СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

  • 43 945
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 5 122
Изпитите след 7 клас не са никакъв показател.
Тези изпити също са доста субективни. Никъде няма прием след 7 клас и такава истерия и не е нужно. Аз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила новият образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
Време е, да приемем хубава практика от европейските страни - Германия, Франция...

# 346
  • Мнения: 456
http://news.plovdiv24.bg/437055.html
Драстичен спад в оценките Cry

# 347
  • Мнения: 1 512
Изпитите след 7 клас не са никакъв показател.
Тези изпити също са доста субективни. Никъде няма прием след 7 клас и такава истерия и не е нужно. Аз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила новият образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
Време е, да приемем хубава практика от европейските страни - Германия, Франция...

Абсолютно съм съгласна с теб, Ганис!  bouquet

Тази обърната фуния сега - труден прием след седми клас /  в най-трудната възраст за децата/ и 100% студенти всички на фианала , е безумно.
Ами не съм чула децата от училището към немското посолство или от френския лицей / говоря за чужденците/ , да се юрват на матури в седми клас....

Лошото е, че няма да се променят нещата така лесно - бизнесът с частни уроци, школи и курсове за подготовка на седмокласници е проспериращ....
[
Поправете ме ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между броя на децата в 8 клас и обявената бройка по план - прием след 7 клас. / всяка асоциация с 3 въпрос НВО БЕЛ е случайна  Mr. Green/

91 НЕГ би трябвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са обявени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91НЕГ ми попадна първа пред очите.

Чудя се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

Дано не са тези, които си мисля...

И още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

Елис, много си наблюдателна.
За НЕГ не знам, но за едно друго училище от ТОП 5 ще ти кажа. Както писа друга дама - надпланов прием, викахме им парашутисти. При нас бяхме 30 с изпит + 8 парашутисти. В друг випуск 30 +13 (сериозно).. Например 2 деца бяха на военни. Чакат детето да го приемат например в областната в Ямбол (балът е много различен от София) и тогава местят таткото. Затова във Военна академия нямаше татковци на 7 класници.  Simple Smile Другите 6 бяха от София, не знам каква причина за прехвърляне са измислили. За да съм честна всички, без 1 момче, което само се отказа, не се различаваха от останалите. Изпитите не са единствен показател.

Както са ти писали има едни наредби, в които пише как се прехвърлят деца от 1 у-ще в друго и те позволяват много свободни тълкувания. Въпросът е как директорът или някой служител от РИО, МОН ги чете за твоето дете.

 Знам за тази опция и ми минават разни мисли през главата / и в Ловеч и в Търново имаме чудесни езикови с Немски /....но мисля, че детето трябва да заслужи мястото си! Не мога да си представя дори, как би се чувствал като "парашутист"?Ако балът му не стига за Първа  НЕГ, значи не му е там мястото / поне на този етап от обучение/! Човек никога не може да бъде сигурен, дали това няма да е за по-добро.... Laughing

# 348
  • Мнения: 4 936
А тази година характеристики ще им дават ли? Не видях някъде при подаването на документите да се изисква.

Да ще се дават. Предупредеха ни на РС ,че ще бъдат запечатани в плик и да не ги отваряме  Joy
много секретни бе!

Мисля, че  х-ката беше в задължителните документи при записване

# 349
  • Мнения: 1 007
Изпитите след 7 клас не са никакъв показател.
Тези изпити също са доста субективни. Никъде няма прием след 7 клас и такава истерия и не е нужно. Аз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила новият образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
Време е, да приемем хубава практика от европейските страни - Германия, Франция...

Абсолютно съм съгласна с теб, Ганис!  bouquet

Тази обърната фуния сега - труден прием след седми клас /  в най-трудната възраст за децата/ и 100% студенти всички на фианала , е безумно.
+1 В момента не се интересувам и само подочувам, но какви са тези кандидатстудентски изпити по сто пъти - предварителен, истински, взема се по-високата оценка... И защо???  Thinking Това не е работа.

# 350
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
При нас характеристиките ще ги дават утре на родителите, но не съм чула да са запечатани. По принцип, всяка година по това време класната ни привиква да ги видим и да се разпишем, че сме запознати.

# 351
  • Мнения: 4 936
Ние днес върнахме учебнците! Да се чудиш какво ще правят още 4 дни!
Бележниците ще ги дават в сряда, бележките - по график от сряда нататък - по класове....

# 352
  • София
  • Мнения: 5 122
Изпитите след 7 клас не са никакъв показател.
Тези изпити също са доста субективни. Никъде няма прием след 7 клас и такава истерия и не е нужно. Аз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила новият образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
Време е, да приемем хубава практика от европейските страни - Германия, Франция...

Абсолютно съм съгласна с теб, Ганис!  bouquet

Тази обърната фуния сега - труден прием след седми клас /  в най-трудната възраст за децата/ и 100% студенти всички на фианала , е безумно.
+1 В момента не се интересувам и само подочувам, но какви са тези кандидатстудентски изпити по сто пъти - предварителен, истински, взема се по-високата оценка... И защо???  Thinking Това не е работа.
Защото, Химикал... трябва да храним още много "институции", наречени унита.
Например в ТУ вече приемат с оценка от БЕЛ..  И какво става на първия изпит по МАТ? КРАХ! Тотален крах! Инженери, които не знаят, що е граница на функция!

# 353
  • София
  • Мнения: 1 266
Характеристиките не са тайна, дори и запечатани в плик (кой ли си прави труда? но хора всякакви). Необходими са при записването в новото училище, но много от тях не ги искат. Това са си вътрешни правила. Както и медицински картон (попълнен от личния лекар), едни го искат при записването, други след 15.09. Имам предвид амболаторната карта, която се представя в началото на учебната година.
Не бързайте да попълвате заявленията. Изчакайте официалните документи, който РИО ще публикува на сайта. Там ще има кодовете и точното наименование на паралелките в съкратен вид. Справочниците не са истински.

# 354
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Колко различни са хората...И аз познавам дете с френски в 18-то и са много недоволни. Peace Лично аз бих заложила на 133-то с френски . На НВО по езика  като резултати са директно след 9 ФЕГ. Или на 35-то с немски.  Обучават се все пак децата по ДСД програмата, както е в 91 НЕГ и 73 СОУ. 


Даам, една моя приятелка много доволна от гимназията от 18-то с много интелигентни учители, изключително възпитани, много държащи на добрата си работа.

# 355
  • Мнения: 246
Аз звънях на каката в РИО Варна, която отговаряла за това и тя ми каза "за съжаление дете с по-нисък бал може да измести дете с по-висок бал ако съответния профил е бил по-горно желание" newsm78

Роси, питай каката писмено и ми дай този отговор писмено. Ако е връзкарка, ще се отърве само с последно предупреждение за уволнение. И за нейно съжаления ще трябва да прочете и разбере единствената наредба, по която работи.

Не звънете, а пишете - Дума дупка не прави.
Аз пак за технологията на класирането! Явно съм поредния дебил във форума  Embarassed! Обаче последвах съвета и писах по мейла на въпросната дама. Но нали съм възпитана патка си оставих и телефона и тя взе, че любезно ми се обади да ми обясни. И пак същото - подреждането на желание е важно, тоест дете с по-нисък бал може да измести по-виско, стига първото дете да е писало съответното желание като по-предно. Но ме успокои, че теоретично това не било много вероятно ако става дума дали да влезе по първо или второ детето. Моля, някой от Варна да и пише на каката или да и се обади j.hristova@rio-varna.com Ще ме побъркат тия от инспектората. При нас понеже става дума наистина точно за такъв случай - искаме най-много 3 неща, които подредени в определен ред - детето ще влезе по първо желание, обаче ако ги разменя, може да не влезе нито едно от трите.

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 20:54 от rossi-varna

# 356
  • София
  • Мнения: 1 266
rossi-varna, класирането е по бал. Подредете паралелките така както иска детето и толкова. Няма начин дете с по-нисък бал да измести такова с по-висок бал.

Няма идеално училище, колкото и да ни се иска.  Във всяко едно си има пропуски и предимства. Слушайте децата си! Те може и да не знаят много какво точно се случва, но имат и интуиция. Направете най-доброто за тях, така както те усещат нещата. Така следващите 5 години ще се чувствате спокойни и удовлетворени.  Hug

# 357
  • Мнения: 2 190
Аз звънях на каката в РИО Варна, която отговаряла за това и тя ми каза "за съжаление дете с по-нисък бал може да измести дете с по-висок бал ако съответния профил е бил по-горно желание" newsm78

Аз пак за технологията на класирането! Явно съм поредния дебил във форума  Embarassed! Обаче последвах съвета и писах по мейла на въпросната дама. Но нали съм възпитана патка си оставих и телефона и тя взе, че любезно ми се обади да ми обясни. И пак същото - подреждането на желание е важно, тоест дете с по-нисък бал може да измести по-виско, стига първото дете да е писало съответното желание като по-предно. Но ме успокои, че теоретично това не било много вероятно ако става дума дали да влезе по първо или второ детето. Моля, някой от Варна да и пише на каката или да и се обади j.hristova@rio-varna.com Ще ме поркът тия от инспектората. При нас понеже става дума наистина точно за такъв случай - искаме най-много 3 неща, които подредени в определен ред - детето ще влезе по първо желание, обаче ако ги разменя, може да не влезе нито едно от трите.


Роси, споко, пиши ги както искаш. Прочети Наредба 11 от 2005 за приема в държ. и общ. у-ща членове от 10 и 12.

Как да ти помогнем. Казваме едно и също. Показваме къде да го прочетеш, а ти вярваш на една калника, която не цитира правно основание.

Освен да основа КПП 7- комитет за подобряване приема след 7 клас.
Като единствен негов член се избирам за председател. И да пиша на РИО Варна да дава писмени отговори с цел избягване грешки в комуникацията. Ако нямах спешни задачи, щях да го направя.

# 358
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Мами здравейте! Дъщеря ми се отказа от 1 АЕГ и ми сервира, че иска НФСГ. Имате ли мнения относно гимназията? Четох 2-3 теми, но се надявам за още.  Но имаме и малък проблем- колебае се.  Казва ми НФСГ, защото нямат униформи спрямо НТБГ. Според мен това не е фактор, защото аз съм ЗА униформите и така всички деца ще са равни. Някакъв съвет накъде да я насоча? Не искам да се чувства некомфортно в училище, в което аз искам. Ще се радвам на мнения относно 2-те училище.   bouquet

НФСГ за сметка на 1 АЕГ? Право на избор

Не, не. Не зададох въпроса си правилно. Моля за мнения относно НТБГ и НФСГ. Накратко дъщеря ми не иска НТБГ заради униформите. Искам да и дам добър съвет, за да помисли още малко.

Само да кажа, че в НФСГ учебната година започва на 1 септември. Но е за предпочитане, според кратко проучване сред мои познати.

# 359
  • Мнения: 2
Мами здравейте! Дъщеря ми се отказа от 1 АЕГ и ми сервира, че иска НФСГ. Имате ли мнения относно гимназията? Четох 2-3 теми, но се надявам за още.  Но имаме и малък проблем- колебае се.  Казва ми НФСГ, защото нямат униформи спрямо НТБГ. Според мен това не е фактор, защото аз съм ЗА униформите и така всички деца ще са равни. Някакъв съвет накъде да я насоча? Не искам да се чувства некомфортно в училище, в което аз искам. Ще се радвам на мнения относно 2-те училище.   bouquet

НФСГ за сметка на 1 АЕГ? Право на избор

Не, не. Не зададох въпроса си правилно. Моля за мнения относно НТБГ и НФСГ. Накратко дъщеря ми не иска НТБГ заради униформите. Искам да и дам добър съвет, за да помисли още малко.

Само да кажа, че в НФСГ учебната година започва на 1 септември. Но е за предпочитане, според кратко проучване сред мои познати.

Да..това го разбрахме.(не ни е проблем) Simple Smile Мерси за информацията!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт