Speedi, ABC design Cobra или Jane Slalom Pro

  • 1 098
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! И ние като всички бъдещи родители започнахме да се притесняваме за избора на количка за детенцето, която хем да е удобна за бебчето, трябва да е удобна и на мен  Simple Smile Изчетох доста теми във многото форуми, разглеждах сайтове и най-накрая се спряхме на тези 3-те : Quinny Speedi, ABC design Cobra или Jane Slalom Pro. Но вече ни е още по - трудно да решиме  newsm78 . Ако помогнете с идеи и предложения ще ви бъдем мноооооого благодарни с тази нашата цяла главоблъсканица  Hug

# 1
  • Мнения: 0
Само да допълня, че сме се спрели на тези колички, защото ще живеем на първо време на село, пък и сме си екстремисти и обикаляме из планините и ще ни трябва здрава и удобна количка, която да се сгъва лесно и да е лека  Party

# 2
  • София
  • Мнения: 208
Мога да ти дам мнение само за Quinny Speedi, другите не съм ги виждала. Ние си взехме Quinny Speedi, живеем в квартал, чийто улици на места са си доста екстремни. Доволна съм като цяло от количката, страхотно проходима е. Това е основното и качество, дори и на най-разбитата улица, може да управляваш буквално с една ръка. Обаче е тежичка, заради помпащите се гуми и има малък сенник. Отделно като се сгъне е доста обемиста и трябва да сте сигурни че ще влезе в багажника на колата ви/ ако имате такава/ или в асансьор. Ние нямаше как да преценим второто и сега едва се натъпква в асансьора, малко настрани, а аз се нацеждам някак. Добре е да знаеш, че малко трудно би могла да намериш комбинация от проходима количка, която да е лека. Обикновено доста проходимите са с помпащи гуми, а това означава че са по-тежки. На мен в един момент ми стана доста тежко, аз съм и дребна и си взехме лятна количка, която си използваме и в момента. Но като сметнеш = 12 кила количка + 10 кила дете/ на мен тогава ми стана тежка/ + 2 кила багаж са си 24 кг. Ако отидеш и да пазариш някъде.... Rolling Eyes  Слизането и качването на стълби в подлез също е трудно, Quinny-то не влиза в стандартните релси които има за количка по подлезите/ ако има изобщо/ - за някой е доста широка, за други тясна. Надявам се да съм ти помогнала и дано да се включат и мами, които имат от другите колички Simple Smile

# 3
  • Мнения: 0
Благодаря за информацията! Simple Smile
Да, доста често сме на път,а аз съм с една Toyota Yaris. Има малък багажник и това също ме притеснява за количката Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 713
За размерите - ABC design Cobra не съм виждала как изглежда, но мисля, че Jane e по-голямата от Speedi-то.
Ние сме със Спиди, и общо взето ще повторя поста на Lavender81 - много е удобна, маневрена, но е голяма количката и за малка кола - багажника ще е изцяло зает от нея.
Много трудно се отваря за мен при сгънато положение, честно казано никога не съм я разгъвала сама - но определено не ми харесваше този момент със сгъването, просто ми се вижда труден. Имахме и Чико Трио 4 ме, много по-лесно се сгъваше, но беше по-малка и самата количка тип чадър.

И още един недостатък, или един малък минус, да кажем. Самият сенник на количката е някак плитък, т.е. винаги почти ти трябва чадърче, за да се пази детето от слънцето, а като духа вятър- никакъв шанс да се покрие, твърде е отворена самата количка.

Но наистина е маневрена, особено когато теренът е по-екстремен.
УСпех в избора Peace

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря, ще го имам в предвид. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт