За бързата помощ в чужбина ?

  • 1 007
  • 17
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Интересно ми е, просто да кажете бърза ли е в чужбина бързата помощ ? Вчера в София човек почина след като му беше отказана помощ, и това е станато на 200 метра от Пирогов. Срамота е вече и просто думи не мога да намеря, за да изкажа безхаберието, което цари в здравната ни българска система.

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Не ми се е налагало и дано не ми се налага да ползвам услугите им, но определено са бързи. Има6е една катастрофа близо до нас и дойдоха бързо въпреки, 4е няма6е видимо ранени.
А за българската здравна система, едва ли има 4овек, който да е във възторг от нея  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 3 098
Нито са бързи,нито можеЩи.Тук в моя град не ходят по домовете.Отива нуждаеЩият се там и 4ака в една зала около 6 4аса да го приемат,заедно с какви ли не болни.В БП работят най_4есто стажанти,ауксилиари и т.п.,които те имат като опитно зай4е.
4ух за слу4ая в Бг,Ще се съдят.
Маma Strumpf и тук при катастрофи са бързи,идват заедно с пожарникарите и полицията.За това поне стават.

# 3
  • Мнения: 2 032
В Англия т.нар. бърза помощ е на по-лошо ниво, отколкото това, което съм видяла в България. Тя е просто една институция за бавен превоз до болницата на много тежки случаи.

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Зависи за какво става дума,но идват и то бързо  Confused На мен не ми се е налагало да викам ( да 4укам на дърво ...4ук 4ук ),но съседи са викали и са довтасвали за някакви броени минути.
Естествено ако не е неЩо 4ак толкова страШно може 4овека и сам да си отиде до болницата и в 4акалнята според спеШността на слу4ая из4акваШ и те преглеждат.
За децата има отделно звено на Бърза помоЩ.
Марибел,не помня ти в коя 4аст на Испания беШе ( май Валенсия  newsm78 ). Стана ми интересно как така Бърза помоЩ не ходи по домовете  Thinking

# 5
  • Мнения: 369
Имаше наскоро такава тема тук във този форум, но понеже тогава не се включих, та сега ще го направя. Бях присъствала на ПТП на улицата (даже ми бяха записали данните за свидетел). Линейката дойде на 4 мин. Бях възхитена и в същото време се потресох, защото Торонто е 3 млн.град. Преди 10 години, в Бг, чакахме 40 мин линейка в 4 часа посред нощ, на 15 мин пеш от Пирогов, за да спасят баща ми, който почина в ръцете ни. После казаха, че сърдечният удар е бил силен и затова фатален (как ли го разбраха без аутопсия), но все ми се вярваше,че ако бяха дошли навреме, може би щеше да има шанс....
 Канада може да има други недостатъци, но бързата помощ е "желязна". Още повече, че всички световни агенции го признаха това по повод адекватната и бърза реакция за падналият френски самолет над летището в Торонто през лятото миналата година.

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
pri nas syshto niama byrza za domovete! fakt!

# 7
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Нямам лични наблюдения(дано и не ми се налага чук-чук)
Но на един наш приятел при автомобилна катастрофа, са се отзовали буквално на минутата
И благодарение на това сега е сред нас
В UK се развива действието


# 8
  • Мнения: 280
Аз също бях пускала подобна тема тук. В Канада на мен ми се налагаше да чакам в Бърза помощ, защото бе след работно време и не чаках повече от 1 час. В САЩ (кадето тук смятат че са много по-добре в здравната система от Канада - определено не и мое мнение!) моя мъж се налагаше няколко пъти да го водим там - 1вия път отидохме в 6 сутринта - той беше с страшни болки за които и морфин не помагаше - отне им до 4 следобяд да разберат от скенера че нещо му е спукано в облатта на апендисита и искаха да го режат да му го махат (добре че майка му беше и тя там и каза че преди 18 години му е изваден апендисита) та лекарите не знаеха какво му има - хирурга каза - сте го отворим и ще търсим какво се е спукало. И трябваше за чакаме 1 час след това Нейно Величество застраховката (която е една от най скъпите тук) да даде разрешение за животоспасяващата операция и да каже на болницата че ще плати Sad

След тази случка 5 седмици по-късно му се отвори операцията и ние отидохме в университетска болница (по статистика една от най-добрите в страната). Там той чака с отворена и кървяща операция повече от 11 часа да го прегледат. Когато най-сетне го прегледаха казаха че трябва да влезе в болница и го сложиха на легло в коридора да си чака реда (това беше в полунощ) - настаниха го в стая в 5 сутринта! Държаха го в тази билница 1 седмица като се изрездаха студенти да го побъркват от шашкане - ще трябва май да те оперираме отново казва единия и след 1/2 час влиза друг и вика - не няма да те оперираме сега. Така седя 1 седмица само на системи (не му и даваха храна защото до последно не знаеха какво му има и дали да го оперират пак!) и накрая както си го приеха в болницата така и го изписаха ...... Така и не се разбра дали е имало инфекция, зашо се е отворила тази операция и като лечение казаха да му слагам марли в раната докато сама се затвори ...

Няма да споменавам колко $$$ беше сметката която слава Богу имаме застраховка да плати ... Само цената за леглото беше 2200$ навечер .... #Crazy

# 9
  • Мнения: 3 098

Марибел,не помня ти в коя 4аст на Испания беШе ( май Валенсия  newsm78 ). Стана ми интересно как така Бърза помоЩ не ходи по домовете  Thinking
Tо4но за Валенсия става въпрос.Под4ертах,4е става въпрос за този град,тъй като навсякъде е разли4но.Долу_горе неЩата стоят така_обаждаш се на БП,те ти отказват да дойдат у вас(става въпрос за много опасни и спешни ситуации),ти се обаждаш на полицията и дружно им сритвате задниците мързеливи и некъпани. Twisted Evil
Мкдирок,вий сте много добре там,Щом децата са в отделна зала Peace Тук е огромен кюп със всякакви зарази и болести SickНаскоро бях там и изгоних една майка със варицелно хлапе.Наглата стоеше между нас.

# 10
  • Мнения: 847
ами колко е барза ,хи4 не е..... наложи се да ходя в уж Барза помощ,бременна с голими нетипи4ни болки.....4аках  пове4е от пет 4аса,и уж това беше барза помощ специализирана само за бременни.....

# 11
  • Мнения: 818
Ауууу ужас,преди две вечери виках БП тук в Лондон.Дойдоха след 15 мин.Понеже съм със синузит и възпалена сливица и имах непоносими болки в 3ч неможах да спя.Дойдоха и им казах че пия антибиотик ми казаха че не могат да ми бият нищо болкоуспокояващо,обаче ако ме взвмат с тях в болницата там ще ми дадат нещо.Отидох с тях и след 1ч чакане вече ми идваше да пищя от болка в главата,някакав лекар мисля пакистанец беше ме прие,пита как може да ми помогне и му обясних доколкото можах да говоря и той най-спокоино ми отговори че антибиотика деиства от 3 до 5 дена и да си ида в нас да пия парацетамол,ако нямам да си купя от аптеката.Идваше ми да му оскубя брадата.И така дойдох си в нас и пих двойна доза аналгин и си легнах.

# 12
  • Манчестър
  • Мнения: 2 479
В Англия т.нар. бърза помощ е на по-лошо ниво, отколкото това, което съм видяла в България. Тя е просто една институция за бавен превоз до болницата на много тежки случаи.

Ако живееш в гетото Лондон - може би да,но ако живееш другаде гарантирам ти,че не е така. Един път ми се наложи и на 3-та мин бяха в къщи.

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
При катастрофи и пожар са много бързи. Едно време за да ги научат, са давали награда на екипа който стигне първи на мястото (полиция, пожарна, линейка) и сега резултата е на лице. За висенето в спешното направо не ми се говори. Последният път за да ми обърнат внимание им трябваха 2,5 часа, а бях сама в чакалнята (в 3 през нощта и с бебка на ръце), после още 1,5 часа в самото отделение, а бяхме само аз и един пияница, спрял с колата си в дърво. Та двамката си чакахме самички в цялото отделение. Появи се докторът направо с написана рецепта в ръка и в рамките на 2 минути му обясних какъв ми е проблема, погледна ми гърлото и ми преслуша бъбреците Shocked през блуза и дебела жилетка Shocked, след което ми връчи рецептата и си замина.

# 14
  • Мнения: 404
И аз да не почвам със здравната система в Щатите, Бърза помощ не съм викала вкъщи, но веднъж заведох Деси със температура (около 8-9 дни), кашлица, и уста която се беше напукала за 3 часа през нощта от високата температура, едвам не ни изгониха, защо не сме били отишли при личния педиатър.  Да сме си ходили че било вирус, едвам ги накарах да и направят снимка и дойдоха като посрани, имала била "малка пневмония".  След това се оказа че болницата няма детско отделение та се наложи да ни транспортират с линейка до друга болница (тази в която я родих).  В другата болница останахме много доволни и се оказа че си имат спешна помощ само за деца и не се чака много и са много мили.  Въпроса дали им вярвам на диагнозите е отделен обаче.  Питах ги защо не дават витамини заедно с антибиотиците и те ми отговориха че това не е тяхна практика, най-вероятно заради осигуровката Shocked  Думи нямам за здравеопазването тук.

Общи условия

Активация на акаунт