Предписвали ли са ви Прогестогел?

  • 21 171
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
За локално приложение. На мен ми го изписаха заради бодежи в едната гърда, но все отлагам да го взема. Ако има запознати с действието му, моля да пишат по въпроса Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Аз  нямам впечатления, обаче е ясно, че препарата е прогестеронов , та ти предлагам тази статийка . Късмет Simple Smile  !

# 2
  • Мнения: 3 405
Благодаря ти, Morena, и лекарката ми каза същото Laughing
Ама друго си е като го чуеш от няколко места Laughing
Ще го взема и ще споделя какъв е резултата.  Grinning

# 3
  • Мнения: 300
аз съм го ползвала - след спонтанен късен аборт не ми предписаха нищо за успокояване на гърдите и те се превърнаха в "силиконови". След няколко дена попаднах на чудесен лекар и благодарение на прогестогела те почти веднага се успокоиха и се спасих от лекарства, които щяха да ме направят на парцал. Но е много важно да се спазва точно предписаната доза, защото аз един път си сложих една доза повече и текна кърма, заради което докторът ми наложи 24 часа без мазане.

# 4
  • Мнения: 65
на мен ми е изписван за мазане на гърдите, понеже имам кистофиброзна мастопатия. трябваше да се мажа поне 3 месеца, аз така и направих, абсолютно стриктно съм изпълнявала всичко, но мастопатията си остана. аз си я имам от години вече, така че не се разочаровах кой знае колко. та така си употребих няколко туби прогестогел.

# 5
  • София
  • Мнения: 946
аз го ползвах миналата година. болеше ме лявата гърда, но не откриха нищо. мазах се около месец и ми мина. тогава обаче още не бях бременна и не знам дали е подходящо по време на бременност или кърмене.

# 6
и аз сьм го ползвала.но преди време-имах фиброкистозна мастопатия и напрежение в гьрдата.Помогна ми но наистина е важна дозировката

# 7
Да, преди два месеца ми го изписа след преглед доц. Гаврилов. Мазах се два месеца и след първия цикъл се чувствах добре, но след втория / в момента/ онтово имам лека болка малко над едната гърда в посока подмищница. Именно с тази болка отидох при лекаря, той каза че нищо обезпокоително ми няма, съмнявах се за възпалени лимфни възли. Сега пак се притеснявам, но имам чувството че  проблема е отражение на нарвно напрежение и стрес.

Общи условия

Активация на акаунт