Червилото!

  • 10 799
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
От кои червила сте доволни?
Аз съм изпробвала доста марки, но тези реклама и за трайно червило май са митове!
Имам червили до 3тата глутка кафе!
Вярно е че е вазно и как пиеш, но все пак!
В момента ползвам Manhatan със силикон!
Ами не съм много очарована!
Вие какво мислите?
Какво червило употребявате?

# 1
  • Мнения: 871
На МAX faktor е трайно. Но е скъпичко, около 20.00 лв.

# 2
Аз също бях убедена, че няма трайно червило (или поне за мен), докато не си взех това на Макс фактор. Комплекта се състои от червило и специален гланц. Именно гланца фиксира цвета и понякога забравям за червило през целия ден. Търпи дори и на целувки Simple Smile , единствения недостатък е че  в началото устните стоят малко по сухи, но с това се свиква. Във Варна се движат по скоро около 30.00лв.
Иначе съм била доволна и от червилата на Пупа.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Аз съм безкрайно привързана към течния гланц на Буржоа. Предпочитам го, защото е лесен за нанасяне, като се поизтрие, по-малко личи от червило, и мога да го нанасям без огледало, когато малката маймуна ми го отнесе от устата.

# 4
  • Мнения: 871
Цитат на: Maria
Аз също бях убедена, че няма трайно червило (или поне за мен), докато не си взех това на Макс фактор. Комплекта се състои от червило и специален гланц. Именно гланца фиксира цвета и понякога забравям за червило през целия ден. Търпи дори и на целувки Simple Smile , единствения недостатък е че  в началото устните стоят малко по сухи, но с това се свиква. Във Варна се движат по скоро около 30.00лв.
Иначе съм била доволна и от червилата на Пупа.

30.00 лв.??? Това истина ли е Shocked

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Maria
Аз също бях убедена, че няма трайно червило (или поне за мен), докато не си взех това на Макс фактор. Комплекта се състои от червило и специален гланц. Именно гланца фиксира цвета и понякога забравям за червило през целия ден. Търпи дори и на целувки Simple Smile , единствения недостатък е че  в началото устните стоят малко по сухи, но с това се свиква. Във Варна се движат по скоро около 30.00лв.
Иначе съм била доволна и от червилата на Пупа.


страхотно червило е  и аз го ползвам в момента дри на сутринта пак седи( ако не съм си измила грима от вечерта). Тук също струва към 30лв. Парите си заслужават, а и е трайно т.е ще издържи много по- дълго време от червилата от 5-6лв

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
Каде в София мога да намеря Max Factor!
Нямам време да обикалям по магазините!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Ybag
Каде в София мога да намеря Max Factor!
Нямам време да обикалям по магазините!


около вас ако има зареден магазин за козметика от там. В нашия квартал има много зареден магазин и аз висчко си взимам от него

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Ybag
Каде в София мога да намеря Max Factor!
Нямам време да обикалям по магазините!

Ми в кой квартал си?
Тук до нас има един магазин Драка се казва има всичко в него, намира се на пазар Ситняково.

# 9
  • Мнения: 5 539
30 лв. за червило??? Shocked
Грехота е... Neutral Face

# 10
  • Мнения: 6 206
Цитат на: boo
Аз съм безкрайно привързана към течния гланц на Буржоа. Предпочитам го, защото е лесен за нанасяне, като се поизтрие, по-малко личи от червило, и мога да го нанасям без огледало, когато малката маймуна ми го отнесе от устата.

Наистина първоначалния ефект от този гланц е страшен, но при мен след 15-20 мин, особено ако съм яла или пила нещо, няма никой.
Аз пък бях на мнение, че няма такова трайно червило, което да поддържа устните меки и ненапукани. Обаче вече съм склонна на компромиси - харесва ми новото трайно на Лореал /и то е към 15-20 лв/. Това на Максфактор не съм го пробвала, обаче ако ми хареса цвят, ще си го взема.
Хареса ми последно и едно от трайните на Импала /непретенциозна и евтина  немска марка/ 4-5 лв струваше, много хубав цвят и днеска цяла сутрин си бях с него, не мръдна, пък и устните ми си останаха меки. Та така.

# 11
  • Мнения: 3 376
И аз съм страшно доволна от комплекта червило + специален гланц на Макс Фактор. Наистина е супер дълготрайно. Изтрива се частично само ако си яла нещо мазно, но от кафе или вода - в никакъв случай. Серията се казва Lipfinity, а цената беше 20лв. За съжаление, и аз нямам идея къде в София може да се намери козметика Макс Фактор.

# 12
  • Мнения: 6 029
Цитат на: lilita
30 лв. за червило??? Shocked
Грехота е... Neutral Face


абсолютно съм съгласна!
до 10 кинта най-много, даже и 10 шъ ми се досвидят.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Използвам основно червилата на Rimmel (иман страхотен аромат и вкус, вярно, че не това е най-важното за едно червило, но съм много доволна от тях), и гланцовете и червилата на Bourjois. А когато искам фиксиран и траен цвят използвам Revlon ColourStay. То се състои от 2 части - червило и фиксиращ гланц. Разликата с другите е, че се изчаква около 1 минута след нанасяна на цвета и тогава се запечатва с гланца. И наистина работи - издържа по 5-6 часа поне.

# 14
  • Мнения: 2 498
И аз използвамMax Factor-lipfinity everlites -издържа цял ден...и си заслужава парите...

# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз ползвам Макс фактор. Преди няколко дни го взех за май бяха 22 лв. Вярно е, че звучи множко, но на практика излиза по-евтино, защото наистина е трайно - издържа цял ден. А от другите трябва да слагам поне 2-3 пъти на ден и те свършват доста по-бързо.

# 16
  • Мнения: 2 006
Аз използвам Лореал и Мекс,но единствено и само гланц Grinning

# 17
Много е убаво моето червило, като си го сложа от сутрин до вечер, издържа и на целувки и на манджи и на всичко.

# 18
Ауу, ами че, аз съм забравила да впиша как се казва, моето червилце:
Invincible Kiss Proff на L´OREAL, незнам колко струва при вас, ама тука е около 26лв.

# 19
  • София
  • Мнения: 9 470
Аз лично нямам фаворит в червилата. Ползвам и на Орифлейм, Манхатън, Бел, а сега си взех и на Ейвън едно за проба. От гланцовете имам един на Буржоа, който мноог ми лепне на устните, все едно съм яла сладко и не съм се избърсала след това. По-доволна съм от един гланц на Голдън Роуз от серията им с квадратните шишенца. Омекотява ми устните и придава много естествен блясък. Всех го съвсем случайно ей-така за проба, по препоръка на момичетата от Козметика-та в Дир-а. Е, ми цяло лято не ми омръзна този гланц. Страхотен е!

А иначе за трайност на червилото, мисля че всеки знае, трика със салфетката. Работи! А също и с пудра отдолу. Е, тогава всяко червило, та било то и от 1,50 (то има ли такова?!) става трайно. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 808
Цитат на: lilita
30 лв. за червило??? Shocked
Грехота е... Neutral Face

Абсолютно. За червило, а и за какъвто и да е макиаж и 10лв. е много.
Най-съм доволна от гланца на Impala (струва 5лв. и го ползвам вече 2ри месец) каквото и червило да сложиш и отгоре от гланца, държи дълго. Е ако изядеш един сандвич, разбира се нищо не остава от червилото  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: miravmbd
Цитат на: kopche

А иначе за трайност на червилото, мисля че всеки знае, трика със салфетката. Работи! А също и с пудра отдолу. Е, тогава всяко червило, та било то и от 1,50 (то има ли такова?!) става трайно. Simple Smile

А какъв е трика със сълфетката? Embarassed


Очертаваш устните с молив. Нанасяш червило. Попиваш със салфетка, не го бършеш, а само попиваш. Слагаш леко пудра. И пак нанасяш червило Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 9 470
Виждам, че вече са казали за трика със салфетката. Simple Smile
Аз правя само така: червило, попиване със мека салфетка, пак червило. Запечатва се. Simple Smile Аз лично напоследък не ползвам молив за устни. По-естествено е. Макар, че се харесвам повече с молив. Wink
А с пудрата: пудра като основа, отгоре червило. Може и с/без молив отново. Малко гланц в средата на долната устна за обем. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 390
и аз съм на мнение, че сухите червила на импала са наистина трайни и то на отлична цена. обаче пък си предпочитам класическия стик (нещо тия гланцове и лакове за устни ги недолюбих). Аз лично предпочитам серията на AVON - Ultra color rich  и наскоро преоткрих червилата на Constans carol (ползвала съм и на Revlon обаче и двата стика които имах ........ абе много мазни тия червила и се разтичаха...)

# 24
  • Мнения: 17 407
Какво ще кажете за Севънтийн? Аз съм много доволна.

# 25
  • Мнения: 5 228
Аз ползвам червила на Лореал и Буржоа, но дори и най-качественото червило на земята да си сложа след 15 минути вече го няма - не помагат нито номера със салфетки, нито пудри . . . Не знам как успявам - не си хапя устните или нещо такова, просто изчезва...

# 26
  • Мнения: 5 500
Дълготрайното на Макс Фактор е изключително вредно за устните, изсушава ги, като лепило е Close Имах такова добре, че ми го откраднаха с чантата Simple Smile
За мен е по важно какъв е молива за устни, ако е качествен и е нанесен умело няма да се разтича червилото.
Моливите ми са на Estee Lauder, Pupa, Ив Сен Лоран.
Червила: Pupa, Lina Bocardi, Lumene, Maybeline.
Гланц, който е направо задължителен №20 на Loreal, Pupa и Lina Bocardi.
Качествената козметика ми е страст и не ми свидят пари за нея.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 470
Цитат на: AFRODDITA
Качествената козметика ми е страст и не ми свидят пари за нея.

Е, то тука въпроса пак си опира до имането и приоритетите Wink .

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
за да ви е трайном червилото слагате пудра на устните преди да го нанесете. Наистина издържа доста време

# 29
  • Мнения: 1 512
Аз използвам червилата на Манхатан и Орифлейм; напоследък обаче слагам само гланц на Буржоа- придава свеж вид и се нанася лесно дори без огледало ( защото каквото и да правя, без огледало червило не мога да си сложа... като муцуната на клоун съм... Embarassed ).

# 30
  • Мнения: 330
Аз използвам предимно гланцове-Макс фактор и Буржоа,единственото ми неизтриваемо червило е на Импала newsm10

Последна редакция: вт, 16 авг 2005, 15:32 от kopche

# 31
  • Мнения: 2 596
Темата е доста отдавна, но и аз да се разпиша. Аз пък си карам камо с червила на Орифлейм, други не  Naughty понасям. Тези на Авон са отвратителни, не отговяр на цвета, абе ужас.

# 32
  • Мнения: 7 186
От доста време ползвам червилата и гланцовете с блясък от розово- лилавата гама на "Римел" и "Мейбълийн", страхотни са и са добри цени даже. В комбинация с моливи за устни на "Севънтийн"- чудесни са. newsm10

# 33
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз ползвам от 10 години Пупа много съм доволна.
В големите палитри има вси4ко което трябва за гримирането,поне моето.

4ервило съм си купувала и българско опаковката е синя трябва да отбележа 4е бях изненадана от ка4еството, цената е ме4та

# 34
  • София
  • Мнения: 5 828
Напоследък слагам само гланц за устни и имам много такива - на Мейбълийн, на Ейвън, на Импала, имам два цвята на Lip Gloss Brooklin, на Bonjour. Най-много ми харесва на Мейбълийн.

# 35
  • Мнения: 527
От доста време насам използавм само гланцове, незнам с червило се чувствам неестествено, вярно е че гланца е до втората глътка кафе, но... А дълготрайно червило си купих за сватбата, нали там трябваше след всичките мероприятия /цунки, наздравици/ пак да съм красива  Simple Smile, взех си на REVLON, това което е двуфазно, от едната страна е червило от другата е гланц, струваше около 18лв., но въобще не съм доволна. Гланцът мирише на химии, а и след известно време гланцът го няма никакъв и остава едно ми ти ярко червило, което наистина доста трудно можеш да махнеш от устните си.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 289
Flor Mar- не са лоши Simple Smile

# 37
  • Мнения: 129
А пробвали ли сте новото черивло на AVON - shine...доста го рекламират и мисля да си поръчам, но ако сте го пробвали дайте някакъв коментар:)

# 38
  • София
  • Мнения: 166
Аз също ползвам Max Factor Lipfinity Reflections. Много съм доволна. Издръжа ми по цял ден. Купих си го за около 20 лв. в магазина под хотел Плиска.

# 39
  • Мнения: 7 186
А пробвали ли сте новото черивло на AVON - shine...доста го рекламират и мисля да си поръчам, но ако сте го пробвали дайте някакъв коментар:)

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38029.0

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Видях, че няколко момичета питат къде има Max Factor Lipfinity Reflections - във повечето големи аптеки има щандове с козметика на Max Factor, L'oreal, Maybelline,Manhattan и др.

Аз напоследък налитам на гланцове - блестящи прозрачно-розови. Вече май имам на всички фирми точно този цвят smile3537

# 41
  • София
  • Мнения: 3 328
Ползвам червила от много марки - и известни, и световно неизвестни - като се почне от Ревлон /невероятното им червило със силикон от преди няколко години/, мине се през Буржоа /не съм доволна/, Пупа /страхотни са/ и Маргарет Астор/ех, защо изчезнаха продуктите с тази марка.../, и се стигне до еФтинките Руби Роуз, Констанс Карол и прочие "кучи" марки /които в повечето случаи никак не са лоши за парите си/. Доволна съм от по едно червило на Орифлейм - малиновия шербет, и на Ейвън - wineberry.
Най-новото, което ползвам, е едно течно червило на Руби Роуз с четчица, не с дунапренче - много приятно се нанася и много красиво стои. Е, не изтрайва по цял ден, но и 4-5 часа ми стигат. После "лакирам" пак Laughing
Не съм доволна от червилата на Лина Бокарди - ползвах течно преди време, но много лепнеше Sick
Сега съм се наточила на козметика и парфюмерия на Ланком, пък да видим. Много ми се иска да пробвам и червило на Караджа, преди време доста бе похвалена марката тук.
Пропуснах да спомена отличните си впечатления от червилата с марка "Чифели", особено № 6 Wink
Колкото до това къде могат да се намерят червила на Макс Фактор - аз съм си купувала от магазините от верига Бонжур. Пак там продаваха и продуктите на Маргарет Астор, когато се внасяха.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Karimma , ако търсиш 1ервило на Маргарет Астор - знам къде разпродават по 2 лв. тестерите (неупотребявани, имали са повече) .

# 43
  • Мнения: 1 269
Цитат на: lilita
30 лв. за червило??? Shocked
Грехота е... Neutral Face

абсолютно съм съгласна!
до 10 кинта най-много, даже и 10 шъ ми се досвидят.
В този ред на мисли, аз да си призная ползвам най-обикновено червило "голдънроуз" и си го запечатвам със силиконов гланц на "импала".Комбинацията е не повече от 4 лева и ефекта същия като от "максфактор",дето ми го подариха. Не мисля, че е нормално да се дават 30 лева за червило - та това е половината пенсия на баба ми!

# 44
  • Мнения: 5 500
Цитат на: lilita
30 лв. за червило??? Shocked
Грехота е... Neutral Face

абсолютно съм съгласна!
до 10 кинта най-много, даже и 10 шъ ми се досвидят.
В този ред на мисли, аз да си призная ползвам най-обикновено червило "голдънроуз" и си го запечатвам със силиконов гланц на "импала".Комбинацията е не повече от 4 лева и ефекта същия като от "максфактор",дето ми го подариха. Не мисля, че е нормално да се дават 30 лева за червило - та това е половината пенсия на баба ми!

Първо искам да кажа, че първото червило, което се полага на устните на Макс Фактор ги запечатва, като лепило е и устните не могат да дишат, което е адски вредно. Трайно е, ефектно, но......Имала съм го, добре че ми го откраднаха с чантата заедно.
Второ и да се спукаш, не можеш да постигнеш ефекта на Макс Фактор с Голдънроус и гланца на Имапала. Това са приказки от 1001 нощ...
Трето, всеки си преценява дали е нормално да даде едни пари за червило. Подобна тема не веднъж е коментирана. Имам давам, нямам не давам. Това е положението, pazzza........
Иначе по темата, ползвам Пупа, Ланком, Шанел, Лореал и едно на Ревлон. Последните две са супермаркетски марки, но са качествени.

# 45
  • Мнения: 330
Ами,аз предпочитам да имам 2-3 червила,но да са качествени,а под това разбирам Пупа,Максфактор,Меибълин,Ревлон...С две ръце съм за'Не съм толкова богата,за да си купувам евтини неща!'

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 133
О, имало доста специалистки по червилата... Я ме посъветвайте за марка хубав гланц карамел...   love001  pleeeease!

Последна редакция: ср, 17 авг 2005, 13:03 от malina_m

# 47
  • Мнения: 330
На Буржоа има едно невероятен цвят златисто кафяво,а на Пупа моето е прозрачно кафяво със златисти точици:)Виж ей тук и си избери нещо:)www.concord.bg

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
О, имало доста специалистки по червилата... Я ме посъветвайте за марка хубав гланц карамел...   love001  pleeeease!
Ти за цвят карамел ли питаш? Защото има гланцове на МаксФактор, които миришат на карамел, едва се удържам да не го изям! Wink

# 49
  • Мнения: 5 500
О, имало доста специалистки по червилата... Я ме посъветвайте за марка хубав гланц карамел... love001 pleeeease!
С твоята бяла кожа ще ти отива повече розов гланц, да си кажа аз Grinning
За марката, зависи колко пари искаш да дадеш: Шанел, Ланком, Ив Сен Лоран, Герлен са по около 45/50/60 лв, а Ревлон, Лореал, Буржоа около 15/20 лв.

# 50
  • Мнения: 330
А,не не съм съгласна NaughtyКакво като и е бяла кожата,трябва да се вземат и предвид очите.Ако са и кафеникави мисля.че ще и отива.Аз също съм бяла,но с жълтеникави очи Mr. Greenи карамелени работи много ми стоят Flutter

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 133
О, благодаря ви за отговорите!
За цвят питам Simple Smile
А очите ми са зелено-кафяви и като цяло ми харесват есенните цветове Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 3 328
Karimma , ако търсиш 1ервило на Маргарет Астор - знам къде разпродават по 2 лв. тестерите (неупотребявани, имали са повече) .
Казвай бърже Laughing

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Магазина е на ул. Иван Асен 2, след Райфайзен, точно до фотото.
Днес се отбих, не са останали много цветове от Маргарет Астор (към 10 вида са), има повече на Римел и Мис Спорти, все по 2 лв. и в гилза за тестер.

# 54
  • Мнения: 1 269
ОК, Афродита! Не се притеснявай за мен! Просто за пореден път се подразних от демонстрацията на заможност!

# 55
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Аз съм доволна от Буржоа и Макс фактор smile3521

# 56
  • Мнения: 5 500
О, благодаря ви за отговорите!
За цвят питам Simple Smile
А очите ми са зелено-кафяви и като цяло ми харесват есенните цветове Simple Smile
Айде тогава като слизаш някой ден на разходка се обади и ще те заведа до някои магазини, има голям избор.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Просто за пореден път се подразних от демонстрацията на заможност!
Не си прави изводи от това! Всъщност не показва материалния статус - може да си дадеш майчинските за 2 червила Ив Сен Лоран и цял месец да карате скромно на заплатата на съпруга,  може и да си купуваш  за 10 лв., а реално да можеш да даваш и по 100 лв. за червило, без товада се отрази на семейния  бюджет.
Предполагам момичетата държат на името. Аз лично не намирам разлика в качеството на червилото между Ланком и Лореал. Важно е да отива на лицето и да е добре сложено, на устните не пише колко струва и не личи коя марка е. Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 3 328
Магазина е на ул. Иван Асен 2, след Райфайзен, точно до фотото.
Днес се отбих, не са останали много цветове от Маргарет Астор (към 10 вида са), има повече на Римел и Мис Спорти, все по 2 лв. и в гилза за тестер.
Много ти благодаря за инфото, ще направя опит днес да се метна до там с тролейчето /нали съм на Сточна/.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Просто за пореден път се подразних от демонстрацията на заможност!

Да си купуваш скъпи и качествени продукти за лице не е демонстрация на заможност, а добра грижа. Едно качествено червило се ползва много по-дълго време, защото не се разлива, размазва и т.н. Освен това подхранва устните и почти винаги си личи, когато жената е с хубаво червило. Вземи си 1 универсално, но добро, вместо 5 боклука, аз така мисля.
Не знам как ще се справям след раждането на бебето, но досега съм успявала поне за лицето си да взимам качествена козметика. Бих се лиша от някоя дреха. По-добре чиста и здрава кожа, отколкото наклепана с маска от low-price продукти, за да се скрият проблемите.
Сори, че съм малко крайна, но и изказването ти е крайно.

# 60
  • Мнения: 1 269
Просто за пореден път се подразних от демонстрацията на заможност!


 По-добре чиста и здрава кожа, отколкото наклепана с маска от low-price продукти, за да се скрият проблемите.
Сори, че съм малко крайна, но и изказването ти е крайно.

На същото мнение съм, но това не значи, че намирам за нормално да се дават 30 лв за червило! Както вече писах, 30 лв давам на някой нуждаещ се при всяка възможност. Това не значи, че скъпите марки трябва да фалират. Напротив! Сега като се роди детето няма да ти се струва толкова крайно моето мнение Wink
Всичко най-хубаво!

Общи условия

Активация на акаунт