Моля за съвет - лакиране

  • 1 168
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте! Случайно някой от вас да може да ме посъветва, дали може да се нанесе по-светъл лак върху дървена повърхност, която вече е байцната с по-тъмен цвят? Този байц е някакъв странен, образувал е много гладък филм върху дървото... След известно ровене стигнах до следните варианти:
- шкурене - не ми се захваща с този вариант, защото байцът попива навътре и трябва доста да отнема от дървото, докато стигна до чисто; освен това става дума за 4 двуметрови врати за гардероб, байцнати от двете страни! ooooh!
- не знам какво би се получило с антична бяла патина, върху която да нанеса после цветен лак newsm78
- този байц все трябва да е податлив от нещо, за да избледнее - ако нещо вреди на байца, мога да го приложа нарочно, но какво е това? нищо не намирам newsm78
- не знам какво би се получило, ако директно мажа лака отгоре, но нали искам да сложа по-светъл лак, който е полупрозрачен, дали би се получило?

# 1
  • Мнения: 2 022
Не си ровил достатъчно, щом не си стигнал до тази тема  Naughty
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=723076.270

Ако наистина е байцвано, първо запечати с лак, после прави каквото искаш!

# 2
  • Мнения: 51
Напротив, Трънка, ровилА съм достатъчно... но не става дума за сваляне на БОЯ, а за сваляне на БАЙЦ... newsm78

# 3
  • Мнения: 51
Проблемът е, че байцът, който вече е нанесен, е по-тъмен от лака, с който искам да лакирам дървото... а като се лакира с лак, а не се боядисва с воя, идеята е цветният слой да е полупрозрачен, така че да личат жилките на дървото...

# 4
  • Мнения: 2 022
Байц не можеш да свалиш!
Ако е минато съвсем леко, може и да стане, но ти не желаеш да шкуриш по разбираеми причини.
Можеш да го запечатиш  Peace  и тогава да си правиш каквото искаш.
В противен случай байца ще ти пуска цвят, особено, ако се ползва боя, лак или каквото и да е на водна основа

Този байц е някакъв странен, образувал е много гладък филм върху дървото...
сигурнА ли си, че не е лакирано отгоре, а е само байц  newsm78

# 5
  • Мнения: 51
май има един слой безцветен лак, но матов... какво значи да го запечатам?

Общи условия

Активация на акаунт