Седем месеца без цикъл

  • 2 404
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Често споделям с моя колежка колко много неща научавам от този форум и, че няма въпрос на, който да не съм получила отговор и тя ме помоли да питам за проблема на нейната дъщеря.
Момичето е на 23г. и от 7-8 месеца не й е идвал мензиса. Направила си е хормонални изследвания и само един хормон й е по-нисък. Ходила е при някакъв професор и той й е изписал хормонално лечение, но нейната гинеколожка и е казала, че с това ще се предизвика идването на мензиса, но няма да реши проблема. По-добре да изчака да си дойде от самосебеси.
Ако някой има представа от подобен проблем ще се радвам да сподели.

# 1
  • Мнения: 300
защо не се допита до гинеколог-хомеопат? например фоликолунум и прогестеронум са подходящи зрънца, ми се струва........

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Не съм чувала за гинеколози - хомеопати. Знаеш ли да ми препоръчаш някой?

# 3
  • София
  • Мнения: 56
Момичето с нормално тегло ли е? Пази ли много диети?  Wink

# 4
  • Мнения: 637
Аз бих повторила хормоналните изследвания. Да се чака повече, при положение, че 7 месеца няма менструация, не ми се струва разумно. И трябва да си намери гинеколог, на когото да вярва.

# 5
  • Мнения: 1 416
Като човек, който има проблеми с щитовидната жлеза, мога да дам мнение. Един хормон е напълно достатъчен, за ти спре менструацията. Правилно е направила хормонални изследвания и точно такава терапия ще й трябва. И ако някой може да й реши проблема, това е ендокринолог, а не гинеколог...
А кой хормон й е под нормата?

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Или има рязко отслабване на тегло, или хормонален проблем. Да иде при друг лекар.

# 7
  • Мнения: 1 416
Така е! Консултация с друг ендокринолог е препоръчителна. Казвам го от опит - колко съм си патила с тая щитовидна...  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 211
защо не се допита до гинеколог-хомеопат? например фоликолунум и прогестеронум са подходящи зрънца, ми се струва........
няма гинеколог-хомеопат!
Аз също мисля, че трябва да се повтори изследването на хормоните и да се допита до някой друг гинеколог.

# 9
  • Мнения: 583
имала съм такъв проблем и то 1 год без цикъл.след хормонално изследвания назначени ми от гинеколог бях подложена на хормонално лечение.

# 10
Не видях да има отговор на въпроса за теглото. Когато бях на 19 г., пазех различни диети, станах 45 кг. при ръст 1,66, тогава започна да ми идва веднъж на 2 мес. Когато спрях с диетите, нещата се нормализираха. Сега имам две нормално родени деца. Никога не съм имала хормонални проблеми. Та затова, пак питам за теглото. Другият момент е стресът, той също може да бъде причина?

# 11
  • Мнения: 7 640
а досега цикълът на момичето бел ли е редовен-т.е. всеки месец?

# 12
  • Мнения: 574
За теглото са ти споменали много правилно.Братовчедка ми се бише запалила по разделно хранене и  си докара куп проблеми и липса на менструация. Добре, че се намери свестен човек да и налее акъл за храненето. СЛАВА НА БОГА вече си има и бебче. Ама беше голямо шашкане докато се оправи.
Въпреки всичко да провери и други вероятности.
Във Варна има гинеколожка-хомеопат, но ти е далече.

# 13
  • Мнения: 3 743
Имах приятелка със същите оплаквания, оказа се, че проблемът е в хипофизата. Не знам точно какво лечение направи, но вече си има бебче.

# 14
  • Мнения: 14 133
Да си намери добър гинеколог и да се лекува.Проблемът не е за подценяване.

Общи условия

Активация на акаунт