Карате ли се понякога на бебовците?

  • 1 860
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Ех, Тан!!!
Добре, че има още една "зла майка" като мен, че бях започнала да се чувствам много самотна...  Peace

# 16
  • Мнения: 2 309
Когато пипа "забранени"неща-само го дръпвам без да обеля дума.Забелязала съм,когато му казвам НЕ с повишен тон се инати повече.Затова гледам да създавам по-спокойна атмосфера в отглеждането и възпитанието.Също съм чела,че не трябва да се сравняват децата едно с друго,понеже така се комплексират и се раздразват.Сещам се за един два случая,когато плаче силно и аз почвам да го имитирам-той моментално млъква и ме заглежда едно странно Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 292
А що се отнася до писхическата нестабилност - за щастие, нямам този проблем. Просто нямам намерение да отглеждам един разглезен малък тиранин, който цял живот да си пати от характера си, до тормози всички около себе си и никога да не е щастлив. Такива пораснали галени дечица познавам - тъжна картинка са... И не ми харесват, затова - пак повтарям - не искам да си ги отглеждам вкъщи!  Naughty

И аз мисля че това в никакъв случай не може да се определи като "писхическата нестабилност " и всеки маник трябва да знае от къде изгрява слънцето и в кой е ножа.

# 18
  • Мнения: 498
  Просто нямам намерение да отглеждам един разглезен малък тиранин, който цял живот да си пати от характера си, до тормози всички около себе си и никога да не е щастлив. Такива пораснали галени дечица познавам - тъжна картинка са... И не ми харесват, затова - пак повтарям - не искам да си ги отглеждам вкъщи!  Naughty
Цитат
наистина такива деца са изключително нагли и са грозна картинка, съгласна съм
но много често те са такива, защото гузните им родителите им купуват разни неща след като са ги понапляскали, а не защото са се опитали да бъдат строги, без да са жестоки или нервни
такъв случай е племенницата ми, която израсна пред очите ми
не казвам, че родителя трябва да търпи да му се качат на главата- а че трябва да е търпелив-това е съвсем различно
трябва да знае кога да казва непоколебимо "не"- аз се надявам да мога да бъда такъв родител, защото това е изключително трудно изпитание и малцина са тези, които могат да бъдат такива

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
боя се прилага само от психически нестабилни и слабохарактерни хора, които явно не могат по друг начин да възпитават
и все пак боя и виковете не са единственото средство да се обясни на едно малко и беззащитно дете, че не е право в момента-съществуват и други начини-които даже са по-ефективни
Цитат




Понякога на човек му се изпускат нервите, ама чак пък да е психически нестабилен и слабохарактерен е малко пресилен израз от твоя страна  Wink
Ти психолог ли си ?
Понякога едно-единствено НЕ,казано с подходящ тон, както казва reflex или леко шамарче по памперса могат да бъдат много ефикасни за възпитанието  Wink


be4kata, бебето ти е на 2 месеца и е нормално да мислиш така, като проходи и започне да прави бели и да пипа неща и предмети които са опасни за него друга песен ще пееш  Grinning





Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 14:06 от doniboni

# 20
  • Мнения: 1 999
Много е малка, за да и се карам. Като порасне и почне да разбира повече с подходящите думи и тон ще и давам да разбере какво не трябва да прави. Peace

# 21
  • Мнения: 5 577
Да, редовно.  Blush

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Понякога повишавам тон като ми писне и тя като че разбира и млъква,но не винаги разбира,т.к е мъниче още.Има доста да се учим и двете във възпитанието. Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз явно съм от майките, които ще отгледат 'мали тирани' като слушам разсъжденията тук  Sick

Ами ето Дариа е на 1г. и 8м. и НИКОГА не съм я удряла /освен на шега по памперса/. Никога не съм й се карала или викала. Единствено говоря с по-строг тон и тя ме разбира чудесно и се събразява.

От друга страна забранени вкъщи са й две неща - Да пипа книгите ми /вече й разрешавам, защото тя не ги къса, а само им гледа кориците/ и да се качва на стъклените маси. Всичко друго или почти всичко друго й е разрешено.

Ето днес сутринта искаше да пие чай от 3 чаши едновременно. Майка ми каза, че така не се правело. И защо? Защото възрастните решават така. Това е глупаво и безсмислено. Насърчавам дъщеря си да прави каквото й хрумне и да опознава света без да й натяквам, че това не се прави и онова е неприемливо. Искам да отгледам човече сигурно в себе си и със самочувствие, а не подтиснато и сковано от безброй правила.

Да видим дали ще успея Wink

# 24
  • Мнения: 878
Vjarvam veche mamite s opit shte se suglasjat s men ,che ne e vuzmojno maika na dvumesechno bebe da se sravnjava s vuzpitatelnite podhodi s maika na 7-8-9-10 mesechni deca  Naughty
Vse pak oshte ne znae kakvo shte i doide do glavata i kolko shte e ludnala dotogava.Az ot lichen opit moga da kaja ,che nito az sum luda ili psihicheski razstroena ,nito dushterja mi kojato e na 7 e neshto povredena ot karaneto i lekite shamari po dupeto i rucete.
....kakto kazvat rusnacite ...shte pojiveem ,puk shte vidim  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 498
Аз явно съм от майките, които ще отгледат 'мали тирани' като слушам разсъжденията тук  Sick

Ами ето Дариа е на 1г. и 8м. и НИКОГА не съм я удряла /освен на шега по памперса/. Никога не съм й се карала или викала. Единствено говоря с по-строг тон и тя ме разбира чудесно и се събразява.

От друга страна забранени вкъщи са й две неща - Да пипа книгите ми /вече й разрешавам, защото тя не ги къса, а само им гледа кориците/ и да се качва на стъклените маси. Всичко друго или почти всичко друго й е разрешено.

Ето днес сутринта искаше да пие чай от 3 чаши едновременно. Майка ми каза, че така не се правело. И защо? Защото възрастните решават така. Това е глупаво и безсмислено. Насърчавам дъщеря си да прави каквото й хрумне и да опознава света без да й натяквам, че това не се прави и онова е неприемливо. Искам да отгледам човече сигурно в себе си и със самочувствие, а не подтиснато и сковано от безброй правила.

Да видим дали ще успея Wink
моите поздравления! ти вече си успяла!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Да, за съжаление и на мен понякога ми избиват нервите. Напоследък се налага да се гледаме по цели дни само двамата и ми се случва да лудвам, когато Коси почва де реве с цяло гърло и то без особена причина. Е, после ми става много мъчно и си го гушвам, ама съм една... Twisted Evil

# 27
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, карам й се. Признавам, че дори съм я пляскала...
Знам, че е малка, но това не й пречи да проявява инат. Ето защо, аз й реагирам. Не мисля, че дъщеря ми трябва да ми се качва на главата или да стане необуздан и невъпитан човек... А такива хора никак не обичам, така че - не смятам да си ги отглеждам вкъщи!  Naughty

Подкрепям това изказване. Peace И въобще не става въпрос за слаби нерви или за психическа нестабилност, просто трябва да има граници на поведение, а когато се преминават и другите методи не действат трябва да има реакция.

# 28
  • Мнения: 218
Лора, tan не сте сами. Много е полезно за малкия човек да знае, че не всичко е поволено и да знае границите. Разбира се не става въпрос за бой и непрестанни крясъци, но когато малкото човече прави неща, които са много опасни за него строгият тон и лекото шамарче са оправдани.
 А и ние сме сега в една възраст...  #Crazy #Crazy #Crazy

# 29
  • Мнения: 28
Още една очертаваща се "зла" мама. Децата се нуждаят от правила и норми и ние трябва да им ги създадем. Е, това не винаги става по начина, по който сме си го представяли, но да си строг не означава, че си лош родител, а какво остава за психически лабилен!

Общи условия

Активация на акаунт