Търся електронна книга - тема 4

  • 123 062
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 58
Преди време си спомням, бяха направили много добър архив, в който имаше една html икона и след отварянето ѝ се показваше целият сайт, с цялата му функционалност, но в офлайн режим. Недостатъкът му беше, че не можеше автоматично да се обновява.
Сега, честно казано не ми се занимава с излишни инсталации и направо ще си изтегля архива в някои от форматите и ще го прехвърля в четеца. Нито ще ми заема пространство, нито ще ми натоварва процесора.  Peace

# 736
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Аз преди години бях сваляла целия сайт с офлайн експлорер и така го ползвах - само че ми заемаше страшно много място. Автоматичен ъпдейт нямаше, но и тогава се качваха по-малко книги.
Сега не съм сваляла последният архив - знам че със сигурност ще се пуснат огледални копия на сайта защото заплахата е отнемане на домейна, а не на съдържанието. Ако случайно отнемат домейна chitanka.info може да се направи chitanka.se.

Нова тема чак довечера.

# 737
  • Мнения: 152
моля някой ако има в електронен формат книгата А планините ехтяха да ми я изпрати днес до 17 часа ще дам мейла на лични

# 738
  • София
  • Мнения: 6 171
PanJoro, аз бих желала да сваля архива ти на читанка, ако ти е удобно.

Достатъчно е да се прочете само една страница назад

Да не би да търсиш архива на Читанка? - http://forum.chitanka.info/topic3415.html

# 739
  • Мнения: 58

Сега не съм сваляла последният архив - знам че със сигурност ще се пуснат огледални копия на сайта защото заплахата е отнемане на домейна, а не на съдържанието. Ако случайно отнемат домейна chitanka.info може да се направи chitanka.se.

Вече има две огледала: http://forum.chitanka.info/list-of-mirrors-for-my-library-t3960.html
Не вярвам да се затрие безследно в близко бъдеще.

# 740
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В. Аз недоумявам защо е необходима тази нова интерпретация с Читанката. Не съм я пробвал, но ако разбирам правилно идеята, то тя е да получиш на екрана сайта на Читанка, с неговата система за търсене, обновяване и т.н., т.е. това, с което вече си свикнала. Затова ти трябва виртуална машина, разбирай инсталиране на Линукс-базирана виртуална машина, което изисква специфични знания. ....
....
Само преди няколко страници твърдеше, че "всеки уважаващ себе си читател" я има тази виртуална библиотека. А сега се оказа, че я нямаш, а имаш архива.
Разбира се, че е по-удобно да се следи сайта, отколкото да ровиш в архив, в който няма мнения, рецензии, жанрове и още куп подробности около книгите, заради които ползвам само този сайт за е-книги.

# 741
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
PanJoro, аз бих желала да сваля архива ти на читанка, ако ти е удобно.
здравей, аз имам същата молба,ако не те затруднявам...

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 73
Търся "Сойка- присмехулка" на Сюзан Колинс
venetadimitrova@abv.bg

# 743
# 744
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Какво значение какъв архив имате - едва ли има човек който да е прочел всичко което е качено. Аз имам записани 3-4 архива от различни периоди, но не съм прочела всички произведения.

# 745
  • Мнения: 1 141
Имам и архива и виртуалната версия, която е с проста инсталация, обяснено е добре.
От имане глава не боли. Simple Smile

# 746
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво значение какъв архив имате - едва ли има човек който да е прочел всичко което е качено. Аз имам записани 3-4 архива от различни периоди, но не съм прочела всички произведения.
Ти как четеш - отваряш първата папка и започваш първата книга или си избираш?
В архив от папки и папчици е доста неприятно да се рови, отколкото в сайт с жанрове, мнения, рецензии, биографии и още много данни свързани с книгите.

# 747
  • София
  • Мнения: 6 171
Лиляна, всичко си е въпрос на лично възприятие. Едва ли има някой, който да чете книги по азбучен ред. Но и информацията, която си написала, че търсиш я има в нета, включително и на читанката в сегашния и вид. Е за някои не е трудно след като разгледат и решат, че искат да прочетат дадена книга да си я намерят в архива по името на автора.
Лично аз много рядко съм чела нещо директно от техния сайт. Просто не ми е удобно. Предпочитам да си сваля книгата и да си я пусна през програма, която ми позволява известна промяна на настройките.

# 748

Общи условия

Активация на акаунт