От къде тръгва насилието

  • 4 469
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 120
Браво! Страхотна статия. Радвам се че има, макар и малобройни трезвомислещи хора.

Не се обиждам никак, че са споменати бг мамите защото е вярно, че в голямата си част хората тук противопоставят несъпоставими неща.
"Ама защо да ме е грижа за пребито куче, като детето ми няма нови обувки" и неща от тоя род.

Като чета голяма част от коментарите за "кучешките теми", и си мисля - абе само аз ли виждам връзката между насилието над животни и насилието срещу хора, тия хора слепи ли са или на слепи се правят.

Като се реагира навреме и се спре насилието над животни от някой си изрод, това си е спасен човешки живот в бъдеще. Защото насилникът вероятно ще ескалира от животни на хора. Не е нужно да е убийство, но пребиване на жена си, децата. Който обича да си мъчи беззащитни животни, ще обича да си мъчи и по-слаби физически жени.

Затова и се радвам, че има и форумки, като авторката, които правят връзка между очевидни неща.

Всъщност подозирам, че и тукашните непукисти за измъчваните животни, не че не разбират за какво става въпрос, но просто предпочитат да си затварят очите, защото така е по-лесно.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2059946#PageTop

Последна редакция: нд, 16 юни 2013, 00:47 от preyala

# 1
  • Мнения: 6 365
Нали е ясно, че ако сме мили и приемливи за помияри и безкрайните
улични котки, а в същото време пълним затворите, нищо няма да решим?

Номерът е да има минимален брой такива животни, като за начало.
Грозни са и са опасни. А "насилието" над тях се дължи на това, че
са много и са придобили вид на сган. Гълъбите са просто плъхове
с крилца, множат се бързо, цапат и носят зарази. Напролет се
раждат прекалено много котки, щото българинът не си кастрира и
стерилизира домашните, "да роди хайванчето".

Та колко човека са убили убийците на животни?

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679

 Аз съм за строго, най-строго наказание за насилието над животни. Но въобще не съм оптимист относно крайния ефект, а именно - превенцията на по-тежко престъплиение. Сериозно ли вярваш, че глобата или дори годината затвор за този "човек" ще попречи на извратената му психика утре да си пребие детето? Като знам колко се работи със затворниците в посока "изправяне", въобще, ама въобще не съм оптимист Sad
Но първичното в мен иска наказание, ей така, за възмездие, колкото и това да не е целта на закона. За обикновения човек с чувство за справедливост и възмездието е някаква утеха.

# 3
  • Мнения: 6 365
Не обичам наказването със закони. Нас ни управлява смесица от
традиция и закон. В някои среди е традиционно да не се обръща
много внимание на животните, но от тях излизат стабилни хора,
доста безопасни. Обратно, някое градско дете, което и врабче
с прашка не е убило, може да се превърне в психопат именно от
много пазене. Ми да вкараме в затвора всички прекалено грижовни
и задушаващи майки- има доста доказателства, че такива въдят
откачалки.

Не бъзрай да вкарваш хора в затвора.

Парадоксално е, че искаш на човек да му причиниш години
страдания за нещо, което в перспектива не е чак толкова значимо.

А от затвора не се знае с какво съзнание ще излезе. Защо си
убедена, че оттам ще излезе безопасен и уравновесен?

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Обобщението в статията за бгмамите е противно.
Точно затова и не мисля да дам мнение по темата за животните.
А насилието тръгва от главата най-общо казано.

# 5
  • Мнения: 1 488
Това за насилниците си е така. Който насилва животни е на крачка от насилието над хора.

За бездомните животни мисля, че държавата е виновна. Този проблем не трябва да е проблем на хората. Бедна д-ва = бездомни животни. Какво да се направи тогава? Предложение - да се направи фондация за събиране на средства за грижи за бездомните животни в БГ? Който иска и може да даде средства за каузата. Познайте докъде ще се стигне с каузата. До никъде.....  Д-вата бедна, хората също. ...
Има и нападащи хората, агресивни бездомни кучета. Д-вата като не прави нищо, следва хората сами да се защитават от тях, както намерят за добре.
(не съм чела статията, надявам се да съм по темата)

# 6
  • Мнения: 329
Е време беше за новата "кучкарска" тема.  Simple Smile  Все пак, основен акцент у форумско е. Заедно с "космите" и "дебелите лелки", която, докато сьм бил в дьлга отпуска от клю- пространството, гледам, че е мутирала в "глигани с анцузи". Laughing
По тази тема - естествено, че не мога да подкрепям или оправдавам зверствата вьрху животни, но широко познатия рефрен "ако X насилва животни, то задьлжително X ще насилва и хора", не мога да се впусна и аз да препявам. Откьде накьде 100% е сигурно, че който е проявил насилие вьрху животни ще прояви такова и вьрху хора?! Колкото е вероятно, толкова и не е.

# 7
  • Мнения: 3 120
Парадоксално е, че искаш на човек да му причиниш години
страдания за нещо, което в перспектива не е чак толкова значимо.

А от затвора не се знае с какво съзнание ще излезе. Защо си
убедена, че оттам ще излезе безопасен и уравновесен?

За мен е значимо. Смятам, че някой който влачи кучето си завързано зад колата с километри за да умре в мъки определено трябва да влезе в затвора.

И разбира се, че не смятам че ще излезе безопасен и уравновесен. Но ако лежи 3 години заради това, голяма е шанса, че няма да повтори същото престъпление, защото няма да му се лежи в затвора пак. Съответно, ако за животно влезе в затвора, може би няма да причини същото и на човек, защото вече знае, че след престъплението следва наказание.

# 8
  • Мнения: 3 120
По тази тема - естествено, че не мога да подкрепям или оправдавам зверствата вьрху животни, но широко познатия рефрен "ако X насилва животни, то задьлжително X ще насилва и хора", не мога да се впусна и аз да препявам. Откьде накьде 100% е сигурно, че който е проявил насилие вьрху животни ще прояви такова и вьрху хора?! Колкото е вероятно едното, толкова и другото.

Не се правете на неразбрали, моля.

Никой не е казал, че е сигурно, че който е проявил насилие върху животно, ще прояви такова и върху хора.

Сигурното е, че който е проявил насилие върху хора, преди това е проявявал насилие върху животни.

# 9
  • Мнения: 1 488
Със сигурност трябва да има наказание за човек, дърпал с колата си кучето до смърт!!!!!  И да му се забрани до края на живота му да притежава домашен любимец, независимо от какъв вид!
В някой д-ви са в действие такива наказания. Сега се сетих и за предложението за отмяна на забраната за пушене на общ.места. Ми по всички показатели сме си далеч от Европа, от където и да погледнеш. Ох...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Е време беше за новата "кучкарска" тема.  Simple Smile  Все пак, основен акцент у форумско е. Заедно с "космите" и "дебелите лелки", която, докато сьм бил в дьлга отпуска от клю- пространството, гледам, че е мутирала в "глигани с анцузи". Laughing
По тази тема - естествено, че не мога да подкрепям или оправдавам зверствата вьрху животни, но широко познатия рефрен "ако X насилва животни, то задьлжително X ще насилва и хора", не мога да се впусна и аз да препявам. Откьде накьде 100% е сигурно, че който е проявил насилие вьрху животни ще прояви такова и вьрху хора?! Колкото е вероятно, толкова и не е.
И да не прояви насилие над хора- пак е изрод!

Темата е сериозна, какви кучкарски теми, какви глигани, какви 5 лева! Shocked

# 11
  • Мнения: 329

Никой не е казал, че е сигурно, че който е проявил насилие върху животно, ще прояви такова и върху хора.

Сигурното е, че който е проявил насилие върху хора, преди това е проявявал насилие върху животни.

Може ли да разбера откьде идва сигурността на горните сьждения?

Със сигурност трябва да има наказание за човек, дърпал с колата си кучето до смърт!!!!!

Сьс сигурност. Солидна глоба например. Затворьт не ми се вижда адекватно обвьрзан с конкретното деяние. Милен Цветков зададе много уместен вьпрос преди няколко дни в предаването си: "Трябва ли да натикаме в затворите и всички, които си колят прасета, зайци, агнета и кокошки?"

# 12
  • София
  • Мнения: 1 668
Едно е да заколиш заек, кокошка, прасе и то за прехрана, съвсем различно е да влачиш куче до смърт, защото трябва да се мъчи и садистичната ти душица да изпитва някакво жалко удоволствие от това. Познавам насилници на животни. Като малка един изрод уби куче пред очите ми с една тояга. Бесеше котките в двора си. Е, цял живот ще го помня. Толкова му беше хубаво като го гледах и молех да спре да бие кучето, но той си го уби.Бях на не повече от 10 години. Ей тоя същия хубостник посягаше и на хора. Няма сила на света, която да ме убеди, че мъчението над животни за удоволствие не се извършва от психично болни извратеняци. Това е! И не по-малко страшно е хората, които приемат това за нормално и не виждат нищо лошо в това.

# 13
  • Мнения: 15 619
Много емоции в писанието.
По средата, ни в клин, ни в ръкав са набъркани " BG мамите пак ще ревнат в един глас, че съм се загрижила за куче, а не за decata na maika Balgariq. Пак ще ми обяснят: “Ти рОди първо едно дете, па после разсъждавай”, независимо дали им говоря за концерта на “Депеш”, или за новия шеф на ДАНС. А на мен пък по ми харесват турските майки - Ердоган ги призова да приберат децата си от площадите, а те направиха жива верига, за да защитят протестиращите от полицейското насилие. Нашите BG мами никога няма да стигнат дотам, а една от причините е отношението им към насилието в каквато и да е форма."
И още емоции.
Да, насилието има различни проявления. Едно от които е вербалното.

# 14
  • Мнения: 30
Нали е ясно, че ако сме мили и приемливи за помияри и безкрайните
улични котки, а в същото време пълним затворите, нищо няма да решим?

Номерът е да има минимален брой такива животни, като за начало.
Грозни са и са опасни. А "насилието" над тях се дължи на това, че
са много и са придобили вид на сган. Гълъбите са просто плъхове
с крилца, множат се бързо, цапат и носят зарази. Напролет се
раждат прекалено много котки, щото българинът не си кастрира и
стерилизира домашните, "да роди хайванчето".




И като пълним затворите,и като пълним приютите,нищо няма да решим.
Притежанието и отглеждането на домашни любимци в БГ трябва да бъде забранено със закон.Един път заради доброто на самите животни и втори път заради доброто на самите хора.Над 80% от т.нар. собственици на такива любимци не знаят или не искат да се грижат за питомците си така както е редно.
Но понеже това няма как да стане защото домашните любимци и всичко свързано с тях е огромна индустрия,то всеки притежател на животно трябва да бъде контролиран:задължителна кастрация,ежегодни прегледи и ваксинации,а издъниш ли се-конфискация на животното и евтаназия.
Не мога да разбера малоумието на програмата "Кастирай и върни"..."Върни" къде,на кого?Гладно,жадно,болно,сгазено,озлобено-това е някакъв извратен хуманизъм за мен.
Мястото на кучето не е на улицата-там то страда,а накрая страда и човекът.

Животните не са грозни-те просто са такива каквито са.За мен лично са същества имали нещастието да бъдат опитомени от човека.

А Райчо просто е садист.Психично болен със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт