Словения, маршрути, море, езера, хотели, забележителности.......

  • 24 261
  • 89
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
Здравейте,
интересува ме по маршрута Опатия,Рупа /в Хърватска/,влизането в словения за кратко и излизането към италия може ли да не е по магистрала за да се избегне плащането на винетка от 15евро за 1час път през словения

# 61
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте,
интересува ме по маршрута Опатия,Рупа /в Хърватска/,влизането в словения за кратко и излизането към италия може ли да не е по магистрала за да се избегне плащането на винетка от 15евро за 1час път през словения

teo61

Да, може и не само един вариант.
Във вашия случай минавате по ТОЗИ път.
Като в Словения сте точно около час по шосе Е61.

Другият вариант е ТОВА
На места маршрута върви паралелно с магистралата, не се качвайте на нея.
Увеличете картата за да видите ясно как става това...
Този път е по кратък, около половин час в Словения.
Ние често ползваме него, защото обичаме да обикаляме Истрия...
Като можеш да слезеш на Порторож, Пиран, Изола без да ползваш магистрала.

ТОВА са платените пътища в Словения.

Лек път...

# 62
  • Мнения: 852
Поздрави!
При мен нещата като дати взеха да се избистрят, но понеже сме фенове на природата/особено пещерите/ и историята се притеснявам че времето ни ще мине в път ....а точно това не искам и все повече си мисля дали да не оставим само Черна гора , а Словения за друг път или обратното .... както и да е това е първоначалната идея
на 28.04 нощувка в София и рано към 4,00 -4,30 тръгване към шкоцянска пещера-  нощувка в околностите
на другия ден Предяма и Постойна яма и отпътуване към Плитвице - нощувка
на другия ден Плитвички езера и отпътуване Дубровник -нощувка някъде по близо до България
последен ден разглеждане езерата по пътя и каквото ни хареса но трябва някъде към 14часа да сме в София
според мен не е най-удачния план ...чудя се и се мая как успяват агенциите с този маршрут да 2 дни



# 63
  • Мнения: 13
много благодаря за съветите

# 64
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 073
Здравейте, извинете, ако питането ми не е за тази тема! На 14-ти юли трябва да нощуваме в Марибор. Търся хотел/апартамент близо до стадиона, който си е в центъра. Не държа на лукс, а на самостоятелен санитарен възел. Цена за двама възрастни и 1 дете - 40-50 евро. Търсих по популярните сайтове, но за тази цена е само с общ санитарен възел. Може ли някой да предложи нещо или да ме насочи къде да питам/проверя?
Благодаря!

# 65
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, извинете, ако питането ми не е за тази тема! На 14-ти юли трябва да нощуваме в Марибор. Търся хотел/апартамент близо до стадиона, който си е в центъра. Не държа на лукс, а на самостоятелен санитарен възел. Цена за двама възрастни и 1 дете - 40-50 евро. Търсих по популярните сайтове, но за тази цена е само с общ санитарен възел. Може ли някой да предложи нещо или да ме насочи къде да питам/проверя?
Благодаря!


Ето ТУК имаш няколко, дори на по-ниски цени. Виж картата...

# 66
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 073
Здравейте, извинете, ако питането ми не е за тази тема! На 14-ти юли трябва да нощуваме в Марибор. Търся хотел/апартамент близо до стадиона, който си е в центъра. Не държа на лукс, а на самостоятелен санитарен възел. Цена за двама възрастни и 1 дете - 40-50 евро. Търсих по популярните сайтове, но за тази цена е само с общ санитарен възел. Може ли някой да предложи нещо или да ме насочи къде да питам/проверя?
Благодаря!


Ето ТУК имаш няколко, дори на по-ниски цени. Виж картата...
Aз вече резервирах в букинг - 60 евро тройна стая в центъра. Не мога да направя компромис с банята, нито с пешеходното разстояние до стадион и център. За това направих компромис с малко евро. Но като гледам и в този сайт, по-ниска цена от това няма.

# 67
  • Мнения: 1 539
След две седмици ми предстои командировка в Любляна и ще има ок. 7 свободни часа. Има ли смисъл да бия път до Блед или до Постойна или да се съсредоточа върху Любляна?Какво мога да видя в града?

# 68
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Terme Olimia, Podčetrtek, през нашият фото поглед:

Едно прекрасно място, отвсякъде обградено от зеленина.

Уютни малки вили....

Също и големи, луксозни хотели.....

СПА център за всеки вкус:


Закрити басейни с минерална вода.


Открити също.....


Места за разходка....

Bled , може ли малко повече информация за това Simple Smile
чудя се на връщане от Австрия да преспим някъде и ми хареса това.
Но са различни хотели, а термалния парк един ли е?
как се стига от хотелите до там в смисъл с деца ще съм големи ли са разстоятнията?
вънка топли ли са басейните че гледам има пързалки. Ние сме началото на април.

# 69
  • София
  • Мнения: 126
Словения е прекрасна. По-чиста страна не съм виждала. С грижа за природата. За тези, които посещават Любляна и имат малко излишно време, бих посъветвала да прескочат до Škofja Loka. Малко средновековно градче на двайсетина километра северозападно от столицата. Интересно място с история.
Много ми хареса Бохинско езеро. Повече от Блед. Намира се в национален парк Триглав. Алпийска красота. Просто виждаш как плуват пъстървите в прозрачната вода.
Иначе самото езеро Блед малко ме разочарова. Замъкът е в тотален ремонт. Не знам защо пускат посетители. А езерото беше доста мръсно. Но ако се качите на хълмовете Mala Osojnica и Ojstrica в западния му край, гледката е невероятна. Струва си умората.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 451
Планирам кратка екскурзия до Любляна.Резервирах нощувка в града,след което плана е да посетим езерото Блед.Голямата чуденка е след това накъде да поемем.Плитвичките езрраъ не са в плана.По-скоро си мисля за посока Марибор и Птуй   и после -към България.Чудя се какво може да се види в раконауи къде да се нощува?Приемам предложения,идеи и съвети

# 71
  • София
  • Мнения: 3 771
Планирам кратка екскурзия до Любляна.Резервирах нощувка в града,след което плана е да посетим езерото Блед.Голямата чуденка е след това накъде да поемем.Плитвичките езрраъ не са в плана.По-скоро си мисля за посока Марибор и Птуй   и после -към България.Чудя се какво може да се види в раконауи къде да се нощува?Приемам предложения,идеи и съвети

Идеята е чудесна, маршрута също. За Блед няма да говоря...Снимките казват всичко...
Посоката към Марибор също/да не говорим за виното.../. Септември там е Летният фестивал на Марибор и Старият лозарски фестивал.
Единствено, че по това време зимния курорт е като на Боровец, доста пусто/но на мен ми харесва/. Виж
Но ако лифта работи е прекрасна възможност да се видят големи красоти.
Аз минавам често в тази посока и след  Птуй си почиваме около Terme Olimia, Podсetrtek. Изключителна красота и прекрасна минерална вода.  
От мен

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 23:55 от Bled

# 72
  • София
  • Мнения: 3 451
Блед, надявах се да се включиш...Забравих да уточня че  планът е за пролетта- края на март/ началото на м. април. Иска ми се да избегна зимната обстановка, но.. не знам дали ще се получи.Това предложение звучи чудесно, но ми идва малко скъпо като цена.... Мисля си за прибиране през границата, която минава след Птуй и Вараждин( трябва да видя коя е ).И в този ред на мисли, В тази посока четох че няма пътни такси  както  на магистралата към Загреб( която ще ползваме на отиване, тъй като   планирам нощувка  в Загреб).Някой може ли да потвърди това дали наиситна е така? Опитвам се да калкулирам евентуални рахзоди и да редуцирам  някои, които е възможно.Приемам съвети по темата и благодаря!

Последна редакция: сб, 22 сеп 2018, 18:26 от sssani

# 73
  • София
  • Мнения: 3 771
Блед, надявах се да се включиш...Забравих да уточня че  планът е за пролетта- края на март/ началото на м. април. Иска ми се да избегна зимната обстановка, но.. не знам дали ще се получи.Това предложение звучи чудесно, но ми идва малко скъпо като цена.... Мисля си за прибиране през границата, която минава след Птуй и Вараждин( трябва да видя коя е ).И в този ред на мисли, В тази посока четох че няма пътни такси  както  на магистралата към Загреб( която ще ползваме на отиване, тъй като   планирам нощувка  в Загреб).Някой може ли да потвърди това дали наиситна е така? Опитвам се да калкулирам евентуални рахзоди и да редуцирам  някои, които е възможно.Приемам съвети по темата и благодаря!

Идеята е добра и се минава пункта на Dubrava Križovljanska.
А се довършва последната част с тол такси към пункта Gruškovje.
Ето ти карта на тол таксите в района:
http://www.lahistoriaconmapas.com/atlas/country-map12/slovenia-vignette-map.htm
Ако нямате намерения да слизате към Загреб след Вараждин и не ви се кара по магистрала може да продължите към Копривница. След което ти давам идея за друг термален курорт в Daruvar   
https://www.daruvarske-toplice.hr/english/.
И след това към Славонски брод и Белград.
Възможни са още идеи, но си трябва време и средства.
Ние не обичаме магистралите и рядко се движим по тях ако не бързаме. Не заради таксите, а затова, че те не дават истинска представа за районите, които минаваш. Истината е встрани от тях.

# 74
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Ако нямате намерения да слизате към Загреб след Вараждин и не ви се кара по магистрала може да продължите към Копривница. След което ти давам идея за друг термален курорт в Daruvar   
https://www.daruvarske-toplice.hr/english/.
И след това към Славонски брод и Белград.
Възможни са още идеи, но си трябва време и средства.
Ние не обичаме магистралите и рядко се движим по тях ако не бързаме. Не заради таксите, а затова, че те не дават истинска представа за районите, които минаваш. Истината е встрани от тях.



Bled , може ли да ми кажеш в този термален курорт ако си запзя къща а не в хотелите които са към курорта, може ли да ползваме басейните им само?

Общи условия

Активация на акаунт