Каква раница за първокласник?

  • 308 210
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 990
  • София
  • Мнения: 1 173
milasara, тези раници не са ли меки....т.е учебниците могат ли да се смачкат?  Хубави изглеждат, но така не мога да преценя

# 991
  • София
  • Мнения: 6 140
Меки са, да. Съдейки по средния ми син, учебниците се мачкат повече при употреба, отколкото при носене в раницата. Както казах- раниците ще стоят в училище (т.е. разнасянето е сведено до минимум), а и искат учебниците по всеки предмет да са в отделна папка, та не очаквам особено много да се смачкат.

# 992
  • Мнения: 107
Учебниците и тетрадките по всеки предмет слагам в отделна найлонова папка с копче. Така освен, че е много удобно за ученика, се предпазват и от смачкване.
Въпреки, че сме сме с мека раница, която се носи всеки ден вече цял срок, няма жертви на намачкване и намокряне.

# 993
  • Мнения: 1 454
Учебниците и тетрадките по всеки предмет слагам в отделна найлонова папка с копче. Така освен, че е много удобно за ученика, се предпазват и от смачкване.
Въпреки, че сме сме с мека раница, която се носи всеки ден вече цял срок, няма жертви на намачкване и намокряне.

Аз също ги слагам в папки, различни цветове, тъй като раницата на големия ни син е мека, но.... тези папки постоянно се късат и моят син поне доста често вече не ги слага в папките, а направо в раницата и всичко става на баница  Laughing ooooh!
На малкият съм решила в началото да ги слагам такива папки, с оглед на това, да може да си различава тетрадките по предметите и тези папки ще ги махна впоследствие. Надявам се да не се мачкат, като е твърда раницата. Тепърва предстои да видим Simple Smile

# 994
  • Мнения: 1 454
Публикувам нов пост, защото е по друга тема. Днес дадох на сина ми раницата и той каза, че не му харесва и нямало да я носи  Rolling Eyes Искал като на батко си. Май избързах с покупката. Сега останах с излишна раница. Tired

# 995
  • Мнения: 5 597
До септември може и да размисли.Или може  да я продадеш ( подшушни колко ти е излязла,може да има мераклии тук) .Аз не съм на опашката

# 996
  • Мнения: 777
Здравейте искам да питам тези от вас , които имат опит. Подходящи ли са раниците на херлиц за първокласник. Ще се побере ли без проблем блок за рисуване и учебниците. Изглежда ми малка раницата и за това питам. Но пък много ми харесва и ми се струва удобна за носене от детето.

# 997
  • София
  • Мнения: 374
Здравейте!
Аз също съм в процес на избиране на раница за първокласник  ooooh!
Държа обаче да я харесаме, а и пробваме "на живо", т.е. покупка онлайн отпада като вариант.
Моля да ми препоръчате магазини bouquet

# 998
  • Мнения: 2 880
Пробвайте "на живо", а преди да купите може да сравните цените онлайн  Wink Hug

# 999
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Herlitz Midi за момче на страхотна цена - http://www.emag.bg/ranica-herlitz-midi-truck-ergonomichna-11407780/pd/DJXLRYBBM/. Малкия ми син точно тази хареса и бих я взела без да се замисля. Но ще е ученик чак септември 2017 г. и може да си смени мнението хиляда пъти до тогава.

# 1 000
  • Мнения: 777
Аз се престраших и взех раницата от емаг на херлиц миди. Мога само да ви кажа, че на живо е още по-хубава. И дават и другите артикули към нея. За тази цена си заслужава определено.

# 1 001
  • София
  • Мнения: 1 173
И ние вече се сдобихме с раницата на Херлитц - Миди плюс. Ето тази  е нашия избор

http://www.schulranzen.com/herlitz/spider_114

# 1 002
  • Мнения: 10
Здравейте, прави ми впечатление, че повечето родители са се насочили към марката на Herlitz.
А какво ще кажете за Sammies by samsonite или Die spiegelburg ?

http://www.koffer24.com/shop/en/brands/sammies
http://www.spiegelburg.bg/products/Horse_Friends/index.html

# 1 003
  • Мнения: 1 103
Katnis, би ли споделила колко ти излезе като крайна цена до България Херлитца,питам за една приятелка, която не можа да се вреди в Емаг.

# 1 004
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Здравейте, дами!
Аз също купих на дъщеря си раница комплект Herlitz Sporti Plus на търг в ebay.de . Общо с доставката до превозвач (Габиели) ми излезе 40 евро. Същият комплект в България струва около 180 лв - т.е. успях да го купя на половин цена.
Съветвам всички, които вече са избрали модел да "дебнат" и залагат в ибей, сигурна съм, че късметът ще проработи.
Няма смисъл да се бърза, време имаме достатъчно до септември. Мога да помагам със съвети, ако някой не се справя с ибей.
Поздрави и успешни покупки на всички!

Общи условия

Активация на акаунт