Кога обявихте официално бременността си?

  • 3 172
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам предвид кога е нормално това да стане, страдате ли от суеверие, ако съобщите по-рано. Трябва ли да чакам да почне да личи?

# 1
  • Мнения: 8 505
Веднага щом разбрах,че съм бременна.Но не по телефона,а лично-очи в очи.

# 2
  • Мнения: 1 629
Изчаках да вляза в 12 седмица.

# 3
  • Мнения: 46 508
Аз го обявих в началото, но в 11 г.с. имах кървене и ми беше много тежко, когато всички ми се обаждаха в болницата да ме успокояват. Друг път няма да правя тази грешка, чак в 4-5 месец ще кажа  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 721
Казах миналата седмица. Не от суеверие, ама от пустия договор, който изчаках да стане постоянен. Проблем нямаше. даже срещнах такава радост от шефа ми, Laughing Пожелавам да имате такива шефове - невероятен човек Hug

# 5
  • Мнения: 513
В 4 месец

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз пък нямах никаква представа че трябвало да се крие,а пък и на мен ми ставаше лошо и повръщах,та едва ли щях да мога.
След като докторката видя плодното сакче(4г.с.),разбраха всички Laughing

# 7
  • Мнения: 1 410
След прегледа, когато видях малката черна точица.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С 1-вото -  веднага
С 2-рото: в 6-7 месец от бременността Flutter

# 9
  • Мнения: 5 228
В края на третия месец.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 708
Изчаках да вляза в 12 седмица.

И аз, само родителите знаеха

# 11
  • Мнения: 1 999
На най-близките си веднага, на всички останали към 3ти месец.

# 12
  • Мнения: 3 777
Някои научиха във втори месец, други в 9 ти.

# 13
  • Мнения: 109
На моите роднини веднага, защото живеем при тях. Laughing На неговите се наложи да изчакаме около седмица, за да им съобщим лично,т.е не по телефон.
Всички останали на етапи.

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 14:30 от noneto

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Веднага, лед като ме картотекираха като бременна:) Мисля, че беше някъде 2-3 месец

# 15
  • София
  • Мнения: 1 621
Веднага щом разбрах.Бях във в началото на 2 месец.Не ме притесняват суеверията. Wink

# 16
  • Мнения: 9 903
щом видяхме сърдечната дейност, започнахме да информираме.

# 17
  • Мнения: 109
Първият път - веднага, сега - 5 мес. /започна да се вижда/. Но не е свързано със суеверия

# 18
  • Мнения: 1 866
И с двете бременности още в 6-7 седмица всички знаеха, защото много повръщах и нямаше просто как да скрия. 

# 19
  • Мнения: 7 474
Толкова се радвахме, че веднага се похвалихме на всички! stork-girl

# 20
  • Мнения: 1 403
Аз на вториа месец казах,неможах да се сдържа  Joy

# 21
  • Мнения: 78
На родителите ми веднага след като разбрах, че съм бременна. Бях във втория месеца  когато казахме на неговите родители. Тогава казахме и на приятелите (те разбраха 2 дни преди неговите родители Wink)

# 22
  • Мнения: 2 663
Казахме веднага като разбрахме на най-близките,но не сме се хвалили ,ако  станеше на въпрос в разговор и т.н.

# 23
  • Мнения: 2 784
На майка ми и на мъжа ми веднага, на шефката ми веднага щом се разбра със сигурност, защото работата ми бе тежка физически и предпочитах да не рискувам. Не съм робувала на суеверия, имах кървене още в 8 седмица, но го отдавам на друго не на това, че съм казала, че съм бременна.

# 24
  • Мнения: 686
Аз пък съм чувала от баба си, че бременността не трябва да се крие, за да не е нямо детето!
А иначе личното ми мнение е че суеверията се сбъдват само, ако вярваш в тях!

# 25
  • Мнения: 1 138
На таткото веднага Laughing, по телефона, не дочаках да се прибера от работа. На близките малко по-късно, първо ходихме на лекар за дами потвърдят бремеността baby_neutral

# 26
  • Мнения: 270
След третия месец.

# 27
  • Мнения: 575
на татенцето веднага, бяхме си вкъщи когато направих теста. След това на бъдещата ми кума, с която отидох на доктор да ми потвърдят бременността. След това на моите и на неговите родители.  Вече съм средата на втория месец и повечето ми приятели знаят. Все пак се обаждам да ги каня на сватба и те питат дали не съм "глътнала глобуса"  Crazy Crazy
На колегите си казах малко по- късно... не знам защо, но се притеснявах...Все пак те реагираха много положително и са много грижовни към мен в момента Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 897
Веднага щом си направих третия тест съобщих на родителите си, а на всички останали до една седмица! Laughing Бях толкова щастлива, че не можех да чакам и секунда!

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На таткото веднага и на приятелката ми (понеже и се обадих да я питам при втора ама неясна чертичка бременна ли съм), на най-близките след 1-2 седмици, а на останалите след 3тия месец.

# 30
  • Мнения: 1 489
Още като разбрах казахме на по-близките роднини,а във втория месец обявих официално,защото трябваше да напусна работа,поради честото ми повръщане.

# 31
  • Мнения: 280
 След първия преглед на видеозон  в 7 г.с , когато ми казаха че има сърдечна дейност тогава казахме и на роднините и на колегите !

# 32
  • Мнения: 234
Една седмица след като разбрах,защото се наложи да полежа в болница.Иначе мислех след 3 месец да съобщя официално.

# 33
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз тогава....на родата малко по-рано, на бъдещият тогава татко - веднага след като излязох от банята с положителният тест Laughing.

# 34
  • Мнения: 462
Аз лично на мама казах веднага след като разбрах и за двете ми бременности Simple Smile Не знам как е трябвало и не ме интересува. Родителите са най-близките хора и те според мен трябва да знаят Simple Smile
Освен това мама ми беше голяма опора в дългите месеци Wink

# 35
  • Мнения: 528
На таткото веднага като си направих теста в 4 сутринта .Не се здържах.На свеки и на майка ми още на другия ден.Набратми казах 1 месец след като казах на наште,защото братми е на 32 тод и още си нямат детенце,понеже снаха ми има проблеми и незнаех как ще реагират на новината.На шефа ми му казах някъде4 и половина защото вече леко ми личеше.Така се бях притеснила че ще ме изгонят от работа,защото дефакто аз бях от 3 месеца там.Един ден след като разбрах че съм бременна постъпих.Напротив така се радваха всички че даже ми подариха гащеризон и блузка длед два дена на стойност към 80 лева.ТОва ме разби.

# 36
  • Мнения: 1 613
На моите и на мъжа ми родителите казахме веднага като разбрахме.
На приятелите и познати - след 3-тия месец.

# 37
  • Мнения: 49
Направих си теста на 14 февруари миналта година. Оставих таткото да го види първи и той ми каза, 4е съм бременна /това беше подаръка му за св. Валентин/ Simple Smile На родителите си казахме веднага - 4 г.с. До края на седмицата казахме и на всичките си приятели. На шефовете си казах на 8ми март - 7 г.с.

# 38
  • Мнения: 2 849
На милия веднага след теста .На приятели ,родители и колеги към средата на 3 месец . Wink

# 39
  • Мнения: 3 089
веднага

# 40
  • Мнения: 992
Първо казах на мъжа ми, след това на майка ми, а на всички останали след 12 г.с.

# 41
  • Мнения: 3 069
Веднага щом разбрах!

# 42
  • Мнения: 1 272
На близките веднага, когато успяхме да ги съберем на едно място. На приятели и познати - всеки, когато му дойде времето (когато станеше дума)

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Веднага щом направих теста - първия ден от закъснението! Wink

# 44
  • Мнения: 5 391
Най-близките ми, роднините, научиха скоро след като разбрах и самата аз.Всички останали след края на 3 месец.

# 45
  • Мнения: 384
Направих си теста на работното място на мъжът ми.Като разбра резултата го помолих да не казва още.Излязох за малко и когато се върнах всички наоколо пиеха бира и ме гледаха странно.В седмата седмица получих кървене,но не мисля че има връзка.Все пак втория път ще изчакам и ще кажа само на най-близките.

# 46
  • Мнения: 369
Татито разбра веднага, разбира се. На родителите и другите познати казахме чак в 12 г.с. Едвам се стърпявах като се чуехме по телефона.  После баба ми се скара, че не е трябвало да крием такава хубава новина, защото детето проговаряло късно. Thinking

# 47
  • Мнения: 2 534
Казах само на мйжа ми и кумата , на родителите в третия месец , ана колегите и роднините - те сами разбраха към четвъртия месец

# 48
  • Варна
  • Мнения: 389
Веднага след като беше потвърдена от лекар 6 г.с.

# 49
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Малко след като разбрах, че съм бременна.

# 50

разбрах че съм бременна в 3-ят месец защото не всеки пат ми беше редовен цикалът но вече като мина 3-ят месец и си викам я да утида на гинеколог да вида каква е причината за това и тогава разбрах за моето малко и сладко бебче

# 51
  • Мнения: 1 555
Изчаках да вляза в 12 седмица.
И аз така

# 52
  • София
  • Мнения: 2 271
А, защо точно в 12 седмица!  Thinking

Аз, по-точно мъжа ми разнесе теста из цялата къща веднага, щом се появи втората чертичка. Ама то вече се знаеше неофициално, защото ми ставаше лошо всяка сутрин и ми закъсняваше много, а и бременността беше планирана.
На моите родители казахме на следващия ден, когато ходихме у тях.
Само в работата не казах, защото тъкмо бях назначена на едномесечен изпитателен срок, без трудов договор и със сигурност нямаше да подпишат, ако знаеха, че съм във втория месец.  Twisted Evil
Общо взето суеверия не съм спазвала и детенцето ми се роди живо и здраво, дано и занапред да  е така. Praynig

# 53
  • Русе
  • Мнения: 99
Ами аз имах фатална първа бременност,за която се разбра още в първите седмици.И затова следващата я обявихме,когата се видя сърдечна дейност-3-я месец.

# 54
  • Мнения: 145
Веднага след като разбрахме. Това е такава новина че аз поне не могах да я крия Laughing.Сега съм началото на третия месец и вече всички близки и приятли знаят

# 55
  • Мнения: 1 370
На родителите си казах веднага, но на всички останали след 3 месец

# 56
  • Мнения: 5 299
Веднага, щом разбрах. Още 1-вата седмица Grinning

# 57
  • Мнения: 2 784
А, защо точно в 12 седмица!  Thinking
По принцип се казвало след 3 месец, т.е. 12 г.с. Вярвало се, че дотогава лоши очи и завистливи хора могат да навредят на майката и тя да пометне. Всъщност, най-често спонтанните аборти и кръвоизливите са в първият триместър, докато бебето не се е "закрепило" добре. А тая информация я знам, защото аз така като изкървих и майка ми викаше: "Аз ти казвах да не казваш на никого...", та бях питала гинеколожката си.  Wink

# 58
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами веднага след като доктора го потвърди,не робувам на суеверия,каквото е писано,ще се случи,независимо колко хора знаят или незнаят за това.

# 59
  • Мнения: 888
На таткото на 2 ден след закъснението Heart Eyes
На моите родители около 2 седмици след това Embarassed, а на неговите около  месец и половина Twisted Evil!Приятелите- кой когато е разбрал:) Аз също не съм знаела че не е хубаво да се казва! newsm78

# 60
  • Мнения: 2 271
Като видях двете чертички веднага съобщих на таткото и бабата!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На таткото веднага, на майка ми също, на останалите като влязох във 3 месец някъде

# 62
  • Мнения: 5 577
Много рано за което съжалявам.

Следващия път възможно най-късно.

# 63
  • София
  • Мнения: 726
На семейството ми и на най-близките ми приятелки - веднага след положителния тест за бременност.
Официално обявих като влязох в четвърти календарен месец - бях някъде 16-18 седмица.

# 64
  • Мнения: 3 861
На близките веднага, в работата като ми пролича

# 65
  • Мнения: 1 341
На родителите към 7-8г.с. на останалите като влязох в 11г.с.

# 66
  • Мнения: 1 107
На офиса съобщих веднага, за да спрат да пушат навсякъде, да ме пазят и да се съобразяват като цяло, а и да не се чудят защо изведнъж започнах да си тръгвам в 6.30 Mr. Green
На близките - още след положителния тест.

# 67
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не съм суеверна, но обявих, че ще имам бебе във втория месец и половина.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
Веднага! На татито няколко секунди след теста, на близките и приятелите - на следващия ден. А в службата - след прегледа за потвъждение на бременноста, нямах 2 месец още.
Смятам, че подобна новина не трябва да се крие сякаш е нещо срамно и не вярвам в глупави суеверия и щуротии!

# 69
  • Мнения: 1 602
На таткото още преди да направя теста.На свекитата към 8г.с.,защотото излязох в болнични.Тогава казах и на работата.На моите родители ще кажем тази събота и неделя,защото искаме да е лично а не по телефона.

# 70
  • Мнения: 526
На съпруга ми и на свекървата още щом видях положителния тест, а на останалите в къщата - щом отидох на гинеколог. Още се чудя на моите роднини, кога да кажа, но сигурно ще е или като ми проличи или някъде към 3-4 месец.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Като разбрах, веднага раздух на всички Laughing

# 72
  • Мнения: 4 362
В началото знеха само половинката и баба ми,другите научиха много по късно  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 1 416
Веднага, не страдам от подобни суеверия...  Peace

# 74
  • Мнения: 3 611
Веднага щом разбрах, че съм бременна, хванах телефона.  Grinning

# 75
  • Мнения: 140
На приятеля си казах веднага след теста и то по телефона,защото не можах да го дочакам да се прибере от работа,но той не беше изненадан,защото още преди теста ми каза че съм бременна,а аз не му вярвах.След което веднага се обадих на сестра ми която роди скоро и ми даде много полезни наставления.После звъннах на майка ми5 и всички бяха много щастливи,за съжаление не сме се виждали оттогава,защото те са във Варна.На работа не съм казала,защото съм пред подписване на постоянен договор.

# 76
  • Мнения: 5 103
Ми различко на едни по-рано на други по-късно.

# 77
  • Мнения: 1 111
След 3м.на най близките,другите разбраха като започна да ми личи.

# 78
  • Мнения: 7 430
На родителите си казах след като бях ходила и при лекар, а на другите след 3м - то и почти тогава разбрах де....
Сега пак така Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 596
След втория месец, просто така се получи  Hug

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Мног бяхме щастливи,татито се изфръцка на всички ведна щом беше потвърдено от лекар- 7г.с. На колегите ми казах чак в 4 месец,може би от суеверие,че са малко........

# 81
  • Мнения: 3 491
След една несполучлива бременност в България, която беше разгласена наляво и надясно, станах суеверна и реших, че моето спокойствие и интуиция са над всичко. Следващата бременност беше в чужбина.  Знаеха тези, които ме бяха виждали. Имах прекрасна бременност и прекрасно раждане.  Съoбщихме на родителите няколко часа след като родих.  Mr. Green

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 19:24 от блажка

# 82
  • Мнения: 3 356
Бременността беше планирана.Като си направих теста-на таткото.
Като отидох на работа-на приятелките ми.Вечерта на бабите и дядовците.След 2-3 седмици знаеха и в работата(беше наложително,заради естеството на работата ми).Изобщо не съм крила.

# 83
  • Мнения: 2 959
Татито знаеше резултата веднага след теста, а роднините в БГ едва след видеозона, новината беше подарък за сестра ми и майка ми.

# 84
  • Мнения: 35 961
веднага щом разбрах, особено втория път

# 85
  • Мнения: 1 930
веднага   Simple Smile аз  за такова нещо не мога да си трая.....

# 86
  • Мнения: 175
Веднага щом ми закъсня и си направих тест - казах на мъжа ми, после всеки каза на майка си, а те се погрижиха за останалите макар, че изрично бяха предупредени поне да изчакат да отида на доктор!

# 87
  • Мнения: 82
На най-близките ми хора веднага щом разбрах,на другите след 3-тия месец

# 88
  • Мнения: 8 769
Ами зависи на кого-най-близките ми -веднага разбраха, други малко по-късно, трети ме видяха с корема, а имаше и такива, които научиха 1-2 месеца след каато се е родило детето... Mr. Green

# 89
  • Мнения: 3 760
веднага казах на близките си, но държах да не се обсъжда.

# 90
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И с двете даца- веднага. Нямах търпение да се похваля въпреки че чух че не трябва да се казва до 3мес

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 13:26 от Аурелия

# 91
  • Мнения: 445
На моите родители - веднага като разбрах. На свекърва ми - след една седмица. На приятелите - към 3-4 месец.

# 92
  • Мнения: 7 640
с мъжа ми обявихме след 12 г.с. Преди това не е ясно как ще протекат нещата, а не исках неподходящи въпроси.
Всеки преценява, но моето мнение е, че е лично право на бременната да прецени кога и на кого да каже.

# 93
  • Мнения: 3 423
на мама и тате казахме на 2 рия месец,на приятелите и по далечните познати след 3тия месец.

# 94
  • Мнения: 4 629
Започнах да казвам на всички след първия преглед с ултразвук  Heart Eyes След като си направих домашните тестове бях казала само на най-близките

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
след прегледа на който се видя сърчицето, казах на всички. Ще прозвучи зловещо, но аз не вярвах в бабини девитини и избързах да споделя радостта си при първата бременост, а по-късно загубих детето и не можеш да си представиш как съм удържала на въпросителните погледи на приятели и познати когато ме виждаха  Sad, все едно четеш в очите им: "ама не е ли време вече да ти проличи?"

# 96
Аз разбрах за събитието две седмици, след като съм заченала. Близките ми почти по това време, а всички останали - информирам, когато съм в настроение. Не мога да опиша колко съм щастлива, зная за всички предания и легенди да не се казва за бременността. Но аз съм си такава - като съм щастлива искам всички да разберат. Просто трябва позитивно да се говори и да се изживяват тези неща. Дори в момента имам ужасното желание да му купувам подаръчета, но все пак имам още близо 4 месеца, докато си видя детето.

# 97
  • Свиленград
  • Мнения: 269
На мъжа ми и на родителите ни казах веднага след като си направих теста за бременност и се оказа положителен. На всички останали казах след като навърших 12 седмица /от суеверие/.

# 98
  • Мнения: 3 537
Мъжа ми разбра веднага следакато направих теста.Малко по-късно майка ми разбра ,защото дойде с мен на лекар.Веднага са разбрали и баща ми ,баба ми и сестра ми.Останалите разбраха края на 3-ти месец

# 99
  • Мнения: 287
Ние казахме на нашите роднини че ще стават баба и дядо след една седмица. ЗА жалост това стана по телефона понеже ние живеем в друг град, а свекървата даже беше в Италия, щеше да се върне чак след 4 месеца.

# 100
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
към 3м  Wink

# 101
На родителите ми(ни)в първия месец ина4е на хората в 3-тия.Защото бях със опасност за спонтанен аборт и ме беше страх да не ме одумват после.Нали знаете простаци всякъкви. Wink

# 102
  • София
  • Мнения: 3 676
На таткото казах след като си направих 2 теста- по-точно му ги подарих за рНа родителите ни и на останалия свят- след около 5 дни- като отидох на преглед и лекаря потвърди- всичко беше на рид и със снимката се похвалих на всички- някои дори плакаха- от радост ли не разбрах- най вече моята майка Confusedожденния ден!!!   bouquet

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
На най-близките приятели почти веднага, а на майка ми и на шефа в 3-тия месец.

# 104
  • Мнения: 52
ли4но аз не се здаржах дълго да не се рохвалиа но защо пак не

# 105
  • Мнения: 601
ами още в самото начало когато разбрахме,таткото razdy на всички,приятели,роднини,познати и непознати,за мен не остана ред да кажа.
  Постъпи така както ти ги чувстваш нещата  bouquet

Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 16:25 от Аурелия

# 106
  • Мнения: 2 015
Ами Вие чували ли сте, че когато криеш, бебето проговаря по-късно?Сега това ми е проблем, защото се чудя кога да съобщя на шефовете, а и на всички приятели.Аз много се радвам, а и съм малко разсеяна покрай това, че ще си имам бебче.Така, че ако знаят може би ще ме разберат защо съм толкова  Crazy .

# 107
  • Мнения: 426
  Таткото разбра веднага,както и родителите след ехографията,а това беше 5,5седмици!На работа също рабраха веднага нямаше как,но и на всички остана ли исках да се похваля веднага,но стана постепенно Blush

# 108
  • Мнения: 94
На родителите-няколко дни след като разбрахме с таткото, а на шефа-в третия месец/съответно и на клюкарките в офиса/.

# 109
  • Мнения: 251
Аз не исках да казваме веднага, но мъжа ми 2 дни по-късно разпространи на цяла София, че съм бременна.Нямаше търпение всички да узнаят. А аз не исках в началото, защото до 3-то месец нищо не е дигурно и ако нещо стане трябва на всички да обяснявам, а ще ми е гадно. Не от суеверие.Слава богу мина 12 седмица. Но то цялата бременност е едно притеснение. Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 577
В 6-тата седмица,просто тогава разбрах и казах на всички познати и непознати.

# 111
  • София
  • Мнения: 154
На съпруга ми веднага, а на семействата ни седмица след това . Не съм крила бременността си, не виждам смисъл в това суеверие - това е толкова щастлив момент от живота ми!!

# 112
  • Мнения: 12
Тъй като аз знаех че съм бременна още преди да ми закъснее цикъла, съобщих за
предстоящия бебо няколко седмици от началото на бременността. А и после ми казаха че не било хубаво да се мълчи за да не е нямо бебето.Бабини суеверия де.

# 113
  • Мнения: 485
На мъжо веднага щом разбрах, а на всички останали около 1-2 седмици след това.

# 114
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Някой научиха още веднага , а други дори още не знаят че имам второ дета Joy Joy Joy

# 115
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Мъжът знаеше още преди да види положителния тест Heart Eyes.Близките и най-добрите приятели веднага щом се срещнахме с тях.Останалите научаваха ако станеше дума или когато ми пролича -към 6м.

# 116
  • в стаята
  • Мнения: 469
Аз казах само на най-близките веднага, а на другите в 12 г.с. седмица. Hug

# 117
  • Мнения: 4 242
Веднага щом разбрах, значи около 2-3г.с. Laughing

# 118
  • Мнения: 1 031
Най-близките научиха веднага, а по-далечните роднини може би чак сега научават, че си имаме дете Laughing

# 119
  • Мнения: 2 047
  Веднага казах на близките. А другите също разбраха бързо като видяха , че не пуша. Иначе все бях с цигара в ръката.

  Ноо чак пък официално не съм го правила.

# 120
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
През декември разбрах , че сам бременна и на коледа поднесох новината като подарък!

Общи условия

Активация на акаунт