Какво гответе, през лятото!

  • 2 544
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте на всички мами! Честно казано вече не знам какво да готвя особено през лятото(когато е горещо)- моите хора (мъжа ми и детето) нищо не ядът; само кюфтаци, картофи, таратори и салати; ама само сухи мезенца и пържено не става!? Та се чудя вече в тия жеги супи и манджи не вървят (само ги хвърлям)...Вечер се прибирам късно от работа и почвам да се чудя какво да готвя!? Дайте съвет? newsm78

# 1
  • Мнения: 25 600
И твоите хора като не ядат манджи, защо се натискаш да готвиш?  Laughing
Да ядат, каквото искат - никой не е умрял, че е изкарал летните жеги на салати, таратор, хляб и сирене.
Друг е въпросът ако ти самата не можеш да живееш без манджички - ами готви това, което ти се яде на теб. И си го яж.  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 785
Имало е лета, които съм изкарала само на салати  Crazy

Иначе лятото намалявам готвенето... рязко  Mr. Green

Ядем:

- салати (най-различни)
- много таратор
- събота и неделя често барбекю
- понякога през седмицата пускам едни филенца със сусам полуфабрикати за мъжа ми (аз месо почти не ям, полуфабрикати иначе не ядем, но тези са вкусни, бързи и леки и вървят само лятото).
- риба - за предпочитане сафрид и цаца с бира (нищо, че бира не пием, ама с рибката -да  Laughing) + пържени картофки - това най-много 1-2 пъти в месеца
- месни мезета
- плодове, особено пъпеш, диня, нектарини
- понякога "ям" пасирана диня с лед на сняг
- тези дни пробвах и диня със сирене - не е лошо
- зеленчуци на скара

... това е основното. Ние манджи почити не ядем (с изключение на мусака, чушки с доматен сос, пиле с ориз, пълнени чушки, за други не се сещам), но тях ги оставяме за други сезони. Сега - каквото иска организма...  Peace Зимата печем доста месо, ама сега хич не върви.

# 3
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Лятото караме на салати,постни храни най вече бързо направени,таратор и много плодове.
Месо почти не консумираме този сезон с изключение на риба.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 458
  Една много идейна тема, като не мога да измисля нищо, поглеждам тук и намирам идеи. Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=716818.0

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Мога да карам само на салати,таратор и плодове и никак не ми се доближава печката в жегата...но все пак не живея сама,има подрастващи,които трябва да похапват...и освен тези неща правя 1-2 пъти някаква супа,печени или пълнени зеленчуци,постни гювечи,пиле и риба един път в седмицата

# 6
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Общо взето всички сезони готвя едно и също. Иначе лятото наблягам на таратор и постни мусаки, но и на всичко останало.

# 7
  • Мнения: 7 779
няма лято , няма зима мръвки винаги да има !!!  Joy
опечете едно агне/яре  и ме поканете на демонстрация. от мен бурените  hahaha

# 8
  • Мнения: 2
освен изброените, които са неизменна част и от нашето меню, мн обичаме пълнени патладжани с кайма, чушки, тиквички - тези три неща- във всякаква форма и рецепта, винаги са ни вкусни  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Готвите ли борш...но не по руския начин.Аз го правя  без месо,цвекло и целина.
Слагам зеле,лук,моркови,картофи,зелен фасул,домати,магданоз/почти като недолюбваната зелева супа за отслабване/
Харесва се у дома и топъл и студен с малко люто и сиренце.
Това е супата,която приготвям само лятото

# 10
  • София
  • Мнения: 15 458
Готвите ли борш...но не по руския начин.Аз го правя  без месо,цвекло и целина.
Слагам зеле,лук,моркови,картофи,зелен фасул,домати,магданоз/почти като недолюбваната зелева супа за отслабване/
Харесва се у дома и топъл и студен с малко люто и сиренце.
Това е супата,която приготвям само лятото
Аз пък много обичам зелевата супа за отслабване, само си слагам сол и ми е много вкусна.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
има ли същия отслабващ ефект като добавяш сол  Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 15 458
има ли същия отслабващ ефект като добавяш сол  Thinking
Не я ям за това.Просто ми е вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт