Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 166 792
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 849
И аз не съм имала дискомфорт, дори и при пап 4а. Не съм чувала да се усеща нещо по-различно. Възможно е да има зацапване след секс, но при мен и това не беше така.  Peace

# 46
  • Мнения: 44
благодаря ви момичета за отговорите, макар че съм по притеснена и сега понеже онзи ден ми свърши, снощи правихме секс и днес забелязах на тоалетната хартия кафеникаво зацапване и вече незнам, в чужбина съм и съм в безизходица... Cry

# 47
  • Мнения: 8
Здравейте!

Преди 6 години имах раничка, която беше третирана със сулхожин.. Сега от месец и нещо пак имам раничка, същият лекар я откри, който ми я лекува и преди.. Беше голяма колкото 50 стотинки, след 1 намазване стана колкото 2 стотинки. Намаза я пак /уж за последно/ на следващия ден ми дойде цикъла.. не знам дали от това или от нещо друго, но днес като отидох на преглед пак си беше там, същата големина - колкото 2 стотинки. Лекаря каза, че ще опита да я намаже още веднъж, но според него май няма да избегна тока... Каза, че като я намаже с разтвора побелява.. уж изчезва, пък не разбира защо се появява пак.. А преди това ми беше казвал, че не изглежда зле и не е релефна.. но това не ме успокоява..

Изчетох всичките теми и виждам, че е наложително да се направи цитонамазка и колпоскопия..
Мисля да отида до Плевен, четох добри отзиви за "Света Марина" .. Някой знае ли , дали там разполагат с лазер? От малък град съм и не знам на къде да се насоча  Embarassed
Останах с впечатление, че лазера е най-добрият вариант за горене, ако нужните изследвания го позволяват, пък аз съм не раждала.. Много се моля да не е толкова "страшна"  Sad

Излишно е да казвам колко съм притеснена.. най ме е яд, защо никой не ми беше обяснил преди години за тази раничка, колко опасна може да бъде Sad

Преди това лекувах дрожди и колпит, правих микробиологично и беше ОК...

# 48
  • Мнения: X
meche_puh, Св.Марина е добре оборудвана болница, така че отивай . Аз съм ходила там, по стечение на обстоятелствата, но се лекувах в София. Единствено малко е трудничко да си запазиш час, но то къде ли не е така. Успех от мен, не се шашкай предварително!

# 49
  • Мнения: 8
meche_puh, Св.Марина е добре оборудвана болница, така че отивай . Аз съм ходила там, по стечение на обстоятелствата, но се лекувах в София. Единствено малко е трудничко да си запазиш час, но то къде ли не е така. Успех от мен, не се шашкай предварително!

Сърдечно благодаря за отговора!
Най-ранния час, който можех да запазя е след седмица при д-р Радински. Поне да ми направи нужните изследвания, че тук в Монтана, не ми обърнаха нужното внимание.

Вчера ме мазаха със солкожин, през нощта умрях от болка в матката и сега сутринта прокървях и не е цикъл.. Страхувам се да не съм усложнила нещата Sad

# 50
  • Мнения: 6 395
Аз имам проблем. Имам раничка от кажи-речи тийнейджърка, всички, които са я гледали до сега плюс покаание ПАП2 казват, че е влагалищната чистота причината, лекувала съм и хламидии и уреаплазма, след което миналата година ме гледаха на колпоскоп и ми каза лекарката тогава, че пак е възпалена, но не е папилома и пак ми изписа антиботици. Декември месец правих ин витро , а точно преди него излезнаха от днк тест трихомони и то казаха, че май са отдавна, защото бяха мутирали.  ooooh!  А до сега микробиолоогиите винаги са ми били чисти. Лекувахме ги, направихме ин витро, беше неуспешно. След което тази година забременях. От около седмица имах доста неприятно течение и пуснах микробиоология и пак тест за трихомони.....е излезнаха отново. А доктора като ме гледа на колпоскоп ми назначи задължително секцио и биопсия 45 дни след него. Каза, че вижда мозайка. И сега се изплаших, да не би да е нещо страшно.

Изписа ми едномесечен курс по схема и с почивки на антибиотични и противотрихомоноцидни свещички и след това преглед пак. Чудя се дали да не искам и цитонамазка, освен колпоскопа, дали би се разбрало от нея/ппредвид, че няма да е от каналчето заради бременността, какво е положението/. Минават ми мисли за най страшното, но докато не родя и не минат 45 дни, доктора каза, че нищо не може да се пипа. Някой с подобен опит?  Sad

Последна редакция: вт, 10 сеп 2013, 19:41 от Звезден^Прах

# 51
  • София
  • Мнения: 1 956
Звезден прах, ти само при един доктор ли ходиш? И какъв е този днк тест за трихомони  ooooh! Трихомоните причиняват жълто зелено пенесто обилно воднисто много лошо миришещо течение. Нетърпимо направо. (В медицинските среди съм, т.е. не ти пиша глупости като да покажа псевдокомпетентност). Освен това каква мозайка вижда? Как я видя? Ако ти е намазал шийката и е видял бели петна по нея, най-вероятно е ХПВ, но не задължително. 
Ако ходиш само при един доктор, отиди при друг.
А имай пред вид и друго - ако правиш секс, най-вероятно мъжът ти ти прехвърля нещо... Задължително при някаква бактериална или вирусна инфекция, се лекуват и двамата партньори.Иначе теб те лекуват, а мъжът ти те презаразява. Много от предаваните по полов път болести при мъжете са безсимптомни и не им личи... И презервативът не пази много, особено, ако се пипате един друг преди да се сложи презерватива...

# 52
  • Мнения: 367
Момичета,нормално ли е след премахване на раничка с разер да нямам никакви течетия

# 53
  • Мнения: 6 395
днк теста от трихомони го правихме в Геника, преди ин витрото, взема се с четчица материал от шийката и се изследва за днк следи от трихомони, това е най сигурният начин, защото ако има наличие на днк, означава , че има и от животното, в случая  Tired. С мъжът ми секс не сме правили от както забременях...предполагам , че след ин витрото не сме се излекували и двамата и сме си прехвурлили нещо. ХПВ инферция-нямам. Гледа ме с колпоскоп сега и видя бели участъци, мозайка им казват лекарите. Аз днес пътувам за София и ще видим какво ще кажат там.


Иначе за трихомоните чета , че и те дълго време ако не се лекуват увреждат тъканта на шийката подобно на хпв вируса. А иначе при някои жени може да са безсимптомни.

# 54
  • Мнения: 367
Звезден прах,стискам палци всичко да е наред Hug

А,момичета,вие след като ви дойде първия цикъл след премахването на раничката,ходихте на контролен преглед,нали? Само ви плеглеждаха или и някакви изследвани ви правиха.Че на мен ми дойде и др.седмица ще ходя,та да знам сасво да очаквам

# 55
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен!И аз от известно време съм с открита раничка.След изследвания и биопсия ми препоръчаха горене с  ток.Но от всичко,което прочетох,излиза,че лазерът е по-добрият вариянт за нераждали.

Къде в София има лазер? Моля ,който има информация да сподели. До сега открих само в Токуда при доктор Крагьозов и Димитров,но там часове сега се записват за края на годината.
Доста момичета тук споделят,че са им правили процедури с лазер, но не ми е ясно къде.Само в Токуда ли?

# 56
  • Мнения: 16
Привет и от мен ! Преди доста години ми откриха тази раничка и след няколко години след това имах повишение на цитонамаската на 3А група, след лечение с Изопринозин тя падна на ПАП2. Няколко години след това съм си правила контролни цитонамаски и всичко беше наред до тази година, когато имах пак повишение на 3А и след колкоскопия ми откриха някаква промяна на клетките. Следва биопсия пти професио Карагьозов в Токуда. Резултатите за щастие бяха добри - изменението не влизаше в никоя от групите CIN а показваше само хроничен ендоцервицит и разни други, които професоа каза , че не са обезпокояващи. Препоръча лазер. Точните му думи бяха " Папиломче е " ( забравих да спомена че спочишението на групата ми откриха вируса HPV, а като искахме да му направим типизация заедно с биопсията тпй беше изчезнал. Много с епритесних за тези клетъчни изменения и отидох за второ мнение при др. Божидар Славчев. Направихме контролна цитонамаска и отново показа 3А, след което той ме посъветва да отида пак след няколко месеца, защото знам че понякога спонтанно падат тези групи. След няколко месеца пак бях там  и след като групата не беше спаднала той ме посъветва за така наречената електоконизация LEDZ. Притеснението ми е свързано с това, че четейки навсякъде всички които са предприели конизация са били с някаква дисплазия. А след като моята биопсия не е стряскаща и  в момента няма наличие на вирус, не е ли много крайно решението за конизация. И все пак др Славчев каза, че с лазера се потушава проблема само, и може отново да с епояви с нови по-лоши сили не дай си Боже! Бих искал ада попитам дали има някой на който са му правили такава конизация без да има дисплазия . Много се притеснявам , защото не знам на кого да се доверя!

# 57
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Надежда, според мен нямаш нужда от конизация, поради причината, че нямаш дисплазия. Довери се на Карагьозов. Той е един от най-големите специалисти в тази област. Вдигането на ПАП-а предполага че HPV-то ти се активизира. Добре е да приемаш някакви имуностимуланти, за да не ти пада имунната система.  Peace

# 58
  • Мнения: 1 080
Можете ли да ми препоръчате лекар във Варна? Имам раничка от няколко години, досега АГ-то ми казваше да не пипаме и сега ме изненада, че ще горим, това още преди да е излязъл резултата от цитонамазката. Искам компетентно мнение и повече изследвания да направим, не така на сляпо.

# 59
  • Мнения: 16

 Благодаря ти за отговора Shokoladche. Да знам , че Карагьозов е един от най-добрите, но и Славчев не е за подценяване, той прави изключително сложни операции и е един от светилата в тази област също. Единственото, което ме притеснява е че в дествителност след процедурата с лазер може да се активира пак и да се наложи пак да се гори с лазер. Аз имам една приятелка, която по същият като мен с клетъчно изменение (без дизплазия)  е горена и после пак се е наложило, защото е имала отново повишение на групата. А и това, което каза Славчев, че проблема се решава само повърхностно.....незнам сякаш клоня към тази електроконизация, защото не искам после недай си Боже да съжалявам! Но пък от друга страна аз съм на 27 и не съм раждала и много ме притеснява това, въпреки че знам че няма проблем да родиш след конизация. Ще се радвам и на други мнения. Здраве на всички!

Общи условия

Активация на акаунт