Секцио - наложи ли се да заплатите някаква сума?

  • 1 230
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Обръщам се към всички мами с опит в тази област!
Още при първият преглед, избраният от мен гинеколог изказа мнение, че съм с много тесен таз и препоръчва секцио. Не сме говорили за подробности относно операцията и затова не съм информирана какво ще ми струва.
Каква бе/е ситуацията при вас??

# 1
  • Мнения: 14 133
При предварително уговорка с доктор се плаща.Цените са различни.Да се пишат мамите от вашия град.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато секциото не е по твое желание, а е назначено от наблюдаващия те гинеколог, или с течение на обстоятелствата при самото раждане се наложи секцио, нищо не се заплаща.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Мисля че скоро гледах в някакво предаване/мисля че беше при Марта в понеделник/,че по желание ТРЯБВА да се прави.Дори аргумента беше,че можеш да си занесеш нотариално заверено решението си и никой не може да ти откаже ако си здравно осигурена.

# 4
  • Мнения: 10 758
И двете ми раждания бяха секцио, една стотинка не съм дала на лекаря.

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И двете ми раждания бяха секцио.При първото платих от благодарност ,защото 9 месеца лекарката беше и събота , и неделя на визитация в болницата,където лежах,т.е. направи много за мен.
Не съжалявам.
Втория път се очакваше,че ще платим и мъжа ми решил на следващия ден да плати-500лв.,а после имахме страхотни проблеми и с операцията, и с отношението към мен на въпросната лекарка.Явно не й хареса сумата.Благодарение на наша позната-хирург,която три месеца ме превързва в къщи се оправих.
Предполагам,че никой не ти казва в очите,че иска пари,но чустваш ,че от теб се очаква подобно нещо.Сигурно ще платиш,само не прави като нас- плати след свършена качествено работа.Пожелавам леко раждане Peace

# 6
  • Мнения: 2 609
И аз раждах със секцио, не по мое желание /седалищно/, не съм плащала нищо.

# 7
  • Мнения: 35 951
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27223.msg527121#msg527121
това е темата за гр. Габрово
по-добре питай тук, защото и да ти кажа, то е валидно за София, а не за Габрово
все пак - в болницата, в която раждах, има официална тариафа за някои услуги; раждах секцио по мед. причини, платих за избор на лекар, но дежурният екип също беше много добър и пари на ръка не се взимат!

# 8
  • Мнения: 2 885
Обръщам се към всички мами с опит в тази област!
Още при първият преглед, избраният от мен гинеколог изказа мнение, че съм с много тесен таз и препоръчва секцио. Не сме говорили за подробности относно операцията и затова не съм информирана какво ще ми струва.
Каква бе/е ситуацията при вас??

До края на бремеността таза се разширява, особенно последните дни.

Писах в клубовете на Дир-а, че това е най-често даваната медицинска причина за секцио. Дори на жени, които нямат проблеми с таза. И на мен ми казаха "тесен таз и секцио", но аз се опънах. Все пак таза ми в 9 месец бе 19 см и си родих вагинално. Лекаря от ЖК ми каза следното /само не падайте от стола, мили мами/: "Всички се натискат за секцио, само ти се опъваш!!!!"

Добре че имах уговорка с друг лекар предварително /дълги години мой гинеколог, който ми следеше и бремеността/ и той разговаря с този от ЖК и проблема "тесен таз" отпадна!!! #Crazy

Основната причина /коментирана и от друг познат лекар и миришеща на печалбарство, та чак вони/ - Здравната каса плаща на болницата повече пари за секцио, отколкото за естествено раждане! Плюс това някой лекари си искат пари за секцио. ЕСТЕСТВЕНО си зависи от лекаря де.

Съветвам те да потърсиш първо мнение и от друг гинеколог преди да питаш за пари за секцио.

# 9
  • София
  • Мнения: 596
Моето секцио не беше планово. Наложи се в процеса на раждане, но нито стотинка не съм дала, нито са ми поискали. Всичко си беше със Здравната каса. Раждах в КБ"Лозенец".

# 10
  • Мнения: 5 393
И аз раждах в Лозенец,бившата Правителствена.Пари никой не ми е искал,от благодарност оставих скромна сума да се почерпят всички .Там се плащат единствено изследванията,за което ти се дава касова бележка.

# 11
  • Мнения: 2 125
Аз плащах за секциото, но знаех от самото начало на бременността сумата. Имах право на избор - моя дългогодишен гинеколог с негов екип или непознат за мен лекар. Избрах си моя лекар и съм много доволна от отношението и вниманието на всички в екипа му.

# 12
  • Мнения: 7 186
Тазът се разширява допълнително по време на бременност така че е рано да се каже още със сигурност секцио. Ако нещо те притеснява потърси и второ лекарско мнение.
Заплаща се само ако раждаш с уговорка, независимо от вида на раждането.

# 13
  • Мнения: 1 555
При мен беше спешно секцио и логично, че не трябва да се плаща, макар че родих в правителствена болница никои нищо не ми каза за пари, но на лекарката която си ме оперира и ми следеше цялата бременност си дадохме пари от благодарност и то сумата не беше никак малка, но определо си заслужава жената !!! Peace

Най-добре си го попитай за да няма изненади накрая !

# 14
  • Мнения: 82
 Аз платих за секциото 270лв. и знам че почти навсякъде сумата е тази.Но съм доволна изключително от условията и отношението на персонала и операционния екип. newsm47

Общи условия

Активация на акаунт