Бебешката количка - цяла наука за второ висше №23

  • 46 143
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 5 999
Запис   bouquet

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 689
....записвам се да ви следя, защото скоро и аз трябва да купя количка Simple Smile

# 32
# 33
  • Мнения: 0
Здравейте. След като наскоро питах за мнение за количка ми препоръчахте да видя Baby design sprint plus (поради ограничения бюджет). Видях я на живо, но видях и Espiro atlantic... и да ви кажа почти се влюбих в атлантика. Знам ,че има и други по-хубави колички , но тъй като дори и тази е над бюджетната граница ми се иска да си я намеря втора употреба, пък ако е и със столчето за кола ще бъде идеално просто. Единственото , което ме притеснява е ,че коша за новородено е напълно легнал и няма възможност да се повдига... това всъщност проблем ли е ? Нямам представа от кога почват да се повдигат гръбчетата? Иначе пък в сравнение с другите модели еспиро тази ми се видя с най-голям багажник, което ме радва много...може и да не го използвам, но е друго да има място  Grinning
Виж тези обяви от продавалник: http://prodavalnik.com/kolichka-espiro---vector-pro-2v1-i26632333
http://prodavalnik.com/bebeshka-kolichka-2v1-espiro---atlantic-i26206819
http://prodavalnik.com/kombinirana-kolichka-espiro-atlantic-espi … -podark-i18562351
http://prodavalnik.com/stolche-za-kola---neo-espiro-0-13kg-i21243309

# 34
  • Мнения: 668
Аз предпочитам да взема извънбюджетна нова количка и да си я  продам след като не ми трябва вече и пак ще дойда на добра сума в крайна сметка, но ще съм ползвала нова количка. А иначе трета употреба вече трудно се продава.  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 44 084
То пък все едно някой знае коя употреба е количката като я купува Wink
А и никой не е казал, че непременно трябва да се продава после Wink Пък и не винаги се продават и лесно количките, понякога отнема и година-две и много сваляне на цена,  само и само да я махнеш най-накрая, та не е казано, че ще я продаде и на добра цена, бързо и лесно като приключи с употребата.
Та ако си намери запазена втора употреба, супер.

# 36
  • Мнения: 22 427
Има си колички, на които не им личи, че са ползвани.
А можеш да купиш на половината цена, че и по-ниска.
Количката от каката която продадох си беше такава, ползвана 6м. като нова, дори по гумите не личеше. А от 1200лв. я продадох за 450лв. )

# 37
  • Мнения: X
а фоертата е повече от изкушаваща,  а има ли доставка до бг и колко би излязла?
В сайта им пише доставка за цяла Гърция,нищо за чужбина.Но тези дни ще посетя магазина,защото се оказа, че е в моя град и ще питам на място.Не мога да пиша добре на гръцки,иначе до сега щях да съм им задала въпроса.(
Искам да видя на живо Сайбекса,макар че съм я виждала на улицата(бая височка ми се видя),но хубаво е да я пипна. Grinning

# 38
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте   bouquet

На мен ми е малко рано да мисля за количка още, но като знам колко време ми отне търсенето на количка предния път и пак до вас опрях, та този път се сещам от рано  Mr. Green

Директно на въпроса - съществуват ли колички, които да са само с кош за новородено? Искам количка само с такъв кош и нищо повече?

Сега ще обясня защо - с първия ми юнак имах комбинирана количка, ползвах я с коша първите месеци, после когато малкия искаше да сяда и да гледа сложих лятната част, обаче тя имаше само 3 позиции на гръбчето и нямаше пълно легнало, пък моя каприз не можеше да спи така и уреваваше целия град докато се приберем. В крайна сметка се "родих" с Peg Perego Plico Mini - уникална количка - препоръчам я с 2 ръце и 2 крака  Laughing
Има и една подробност, че комбинираната ми беше дадена от роднина да я ползвам и реално нищо не съм плащала за нея, казват, че на харизан кон зъбите не се гледат, но все пак...
Та реших, че аз няма смисъл да си купувам комбинирана и после пак лятна, пък и по мое мнение една комбинирана с лятната си част колкото и лека и маневрена да е не може да се сравни с една само лятна количка - Plico-то например е много по-лека и маневрена  Peace

Молбата ми е ако можете да ми препоръчате количка само с кош за новородено, може би нещо до към 500лв.  newsm78 , а за след това сигурно пак ще си ползвам Peg Perego-то.
Търсих из нета, но аз лично нищо не открих  Peace

# 39
  • Мнения: 22 427
TDI, понеже в момента съм с такава, бих ти препоръчала Пег Перего Р3. Води се комбинирана, достатъчно лека е - 8.5кг. До преди дни я ползвах във вида и за новородено. Сега съм я обърнала в този за по-голямо бебе, но пак си има пълното легнало положение.
Само с кош за новородено си е малко риск, защото ако бебето си е нормално към едричко, но 3-4м. ще му омалее.

# 40
  • Мнения: 137
Няколко дни ме нямаше, но гледам няма мнения за Тутек или Тамберо. Ех, надявам се края на седмицата като отида в командировка да ги видя тези Тамберо в Русе

# 41
  • Мнения: 61
opti благодаря ти за отговора, аз редовно гледам в продавалника. По-скоро въпроса ми беше дали е проблем, че коша за новородено на атлантик е само легнал? Нямам представа от кога бебета почват да се поизправят. Иначе много ми хареса количката, но втора употреба бих си я взела ако е със столчето за кола. Ако не ще се понапънем и ще си вземем новичка, но столчето за кола ще е друго (напр. от някой познат или втора ръка). А за обявите в продавалника гледам само от София , защото таткото няма да тръгне да обикаля България за една количка  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 22 427
mushmurochence, по-добре количката да ти е втора употреба, а столчето ново, но това е лично мнение.
Масово хората едва им се откъсват пари от сърцето за столче за кола...

# 43
  • Мнения: 100
Mushmurochence аз пък те съветвам обратното на Mirama,по-добре нова количка и стол втора употреба.Както си се спряла на Атлантика-тя е на много добра цена,не си заслужава да си вземеш употребявана.

# 44
  • Мнения: 22 427
Mushmurochence аз пък те съветвам обратното на Mirama,по-добре нова количка и стол втора употреба.Както си се спряла на Атлантика-тя е на много добра цена,не си заслужава да си вземеш употребявана.

Обоснови се ако обичаш.
Един стол ако е участвал в ПТП трябва да се смени най-малкото. В БГ никои няма да ти напише ако това се е случвало.
Отделно, пластмасата на столчетата за кола старее. Ако ти купиш стол реално 3та употреба и ползван около 3г. преди това, също предприемаш риск относно издръжливостта му при евентуален инцидент.
Стола за кола е защита за твоето дете, точно както колана, който трябва да си сложиш.
Да спестяваш от сигурността на детето си за сметка на нещо друго.....

Общи условия

Активация на акаунт