Фитнес,каланетика или степ аеробика?

  • 2 272
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Моми4ета,скоро предстои моето глезан4е да тръгне на градинка и аз Ще мога да спортувам активно.Преди ходех на плуване и каланетика,4увствах се добре.Но сега мъж ми ме навива за фитнес,казва,4е Щели да ми изготвят програма инструкторите и тяло се ваело по_добре.Незнам... newsm78Дали няма да стана мускулеста,заЩото не го желая това?Не е ли по_добре с каланетиката или степ?
Ако има мами,опитали и едното и другото,Ще съм благодарна да ме светнат кое е по_подходяЩото  Praynig Hug

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпрос на избор. Аз лично предпочитам фитнеса. Дали ще станеш мускулеста зависи от програмата, която ще правиш. Малко повторения с много тежести водят до помпането на мускулите. Много повторения с малко тежести са по-подходящи за жените. С кардиоуредите се отслабва.

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз например съм си по-мързеливичка и кардиоупражненията са ми много скучни. Предпочитам каланетиката. Степ-аеробиката също не ми е много приятна. А до това дали ще направиш мускули - не се притеснявай. Няма начин да станеш нещо подобно на културист, защото те взимат допълнително някакви си неща /как им е името не съм сигурна! Embarassed/.
Опитай от всичко и тогава решавай, кой спорт ще ти допадне най-много. А защо не плуваш вече? Мисля, че това е най-приятния спорт, поне за мен?

# 3
  • Мнения: 3 098
Благодаря ви,мацки  bouquet
А какво представляват кардиоуредите Embarassed и ако не искаш да слабееш,избягват ли се?
Мира,сега не плувам,заЩото нямам време.А то4но до нас има закрит басейн,много е 4исто,отоплено,но построиха кафе и едната стена на това кафене е в стъкло.Аз когато си пия кафето там и 4увам мъжете какви коментари правят,а и някои ходят там,само за да гледат жени.Гадно ми е от такива неЩа и оставям плуването за лятото в морето.

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Кардиоуредите натоварват сърцето. Такива са пътечката, колелото /аз така го наричам!/, степера, сигурно има и други, ама аз не се сещам. Аз ходя на фитнес, въпреки че не съм привърженик /просто в Перник няма къде да се разтоварваш, нито пък има басейн!/. В една друга тема често говорят за "пилатес" - нямам идея какво представлява, но е пак нещо от рода на каланетика, аеробика, йога. Споменава се и за тае-бо /май така се пише/. Провери с търсачката, може да откриеш нещо подходящо за теб!

# 5
  • Мнения: 3 098
Благодаря ти,Мира  bouquet
Сега Ще се разтърся да попро4ета неЩо.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кардиоуредите горят калории. Също повишават издържливостта... Сигурно знаеш какво означават "аеробни упражнения"- това им целта. Най-натоварващият уред е крос-тренажорът(приблизително 100 кал за 10 мин). За да отслабнеш с такъв уред трябват много тренировки с голяма продължителност.

# 7
  • Мнения: 258
Няма никаква вероятност да станеш много мускулеста без голямо количество тестостерон, с какъвто женският организъм не разполага. Wink

# 8
  • Мнения: 287
Според мен трябва да пробваш няколко варианта - фитнес, плуване, каланетика или нещо от сорта и сама ще решиш, кое ти харесва най-много. А още по-добре би било, ако комбинираш някои от тях. Може да плуваш веднъж седмично, малко на фитнес или някакъв вид аеробика. А това, че някакви идиоти коментират жените от басейна не трябва да те притеснява. Игнорирай ги и се наслаждавай на плуването. Това, че толкова им е умствения багаж, си е техен проблем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт