Каква раница за първокласник?

  • 308 117
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Бубчето, благодаря ти за мнението! Simple Smile
Скрит текст:
Да, за допълнителни учебници ще преценя в крачка, когато тръгне на у-ще. Иначе ще разчитам на детето да показва къде са работили в клас и така да сме наясно за работа в домашните учебници.  Ако пък ще се носят 2-3 учебника (понеже и псобията ще са си в у-ще), няма да е проблем носенето им, но не заради това мисля да ги взема тези двата.  Simple Smile

# 106
  • Мнения: 8 223
Поинтересувайте се как е организацията в съответното училище първо.
При нас имаха индивидуални шкафчета в коридора. Та всяко дете си остави нещата за физическо и трудово. Отделно учебниците по музика, изобразително изкуство и час на класа, стояха в класната стая. Реално всекидневно в раницата си носеше само математика и български, един път седмично роден край, и малък несесер с моливи, химикали и линия. Изобщо не му беше тежка раница. Бях я теглила, че е около 2кг пълна. Носеше си я винаги сам.

# 107
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
На Херлиц има и меки модели с ортопедичен гръб. Много хубаво се разпределят учебниците и не тежи толкова. Ако тази оцелее ще я прехвърля на малкия или и на него ще му купя нова такава.

# 108
  • Мнения: 4
Още един глас за Херлиц Simple Smile

# 109
  • Мнения: 2 531
За сравнение:  Simple Smile

http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=3120

и червената с пиленцето, която е същият модел - http://www.clickbirotica.ro/ghiozdane_herlitz.php

Резулат от преобразуването
157.10 RON = 69.2960 BGN
Аз защо виждам двойни цени- вдигнали ли са се?

Къде може да се видят на живо тези раници Ташев? За София става въпрос.
В Метро има ,купих на сина ми но не съм доволна - дъното провисва и е мек гърба. Търся раница с твърг гръб и дъно , то не тип - кутия - от всякъде с пластмаса !

Искам да попитам някой ако има такава раница, дали наистина гърба е твърд, защото оставам с впечатление че под анатомичен се разбира подплатен с дунапрен гръб на раницата .
http://www.shop.lumar-bg.com/uchenicheski-ranici/uchenicheski-ra … a?product_id=2723

Последна редакция: сб, 07 юни 2014, 21:03 от veni-b

# 110
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Габол не правят хубав ортопедичен гръб. А за сравнението на Херлитц и аз не видях тези цени.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ами явно са други цените сега в румънско... намаление е имало и свършило. Нищо чудно няма.
За Габол чета, че последните две-три години качеството е паднало.

# 112
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
До колкото знам на Херлитц цените са горе долу еднакви. Когато обаче остане някой миналогодишен модел го намаляват, защото става непродаваем. Всяка година производителите на раници изсипват много пари за нови разработки и подобрения.  Т.е. новите модели в много отношения са по добри.

# 113
  • Мнения: 280
Има ли тук мами от Пловдив, които да ми кажат къде има избор на раници?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 262
Да ви следя за идеи, макар да клоним към твърда раница на Lego  Hug

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Искам да видя на живо ранниците на Херлитц. В Стара Загора съм. Да ме упътите в какви магазини се продават.

# 116
  • София
  • Мнения: 9 850
Искам да видя на живо ранниците на Херлитц. В Стара Загора съм. Да ме упътите в какви магазини се продават.
Не зная дали ще ти е от помощ, но аз я купих от Метро, пък макар и в София. Ако има Метро в Стара  Загора...или няма?
От мен глас за Херлитц- малката ми дъщеря ще е четвърти клас наесен и раницата, без да преувеличавам, е като нова. Ортопедична, твърда/ така ли се нарича, отстрани отвсякъде е твърда, с пластмасово дъно отвън?/.

# 117
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Имаме Метро ще проверя благодаря. Единственото което ме притеснява за такъв тип раница(говоря за Херлитц), че ще заемат много място в класната стая - нашите са всеки на отделна маса със стол и отстрани има закачалка за раницата и раницата ще препречи пътечката за преминаване!!! Може и да не съм права ама така си го представих ...

# 118
  • София
  • Мнения: 9 850
И при нас беше така. Даже раниците на повечето деца стояха не на закачалките на чина, а на пода , подпряни на чина. Не е имало проблем. Пък и поне нашата раница не ми се струва по-широка от другите.

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
В случая с малкото място в стаята, раницата тип "кутия" може да не е по-широка от другите, но от значение  е и това, че е твърда... си мисля.  Thinking
Koni, ако искаш заповядай в темата на бъдещите първолаци. Някой беше показвал меки раници с твърдо дъно и ортопедичен гръб, някъде на последните страници.

Общи условия

Активация на акаунт