Отговори
# 195
  • гр. София
  • Мнения: 2 517
Зимна роза, а кашата, която даваш, готова ли е?

Не, аз си правя кашите. Всичко аз готвя, нищо не купувам готово. Simple Smile

ПП: защо държите дечицата ви да ядат бисквити? Въглехидратите са вредни за зъбите, особено за детските.  Rolling Eyes

# 196
  • Варна
  • Мнения: 22
Здравейте,
И аз на Дани съм подредила снимките в папки по месеци и ще му правя албум, като ги разпечатвам отзад записвам датата и смятам да ги подредя  по дни.
Започваме със „Bienvenidos” от първия ден до едната годинка.

Наистина сухарите в търговската мрежа са за големи хора, за това давам препечена филийка от качествен хляб или си правя следната рецепта.
3 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. натрошено сирене, 1.ч.ч. кисело мляко / в оригиналната рецепта се прибавя лъжичка сода, но за бебето не прибавям/ и 1 яйце. Това са бабини коледни питки, оформят се на топки колкото шепа. Отвътре са меки, но коричката е много твърда, тя може да се настърже или да се даде на бебето да я смуче. Аз последното не съм го пробвала, страх ме е.

На нас ни се показаха горните зъбки, както и с долните и сега бебето има повече сополи. Никога не бих го оставила да се мъчи само с физ.разтвор. Пръскам Стеримар /не ползвам Низита щото са мошеници, половината флакон го хвърлящ понеже маркучето е късо/ и тегля с помпичката, който предпочита може и с бейби вак.

пп Вашите бебета си падат по часовници, а моето е лудо по пералнята  wash . Нашата е в кухнята и като я пусна си осигурявам 2 часа спокойствие, значи толкова му е интересна, че дори и говори.

# 197
  • Мнения: 441
Абсолютно всичко на пазара е с растителни мазнини, то няма как нали и олиото и зехтина са растителни. Проблема са хидрогенизираните  мазнини - това си е на практика маргарин, който както знаем е откровено вреден. Аз затова като вземам нещо на бебето гледам поне да са описани максимално точно съставките. А за бисквитите ние вече май направихме лека алергия към детските на sweet plus.
За попарата мисля от другата седмица да пробвам да и направя с препечена филийка, ще ползвам хляб по БДС стандарт.


Идеята ми е, че приемам, че когато е изписано "растителни мазнини" почти със сигурност има евтина палмова мазнина. Понякога производителите уточняват "слънчогледово, рапично, царевично, сусамово, ленено и т.н. олио". Тогава няма проблем. Макар и рядко откривам и продукти със зехтин, но те са по-скъпички. Пак няма проблем. Но като видя написано "растителни мазнини" нещо ми се обръща, и не купувам.

Все пак имам сравнително прости критерии за храна - без подсладители, без глутамат, без много Е, без ГМО нишисте, без палмова мазнина, без хидрогенизирани мазнини, без соя в месните продукти, без растителни мазнини в млечните продукти.

# 198
  • Мнения: 42
GrayButterfly абсолютно съм съгласна с теб. И на мен критериите са ми в общи линии тези. Аз пък като видя да пише и така ми се обръща нещо Simple Smile, а продуктите, в които не са уточнени растителните мазнини какви са изобщо не ги вземам.
А плодовете сурови ли ги давата. По-специялно за прасковата се интересувам?

# 199
  • гр. София
  • Мнения: 2 517
Всички плодове аз давам сурови, иначе не виждам полезността от тях.  Simple Smile Праковата я рендосвам, за да се пюрира.

# 200
  • Мнения: 441
Зимна роза, а кашата, която даваш, готова ли е?

Не, аз си правя кашите. Всичко аз готвя, нищо не купувам готово. Simple Smile

ПП: защо държите дечицата ви да ядат бисквити? Въглехидратите са вредни за зъбите, особено за детските.  Rolling Eyes

И според мен не е спешно да се въвеждат сладки, бисквити и мед.

# 201
  • Мнения: 8
Дими е захранен от 4,5м. Скоро става на 9. Смятам за съвсем нормално вече да яде друга храна, включително и нещо десертно, различно от мляко и плодове. Не, че държа да са бисквити, но му харесват. Преценила съм да му доставям това удоволствие и го правя всеки ден. И съм убедена, че при правилно спазване на устна хигиена, не би трябвало да има проблем със зъбките.  Smile

# 202
  • Мнения: 42
Аз пък като видя да пише и така ми се обръща нещо Simple Smile,
подобрители в брашното имам предвид...

# 203
  • гр. София
  • Мнения: 2 517
Както казах, направих си домашни сухари от домашен хляб. Чудни станаха. Прилагам снимка:



Дотук бях с купешките боклуци.

# 204
  • Мнения: 0
Аз не държа толкова на бисквитите, но искам да разтварям нещо в млякото вечер, за да засища за по-дълго. Просто малката обръща деня в нощ и обратно. През нащта иска да яде по-често отколкото денем и не ми стигат вече силите. Затова искам да я засищам хубаво вечер и мислех за бисквитки в млякото.
Вчера купихме кисело мляко от Троянския балкан, та ще опитам да дам от него. Вие кога давате к. мляко?

# 205
  • Мнения: 374
Здравейте отново wavey


Чета, че децата ви, на 8 месеца, обръщат деня в нощ и през нощта хапват... Т.е. да очаквам ли, че Микаел отново ще започне да се буди през нощта? Зъбите ли са причината? И тъй като не кърмя, следва ли да го храня през нощта? Никак не ми се ще, защото отново ще свикне, че през нощта се яде...

# 206
  • Мнения: 42
Здравейте отново wavey


Чета, че децата ви, на 8 месеца, обръщат деня в нощ и през нощта хапват... Т.е. да очаквам ли, че Микаел отново ще започне да се буди през нощта? Зъбите ли са причината? И тъй като не кърмя, следва ли да го храня през нощта? Никак не ми се ще, защото отново ще свикне, че през нощта се яде...
Не е задължително. Зависи от детето. Теди се буди само веднъж през нощта в повечето случаи. Аз забелязах, че когато е яла нещо по-леко за следобедна закуска се буди по-често. Затова вчера в 8:30 вместо нормалните за нея 180 гр. мляко и дадох 210 и се събуди чак в 5 да яде, но тя си беше и много изморена от предишния ден.
Не се настройвай още отсега как ще е 8-я месец, може примерно да и излизат зъбките без изобщо да я усетиш, може и много да я боли, няма как да знаеш. Играй мач за мач както се казва Simple Smile

# 207
  • Мнения: 29
Според мен това събуждане през нощта си има причина и не трябва да се опитваме да замажем положението с по-засищаща храна. В този период децата през деня са разсеяни и не хапват достатъчно, в момента е лято и може да имат нужда от течности.
Сухарите се правят от хляб, който се пече после при по-ниски градуси да се изсуши. Не е сложно, само да имаме под ръка хубав хляб.
GrayButterfly, соя да не кажа навсякъде, но почти навсякъде има в колбасите. То вече е за чудене дали има месо ...., а нишестето е химически модифицирано, няма нищо общо с ГМО. ГМО е, ако пшеницата или царевицата, от която е направено, е ГМО.
Аз пък съм почитателка на палмовата мазнина, по-добре от шортенинг или маргарин, както и от краве масло.

# 208
  • Мнения: 42
buborana е то нали знаеш колкото хора, толкова и мнения Simple Smile. Аз например съм издигнала на пиедестал всичко що е с млечен произход в това число и маслото, а ако ще говорим за растителна мазнина предпочитам зехтин.

# 209
  • Мнения: 12
Здравейте,
аз рядко пиша, но често ви следя. Малчо е вече на 8 месеца и продължаваме да имаме нощно ядене /между 2 и 4 ч през нощта/. Тази нощ, която мина се разрева още в 1 ч и го нахраних. Нощем често пъшка, пълзи из леглото, проплаква. Последното му ядене е в 21,30 ч и е 210мл АМ. Очевидно е, че е гладен и затова ядем още нощем, но се чудя мога ли по някакъв начин нощното ядене да го изместя към 5 или 6 ч.
Денем е спокоен и спи спокойно /сутрин около час, час и половина/ и следобед /около 2 ч/. Дали пък не спи денем много и затова да има енергия нощем да пълзи из леглото  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт