Забременяване при наличие на варикоцеле

  • 5 858
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте на всички мами и бъдещи мами от мен.От днес и аз се присъединих към вашите казуси,понеже от доста време препрочитам сумати си неща в сайта,но все не се надъхвам достатъчно ,за да се присъединя към вас.Но ето че днес дойде и този ден.
Естествено притесненито ми надделя и понеже искам да получа отговори от самите хора не само научна информация ще разкажа и моя случай...
На 26 години съм и с моя приятел сме заедно от 2 години....През последната година много го тормозих с това да пробваме да си направим бебе,но той все не беше готов за тази крачка...Миналия месец се наложи да идем на уролог в Пловдив,понеже приятел ми вдигна високо кръвно  и джипито реши да не е от бъбреците....та при прегледа при уролога с бъбреците всичко беше ООК,но му поставиха диагноза варикоцеле....За пръв път се сблъсках с това понятие и направо ме вресе на едно място...Та уролога каза да пробваме 6 месеца да си правим бебе и ако не стане - спермограма и евентуално операция....Ние вече започнахме опитите...Но стреса в мен е голям след тази диагноза и то най-вече ,защото приятеля ми се дърпа от всякакви лекари и не иска да идем на втори специалист.
След достатъчно четене в Интернет разбрах ,че приятеля ми има варикоцеле 3 степен,защото се напипва доста обстойно в левия тестис и изпадам в някаква адска паника....
Въпросът ми е към вас мили дали случайно може да се случи нормална бременност при наличие на варикоцеле (т.е. преди операция) и какър е процента да забременея в най-скоро време,защото това сега ми е най-голямото желания и не спирам да мисля за него...

# 1
  • Мнения: 278
Без да отидете при специалист уролог-андролог в репродуктивна клиника няма как да ти помогнем тук с предположения дали ще може да забременееш в момента. Коя степен е варикоцелето специалист най-точно може да ви каже. Задължително трябва да пуснете спермограма, за да се види какво е състоянието на материала му. Няма нищо страшно и притеснително. Има много случай, в които след операция на варикоцеле се получава забременяване. Цикъла на спермогенезата е 3 месеца- т.е. на всеки 3 месеца спермата се обновява. Поговори с него и му обясни, че нищо притеснително няма в това да отиде на преглед и да пусне спермограма.
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 8
Благодаря много за отговора...просто напрежението е в повече от необходимото...Изчетох страшно много в Интернет и негативните коментари са повече от положителните и съвсем ми изчезна надеждата...днес си направих тест 3 дена преди да ми дойде и беше отрицателен...решихме първо да направим спермограма в най-скоро време.Много се надявам на чудеса да забременея по нормален начин.,защото нямаме никаква възможност да влагаме средства в ИКСИ И Ин-витро.Темата я започнах най-вече да ,за да разбера дали има жени забременяли при наличие на варикоцеле т.е. преди да се направи необходимата операция и да споделят тяхното преживяване . Благодаря ви много...силно се надявам повече от вас да се включат и да пишат ,за да мога да събера повече инфромация за всичко

# 3
  • София
  • Мнения: 23 162
ами направете я тая операция на това варикоцеле, не струва много, пък и не е нищо особено  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 056
И аз да споделя, защото минахме по този път вече. След дълги опити да си направим бебе и неуспех пуснахме СГ (спермограма) на моят мъж и се оказа с изключително лоши показатели ии невъзможност да стане по естествен път. Тогава тръгна по специалисти и му остановиха, че от повече от 20тина години е имал това варикоцеле и това е довело до такова влошаване на качеството на материала, чее вече не се знае дали би се подобрил. Веднага му препоръчаха операция, защото с това лошо качество не ни дават гаранция, че дори и с ин витро ще имаме успех.
Операцията е лека и не е скъпа, нооо е от огномно значение.
Препоръките ми са, установи ли се варикоцеле, веднага да се отстрани - това може да ви донесе само проблеми иии то много страшни, а времето не е ваш съюзник и освен да се влошава картината, ако се чака друго няма да стане.
Натисни го твоя човек да се оперира, обикновено страхът на мъжете идва от това, че мислят, че ще им режат тестисите - обясни му, че няма нищо такова. Разрезът е почти козметичен около 4-5 см и е в областта на корема около 10 см над основата на члена. На моят мъж му я направиха с местна упойка, пренощува една вечер в клиниката и на другия ден си беше вкъщи. Пази се около 1 месец да не вдига тежко и това беше.
Не отлагайте, проблема няма да се реши сам, а често ние жените сме тези, които трябва да им набият канчетата защото те мъжете са като малките деца, понякога трябва да го заведеш за ръчичка при доктора, чее много ги е шубе. Действайте и не чакайте, нещата да станат, като при нас почти непоправими.

# 5
  • Мнения: 8
Благодаря ви,момичета за отговорите и за това,че споделяте с мен.Снощи след тежки караници решихме в петък да направим спермограма при доктор Даскалова и оттам нататък ще видим по какви мъки ще тръгнем.Моя мъж само ми вика ,,нищо ми няма ще видиш,ти си голяма параноя,, Силно се надявам да изляза параноичка и резултатите да са що годе добри.Той нито е забелязал от кога има такъв проблем...на 28 години е и се притеснявам и при него да не е от пубертета още.В крайна сметка в петък ще разберем по какви мъки ще тръгнем и ние.
maggie_m при вас как се получиха нещата? Имаше ли подобрение след операцията?

# 6
  • Мнения: 1 056
СИВЕНИТА не сме пускали контролна СГ, тъй като не ни се даваха 200 лева излишни. Така или иначе бяхма решили, че ще правим ИКСИ. На самата процедура лаборантите обаче казаха, че качеството на материала е много добро - тоест около 2 месеца след операцията явно има голямо подобрение, но не съм виждала цифрите, за да ти кажа. Пожелавам ви успех и действайте  Hug

# 7
  • Мнения: 8
maggie_m , пожелавам успех  и на вас и най-накрая да ви сполети това неземно щастие. А на мен точно това ми предстои..да се боря със зъби и нокти...първо ,за да накарам мъжа ми да се подложи на всичко необходимо и второ да се моля за добра новина.УСПЕХ ви желая от все сърце !

# 8
  • Мнения: 281
Izviniavam se chepisha na latinica.Majat na sestra mi imashe sashtia problem  - otkriha mu varikocele.Napravi si spermograma i otide pri specialen lekar.Kaza mu napravo operacia , no sestra mi popita za hapcheta i mu izpisaha niakakvi,pii chaoiove i niakakvi barkanici.Tezi hapcheta imat samo 25 procenta shans. Oshte na 3 mesec zabremenia estestveno .. No mnogo si zavisi sigurno i kakva stepen e .Po dobre se obarnete kam lekar i ne si gubete vremeto a deistvaite .Uspeh!

# 9
  • Мнения: 8
Благодаря за отговора . Ние в петък бяхме на изследвания и сза наш голям късмет спермограмата се оказа идеална без никакви отклонения.Докторката каза,че е хубаво все пак да се мине и през уролог-специалист ,който с ПРЕЦЕНИ каква степен е варикоцелето и да се следи ,защото според нея в момента с такава сперморама няма смисъл от операция.Каза също ,че страшно много мъже имат варикоцеле, но много от тях даже незнаели понеже оплодителните им качества са добри и се получавало забременяване без проблем.Така че очаквам и аз в скоро време да се сдобия с названието "бъдещо мамче" въпреки,че приятел ми не е готов на тази крачка още..правим опитите само защото сме притиснати от момента...

# 10
  • Мнения: 902
правим опитите само защото сме притиснати от момента...
Проблемът ви далеч не е варикоцелето...

Общи условия

Активация на акаунт