Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23
Шуши, ще тествам идеята ти на късо разстояние, дано се получи Simple Smile

Иначе днес и праснаха и последните две ваксини, станала е 7 и 100 и е висока 69см., но и двамата с таткото сме по-скоро височки! Много приятно, че 5тия месец няма ваксини, защото аз тая работа я преживявам по-тежко от нея Laughing

Пазете се от жегите, момичета, че на вън е......

# 31
  • Мнения: 6
Здравейте момичета и бебоци,
Надявам се, че все още приемате нови попълнения и ще се радвам да съм част от групата ви, която отдавна тайничко чета. И аз имам февруарче, момче, казва се Андрей и се роди на 26.02 по естествен път- 3600гр, 50см. И тъй като все повече ми изникват разни въпроси се престраших и аз да пиша Simple Smile До сега сме само на кърма ,но горкото се разболя тежко преди няколко дни (херпангина с много висока Т и сега е на антибиотик още) и още не може да се възстанови и хапва съвсем помалко и на рядко и ми е много мъчно да го гледам милото така. отслабна видимо, но се надявам много скоро пак да направи пухкави бузки и крачета. Имаме и батко на 2г8м, който всъщност ни донесе вируса, уж гледах да не се доближава до него ама... Божа работа
Пак ще се включвам и ще пиша

# 32
  • Мнения: 0
Хей не съм писала отдавна, но при нас нещата се развиват с много бързи темпове и нямам никакво време. Вече 4 месеца се кърмим на поискване и дано устискаме.
Накратко - до навършване на 4 месеца плътно колики и жестоко тръшкане. На консултацията за 3 месец ни пуснаха секрет от носа и се оказа-пневмококов стафилокок. Отложихме ваксините и ни казаха - антибиотик. Аз пощурях, че тя е само на 3 месеца и хайде на хомеопат. Сега пием хомеопатия по схема вече 3 седмици и чакаме резултати. За този период  започнахме да се обръщаме и да пълзим, като оставяме мокри следи от слюнки като след гол охлюв. И за капак вчера ни изби първия зъб след три дни хленцане. Реших че всичко е приключило, но няма такъв филм - днес видях, че и другия до него драпа да излиза 

И шушулката се държи странно напоследък като суче   - започва, спира и пуска гърдата, гледа ме, гука ми ... не дай си боже нещо да я разсее, шум, телевизор, а любимото й е, ако започна да пия вода, докато я кърмя. Преди да се е насукала, но когато леко се е позаситила, започва да се извива и да реве и да се тръшка
 
Leda това, което си написала и при нас се случва два път, но и в двата случая имаше основателна причина, която аз разбрах по-късно. Да уточня, че ние сме само на кърма. Първия път започна да се държи така както ти описваш, дори на моменти ревеше докато суче, дърпаше и усукваше зърното. Така 4-5 дена и ми дойде цикъла и тогава стана страшно - кърмата рязко намаля и особено вечер направо не и стигаше-наложи се да я дохранвам със замразен запас, но щом ми спря и веднага всичко се оправи. Втория път е сега, а причината - никнат ни зъби. Поогледай се за признаци, може и при теб да е така. Ако е цикъл - говорих с гинеколожката, за да не спре кърмата на гърдата през 1-2 часа докато отмине периода. Ако е зъб - чакаш да мине-прорязването трае 1-3 дни .
Поздрави на всички мами за месечинките на техните бебчета.

# 33
  • Мнения: 223
Здравейте! Сигурно вече сте ни забравили - една малка топчица от отбора. Захари и моя светлост
Захари е добре. За разлика от голямото ми момченце, е доста подвижен - върти се от гръб по корем и не иска да спи по гръбче.
Много слънчево дете е. Много. Едно такова разбрано и умно. Точно, както си го представях - като другар. Стоиии и ми се усмихва блажено. Естествено, достатъчно го разглезих - не заспива сам, а само докато суче. Спи кратичко. Нощем спи. Още е само на кърма и смятам да го захраня в 6тия. Според мен следи с интерес, когато ние се храним.
За мое огромни съжаление - намери си палчето и иска да го смуче. Струва ми се, че опитвам всичко, за да не го прави. Когато започна да го смуче първо пробвах с едно - поплаках си. Биберон не иска, вода не иска. Смуче одеалца и меки играчки, но те не заместват пръста.
С ваксините не сме много напреднали (ту имаме болен батко у дома, ту педиатърката има разни съображения). Сега пак поради една наша измислица ни пращат на преглед при педиатър. Ще пиша, когато мине.
Пътуванията - Пътувахме много по Великден - София-Ловеч-Шумен-Варна-София. Навсякъде е с нас - по автобуси, тролеи, метро, детски партита, концерти, театър.
В колата му пазя сянка, окчайки перде импровиза - като в лимузина:)
На море май няма да отида с него. Не за друго - аз съм претенциозна и тревожна личност. Ще пусна баткото с таткото.
Батко му е убеден, че бебето го обожава. Разстройва се, ако сутрин Захари спи, когато той трябва да излиза за градина. Нямало да може да го цунка.
Минахме през разлини състояния и етапи. Моето състояние сега е  - искам да запазя всички тези мигове в паметта си - когато сънливо бърза да суче, когато гука, когато се опитва да лапне всичко още във въздуха, когато единственият ми "дерт' сутрин е да успея да си намеря пейка на сянка ( за да си чета, докато той спи.

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 15:48 от Тиги-Мигъл

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 252
И ние не сме напреднали много с ваксините, но аз не бързам. От двойните само веднъж му биха. В петък сме на консултация и ще видим колко е пораснал. Само на кърма е, ще захранвам след 5,5-6 месеца.

За столчето за кола - аз съм непреклонна. Има малко мрънкане в началото, но като покажеш, че няма алтернатива, бързо се научават САМО там да стоят. Пътувахме доста тия дни, 5-6 часово пътуване с колата. Като се размрънка или е гладен, спираме колата, кърмя, подрусквам, после в кошницата и пак тръгваме. С каката така процедирах, тя вече знае и дори прави забележка, ако има някой в колата без колан. В момента ползвам кошница на Graco, http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.kiddies-kingdom.co … EwCg&dur=2184 тя става и на количката. Доста широка и удобна. Кошниците се ползват до годинка, с малки изключения. С каката ползвахме една кошница назаем, на Мони (ако не се лъжа)  newsm78, няма такава измислена кошница. Много бързо й умаля, избутваше се с крака и й беше тясна. След това й купихме столче, което се завърта обратно на движението и се издърпва за легнало положение. Това е най-смислената ни покупка. Започнахме да го ползваме малко преди да навърши годинка, сега още се вози в него. Наесен ще й вземем по-голям размер. Ето го сегашното http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/in-auto/grand-pri … ilverline-t2.html

Добре дошли на новите мами!   bouquet

# 35
  • Мнения: 388
Добре дошла djindji   bouquet!
Тиги-Мигъл радвам се, че се отби  Hug! Не сме те забравили. Та ти си ни философа в отбора  Heart Eyes. Винаги съм се радвала на изказа ти и дано ти остава малко повече време, та да ни навестяваш по-често Wink.
Моят хубавец днес е много кисел. Дали защото му е топличко, или е нещо друго ....  newsm78. Почти не е спал - два пъти за по 30 мин. Сега го приспах на спалнята, като легнах до него и се сгуши в мен. Много обича така да заспива  Heart Eyes. Дано поспи повечко сега, че да оправим малко настроението.
Иначе да ви се оплача - нахапани сме от комари  Confused. Нямаме комарници и веднага го нападнаха. Вече сме поръчали комарници, така че в събота най-вероятно ще ги сложат.
Та това е за сега от нас. Стоим си вкъщи, уж на по-хладно, но пак не се диша  ooooh!. На вън обаче е още по-зле.
 

# 36
  • София !
  • Мнения: 1 240
Ох тая жега  sweating , вчера излезнахме чак към 18:30 в парка малко и се прибрахме . Днес па изобщо не сме излизали , и няма и да излизаме , страхотна жега е , Габи само мрънка , то в къщи не се диша пък на вън  хептен Simple Smile .

Вили - И ние сме така може би от жегата ще да е , с 300та зора заспива , сгушена в мен , спи по малко и става . Само по памперс сме и едно потниче и се поти ли поти  ooooh! , ужас направо .. Днес напълних едно легенче с вода и я сложих малко на терасата - голям кеф  Mr. Green ! Мисля да купим едно бебешко басейнче да може ей така да си шляпа на воля в тия жеги   Laughing !!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 912
  grinning039 да се похваля днес с първи плаж  Mr. Green малко позакъснях тази година, но живот и здраве ще наваксаме  Laughing на бебка й беше доста интересно, днес топнахме крачета само в пясъка, другия път и в морската водичка  Wink водата ми се стори студена, но баткото почти през цялото време беше вътре
Ако можех да живея на плажа и да е вечно лято  Crazy

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас. Не съм писала отдавна, но няма нещо специално при нас. Чета ви редовно и попивам информация Simple Smile)) Още кърмя, ще захранвам към шестия месец. Досега не съм давала вода, но в тази жега е нужно. Утре ще пробваме  Sunglasses да видим. И аз страдам от косопад, май ще си купя някакви витамини newsm78.
Добре дошли на новите мами!
Ще пусна малко снимки и от нас  Blush

# 39
  • Мнения: 26
с този косопад и аз ще се побъркам, пия някакви хапчета и мажа с някакви ампули, но ефект - йок

# 40
  • Мнения: 28
Момичета, нормално ли е от последната двойна ваксина (4м.) да се зачерви само едната? Че нещо не помня предните два пъти дали е имало такава реакция. newsm78

# 41
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Момичета, нормално ли е от последната двойна ваксина (4м.) да се зачерви само едната? Че нещо не помня предните два пъти дали е имало такава реакция. newsm78

Да, ние бяхме така... Peace

# 42
  • Мнения: 28
Момичета, нормално ли е от последната двойна ваксина (4м.) да се зачерви само едната? Че нещо не помня предните два пъти дали е имало такава реакция. newsm78

Да, ние бяхме така... Peace

Благодаря! Simple Smile А иначе вече е 6.700кг и 63см - само на кърма. Наддал е 450гр от последната консултация, но педито каза да чакаме със захрнаването и че всичко е ок  Laughing

# 43
  • Мнения: 223
Vili_R,   bouquet

Днес и Захари е много плачлив - топло му е в мен, а на леглото веднага се обръща и започва да пръхти и се набира да пълзи из леглото (споко - не може, само си вири дупето). Сега е в столчето за кола и се смее и пръцка (май прекалих с успокяването на гърда;)
Снимиките на децата във фейсбук ли качвате?

Топло е - да. Ние с него геройски излизаме в най-голямата жега, за да вземем батко му от градина. Но пък под дърветата и около панелните блокове е направо свежо.
У дома не се трае по друга прична - в нета не влизам, но нон стоп слушам наглости по телевизията. Интересно мога да синтезирам тази година за пред децата ни - театър, нетърпимост, детски игри, мили очи, махленски сбирки, търсене на смисъла, битки - кога заради самата битка, кога под смислени знамена.

# 44
  • София !
  • Мнения: 1 240
Снимките ги качваме в албум.бг , с обща регистрация на групичката , и са скрити само ние да си ги гледаме  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт