Какво е позволено през бременността и какво не!?

  • 5 919
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, предварително искам да се извиня с въпроса, който може да ви се стори налудничав, но просто съм чувала толкова много митове за това какво може и какво не може да се прави по време на бременност, че лично аз самата се чувствам много объркана и доста разтревожена....Въпросите са ми свързани с всички теми на ежедневието от това дали мога да ходя на плаж, дали наистина трябва да се храня като за двама, дали мога да си боядисвам косата, да спортувам, да карам кола.....Общо взето очаквам вашите съвети и съдействие, защото наистина съм много объркана и вече не знам кое е просто бабешка измислица и кое наистина е редно да се прави. ПОМОЩ Shocked

# 1
  • Мнения: 8 163
Карина, в кой триместър си? Нормално ли протича бременността ти?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако е нормално протичаща бременността, можеш да живееш напълно нормален живот, като спазваш единствено някои ограничения:
- не се излагаш на директна слънчева светлина и използваш слънцезащитни кремове. Има увеличен риск от пигментационни петна по кожата;
- не ядеш суши и пресни сирена от типа на моцарела, сушени и пушени меса и риба;
- алкохол и цигари са ясни, кафето в по-органичени количества;
- храниш се разумно и следиш за наддаването на килограмите - има достатъчно калкулатори в интернет за теглото в различните седмици. До 12-14 кг за цялата бременност е ОК като наддаване;
- спорт - по-леки упражнения - пилатес, йога, плуване, без велосипед, активни подскоци, коремни преси. Има достатъчно упражнения за бременни в Youtube. За да поддържам тегло и форма, аз ходех много пеша - около 7-10 км. всеки ден, вкл. до края на 9ти месец;
- можеш да се боядисваш, за предпочитане са бои без амоняк. Подстригване, маникюр, педикюр без ограничения, стига да внимаваш, ако ги правят в салон, за чистотата на инструментите;
- можеш да шофираш. Аз се отказах да шофирам в първия триместър, защото бях станала по-разсеяна от хормоните. После се оправих и нямаше проблеми.
Като цяло да обобщя - една нормално протичаща бременност не е болестно състояние и не е повод да изядеш всичко от хладилника.

# 3
  • Мнения: 11
Много ти благодаря МИЛИНКА  Praynig Аз все още съм в началото ,във 2рият месец и се чувствам много добре за сега даже се чувствам съвсем нормално все едно не съм бременна да се надявам цялата бременност да ми мине така и всичко да е наред с бебчо  pregnant

# 4
  • София
  • Мнения: 44 092
Понеже всяка бременност е уникална най-добре да говориш с наблюдаващия те лекар какво е добре и непрепоръчително или забранено конкретно за теб, спрямо твоето и на бебето състояние.
На плаж може, но да внимаваш със слънцето, стой си под чадърчето и по-добре море,от басейн, по басейните има голяма вероятност да си лепнеш гъбички.

Меса, яйца - добре  топлинно обработени, не полусурови...
Зеленчуци и плодове - добре ги мии.
Хубаво е да ограничиш консервите.ч
С някои билки трябва да внимаваш.
Храната е като за двама - качествено обаче, не количествено.
Предполагам са ти изписали фолиева киселина, после ще ти добавят вероятно и витамини...
Ест, не се кара колело, кон не се язди и разни такива... които вероятно и не ти хрумва...иначе ако бременността е наред, си продължаваш спокойно с живота, ако има проблеми лекарите те слагат на режим... за другото, което се сещам малинка е писала.

Пожелавам ти лека, безпроблемна и спокойна бременност Simple Smile

# 5
  • Мнения: 11
Относно плажа въпросът ми беше, тъй като аз живея в морски град и тука общо взето свободното време го прекарваме на плажа за това ми беше много интересно и съм много доволна от това, че ще мога да ходя макар и да е под чадърчето  Hug а относно яденето се надявам наистина да го спазвам (както правя до момента) за да се роди едно здраво бебче...БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ, НЕВЕРОЯТНИ СТЕ!   bouquet

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
На мен ми беше забранено ходенето на плаж и на басейн.
Имах котки вкъщи, наложи се да ги подаря.
От храните ми бяха забранени колбаси и консерви, миди, горски гъби.
Косата си боядисвах с къна.



# 7
  • Мнения: 11
Ооо....много жалко, че е трябвало да подариш домашните си любимци, макар, че по време на бременността не вярвам да е проблем да съжителстваш с тях, но когато има новородено предполагам, че може да има проблем. Confused:

# 8
  • София
  • Мнения: 44 092
Няма проблеми нито за бременните, нито за новородените... само бременните не трябва да им чистят тоалетната до колкото помня, има не една тема за съжителството между животни и бременни/деца.. който има желание, го прави.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Има голяма тема за животните и бременността, после и бебетата. Няма проблем, стига да се поддържа елементарна хигиена на животното, редовно да се обезпаразитява и да направиш изследвания за токсоплазмоза. Говоря за нормална бременност, без здравословни проблеми, алергии и пр.
После няма проблем и при новороденото. Имам две кучета, които гледам вече няколко години, имам и бебе. Всеки стопанин на животно е наясно, че съжителството с любимец вкъщи е свързано и с малко повече усилия за почистване.

# 10
  • Мнения: 11
Да, това е чудесна идея защото много бих искала да имам кученце обаче всички ме спират..

# 11
  • Мнения: 27 524
На мен ми беше забранено ходенето на плаж и на басейн.
Имах котки вкъщи, наложи се да ги подаря.

И защо?  Thinking

И в басейн съм ходила, и на море бих, ама не съм, и папагал имахме, и куче имаме и проблеми няма. И се боядисвах.  Mr. Green
Абсолютно нищо не налага изгонването на домашните любимци. А морето и басейнът са лично решение, това със забраните ми е странно и прекалено. А за боядисването да не говорим, направо си е смешно  Wink

# 12
  • Мнения: 194
Само да допълня още нещо, извинявам се, ако някой го е казал. Важно е да се избягват кремове с ретинол. И изобщо каквото и да било, съдържащо ретинол. Това важи преди всичко за момичетата в начална бременност.

# 13
  • Мнения: 8 163
Няма проблем да се ходи на плаж и басейн, ако бременността протича нормално.

И не трябва да се избягват пресните сирена, а меките, защото е по-голяма вероятността да са направени от непастьоризирано прясно мляко. Ако обичаш синьо сирене, чети етикета, преди да купуваш. Няма проблем да ядеш мухлясали сирена, стига те да са направени от пастьоризирано мляко.

Какви са доводите на хората, които те спират да си вземеш куче?

# 14
  • Мнения: 11
Ами например съпруга ми никога не е имал какъвто и да е домашен любимец  Outta Joint и винаги ми повтаря, че едно куче щяло да бъде пречка за бебето заради козината която щяла да хвърчи и колкото и да му обяснявам, че няма да е така той и цялото му семейство се опитват да ме убедят в обратното...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт