Мнения за ЦДГ №42 "Мир" - Варна

  • 7 387
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Иска ми се да побутна темата напред, макар и аз да не знам как. Днес попаднах на следното: http://www.rzi-varna.com/forum/viewtopic.php?t=640
Още една жалваща се майка от условията в цдг Мир и последваща проверка от РЗИ, която не е констатирала никакви нарушения. За пореден път....

Да, имам чувството, че с РЗИ говорим на различни езици... Майката трябва да направи снимка сутринта и да им я занесе или направо да даде техния отговор и снимката на някоя медия! Тук вината е на РЗИ, защото тя трябва да контролира нещата!
В някои градини има камери, които родителите могат да гледат по което време искат... Представяте ли си? Simple Smile

в коя градина има камери освен в частна знаете ли

имах предвид детски градини в чужбина, а как съм го написала... във Варна - не зная.

# 16
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Иска ми се да побутна темата напред, макар и аз да не знам как. Днес попаднах на следното: http://www.rzi-varna.com/forum/viewtopic.php?t=640
Още една жалваща се майка от условията в цдг Мир и последваща проверка от РЗИ, която не е констатирала никакви нарушения. За пореден път....

Да, имам чувството, че с РЗИ говорим на различни езици... Майката трябва да направи снимка сутринта и да им я занесе или направо да даде техния отговор и снимката на някоя медия! Тук вината е на РЗИ, защото тя трябва да контролира нещата!
В някои градини има камери, които родителите могат да гледат по което време искат... Представяте ли си? Simple Smile

в коя градина има камери освен в частна знаете ли

имах предвид детски градини в чужбина, а как съм го написала... във Варна - не зная.
o да сестра ми живее в Америка и каза ,че градините били с камери ,което за мен е нормално

# 17
  • Мнения: 23
Вчера минавах покрай градината и бях приятно изненадана - дограмата на всички помещения е сменена! Само да не е от парите на новата група!!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 323
Вчера минавах покрай градината и бях приятно изненадана - дограмата на всички помещения е сменена! Само да не е от парите на новата група!!!

Да, и аз видях, че се слага нова дограма...а за парите...извинявай, но коментара ми се струва неуместен... И аз миналата година дадох трицифрена сума за ремонт /на РД-то се каза кой колкото иска да даде/, а детето ми както съм писала е сместено с по-големия набор..но...в такива случаи важи принципа на солидарността...  bouquet Аз вече не вярвам, че ще се намери място за 2 групи 2009 набор и почнах да се чудя дали може да тръгнем 1-ви клас от 6г. Mr. Green Ееее, ясно, че е рано да го мисля... Laughing

# 19
  • Мнения: 23
7 години давам по трицифрена сума всяка година за тази градина! Дюшеци, чаршафи, килими, прахосмукачки, шкафовете по групите, които са от преди 4 години (ако знаете какви бяха преди това!!!), касетофони, щори, пердета (играчките и учебните пособия за отделно!)... но за дограма ми се струва, че си е работа на Общината (както и всичко останало де!).

Е, тези дни ми стана ясно,че все пак Общината е поела ремонта сега, слава Богу!

А по принципа на солидарността се е действало винаги и винаги парите са отивали не за децата на тези, които най-много са платили, но това го разбират родителите със стаж Simple Smile Пари и от проекти и от Общината има много, но е по-лесно да се съберат от родителите - на щастливо приетите деца. (Самата аз съм такъв родител!)

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте, регистрирах се само защото следя темата и вашите мнения, които уважавам, но не мога да се съглася с тях.
Първо , след като не сте доволни вземете се отпишете, та до колкото разбирам и две деца имате вътре...след първото и така голямото ви разочарование просто не записвайте второто и ще освободите едно място за хора, които биха били щастливи да запишат детето си в градина, та била тя и Мир.
Второ, явно никоя от вас не е присъствала на Родителските срещи на Първа група, защото гледам доста Неверни и Некомпетентни изказвания.
Също много важно, това, че си майка на дете в градината независимо от коя група не дава право да се хули Директор, Възпитател(Госпожа), други родители и т.н.
Доста изслушах и за Директорката, колко била недейна, а в крайна сметка се оказва точно обратното. Тъкмо си казвах "Боже, каква жена", а  сега трябва да повторя същото , но със възторг, защото нещо се прави и се направи.
Друго, ако погледна от моята камбанария - всичко си изглежда 6! Аз представете си за момента оплаквания нямам. Безкрайно съм благодарна, че детето ми бе прието от първи път, благодарна съм , че до момента съм получавала всеки път внимание, благодарна съм, че все още има детска градина "Мир", както съм и благодарна за ремонта.
И въобще драги недоволни майки, това е Общинска детска градина, но не в Швеция! Гледайте по-ведро. Моля се децата да са здрави и добри, а кой , колко, на кого, как...тези неща отминават за има няма 3-4 години. Неак децата си играят и се чувстват добре едно с друго.
Вие не сте важни, те са!

# 21
  • Мнения: 23
Много се радвам за Вас! Наистина сте късметлийка, че ще сте Първа група след този (Общински) ремонт - това е супер късмет - и сигурно ще сте в блока до къщата - още по-супер късмет! И всичко, което са купували родителите от предишните групи, за Вас ще бъде като даденост, резултат от "дейността" на директорката. Така е - камбанариите са различни  за това и е форумът - да се споделят различни мнения - които ВСЕКИ има право да сподели и от различните камбанарии изглеждат "хулене" или "хвалене".
И моля, за учителките са се казвали само хвалби до тук! Те са истински професионалисти! И работят в тези условия (които условия са светлинни години назад от колежките им в другите градини) - като например мобилна дъска размер 40/50 см!!! - и се справят перфектно! Децата се справят отлично в основното училище след това.

# 22
  • Мнения: 2
Много благодаря на всички родители купували благини, от които ние ще се възползваме, очаквам и аз да закупя и групите след мен да се ползват от тях. Проблеми с това нямам наистина, искам детето ми да се чувства добре разбира се.
Разбирате ли нещо - ако сте толкова доволни от учителките, нали знаете, че те са там заради нещо или някой може би... Може би са доволни.
Незнам защо сте се заяли с тази директорка. Не виждам защо наистина, но разбирам, че тя е в дъното на всички "злини", така ли е? А имате ли смелост след като сте се доверили на тази жена да застанете в лицето и да й ги кажете тези неща? Наистина не е хубаво да се напада никой, може би тя няма вина, или има, или друг я носи вината или цялото общество.
Последно искам да кажа - детската градина е пълен пакет- тя си върви с Директор, сграда, Възпитател. Няма пълно щастие. Но е хубаво да сме доволни и от това, защото скоро и тази градина няма да я има - тъжно!

# 23
  • Мнения: 146
Семейството-моите уважения,но начина ти на изказ е почти толкова лаконичен,колкото и на г-жа Стефанова... Whistling

# 24
  • Мнения: 23
Семейството-моите уважения,но начина ти на изказ е почти толкова лаконичен,колкото и на г-жа Стефанова... Whistling

Laughing

# 25
  • Мнения: 23
Има нещо много противоречиво в последния Ви пост, "семейство"! Първо говорите, че с нетърпение чакате да се включите в купуването на нови благини за децата, да се впуснете в едно прекрасно бъдеще, а накрая завършвате, че градината няма да я има... И явно директорката много бързо Ви е предала стила си на изразяване - с въпросителни изречения...

# 26
  • Мнения: 23
Уважаеми майки (и бащи, ако се включат такива)! Темата беше пусната, за да се създаде инициативен комитет от родители, който да инициира пред Община Варна писмено и на среща с кмета затварянето на негодните помещения на ЦДГ 42 "Мир" и предоставяне на подходяща база за детска градина в района. Съжалявам, и моя грешка беше, че се впуснах в празнословни оправдания защо съм давала пари толкова години - много ясно, за доброто на децата! Но осъзнайте се, децата ни живеят на тясно, тъмно и без физическа активност по 8-9 часа на ден! И това всеки ден! През зимата, особено, когато няма как да излязат навън, са едни малки затоврничета. В блока до "Димят" са записани 35 деца! Височината на тавана е 2,20 м, квадратурата е около 1 кв.м. на дете! Подобно е положението и в апартаментите, само таваните са малко по-високи. Къщата приема деца само на 1.етаж, смесени са в една група деца от различна възраст - какви образователни цели ще се постигнат там? В блока срещу къщата също е тясно - отидете на едно тържество там! Градина без физкултурен салон и помещения за извънкласни форми (вижте от тук какви помещения отдават другите градини за танци и др., а какви нашата: http://www.varna.bg/bg/articles/497/%D0%9E%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0% … %D0%B8%D1%8F.html ...

Много ми е трудно като общувам с родителите от моите групи. Всеки казва: голяма работа, нали сме приети на градина! И повечето от вас така си мислят дори и без да пишат тук. Нашите деца са дискриминирани - всеки от вас има познати другарчета в други градини. 21.век е! Срамно е, че ние, родителите, се примиряваме децата ни да живеят в такива условия! Това предлага Общината, да - от 1971 год. Щом ние си мълчим, значи ни харесва. ХАРЕСВА ЛИ НИ???

Моля, нека направим нещо съзидателно: да уведомим кмета за съществуването на нашата безумна градина и да съдействаме за намиране на подходящо помещение в района.   Разбира се, няма да е лесно и бързо, може би няма да е и за нашите деца, а за следващите групи, но си струва!

# 27
  • Мнения: 23
Една позната ми припомни това преди три години (повтарям ТРИ години!, не тридесет!) как е изглеждало едното помещение, което е зад "Димят". Тогавашните родители извикали "Господари на ефира" и ремонта станал набързо: сложили гърнета и дограма на занималнята, боядисали. Мухълът си останал, влагата, липсата на светлина, квадратура и кубатура... Следващата година, родители на други групи пишат до РЗИ, Общината, правят се проверки, помещението се обявява за годно, но явно родителите са ги уплашили, защото лятото се сменя дограмата на спалнята.  Директорката  там сложи най-малките, 1.група, чиито родители са щастливо приети и купуват влагоуловители за 4 цифрена сума! И са записани около 35 деца сега  - какво става, когато всички за здрави?!
Ето и споделеното от майка във форума преди 3 години:

   
Re: Отзиви за детски градини - Варна
« #508 Съб., 05 Юни 2010, 16:04 »
Отговори с цитат
Аз няма да напиша почти нищо за градината, в която са децата ми "Морски свят", защото е нова градина, всичко е чисто, целия екип е много внимателен и любезен, отнасят се с уважение и към родителите и към децата. Ще ви напиша за нещо друго...

Градината е 42 "Мир", намира се точно срещу детската площадка в Морската градина. Част от децата са в къщата, други са в блоковете и през последните 2 години, въпреки че не е лукс племенника ми посещаваше с радост градината. Както в повечето градини родителите са събирали пари, за да оправят мястото, където децата им ще пребивават по-голямата част от деня през следващите 4 години от живота им.
На 1-ви юни в чест на празника, децата са заведени в друг блок, в приземен (партерен или 'нам как се казва) етаж, мухъл и тежка миризма на мухъл и фекалии, тоалетните са на дупки. Без предупреждение към родителите, без нищо...Децата са в стрес, не искат да ходят на градина, стискат се целия ден и бързат да се изпишкат като излязат, за да не се напишкат до вкъщи, а някои от тях не издържат да изчакат родителите си и са се напишкали. Как ли се отразява на самочувствието на 5 годишно дете да започне да се напишква отново? Провежда се родителска среща, на която Директорката не дава кой знае какви обяснения, освен да напада родителите, които са загрижени за здравословното състояние на децата си и рисковете на които са подложени...Съобщава, че е писала доклад до Общината, но те видите ли още не били отговорили. Оказва се, че доклад е пуснат 2 дни по-рано, след като родителите са съобщили, че ще сезират РИОКОЗ и медиите. Това помещение едва ли може да се докара до това състояние за кратък период от време, но няма обяснение къде отиват парите за ремонти и защо такъв не е направен. РИОКОЗ виждат мухъла и пишат предписание да се варосат стените, но нямали влагомер, та не могат да кажат колко влажно е в помещението. Родителите не очакват лукс, искат само елементарни хигиенни условия.

Защо ви пиша това ли...чудя се защо едни деца имат право да посещават градини като тези, в които са моите деца, детето на Смин, всички градини, които се санираха и обновиха...и защо други деца се отглеждат в места опасни за здравето им...защо други деца нямат въобще възможността да посещават градина, а родителите им да не могат да ходят на работа и да им осигурят малко по-нормален начин на живот Thinking

Чудя се защо служители като въпросната директорка не се грижат за интересите на децата и какво прави тя на този пост, след като с години нищо не е променено newsm78

Чудя се още защо в някои градини, екипите работят усилено по всевъзможни програми и проекти, така че учителите да се усъвършенстват, децата да са добре и да се подобряват условията, а в други градини оправданието е, че Общината няма пари и никой не си мърда пръста с години Rolling Eyes

На родителите и на децата им се ревеше...някои от тях се боят за отношението към децата им, траят си и не правят нищо, а някои се борят. Дано успеят, защото никое дете не заслужава заради безхаберието на едно ръководство, да плаща цял живот с цената на здравето си.

Следя приеми и чудесии по градините вече 4 години, направи се доста, но дали е достатъчно, не е ли редно най-критичните помещения да са тези, които да се ремонтират...Защо изобщо се допуска децата да са в тази мизерия, защо там не се изгради нова градина, защо, защо, защо, дали някой изобщо би могъл да отговори...

# 28
  • Мнения: 337
Семейството-моите уважения,но начина ти на изказ е почти толкова лаконичен,колкото и на г-жа Стефанова... Whistling

Да да така изглежда .  Аз да Ви  разкажа моя спомен от пръв поглед на Мир -  БЯХ ПОТРЕСЕНА, БЯХ ШОКИРАНА. Викам си - ЕЕЕЕЕ нищо , поне пък отношението и останалите неща може би ще са  в ред.
 Да ама не - моето дете беше от децата който почти на 5 години не знаеше цветовете. Цяла зима споделях това с учителките, но .... резултат никакъв . Тактично ме помолиха да го заведа при очен лекар - "да не би да е далтонист".  #2gunfire
Градината е кошмарна, като 99 % проблема е в  г- жа Директорката. Аз лично съм имала няколко разговора с нея =  без успех и без резултат.
Ето това ми допада - "удя се още защо в някои градини, екипите работят усилено по всевъзможни програми и проекти, така че учителите да се усъвършенстват, децата да са добре и да се подобряват условията, а в други градини оправданието е, че Общината няма пари и никой не си мърда пръста с години.На родителите и на децата им се ревеше...някои от тях се боят за отношението към децата им, траят си и не правят нищо, а някои се борят. Дано успеят, защото никое дете не заслужава заради безхаберието на едно ръководство, да плаща цял живот с цената на здравето си."
Помня как зимата на 2011 , февруари месец  - супер студ - сборна група. Влизам сутринта , детето се съблича , усещам  полъх. Някаква лелка забравила прозорците в тоалетната отворени при -8 гр. , такова течение ставаше . Всички помещения  са тъмни  и влажни.
А нека да не разказваме на Семейство (ама много странен ник имаш  Simple Smile) как закупихме топлинни радиатори АДАХ, а 1 бр. даже една майка подари и от общината след 4-5 месеца сложиха климатици. Защото било по -евтино с тях, не хабяли толкова ток .  newsm78
Радвам се, че не сме там повече.

# 29
  • Мнения: 23
Когато реши, Община Варна може да намери нови помещения и да ги ремонтира да отговарят на Наредба: http://www.varnautre.bg/2013/08/28/183548-zapochna_remontut_na_z … 8280545#f137edb80

Общи условия

Активация на акаунт