Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 юни 2013, 18:03 ч.

Каква раница за първокласник?

• 264 366
  • 2 034
  •   1
Отговори
# 45
И аз купих класическа раница, с анатомичен гръб. С хубава картинка  Grinning. Така или иначе раницата се носи в понеделник и се взима в петък. През останалото време стои в класната стая. Не знам дали я е слагал повече от 5-10 пъти на гърба си  Thinking, тази задача се извършва от придружаващия го до и от училището.

# 46
  • София
Хайде и аз да споделя опит. Купих раница на Херлиц, красива и скъпа. Наистина имам чувството, че ще изкара сто години, толкова здрава изглежда. Но при нас се оказа малко безмислено. Стои по цяла седмица в училище, в петък я нося аз и щеше да ми е доста по-удобна някоя по-обикновена мека градска раница. Детето почти не я е слагало на гърба си.

Доста негативи изчетох за колелцата, но като гледам, на децата им е доста удобно да си ги тътрузят два пъти седмично от колите до входа на училището.

# 47
И аз се чудя каква раница да купуваме.

# 48
  • София
Хайде и аз да споделя опит. Купих раница на Херлиц, красива и скъпа. Наистина имам чувството, че ще изкара сто години, толкова здрава изглежда. Но при нас се оказа малко безмислено. Стои по цяла седмица в училище, в петък я нося аз и щеше да ми е доста по-удобна някоя по-обикновена мека градска раница. Детето почти не я е слагало на гърба си.

Абсолютно същото мнение споделям в края на нашия първи клас!  Peace

# 49
  • София
Ние също купихме Херлитц. Мисля си, че ако беше друга сега щеше да е за смяна, експлоатацията е жестока Mr. Green Първо си я носи всеки ден, прибира се в някои от дните с градски транспорт, така че ми беше безумно важно да е анатомична и качествена. Второ в училище им стоят на земята до чиновете, нямат кукички на чиновете и ако не беше качествената твърда основа, си мисля, че нямаше да издържи. Да не говорим, че е твърда и нещата не се мачкат и че е непромокаема. Има си 3 отделения, малко вътрешно джобче с цип, където й стои телефона и личната карта, два странични джоба външни, в единия й е шишето, в другия кутията с очилата и малък външен, където й е тефтера. Супер доволна съм, не се рабъркват нещата вътре и не съжалявам за покупката.

# 50
  • София, Брюксел
И аз съм в същата дилема.

От къде сте купили раниците Херлиц - ще мис е да ги видя наживо. Както и сръбските раници Белмил, които намирам смао онлайн.

# 51
  • Sofia
Та значи е добре да се разбере ще се носят ли всеки ден и според това да се прецени също покупката.

catty m, https://www.google.bg/#q=%D1%85%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%86

# 52
  • София, Брюксел
Та значи е добре да се разбере ще се носят ли всеки ден и според това да се прецени също покупката.

И аз го открих склада, но може ли да отида и да разгледам и евентуално да си купя от там?

# 53
  • Sofia
О, да. Simple Smile  Лично не съм, но съм чела, че пазаруват от там.   

# 54
  • София
Аз се свързах с представителството директно, писах какъв модел съм си харесала, те ми пратиха възможностите за десен от него, избрах си, поръчах го и след 2 седмици си го взехме. По магазините вървеше 165 и нагоре, от там ми излезна 130лв.

# 55

И аз го открих склада, но може ли да отида и да разгледам и евентуално да си купя от там?
Да, аз купих от склада. Но предварително бях избрала модел и ми го изнесоха.

# 56
  • София
Аз купих този месец от книжарници Ориндж една раница, на която пише Пепе Джинс или нещо такова. Намалени са 50 % от 90.. на 40 и нещо лева...

Има две разделения и е класи над предишната ни... Страшно съм доволна, но за издръжливост ми е рано да говоря

# 57
Синът ми свършва първи клас с ученическата раница на Ташев. Носи я сам всеки ден до и от училище. Раницата все още изглежда като чисто нова. Някои учебници леко се поизмачкаха, но кориците им са много тънки, това първо, и второ, моят син не внимава особено как ги слага вътре и много често подгъва кориците и страниците. Та раницата не му е виновна, че блее  Laughing

# 58
  • FRANCE
Ташев  Peace не е мръднала. Дъщеря ми не е много едра (все пак тук тръгват на училище на 6г), тоест добре стегната е много удобна. Пробвахме на Габол, но и бяха прекалено големи, губеше се в тях.

(Иначе съучениците и масово влачат чанти на колелца, признавам си редовно минават през кал и локви и аз изпадам в ужас като ги видя.)

# 59
Аз съм далече от тези терзания още, но наминавам и аз да похваля Ташев. Моята ми я купиха в седми клас, като ме приеха в гимназията. Сега съм на 30 и е с мен на другия край на света. Къде ли не е била, през какво ли не е минала. Била е с мен на всичките ми пътешествия. Омръзнала ми е, а няма и конче да стърчи от нея. Миналата година като си прибирах ми подариха нова Ташевка за лаптоп. И с нея сигурно ще си омръзнем и ще имам чанта за лаптоп, докато смъртта ни раздели  Party

Една от родните фирми, които ме карат да се гордея  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт