Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 676
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 278
Здравейте, доктор Оги!
Синът ми се роди с крипторхизъм. Левият му тестис беше в ингвиналния канал. Според мен вече е почти до скротума, но... Вече сме на 3м и ако сам не слезе кога се прави хирургична интервенция. Също така относно пишока, посъветваха ме да забелвам. Обаче ми казаха, че няма да успея понеже на малкия пилето било голямо и ще се наложи операция. Всяка вечер придърпване кожичката леко назад но тя си стои все така вече 3м. Дали е нужно да забелвам или не е?

# 601
  • София
  • Мнения: 3 188
На 3 месечна възраст е още рано да се оценява позицията на тестиса. Трябва да навърши 6 месеца. А колкото до фимозата, преценката е индивидуална. Мога да Ви дам съвет след като видя детето.

# 602
  • Мнения: 278
Как може да си запазим преглед при вас? Понеже имаме и друг проблем, за който тук ни съветват да направим иригография.

# 603
  • София
  • Мнения: 3 188
В такъв случай направете иригография и тогава ме потърсете в Детския център на Токуда.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте, д-р Оги!
имам момченце на 1 г. и 3 м. при стандартни изследвания на урина ( правят се на деца на 1 год. стандартни профиктични изследвания), беше изолирана бактерия. Пуснахме стерилна урина и беше изолирана Ешерихия коли, личната лекарка предписа антибиотик според антибиограмата, след като детето го пи 10дни изчаках още 10 и пуснахме нови изследвания. За съжаление бактерията си беше отново там. Лекарката ни изрази мнение, че вероятно проблема идва от това, че не съм забелвала пишлето на момъка и може би това е и причината за бактерията.
 Въпросът ми е как и къде бих могла да Ви потърся за преглед, мнение и съвет за  моето момченце.

# 605
  • Мнения: 190
Здравейте д- р Оги, виждам, че помагате на мамите тук. Имам следния въпрос. На 10.07 правихме операция за сваляне на левия тестис, които се намираше в ингвиналния канал. Сега е с превръзка на разреза и има едно конче на скротума. Вчера  се изкъпахме ( др каза че няма проблем да се изкъпе)  днес сутринта в памперса намерих извинявам се за обяснението : бледо жълто -кафеникаво  нещо едното попило на памперса а по торбичката на тестисите имаше същото но приличаше на секрет от сопол или нещо лепнещо. Най - вероятно това е от този открития шев на торбичката. Нормално ли е това или да звъня на операриращия ? Благодаря ви предварително

# 606
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Оги!
имам момченце на 1 г. и 3 м. при стандартни изследвания на урина ( правят се на деца на 1 год. стандартни профиктични изследвания), беше изолирана бактерия. ...... Лекарката ни изрази мнение, че вероятно проблема идва от това, че не съм забелвала пишлето на момъка и може би това е и причината за бактерията.
 Въпросът ми е как и къде бих могла да Ви потърся за преглед, мнение и съвет за  моето момченце.
По отношение бактерията трябва да се обърнете към детски уролог - нужно е ехография на пикочните пътища. Колкото до забелването - не мога да дам съвет без да съм видял детето.

# 607
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д- р Оги, виждам, че помагате на мамите тук. Имам следния въпрос. На 10.07 правихме операция за сваляне на левия тестис, които се намираше в ингвиналния канал. Сега е с превръзка на разреза и има едно конче на скротума.

Разрезът на скротума трябва да се почисти с кислородна вода и после с течен йодасепт. Така ще се предотврати развитието на инфекция.

# 608
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте, д-р Оги!
имам момченце на 1 г. и 3 м. при стандартни изследвания на урина ( правят се на деца на 1 год. стандартни профиктични изследвания), беше изолирана бактерия. ...... Лекарката ни изрази мнение, че вероятно проблема идва от това, че не съм забелвала пишлето на момъка и може би това е и причината за бактерията.
 Въпросът ми е как и къде бих могла да Ви потърся за преглед, мнение и съвет за  моето момченце.
По отношение бактерията трябва да се обърнете към детски уролог - нужно е ехография на пикочните пътища. Колкото до забелването - не мога да дам съвет без да съм видял детето.
Докторе, благодаря Ви от сърце,за съвета.  Благодаря!!!!

Последна редакция: нд, 16 юли 2017, 22:09 от Мaksy

# 609
  • Мнения: 33
Здравейте,имам следния проблем с дъщеря ми,която е на 8 месеца.След раждането при прием на мляко се задавяше много често,педиатър от града ни(от провинцията съм),след обикновен ехографски преглед ни каза,че има рефлукс,изписа ни антирефлуксно мляко,мотилиум и гастротус.След приема на антирефлуксното мляко,детето веднага спря да се задавя,курса на лечението с мотилиума беше около 2 месеца.След това спряхме всички лекарства и остана само млякото.Междувременно повръщаше,но не често и по много.След захранването,обаче започна да повръща по малко пюре и каша,тя постоянно седи по корем и се движи и в тези случаи често се случва да повърне.Въпреки това,личния и педиатър ме посъветва да опитам да премина на нормално мляко,което направих преди около месец.Не мога да кажа дали е по-зле , но е факт,че тя повръща често,понякога и по 6,7 пъти на ден.Иначе е щастливо,усмихнато дете,расте добре,няма пристъпи на раздразнителност и т.н.Обаче аз съм притиснена,защото съм запозната с усложненията от рефлукса.В града ни няма много добри специалисти,някои твърдят,че тя няма рефлукс и е напълно здраво дете,но защо тогава ще повръща толкова често?Насочете ме моля какво да предприема,защото искам най-доброто за детето си.Не искам да я тъпча излишно с лекарства,но и не искам да има нелекуван проблем и да се стигне до усложнения.Благодаря ви, предварително.

# 610
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, избягвам да давам педиатрични съвети, тъй като се занимавам с хирургичната част на заболяването. Все пак, според мен, трябва да се върнете на антирефлуксното мляко и да я държите изправена след хранене, а не по корем. Освен това границите на отшумяването на рефлукса стигат до 12 месеца, просто се въоръжете с търпение. Единствено при влошаване на оплакванията трябва да постъпите в голям център за изследвания.

# 611
  • Мнения: 33
Аз мислех да я доведа при вас на преглед,поне можете ли да ме насочите тогава към ваш колега ...

# 612
  • София
  • Мнения: 3 188
Запишете се за д-р Лазарова или д-р Гроздева в Детския център на Токуда - 02 403 4948

# 613
  • софия
  • Мнения: 222
Здравейте,синът ми е на 14 години и от известно време наблюдавам,че едната ореола на гърдата е по голяма и по подута от другата.Имам ли място за притеснение.Благодаря.

# 614
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, това са временни прояви на хормонални смущения. Не трябва нищо да се прави, особено да не се травмира мястото. Постепенно нещата ще преминат.

Общи условия

Активация на акаунт