Бебе на изкуствено хранене - да давам ли вода

  • 13 955
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте,
аз искам да питам за водата, толкова неща изчетох, че не бива да се дава, педиатърката ми каза същото, но нещо взех да се съмнявам - да не би това да се отнася само за бебетата изключително на кърма. Ние сме уж на смесено хранене, но повече на адапте (кърмата - изцедена или от гърдата ) е добавка. Споделете вие давате ли вода и по колко.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз давах чай против колики на Хип до 5мес вместо вода

# 2
  • Мнения: 46 403
Когато родих, не знаех, че не трябва и се притеснявах, че детето ми отказва да пие, дори натъпкана със захар /къде ми е бил акъла тогава  #2gunfire/. Беше изцяло на адаптирано мляко. Не е необходима вода, докато не го захраниш, всяка капка вода измества количество храна /кърма или мляко/, а в този момент тя е много важна за растежа на детето.

# 3
  • Мнения: 3 042
Моят син понеже повръщаше много и не му давах вода,а той и не я искаше. Започнах да му давам по- късно когато въведох и други храни освен млякото.

# 4
  • Мнения: 3 356
От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.

# 5
  • Мнения: 50
Здравейте!
Моята дъщеричка е на 9 мес.Хранена е до 4 мес. смесено,но главно с адапте.Още в болницата ни караха след всяко ядене да даваме и по мъничко вода за изплакване на устата,за да не се получават гъбички и след това винаги съм и давала да пие по малко,но мах.количество,което детето само искаше да поеме беше 100гр. на ден.Най-добре пробвай и ако му се пие му давай,ако не не го насилвай.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравей, моите дечица попораснаха, но свекърва ми е педиатър, гледала съм си ги сама и смея да твърдя съм доста веща в областта.Водата си е вода и ссе дава задължително.Нищо общо няма с храненето, а било то с кърма или с адаптирани млека.Давай на детенцето водичка, иначе рискуваш да го обезводниш, отразява се на кожата и т.н.Просто недоумявам каква е тази "идиотка" лекарка, която те е посъветвала да не даваш вода.Скандално просто..........

# 7
  • Мнения: 46 403
... Просто недоумявам каква е тази "идиотка" лекарка, която те е посъветвала да не даваш вода.Скандално просто..........

Скандално е това, че карат майките да дават вода, а знаеш ли, че всички педиатри по света са ИДИОТИ /според твоите категоризации/.

Бих те помолила да използваш малко по-сдържани думи ...

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато се роди Иван аз питах педито дали да давам вода и тя каза да давам ако бебето иска, ако не иска да не се притеснявам и да не го насилвам. Та нали млякото се приготвя с вода

# 9
  • Мнения: 1 427
Йоана не пие вода и до ден днешен.Хранена е с АМ.След захранването й започнах да й предлагам , но не иска.Давам чай, но едва ли й се събира повече от 100г.Моето мнение е да не насилваш.Ако искаш предлагай, но на толква малко бебе едва ли е необходимо.

# 10
  • Мнения: 2 171
Здравейте!
Моята дъщеричка е на 9 мес.Хранена е до 4 мес. смесено,но главно с адапте.Още в болницата ни караха след всяко ядене да даваме и по мъничко вода за изплакване на устата,за да не се получават гъбички и след това винаги съм и давала да пие по малко,но мах.количество,което детето само искаше да поеме беше 100гр. на ден.Най-добре пробвай и ако му се пие му давай,ако не не го насилвай.
напълно съм съгласна!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 213
Нашата педиатърка също ни каза да не даваме вода освен след ядене като се уригне за да си оплакне устенцата.А то детето си пие вода.Нали  все пак млякото му се разтваря във вода.Сметни само по колко вода приема така на ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз давах след ядене по мъничко.
Не е необходима вода, докато не го захраниш, всяка капка вода измества количество храна /кърма или мляко/, а в този момент тя е много важна за растежа на детето.
Абсолютно не съм съгласна с теб, но това си е мое лично мнение  Peace

От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.
Това лъжички ли са или литри  Shocked Shocked Shocked

# 13
  • Мнения: 1 809
Аз давах след ядене по мъничко.

И аз  Wink Не мисля, че на бебето ще му навреди водата  Shocked и че няма нужда от нея.
Не става въпрос за наливане или заместване на хранене, а след млякото по  2 глътки , за да изплакне млякото от устата си .Може да се предложи също между 2 хранения.
Детето ми пиеше около 100мл на денонощие като бебе и това не й се отразяваше на количеството мляко, което си изяждаше на всеки 3 часа!  Flutter


От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.

Това лъжички ли са или литри  Shocked Shocked Shocked


И аз това се чудех  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 21:23 от doll_

# 14
  • Мнения: 1 613
Предлагала съм й вода, но до към 6-7 месец отказваше.
Сега пие около 300-400гр вода на ден.

Общи условия

Активация на акаунт