хотел Тусан Бийч Кушадасъ - мнения

  • 4 690
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Почивал ли е някой от вас вхотел Тусан Бийч Кушадасъ?Какви са отзивите ви?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 549
Имa темa зa морето в Турция. Питaйте тaм, зaщото aко всеки пусне по еднa темa зa турски хотел, ще нaпълним първите 10 стрaници.

# 2
  • Мнения: 14
Извинявам се за публикуваната тема!

# 3
  • Мнения: 0
 #2gunfireа

Публикувам тези мои впечатления,за да може всеки един ,преди да стегне куфарите си за чужбина да бъде подготвен,какво го очаква.Денят е 13.09.2013 година-петък.Със съпруга ми очаквахме с нетърпение почивката това лято,тъй като и двамата бяхме преуморени до смърт. Децата ни изпратиха до стадион "Васил Левски" от където,в късния следобед тръгват автобусите на българската туристическа фирма за Кушадасъ .За трета поредна година ще почиваме в Турция,като съм сменила само хотела.Две поредни години почивахме в хотел”Cande Onura”преименуван после на „ Vista Hil „но със смяната на името падна и нивото на обслужване и качеството и разнообразието на храната. Пътуването беше приятно,със спирки през два и половина часа.След Поповица,някъде вечерта около 19 часа минаваме митническа проверка и влизаме в Турция..Местата на които спират българските автобуси са с кафета,закуски и тоалетни,които са сравнително чисти,с изключение на тези във ферибота,с който прекосяваш Дарданелите.Вонята във тях напомня на нашите тоалетни.Около 7.00 часа сутринта пристигаме в Кушадасъ , хотел "Тусан",който е в началото на курортния град.Посреща ни представителя на турската туристическа фирма ”Тесим”,жена с името на цвете-Небахат. Веднага ни сложиха гривните,т.е вече сме официално гости на хотела и остана да чакаме да ни настанят в стаите,което се случи някъде около 12 на обяд.Самият хотел се състои от три блока на шест етажа,с много зеленина,пясъчен плаж на залива Кощур,с няколко ресторанта,магазини за сувенири,мокър бар и т.н.,с една дума хубав петзвезден хотел.Е,оказа се,че не можем да ползуваме безплатно турската баня и сауната,независимо ,че от фирма"Емералд"ни бяха уверили,че влизат в цената.На следващия ден 15.09.отидохме до града,да купим кукички и плувки за риболов,тъй като ги бяхме забравили в София,а аз съм запален въдичар.На 16.09.2013 година си стегнах рибарския такъм и след като подминах рецепцията в лобито на хотела,излязох от пред където има красив фонтан.Зад него на около десетина метра,има врата,която е отворена и излизаш на пътче,до оградата на хотела,което води до скалите където има красив залив ,който обгражда отвсякъде хотела,както и езеро,около което има къмпинг.Направи ми впечатление контраста-много чисто в границите на хотела и боклуци извън него.Излизайки от тази врата с периферното си зрение зърнах в шавара на езерото около пет-шест бездомни кучета.Замислих се дали да тръгна по пътя,но видях,че кучетата се хранят с нещо и не ми обръщат внимание.Минавайки около 10 метра,от една върба до оградата на хотела,изскочи едно голямо кафяво куче.Не изпитвам страх от кучета, и даже взех да му говоря.”Какво искаш Шаро”Да ама Шаро,явно беше гладен.Скочи с цялата си дължина върху мен и започна да дере ръцете ми с лапите си ,от където бликна кръв,а със раззинала паст започна да ръфа шала около врата ми.Всъщност този шал ме спаси.Крещях със всичка сила”Помощ”тъй като срещу мен беше будката на пазачите на хотела-бяха две жени и един мъж с униформа.Гледаха ме,виждаха всичко,но никаква реакция от тяхна страна на моите викове.Успях някак си да отблъсна кучето от себе си и се наведох за камък.,какъвто естествено нямаше.Как съм изминала обратно тези десет метра до вратата на хотела не знам.Плачейки ,влязох вътре и отидох при пазвантите.Знам,че не разбират български,но в този момент,след изживяния ужас, не бях в състояние да говоря на какъвто и да било друг език.Сочейки им гривната на ръката си ги питах:”Аз съм гост на вашия хотел,а отделно съм човек.Защо не ми помогнахте,когато крещях със всичка сила”Помощ”?-гледаха ме гузно,но отговор не получих.Един от тях извика сестрата на хотела,тя от своя страна се обади на Небахат и след това дойде кола,която ме откара в турска държавна болница за да ми бият инжекция против тетанус и бяс.
Докато бях там,ми поставиха три такива инжекции.Медицинския персонал е любезен,още повече,че имаш медицинска застраховка Оказа се,че българските туристически фирми те застраховат за около 4500 евро,която е крайно недостатъчна за Турция.Ако някой реши да почива в тази страна застраховката му трябва да бъде минимум за около 50000 евро,тъй като медицинските им услуги са много скъпи.но за другия фрапиращ случай,ще разкажа друг път.
Какво друго не ми хареса тази година в Турция.Не ми хареса отношението на някои от турците към българите.Явно,че много наши сънародници са злоупотребили с турското гостоприемство и това сега рефлектира върху всички останали българи.Имаше случай,на техния пазар,който е в сряда-за текстил и дрехи,а в петък за зеленчуци-турски продавачи разбирайки,че ски българин да казват да се махаш.Обидно и жалко.
Що се касае до прехваления хотел ”Тусан”в последните дни по лъскавите им подове щъкаха хлебарки.По храната изложена за закуска-кашкавал,сирене и т.н.също в предпоследните дни от почивката се разхождаха хлебарки.Извикахме отговорника на ресторанта ,който се разпореди да метат и да ги махат,но изпитах погнуса,отвращение и разочарование.Лично аз повече не бих почивала в Турция,а Вие,вие си помислете.......................

# 4
  • Мнения: 14
За Тусан и аз писах.Хотела е 5 звезди само в осн.сграда , а анексите към нея са много мизерни.И на нас ни направи впечатление, че турците се държат зле с нас,вероятно очакват бакшиша да е като на гостите от белите държави.До година сме в Батихан, ако сме живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт