Покупки за бебето

  • 5 744
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Мами помагайте!Остават 2 месеца и половина до раждането.Реших малко по малко да започвам да стягам нещата за бебка.Намерих си примерни списъци с необходимите неща,но...се чувствам безпомощна  Tired Откъм аксесоарите лесно ама с тези дрешки...пише бодита,блузки и пр. по 2-3 бр. виждат ми се малко.Колко и какви дрехи ще ми бъдат необходими,за какво се ползват пелените след като има памперси,бързо ли ще ги израсте и откъде да започна с покупките?Благодаря на всички,които ще се включат в темичката!  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 163
Ето ти един списък, който е по-адекватен.

Пелени аз не съм ползвала. Някои жени ги премятат през рамо, когато уригват бебето.

Обикновено дрешките са с размер, подходящ за бебета от 0-3, от 3-6, от 6-9 месеца и т.н. Следователно можеш да очакваш, че ще ти е нужен нов кат дрехи на всеки 3 месеца. След това са с размер за 12 и 18 месеца, а после започват на години: 2, 3 и пр.

# 2
  • Мнения: 285
Виждам , че си с термин септември и може да се запишеш или просто да четеш очетната ни тема. Постянно се обсъждат много полезни въпроси относно бремеността и раждането .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=725670.0

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
От всички дрехи, които имах, използвах само целите бодита с ръкави, крачоли и стъпало. Под тях беше само по памперс. Имах тънки и по-плътни, плюшени, за излизане. С това изкарахме до 3-4 месец. Ако ми се е налагало да използвам пелени, съм използвала за еднократна употреба. Ританки и камизолки бяха излишни, така си останаха.
Ограничи се с пазаруване на дрехи до към 3-ти месец. После не знаеш колко ще наддаде бебето, какви ще са температурите, така че купувай според случая.
Ако сега пазарувах за бебе, щях да купя такива бодита, 2-3 комплекта за излизане, 2 хавлийки, 2 чувалчета за сън. Нещо, което на мен ми беше много полезно и свърши добра работа, беше пелена за повиване. 

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Това, което ползвах аз:
4-5 комплекта бодита с къс ръкав (или дълъг, в зависимост от времето)
4-5 чифта чорапки
4-5 чифта панталонки (върху бодито, да стават и за навън)
евентуално някаква връхна тип жилетчица
за спане - чувалче! (колкото по-рано свикне детето с ограничението на чувалчето, толкова по-лесно е след това) - първите месеци докато не е започнало да се върти, може тънко чувалче+одеалце, след това заложи на по-плътно чувалче (защото одеалото изобщо може да не се задържи върху шаващото човече).
Хавлийки, памучни пелени (ползвах ги като одеалце за навън), тензухени (ползвах ги като кърпи - за оригване, за попиване на кърма и тн)
Както са те посъветвали и другите, не се нахвърляй върху много дрехи, темповете на порастване са изключително бързи. Не купувай и много дрехи предварително, защото не знаеш окончателния размер докато не се появи малкото човече.

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз с чувалчета се обзаведох есента като направиха годинка, ползвахме ги общо 2 години. Вече за съжаление хич и не стоят в тях, хитрушите се разкопчават взаимно (преди не им идваше на ума подобно действие  Laughing ) аз за да не го правят сами ги обличах наобратно с ципа на гърба от момента в който откриха че могат и сами да се измъкват от тях (почти веднага след въвеждането им).
С памучните пелени ги завивах навън или вкъщи по време на сън лятото, с тензухените пък ги попивах след миене и баня, слагах ги върху кърпите. Иначе най-удобни за върнато мляко или в леглата под личицата ми бяха носните платнени кърпи от типа мъжки (по-големи са).
Дрехите много бързо се израстват и няма голям смисъл да затваряш пари в повече бройки, като след 1-2 месеца ще са малки а още нови.
По-свободни откъм ластици чорапки си вземи с по-широки ластици, които не са изобщо стегнати. Валерия има доста дълъг белег от чорапче на прасеца а уж не беше стегнато на крачето, беше се отбелязало чорапчето и без рана и остана една дълга дебела черта  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 44 098
Естреа - 2-3 са малко, НО се има предвид, че всички в началото носат и подаряват дрешки, а те при мъниците омаляват адски бързо... пък и най-лесното да купиш още 2-3 бодита от близкия магазин, като видиш колко ще ти трябват.

Септември ще раждаш нали...променливо време е тогава... бих взела аз 2-3 с къс ръкав бодита, 2-3 с дълъг. 2-3 цели костюмчета(гащеризончета), 2-3 панталончета. 3-4 чифта чорапки. 1 по-пълничка блузка - тънко памучно пуловерче и 1 якенце есенно... и като дойде времето и септември вече бих преценила какво още ми липсва в крачка...за щастие магазини за дрехи и бебешки принадлежности под път и над път.
Моят син първия месец порасна 7-8 см и всичките му дрехи бяха за смяна Wink Други растат по-бавничко...
Пелени ако ползваш памперси няма да ти трябват, някои ползват тензужа вместо кърпи.

# 7
  • Мнения: 5 513
Аз не обърнах толкова внимание на дрехите ,защото честно казано като ходих преди да родя в магазина ми извадиха 5 модела бодита.Закопчаващи се отпред ,отзад, с вързалки....Взех много малко дрехи.Като се роди бебето след 3 седмици излязох по магазините и си купих удобните за мен за обличане на малкия дрехи.Детето ми се роди големичко.Можех да пропусна малкия размер.Отрано се надигаше и шаваше...и обличането беше трудничко.След първия месец тежеше 5,100кг...И все се съобразяваш с тези неща за да нямаш затруднения и да не мъчиш детето кото го обличаш.
А за бройката не се притеснявай.Както са ти казали първо са подаръците.А после като всяка майка като видиш нещо хубаво ще го купуваш.Аз поне така бях.После имах дрехи облечени по 1-2 пъти.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 289
Записвам се да ви следя, защото и аз съм в голяма чуденка какво да купя за ноемврийското си бебе.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 098
За моя ноемвриец ползвах бодита с дълъг ръкав само. Бях взела няколко тънки  гащеризончета за нощен сън и няколко плюшени за през деня. Аз не съм фен на ританки+ блуза вариант, да не се голи кръста на детето. Няколко чифта чорапи, които не мога да кажа, че много съм ползвала, понеже гащеризончетата си бяха със затворени стъпълца. 2 памучни жилетки, които също много рядко му слагах. 1 космонафтче(първо бях взела за новородени, като го изписвахме изглеждаше огромно върху него, но точно на 20 ден вече не можех да му облека, после 0-6м май се водеше което известно време му стоеше огромно, но пък си изкара точно зимата с него) към космонафтчетата имаше ръкавички и  терлички, така че за вън само още шапчица - една по-тънка памучна, плетена и една дебела с полав мек отвътре за студените дни...
Изобщо дрехи 0 м  му бях взела един кат за изписването, другото по-добре да е 0-3м като размер, според темпа на растеж ще стават маалко по-дълго.

# 10
  • Мнения: 54
Тъп въпрос но...как ще знам как да го облека  Laughing
В смисъл в манията си да не му е студено,ако взема да го навлека така,че да заври от жега.Изобщо вярно ли е това,което казват,че както ми е на мен така му е и на бебето?

# 11
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Изобщо вярно ли е това,което казват,че както ми е на мен така му е и на бебето?
Аз съм се ръководела от това правило. И продължавам. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз също обличам бебето според моите усещания. Даже има моменти, когато е по-леко облечен, защото стана по-студенолюбив от мен.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 098
Естреа - обличам детето от както е родено като мен. Иначе се проверява на бебе студено ли ему е като пипаш гръбчето, или ръцете, но към и над лактите, т.е. неща под дрехите, не длани и нослета, не и да са хладни не е притеснително. Пък малко като поотраснат вече сами си показват/казват.
Така или иначе да му е горещо и да прегрява за едно бебе е по-опасно от това да му е леко хладно.

# 14
  • Мнения: 22 430
Ако ще пазаруваш от БГ, масово дрехите уж за новородени (български и евтини турски производители) са доста по-големи, отколкото трябва. И на новородените им стоят като подарени.)
Ако ще пазаруваш от Англия примерно, купи си за новородено (около 1месец, до 2м. ще стават на бебето, зависи колко едро се роди и как наддава) и след това за 0-3м.
Септемврийско бебе или с боди с къс ръкав и отгоре гащеризонче....или боди с дълъг ръкав и ританки.
С каката ми бяха удобни едри дрехи, с бебето сега - други.
Нея я обличах постоянно с гащеризони, а за брат и ми бяха леко неудобни след като мина 1месец. И предпочитам комплекти от 2части, блузка с панталонки.

Общи условия

Активация на акаунт