Юлски дечица 2004

  • 11 187
  • 268
  •   1
Отговори
# 255
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте мами! Hug
Аз да се оплача Sad Снощи почти не сме спали понеже Георги повръща 2 пъти. Не знам от какво, но сигурно е от карначетата (майка ми му топеше хляб в соса и му даваше) защото няма от какво друго да е, пък и аз не съм ги яла (нали ще ставам красива и слаба  Flutter). Много гадно беше и детето горкото имаше толкова измъчен вид- един блед, омърлушен и отпуснат, даже като е бил с висока температура не е бил такъв. Слава богу сутринта като се събуди вече си беше съвсем добре, но за всеки случай му дадох да закусва препечени филийки със сирене, а на обяд пилешка супа. Сега обаче сме на рожден ден и не мога да не му дам торта и тн. Надявам се, че вече съвсем му е минало и няма да има проблеми.

А като се върнем от рождения ден ще докладвам как е минало Wink, че и ние да си правим сметките кое как да бъде като дойде момента Mr. Green

Много целувки на малките сладуранчета от нас!  bouquet

# 256
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте майчета, нямаше ме дълго време и виждам, че имаме нови попълнения  Hug Добре дошли на новите мами и юлчета.
За рождения ден - вчера капарирахме в "Ментов носорог" и искам да попитам има ли някой, който е бил на рожден ден там. С две думи - събирам отзиви. Решихме да направим рождения ден в детски клуб, защото през юли нашата ясла е "на палатка" в съседна ясла (а през август е обратно) и дечицата, с които е свикнал са малцинство, а пък и се пада събота ...
За зъбките - на Марти рано му излязоха всички зъбки - някъде преди два месеца може би направихме пълен комплект  Laughing

# 257
  • Мнения: 1 038
[ За зъбите - голям кошмар, бе #Cussing out. Как на някои дечица майките почти не разбират кога избива зъбче, а мойто става като киселица и го държи дълго. Остават ни още 4 кътника и 2 кучешки, кога ще е финалът - не знам, ама трябва да оцелея Mr. Green.

[
Остават още 4 зъба, но вече психически не издържам на безсънието и непрекъснатото мрънкане. След пробиване на кучешките зъби имаше няколко седмици спокойствие и направо си мислех, че гледам друго дете. Обаче сега е НЕПОНОСИМ!На всичкото отгоре сутрин още в 6.30-7.00 ч. казва, че вече е топло и иска да излизаме вън /а ляга в 22.00 ч. Mr. Green

# 258
  • Мнения: 3 334
Хайде да се похваля /или може би да си оплача колко ми е тежко/ и с нещо друго освен махането на памперса Laughing
От събота сме без биберона.Не исках да се хваля по-рано,защото не знаех как ще се резвият нещата.В събота вечерта се ядосах невероятно,защото Хриси иска постоянно да е с биберон в устата.Не издържах и я скрих в нейно присъствия и я забаламосах с други неща.Със съпруга ми решихме вече да не й я даваме.Тя започна да пита отнова за нея,а ние се чудим newsm78 кой ли я взе?Обяснихме й,че един лош чичко я е взел и я е дал на едно бебе,защото Хриси е вече голямо момиче и не може да спи вече с бибата.Доста ми беше тежко и  сега също,защото преди заспиване винаги ме пита къде е!Не плаче и не изпада в истерия,както си мислех,но я виждам,че страда много Sad,това определено ме натъжава,но от други съвети знам,че връщане назад няма,защото ще ми бъде доста трудно след това.Единствено сега ми заспива 1 час по късно и става 1 час по-рано от преди.Пъшка,охка като заспива,но интересното е ,че не плаче и не се глези,но определено е тъжна.Мен това ме кара да плача от време на време,ама добре,че е съпруга ми,който постоянно ми повтаря,че е за добре.Ако бях сама сигурно щях отново да й я дам,защото съм си много мекушава!

Това е момичета,дано отказването от каквото й да е не ви прави тъжни както мен!За памперса не зпитвам угризения,но за бибата.......... Cry

# 259
  • Мнения: 1 000
Здравейте мили майчета,
Организираме протест за увеличение на МАЙЧИНСТВОТО и ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Присъединете се към нас в опита ни да променим живота на децата
Повече информация за градовете,протеста и исканията тук:
http://www.visx-develop.info/first_july/protest.html
http://www.visx-develop.info/first_july/
Ако не можете да присъствате лично, а искате да ни подкрепите, може да качите ваша снимка/ако сте бременна/ или снимка на детето си на линка горе.

Ако искате да изкажете мнение :
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0
Предпоследна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0

Анкета : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108859.0

Ако искате да поразходите децата си по жълтите павета в София
Надали ще имате друга такава възможност
Заповядайте на 01.07.2006г. в 10:00 на Фонтана на Президентството
Да се запознаем и да се поразходим заедно

# 260
  • Мнения: 2 596
Да се отчета, че вече сме без памперс. Чишка си детето в гърнето, казва си и е много хубаво. Това стана само за 2-3 дни. Слагаме пампеса само вечер, но сутрин като отвори очи и веднага казва, че има А-а и веднага го слагаме на гърнето, а памперса чисто сух.

# 261
  • Мнения: 488
Честито, Биси! Браво на голямото момче!
Смятам и аз да я предприема тая стъпка съвсем скоро, защото според мен Боян е съвсем готов. Но трябва да си взема няколко дни отпуска и да стоя с него вкъщи, за да махнем памперса и да свикне. Може би другата седмица. Ще пиша и ще искам съвети ако трябва.
Аз пък да се похваля, че вече 2 седмици сме без биберон! Ура! Как се бях притеснила, защото той започна постоянно да я иска гадната биба, вечер спи с нея, реве, тръшка се... въобще, знаете. И се притеснявах как ще я махаме... Но пък стана съвсем случайно, като на майтап, явно съм улучила момента. Играехме си една вечер с него на улицата и дойде съседското куче, позавъртя се, позакача се с Боян и така. После се прибираме вкъщи и той по едно време се присети: "Мамо, дай биби". И на мен какво ми хрумна, та му казах: "Ами няма я биби, мамо, кучето я изяло.". Седи, гледа ме, чуди се. И друг път съм пробвала такива номера, ама не минаваха. Тоя път обаче, явно ми повярва и пита после пак, аз пак му казвам, даже го обърнахме на майтап, на игра. После отиде да каже на дядо си, на баща си, пита се сам и си отговаря, голям купон! Нямало я биби, кучето я изяло!  Кеф ви казвам! Притеснявах се как ще е като дойде време за лягане, най-критичния момент, и през нощта. Е, търси я, пак се питахме и се смяхме. После обаче му дадох да суче, и си заспа. Два-три дни имаше будене през нощта и повече кърмене, но мина и сега си спи почти спокойно. Чак не мога да повярвам още.  Grinning

# 262
  • Мнения: 2 596
Ех, мяо, и аз така се тревожа за тая биба, все с нея си заспива и си спи с нея понякога по цяла нощ, не мога да му я махна от устата. За гърнето ок, но пък за бибата как ще я махаме. Ти още кърмиш, има с какво да се залъжа, а при нас няма  Sad

# 263
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте дами!  bouquet
 В петък вечерта Георги изведнъж вдигна 39 градуса които свалих с Панадол, но само за малко. 2-3 часа след това пак 39 Т и така до вчера сутринта. Давах и Нурофен, но и с него пак същото- сваля Т за малко и после пак я вдига до 39,6-7. От вчера сутринта вече няма Т, но пък има някакъв лек, едва забележим обрив по лицето, около деколтето, гърдичките и горната част на гърба, другаде няма или аз не мога да видя. Пъпчиците са съвсем малки и едва се забелязват, без връх, вчера тези по гърдичките, гръбчето и деколтето бяха леко розави, днес не са. Вчера имаше и леко разстройство, но иначе си е съвсем добре. Четох, четох и горе-долу симптомите му са като за Розеола, ама тоя обрив не прилича на това което се описва като обрив за нея. Според вас дали е тази шарка или какво? newsm78 Вече съвсем се обърках, а на лекар сме чак утре. Вие какво мислите?

# 264
  • Мнения: 3 334
Пъпчиците са съвсем малки и едва се забелязват, без връх, вчера тези по гърдичките, гръбчето и деколтето бяха леко розави, днес не са. Вчера имаше и леко разстройство, но иначе си е съвсем добре. Четох, четох и горе-долу симптомите му са като за Розеола, ама тоя обрив не прилича на това което се описва като обрив за нея. Според вас дали е тази шарка или какво? newsm78 Вече съвсем се обърках, а на лекар сме чак утре. Вие какво мислите?
много вероятно е да е някакъв вид шарка.Както го описваш на такова ми прилича,а и симптомите...... newsm78 също.Нека все пак да я види лекар,за да го констатира ако е шарка и какъв вид е.И Хриси имаше подобен случай,но без разтройство /води се пета болест/.Изкара го леко.Сега обаче и ние сме с разтройство от две дни и си мисля,че е вирус.Педито ще го констатира днес.

# 265
  • Мнения: 1 983
оххх мили мами не ми говорете за шарки, а вижте това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109460.0

иде ми да крещя и ще се побъркам, а толкова искахме да я заведем на море, дано не се е заразила
иначе ние сме си с пампа, с бибата и нанито, всичко по старому, ходи на ясла днес, голям рев му удари, незнам вече какво да я правя
Вики е станала много любвеобвилна и разбрана, не че не прави магарии понякога, но като й обясня в повечето случаи ме разбира и няма проблем
иначе сме големи фенова на солетите и бонбоните Бонибон, сутрин като стане и се започва " бобониииии, еткиииии "
жиовт и здраве ако не сме заразени мислим от събота да идем на море на поморие на някакви бунгала, нямам търпение да идем, ако всичко е ок разбира се
иначе най-лошоте е, че и нашия тати не е боледувал от варицела и се притеснявам повече за него отколкото за малката, ама... ще видим
айде лека нощ от мен
целувки на юлчетата и мамите им Heart Eyes

# 266
  • Мнения: 3 334
оххх мили мами не ми говорете за шарки, а вижте това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109460.0

ох дано не се е заразила малката,ще стискам палци, Praynigа такива като този татко #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire.Нямат акъл за пет стотинки в главата.Какво е това безразличие от тези хора?Но вече нищо не ме учудва като се замисля.

# 267
  • Мнения: 1 000
УТРЕ……1 ЮЛИ Протести за детските и майчинството в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Пазарджик
СОФИЯ - Начало 10.00 часа, фонтана пред Президенството, крайна точка Парламента - 12 часа. Молим присъстващите да носят снимки на децата си или собствени ако са бъдещи майки. Ще се направи постер с тези снимки и други качени в интернет. Постерът ще бъде оставен пред парламента.
ПЛОВДИВ - Начало 10:00 часа на пл."Съединение", шествието ще мине по Главната улица и ще завършим на пл. "Централен" в 12:00 часа.
ВАРНА - 10.00 часа, на Входа на Морската градина.
БУРГАС - 10.00 часа, Пантеона в Морската градина.
ПЛЕВЕН - 10.00 до 12.00 ч. Маршрут - театър "Иван Радоев" по Главната улица до трибуната пред мавзолея - костница "Св Георги Победоносец".
ПАЗАРДЖИК - 10.00 до 12.00 часа. Площад Константин Величков (Тортата)
Да се запознаем и да се поразходим заедно..Молим майките от всички градове и тези който не могат да присъстват на протеста в София за снимки на вашите деца. Изпращайте ги от ТУК >> http://www.visx-develop.info/first_july/ 
Благодарим за подкрепата !
Инициативен комитет на Настоящите и бъдещи български майки.

# 268
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте дами!
Ние ходихме на лекар и най-вероятно е било Розеола, но не е сигурно защото докато отидем и вече нямаше обрив.
Мама, на кикиморка стискам палци малката да не се е заразила. Praynig

Понеже вече не е болен за разнообразие Георги е с цицина, ожулено лице и разранена ноздра. Това е защото ми е много кротко детето  Mr. Green. Нищо де, тамън ще е "красив" утре на протеста, специално за пред камерите сигурно се е украсил така. То при нас явно не може да мине без да му има нещо, я ожулени колена, я синина, я цицина, я някаква болест. И при вас ли е така или я карате по-спокойно?

Общи условия

Активация на акаунт