Рефинансиране на ипотечен кредит

  • 25 866
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 457
аз отидох и говорих принципно.Плаща се  такса, макар и символична за формуляра  с молба за преразглеждане, като той е стандартен и точно това ме дразни.Че няма индивидуален подход сякаш.И не се задължава банката да се обоснове при отказ Shocked В този неофициален разговорми казаха  че евентуално  трябва да нося  бележки от данъчни  декларации или  сл. бележки от доходи, което  за мен е абсурдно!Вероятно  щели да предложат да си превеждам заплатата там, което аз категорично не искам!, или пък да плащам комунална услуга през тях!, което аз не искам!!! Абе- не искам  да влагам една стотинка ресурс при тях.Те да намерят подхода към  мен Crossing ArmsМного съм ядосана.И затова се чудя  как  другите банмки подхождат, виждайки че даден клиент ще им се изплъзне

# 46
  • София
  • Мнения: 8 280
sssani, комуналната услуга може да е студената вода - минимално перо.

# 47
  • София
  • Мнения: 38 476
М, да. Ние рефинансирахме в банка, в която по принцип си върви заплатата на ММ.
А в старата банка вървеше пенсията на свеки.
Явно трябва да има някакъв гарантиран приход.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 457
A за колко пункта намаление става дума при едно такова договаряне? То е ясно че ще дойдат офертите за срока на кредита, лихвените проценти и т.н..., но ми се ще да се ориентирам в  масовата практика( ако въобще може да се говори за такава).И  има ли нещо  вярно в това в това че по новия закон нямат право банките да променят едностранно лихвените нива? newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 3 457
Вече имаме оферта от банката за предоговаряне на кредита.Изникват много въпроси, на които не мога да си отговоря.Затова питам-  има ли ползвали услугите на кредитен консултант или  подобен експерт, който  може да ми разясни евентуалните уловки в тази оферта Rolling EyesКАто цяло  изглежда  много добре, и точно това ме съмнява Crazy

# 50
  • Мнения: 9
 Здравейте на всички! Нова съм във форума и моля да ме извините предварително. Бих искала да попитам следното- имам ипотечен кредит към ДСК, който сключих преди 4 години, сега възнамерявам да рефинансирам поради факта, че изплащам сама вноските, доходът ми не е висок, ДСК ме ангажират освен с вноска по кредита и  и заплащане на комунални услуги през тяхната система(за която си има такси), превод на заплата, застраховка на имота, както и с такса за управление, която би трябвало да отпадне при промените в закона за потребителския кредит, но уви. Направо ги ненавиждам. Когато кандидатствах за кредит смятах, че това е най- сигурната банка с най- ниските лихви и пр. Някой от вас рефинансирал ли е ипотечния си кредит след 01.08.2014г.  и как стоят нещата с таксите, лихвите и пр.?

# 51
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние избягахме от ДСК. Одраха ни към 3 бона /2013/, обаче пак съм супер щастлива, че се отървах от тях!

# 52
  • Мнения: 9
Ние избягахме от ДСК. Одраха ни към 3 бона /2013/, обаче пак съм супер щастлива, че се отървах от тях!
Видях, че по горе си писала за освобождаване на ипотеката, може ли да споделиш каква е процедурата в ДСК?
От както съм сключила кредита за 4 години съм изплатила много малка част от главницата, много съжалявам, че го сключих този кредит, но нямах голям избор. Сега търся вариант чрез потребителски кредити без поръчители.

# 53
  • Мнения: 273
В момента повечето банки предлагат много изгодни оферти за рефинансиране - с по-ниски лихви и без първоначални такси. За целта е необходимо ДСК да издаде писмо-ангажимент, че ще вдигне ипотеката, при условие, че получи от рефинансиращата банка оставащата сума по главницата на кредита. След като я получи в рамките на 1-2 седмици ще заличи ипотеката, за да може новата банка да учреди 1-ва по ред ипотека. Имайте предвид, че ще се наложи наново да вадите всички документи за имота и за Вас - все едно теглите нов кредит и да платите за новата ипотека. /дан. оценка, пазарна оценка, тежести, кадастър, сем. положение, чл. 87 и пр./
Ако теглите потребителски кредит - няма да се наложи всички тези документи и просто приключвате с кредита. Има банки, които дават потребителски кредит до 50 000 лв. без поръчител при лихви, близки до ипотечните кредити, но все пак всичко зависи от дохода Ви.

# 54
  • Мнения: 9
Много благодаря за отговора. За сега де въздържам от рефинансиране,  има една година време до следващата годишна такса. Ще проучвам потребителските кредити и ще пиша, ако изникне нещо.

Общи условия

Активация на акаунт