Прием на близнаци в 1 клас

  • 3 803
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 840
Извинявай, ама пишеш глупости. Как ще накарат дете да повтаря предучилищна, на какво основание? Те нямат право да оставят дете от 1 до 4 клас да повтаря, ако ще да има само двойки, какво остава за предучилищна. Родителят подписва декларация, в която изтъква причините и това е, дори съм сигурна, че няма да го глобят. В първи клас почват от ченгелчета, детето няма да е изпуснало нищо.

Заки, вие да не планирате да се връщате?  Щом сте били в чужбина пък съвсем няма никакъв проблем, просто ще ви приравнят годините  Peace

# 16
  • Мнения: 547
Те сега тръгват предучилищна на 15.08, другата година трябва да са първи клас ако са тук, те сега ще са научат да пишат и четат, но на английски, а искаме да научат български,затова засега обмисляме  да ги върнем другата година.Тук приема е според възрастта.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 840
Заки, ако децата говорят български, няма да имате никакъв проблем, ако ги запишеш директно в първи клас, гарантирам ти. Ако искаш да им помогнеш, може да им четеш книжки на български, но предполагам, че го правиш  Peace

# 18
  • Мнения: 3 638
zaki , не искам да се бъркам в решенията ви, но ако е само за научаването на българския, български децата могат да научат и вкъщи с малко занимания от твоя страна.  Peace Аз съм учила от предучилищна до 2 клас в чужбина (португалски), майка беше взела учебни тетрадки от БГ и се занимавах и на български. Пишех и четях без проблем на двата езика. Когато се върнахме в България си продължих в трети клас.  Simple Smile А щом и ще карате предучилищна там, не вряввам да има никакъв проблем. Аз бип се радвала децата ми да научат добре английски още на тази възраст, това е назаменимо богатство, което остава за цял живот.  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Извинявай, ама пишеш глупости. Как ще накарат дете да повтаря предучилищна, на какво основание?

Извинявай, ама не четеш внимателно. Никога не съм писала за повтаряне на предучилищна. Ставаше дума ако детето изобщо не е посещавало. А ако е посещавало в чужбина е съвсем друг случай, има си начини за приравняване.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 840
Ако детето изобщо не е посещавало предучилищна, ще го запишат в първи клас, няма да го накарат да губи една година, както ти твърдиш. Няма значение дали е било в чужбина или е играло по цял ден на площадката в Сф.

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 00:08 от tanini

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, добре. Може и направо в гимназията да тръгне на училище. Безмислени спорове не ми се водят.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 840
И на мен не ми се водят безсмислени спорове с хора, които си мислят, че всичко знаят. Звънни в РИО ще се изненадаш от отговора. Аз се обадих, въпреки че бях 100% сигурна какво пиша, дъщеря ми е ученичка все пак. Съмненията ми бяха за глобата, но дори глоба  няма, само декларация подписваш.

Последна редакция: чт, 08 авг 2013, 23:38 от tanini

# 23
  • Мнения: 547
Благодаря за отговорите,книжки четем, азбуката я знаят, опитвам се да ги уча на кратки думи да четат на срички, но не става, явно не  се чуват какво казват, прочитат думата ако е с две срички и като ги питам какво пише си измислят съвсем друга дума  Grinning

# 24
  • Мнения: 21 455
Няма такъв филм. Ако подпишеш, че не е карало първи и втори клас дали може да го приемат директно в трети, а? Първо ако не си пуснеш детето на предучилищна (с изключение на случаите освободени от специална комисия в инспектората по образование по медицински или други причини) подлежиш на глоба. И ако на 7 год не е ходило на предучилищна (без да е официално освободено с документ) ще ходи на училище, но в предучилищна група. А в 1 клас на 8 или 9. Това е положението.
Вземи да прочетеш ЗНП и правилника за неговото прилагане. Може да ти се изяснят доста неща.
Разбира се, че дори да не е посещавало ПГ или ПК детето ще бъде прието в първи клас.
И не прави аналогии между преминаването от клас в клас и постъпването в първи клас.
Доста хора четат тук. Добре е да знаят истината, а не да се плашат и объркват, четейки неверни твърдения като твоите.

Подготвителната група в училище също е част от училището. 
Не е.
Чл. 22. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г.)....
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 90 от 2002 г.) Училищното образование според
степента е основно и средно, а според съдържанието на подготовката е общо и
професионално.

Чл. 23. Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г.) (1) Основното образование се осъществява
на два етапа: начален - от I до IV клас включително, и прогимназиален - от V до VIII
клас включително.
За средното няма да цитирам. Който се интересува, ще го намери.

Последна редакция: пт, 09 авг 2013, 01:47 от Дидева

Общи условия

Активация на акаунт