Каква раница за първокласник?

  • 308 077
  • 2 341
  •   2
Отговори
# 1 395
  • София
  • Мнения: 5 283
Точно същата! Беше последна и затова не писах детайли. Ама да кажа все пак: верига "Немски магазини". До спирка Сердика на метрото, изход посока Халите с/у ЦУМ.
При търсене в български сайт ми излезе за над двеста лева с портмоне включено...

# 1 396
  • Мнения: 11 818
верига "Немски магазини". До спирка Сердика на метрото, изход посока Халите с/у ЦУМ.
По-точно се водят магазини "Немски център", ето тук има адреси на всичките им в страната - http://nemski-centar.com/magazini-list

При търсене в български сайт ми излезе за над двеста лева с портмоне включено...
Точно същата ли? Я дай линк, аз не я открих..

# 1 397
  • Мнения: 82
Здравейте,
и аз съм в приключение с избор на раница.Изборът ми е раницата за моя първокласник да е от така наречения класически тип.Никакви куфари,"щайги" и т.н не одобрявам.Повечето около мен масово купуват Габол,но не знам защо нещо не ми вдъхват доверие.Не знам аз ли съм взискателна или материите,от които са направени повечето раници не струват.Herlitz изглеждат здрави,но няма да взема такава.
Детето не иска шарена раница с герои(за сега) и това ме улеснява в избора на класическа раница.
Попаднах по сайтовете на една марка ARS Una,но не намирам отзиви.Единственият минус сравнен с Габол е мисля липсата на гумени уплътнения(крачета).Чета,че масов проблем е изтъркването на дъното.

Ако някой има отзиви или е виждал раниците на живо ще съм благодарна,ако изкажете мнение.Допада ли ви тази?:
http://detski-igrachki.com/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%87% … 0-autonomy-tetris

Здравей, ние взехме раница за първокласничката на ARS UNA / тип кутия/, но за момента не сме я ползвали, но според мен са по-добри от Herlitz

# 1 398
  • Мнения: 97
Записвам се да ви следя и аз съм в чуденка каква да е раницата....

# 1 399
  • Мнения: 1 497
Ние в крайна сметка купихме такава

# 1 400
  • Мнения: 107
Ние в крайна сметка купихме такава

Много добър избор Simple Smile Нашата е същата марка. След една година ежедневно носене и двукратно пране в пералнята, няма никакви забележки. Продължаваме и втори клас с нея.

# 1 401
  • Мнения: 11 818
Момичета, малкият видя раницата и не я иска, заради StarWars. Sad Ако някой проявява интерес да ми пише. С етикетите си е, всичко както е купена - 59 лв. При евентуално пращане с Еконт, доставката ще е за моя сметка!

Днес неочаквано намерих чудесна раница на Underscore в един немски магазин. С торба за физическо и мек моливник/портмоне. На  StarWars. Тип кутия. Ергономична. Бъдещият първолак я хареса и съм много доволна. Раниците бяха най-отгоре на рафтовете - почти на тавана, така че се оглеждайте.
Благодаря и тук!!  bouquet И аз взех същата преди малко, без да я показвам обаче на малкия, но за 59 лв. рискувах. Ако случайно не я хареса, ще пиша тук, ако някой проявява интерес или ще купим и друга и просто ще си има две. Аз я взех от магазина на бул. "Гоце Делчев", също 1 бройка имаха, има още една на "Стефан Тошев" в Борово, до Фантастико. Спомням си, че преди няколко години пак по това време в немските магазини бяха пуснали раници Лего, сега са тези, просто са стария им модел, но ги видях в сайтовете по 65 евро. Разбрах от продавачката, че е имало и по 1 бр. за момиче, но и в двата посочени магазина бяха купени и не знам какви точно са били.
Ето я:

# 1 402
  • Мнения: 1 386
Моят малкия е фен на Барселона също,а аз все харесвам разцветките на Реал Мадрид повече Simple Smile Wink
Виждам,че по-големият процент избират раници тип кутия.Заради едното голямо отделение,лесното закопчаване и твърдото дъно, може би са идеални,но нито на мен ми допадат,нито на детето.Ходих в Метро да  разгледам и до мен едно друго семейство мериха такава раница и се бъзикаха,че за нищо на света никой от родителите няма да я носи,защото си е смешна.(макар,че по-важното е да е удобна).
Аз отправих запитване на един сайт за моята Арс Уна,но ми отговориха,че е с меко дъно и това ме спря.
Дотук съм се спряла на Gabol,Modan Explore i Pulse.Раници над 100 лв. не гледам,китайските истории също не ме впечатляват.Ще обобщя вижданията си,ако мога да помогна на някой:
Габол и Модан мисля,че са дъщерни фирми.В Метро много ми хареса раницата на Модан(двойна):
https://www.ranitsi.com/Modan-Explore-Skateboard-Blue-Ranitsa-Za … te-2-V-1-74160070
По описание я дават 50 см,но не е толкова,мерих я.Колкото Габол е,дори е малко по-тясна.Разделя се на 2,но едва ли някой ползва тази функция.Ако не е разделена раницата си има 3 отделения(като в едното има още един чифт по-тънки презрамки,които не пречат и не заемат излишно място)).Гърбът и презрамките са много по-добри от Габол ,дъното е с крачета,но не е супер подплатено.От към цвят отговаря точно на изискванията ни,циповете обаче са малко трудни за отваряне,което ще затруднява детето.Тези на Габол се откопчават доста по-лесно,но пък доста четох,че давали дефекти и това ме разколебава.Иначе Габол от към размери и разпределение на отделенията са измислени добре,но материалите не ми вдъхват доверие нещо на пръв поглед.Едната разцветка в Метро на Габол е от по-стара серия и определено и материята и дъното са по-качествени,но цветът не е ок ooooh!.Модан е 95 лв,Габол се намира за 60 около мен с промоция до края на месеца.Гледах и китайски изпълнения по кварталните магазини за около 35-40 лв-имат хубаво разпределение на джобовете,но материята я виждам нацепена доста скоро.
В една книжарница попаднах на доста здрав модел на Pulse-с 2 прегради и още един преден джоб.Материята беше непромокаема,60лв..Макар,че дъното нямаше гумени крачета както на Габол и Модан,си беше доста по- подсилено с някакъв вътрешно пришит слой,който я правеше доста стабилна.Проверих няколко модела,но не на всички дъното беше такова.Явно покриват различен ценови диапазон.Аз гледам повече дъната и горната дръжка,заради това,че не съм сигурна дали ще я ритат по земята раницата или ще седи закачена някъде.
И така търсенето продължава,но съм си дала малък срок от време да реша,защото се обърквам от много избиране Wink.Май ще купувам по принуда,защото нито една не ми харесва на 100%.Материите са много зле на повечето марки и модели(по мое виждане).
Сиси, вашият Star wars e доста изгоден.Със сигурност ще успееш да го размениш.Аз правя снимки и показвам на детето,за да не стават фалове,но това не е гаранция,че като отиде в клас и няма да заиска като нечия друга раница.

# 1 403
  • Мнения: 1 497
Ние в крайна сметка купихме такава


Много добър избор Simple Smile Нашата е същата марка. След една година ежедневно носене и двукратно пране в пералнята, няма никакви забележки. Продължаваме и втори клас с нея.
Само да те попитам,как точно я переш в пералнята? На гърба има една опорна шина,предполагам се вади защото има цип най отзад.

# 1 404
  • Мнения: 82
Моят малкия е фен на Барселона също,а аз все харесвам разцветките на Реал Мадрид повече Simple Smile Wink
Виждам,че по-големият процент избират раници тип кутия.Заради едното голямо отделение,лесното закопчаване и твърдото дъно, може би са идеални,но нито на мен ми допадат,нито на детето.Ходих в Метро да  разгледам и до мен едно друго семейство мериха такава раница и се бъзикаха,че за нищо на света никой от родителите няма да я носи,защото си е смешна.(макар,че по-важното е да е удобна).
Аз отправих запитване на един сайт за моята Арс Уна,но ми отговориха,че е с меко дъно и това ме спря.
Дотук съм се спряла на Gabol,Modan Explore i Pulse.Раници над 100 лв. не гледам,китайските истории също не ме впечатляват.Ще обобщя вижданията си,ако мога да помогна на някой:
Габол и Модан мисля,че са дъщерни фирми.В Метро много ми хареса раницата на Модан(двойна):
https://www.ranitsi.com/Modan-Explore-Skateboard-Blue-Ranitsa-Za … te-2-V-1-74160070
По описание я дават 50 см,но не е толкова,мерих я.Колкото Габол е,дори е малко по-тясна.Разделя се на 2,но едва ли някой ползва тази функция.Ако не е разделена раницата си има 3 отделения(като в едното има още един чифт по-тънки презрамки,които не пречат и не заемат излишно място)).Гърбът и презрамките са много по-добри от Габол ,дъното е с крачета,но не е супер подплатено.От към цвят отговаря точно на изискванията ни,циповете обаче са малко трудни за отваряне,което ще затруднява детето.Тези на Габол се откопчават доста по-лесно,но пък доста четох,че давали дефекти и това ме разколебава.Иначе Габол от към размери и разпределение на отделенията са измислени добре,но материалите не ми вдъхват доверие нещо на пръв поглед.Едната разцветка в Метро на Габол е от по-стара серия и определено и материята и дъното са по-качествени,но цветът не е ок ooooh!.Модан е 95 лв,Габол се намира за 60 около мен с промоция до края на месеца.Гледах и китайски изпълнения по кварталните магазини за около 35-40 лв-имат хубаво разпределение на джобовете,но материята я виждам нацепена доста скоро.
В една книжарница попаднах на доста здрав модел на Pulse-с 2 прегради и още един преден джоб.Материята беше непромокаема,60лв..Макар,че дъното нямаше гумени крачета както на Габол и Модан,си беше доста по- подсилено с някакъв вътрешно пришит слой,който я правеше доста стабилна.Проверих няколко модела,но не на всички дъното беше такова.Явно покриват различен ценови диапазон.Аз гледам повече дъната и горната дръжка,заради това,че не съм сигурна дали ще я ритат по земята раницата или ще седи закачена някъде.
И така търсенето продължава,но съм си дала малък срок от време да реша,защото се обърквам от много избиране Wink.Май ще купувам по принуда,защото нито една не ми харесва на 100%.Материите са много зле на повечето марки и модели(по мое виждане).
Сиси, вашият Star wars e доста изгоден.Със сигурност ще успееш да го размениш.Аз правя снимки и показвам на детето,за да не стават фалове,но това не е гаранция,че като отиде в клас и няма да заиска като нечия друга раница.
Ние купихме чанта на ARS UNA тип кутия и смятам, че направихме добър избор. Какво ще кажеш за тази:

http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=5203

На живо изглеждат много добре, като има и други цветове от този модел. Дъното не е пластмасово но изглежда стабилно, а има и крачета, така че самото дъно няма да опира директно на земята.

# 1 405
  • Мнения: 345
Момичета, от херлитц кои серии са подходящи за първолачета?

# 1 406
  • Мнения: 5 592
Кутията на детето хич не ми е смешно като я нося,тежи като тучена печка.На 5 мин. сме от училище,а аз държа на товарене .

В немския център -Велико Търново имаше 2 момичешки меки раници за 30-тина лв.

# 1 407
  • Мнения: 107

Само да те попитам,как точно я переш в пералнята? На гърба има една опорна шина,предполагам се вади защото има цип най отзад.

Нашата е друг модел. Ето този https://www.toy.store.bg/p182744/uchenicheska-ranica-fk-real-madrid.html
Няма шина на гърба и няма цип.

Сега се зачетох в описанието на тази, че имала "зaдeн пaнeл с вътpeшнa aлуминиeвa paмкa". Може би нашата е друг модел, без тази екстра. Не съм усетила да има нещо метално на гърба.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 23:08 от Lima.lima

# 1 408
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Арс уна раничките къде могат да се видят на живо във Варна...някой знае ли?
По-горе един модел ме заинтригува, този който е раничка, а не кутия.
Това е първата раничка, която поне визуално ми харесва.
Дъщеря ми е дребна/117см./, с тея кутии, дето празни тежат по 1 кило хич не я виждам как ще я мъкне.Вдигнах няколко и изобщо не ми допаднаха заради теглото, колкото и олекотени да ги изкарват.

# 1 409
  • sofia
  • Мнения: 8 932
На Габол, които са с този модел капак, дъното е подсилено с гумена материя отдолу. Лично на мен ми харесаха като изпълнение и смятам, че стават за първолаци и за размятане по земята.
Скрит текст:

На моите купих някакви други модели на габол, бяха намалени и ми излезнаха 50 лв едната. На дъното имаха нещо като картон от вътрешната страна. Дано изкарат.

Общи условия

Активация на акаунт