Искам да събера дрешки за един дом в София!И не само!

  • 10 799
  • 201
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте всички!
Ще си помислите че стана модерно да се правят такива акции, но искам да ви разкажа за какво става дума! Септември 2005 засякохме на морето децата от един софийски дом - от 3г. до 7г. Моя син беше най-щастливото дете, защото играеше с тях и всички му бяха приятели! Аз естествено се влюбих във всичките, но не мога да ви опиша какви сладурани бяха най-малките, около 12 момиченца, които грабнаха сърцето ми, вечерта когато си легнах в бунгалото в деня в който ги видях за първи път, плаках от мъка за тяхната съдба! И сега след толкова време, най-после сме здрави и реших да ги потърся и да отидем да ги видим. Обадих се на директорката и я попитах има ли нещо от което се нуждаят! Тя каза, че винаги имат нужда от ГАЩИ и ЧОРАПОГАЩИ, но и от други дрешки. Единствената и молба е, да са наистина здрави и запазени неща, каза ми колко им е обидно като има занесат разни скъсани и неупотребими вече неща!
Молбата ми е следната, ако има някой който смята, че може да помогне с нещо, нека да ми пише и да се разберем как да взема нещата, аз мисля съвсем скоро да ги посетя, ще е хубаво ако им занеса нещо! И още една молба имам, искам да ви помоля, да ми напишете, коя от вас може да дойде с мен на 1 март на тържество в самия дом, за да уважим труда им, те се подготвят с програмка, нека да има кой да ги погледа и да им подари по една мартеничка!
А имате ли идеи от къде можем да се снабдим с хубави детски мартенички, които да са по възможностите ни да купим и занесем. Аз вече купих 40 мартенички и при първа финансова възможност ще купя още толкова! Чакам с нетърпение и вашите идеи. Вярвам че ще помагате!
Вече съм писала и на Лавендер и с нея да поговоря за тези неща!
Но знам, че и в нашия форум има много състрадателни хора и ще измислим и тук нещо!

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 01:28 от Mama Igi

# 1
  • Мнения: 417
Мамо Igi,  аз пращам всичко от децата, на един дом където познавам учителка. Сега имам събрани две торби, но не мога да ги изпратя. Можем да ги дадем на тези деца. Запазени за макар, че са четвърта упатреба /т.е. имам племенник в Германия, който носи само маркови дрехи, които ния наследяваме, а преди нас ги носи още едно дете/. Трябва само да се разберем как да ти ги дам, защото ще съм на работа на 11-ти и не мога да дойда на срещата. За 3-4 годишни са.

# 2
  • Мнения: 3 743
Иги, колко са дечицата? Аз ще видя от Марти нещо, което не съм раздала.  А чорапогащтници и гащи, кога ще им носиш,  ако е след 17-ти -тогава взимам детските и ще мога да купя нещичко... За мартеничките ще видя една моя позната прави и ще я питам дали има детски.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз предлагам да купим от втора употрепа запазени неща - ще излезнат доста по-евтино и са качествени - Дани носи дрехи втора употреба

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мамо Иги, колко са горе-долу дечицата? Аз мога да правя хубави детски мартенички, октоподчета, пилета, човечета - трудоемки са, ама стават сладурски. Но за колко деца става въпрос? Дали ще смогна?

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз ще видя какви готови мартеници имам
дрехи нямам - всичко отида за 19 ОДЗ и за Нейка
дават ми понякога - когато дадат мога да ти дам

# 6
  • София
  • Мнения: 938
Мама Иги, ще идваш ли в събота в София ленд? Да нося ли дрешки и за тези дечица? От нещо друго има ли нужда - чаршафчета, одеялца?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Сядам чак сега пред компютъра! Децата са по принцип от 3 годишни до 7 годишни след това ги разпиляват по учлищата доколкото разбирам и сигурно по други домове! Ще се опитам да отида до края на седмицата, за да се срещна лично с възпитателките и тях да попитам какво е належащо като нужди. Но ако не се чуствам добре от бременността, може да отложа за другата, надявам се и малкото да ми е добре, че ще сме естествено заедно!!! mkp За сега не предвиждах да ходя в събота в София ленд, но ти ме караш да се замисля, може да дойда и да видя какво ще се получи!!! Но тази акция ще е определена за събиране за две други места, така че ако наречете нещо за този дом, в който аз ще ходя, може да се разберем да се видим на друго място, когато и на двете страни ни е удобно. А по-вероятно е вечер да пратя нашия татко да ги вземе от някого от вас, че ако е нещо тежко, аз не бива да нося сега, за жалост нямам шофьорска книжка!!! Благодаря ви, че толкова бързо се отзовавате, дори и да не стане приложимо за този дом, ще предам всичко излишно на Лавендер, за да го занесат на друго място! Каквото заделите ще го занеса, ако не им е необходимо, ще е необходимо на друго място сигурна съм!!!
Зази щом преценяваш, че стават давай ги, мога да ги занеса още сега като ходя, само да се разберем как да се видим, Светле ако ти имаш нещо от Марти, там има и по-големички деца до 7, може да стане, ако обаче нямате възможност не купувайте още нищо, няма смисъл докато не ми уточнят точните си нужди, не искам да харчите за нещо, което може да не е от първа необходимост! Ще видя как са и  с играчките!
Пете децата са доста, най-малките са само около 20-на, имало и нови сега, а иначе в група се събират и до 40, значи може да са повече и от тези 80 мартеници, които аз ще осигуря, но дори няколко да решиш да направиш, пак е нещо!
Наде още нищо няма да купуваме, но ако се наложи ще го имам предвид като идея!
Радвам се, че откликнахте!

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 22:22 от Mama Igi

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета,акцията е в НЕДЕлЯ -05-02,а не в събота Rolling Eyes

не виждам причина да не се комбинират нещата,но няма как да смогнем и с този багаж Wink

при мен нямам точно такъв размер-от 3 до 7 год. и нищо не мога да дам за този дом.Имам бебешко и голямо!!!!!!!!
но се сещам ,че имам тетрадки ,които не искат в училищата,защото са с малки квадратчета и не им вършат работа.Носим ги на малките да си рисуват.Ще отделя тетрадки.

имам предложение,така направихме миналата година,така ще направим и тази за домовете в които ходим Wink
говорих с учителката на големият ми син и в 12 СОУ събираха мартенички за нас.За децата де.Много бяха събрали и деца и учители.Говорете с градините или училищата на вашите деца Wink

# 9
  • Мнения: 3 743
Момичета,акцията е в НЕДЕлЯ -05-02,а не в събота Rolling Eyes
...
говорих с учителката на големият ми син и в 12 СОУ събираха мартенички за нас.За децата де.Много бяха събрали и деца и учители.Говорете с градините или училищата на вашите деца Wink

Hug това е много добра идея, още утре ще говоря.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
 
сина ми ме подсети вчера  Embarassed

# 11
  • Мнения: 417
Maмо Иги къде и кога можем да се видим. Аз работя в Надежда, а живея в Красно село. Можем да се разберем на лични.

# 12
  • Мнения: 3 743
Днес говорих в училище за мартениците - няма проблеми ще се организира.
Преди време в училище е имало  дарителска акция и са събрани дрехи,  утре ще ги взема, ако са мънички ще ги отделя за дома в София, а ако са по-големи ще ги занеса в София ленд в неделя.
Роси, имам тетрадки с големи квадратчета, да ги донеса ли в неделя?

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес говорих в училище за мартениците - няма проблеми ще се организира.
Преди време в училище е имало  дарителска акция и са събрани дрехи,  утре ще ги взема, ако са мънички ще ги отделя за дома в София, а ако са по-големи ще ги занеса в София ленд в неделя.
Роси, имам тетрадки с големи квадратчета, да ги донеса ли в неделя?

да,с мама Иги малките в Софийският дом.А големите в неделя ги донеси.Имаш ли с какво да дойдеш newsm78
вземи и тетракдките Wink

# 14
  • Мнения: 3 743
...
да,с мама Иги малките в Софийският дом.А големите в неделя ги донеси.Имаш ли с какво да дойдеш newsm78
вземи и тетракдките Wink

Да newsm01

# 15
  • София
  • Мнения: 2 262
Много се радвам на отговорите ви, радвам се и за мартеничките, така всичко ще се нареди супер и сега съм много по-спокойна за всичко! Остана само да отида до дома! Зази ще ти пиша на лични да се разберем.
Роси аз май ще си донеса дупето в неделя поне да те видя и ако смогнем в какафонията да си поговорим лично! Сега ще прочета къде е точно срещата, че аз още нито веднъж не съм ходила в София ленд!!!

# 16
  • Мнения: 3 743
Иги, в неделя от 11.30 в "Сладоледения салон" на втория етаж.
Аз и Марти също ще бъдем така, че може да се видим Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 262
Ами идеално тогава, ще ти пратя за всеки случай на лични моя ГСМ и ако искаш и ти твоя да те потърся като дойдем!!!

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Много се радвам на отговорите ви, радвам се и за мартеничките, така всичко ще се нареди супер и сега съм много по-спокойна за всичко! Остана само да отида до дома! Зази ще ти пиша на лични да се разберем.
Роси аз май ще си донеса дупето в неделя поне да те видя и ако смогнем в какафонията да си поговорим лично! Сега ще прочета къде е точно срещата, че аз още нито веднъж не съм ходила в София ленд!!!

хайде,просто ела.
извади си и телефоните на другите момичета от сайта ни,моля те.Имай ги и тези на Дуци и мариета


# 19
  • София
  • Мнения: 2 262
Идвам, няма нищо да ми попречи и още сега свалям вашите телефони.
До неделя тогава!

# 20
Здравей Мамо Иги и от мен. залисана в собствената си драма чак сега видях темата за дрешките. искам да кажа на всички, че ти си едно явление в нашето размазано сиво общество. сигурно живота те е направил такава. казвам го защото  днес случайно попаднах на темата за твоето детенце и вече смятам, че жената е създадена така, че да оцелява независимо от всичко в името на детето си. Но не знам как намери сили и как са ти останали нерви и време да правиш дори и чуждите деца щастливи. срам и позор за всеки, който не те подкрепи в това начинание.
В този ред на мисли: имам магазин за детски дрешки, и по някога ми остават дрешки с леки дефекти или по-стари модели. също така имам приятели, които шият ишлемета за чужбина и винаги ще заделят някое уж 2-ро качество за мен. Проблема е, че не мога да дойда на 1-ви Март , за това ми прати адрес и ще ти ги изпратя по куриер още в понеделник-вторник. И ако не възразяваш ще дам адреса на още мои приятели за да помогнат с каквото могат.

# 21
  • София
  • Мнения: 938
Мамо Иги, да нося ли в неделя и за тези дечица, или ще ти е трудно? Мога да донеса и до вас, няма проблем. Кажи само колко са децата, имат ли нужда и от друго? Мога например да им ушия чаршафчета, да им купя одеалца и други неща.

# 22
 Мамо Иги  аз няма как да дойда с вас , че не съм от тука , но пък имам магазинче за детски дрешки и по някога ми остават такива с леки дефекти или стари модели. Имами познати, които шият ишлемета и няма да е проблем да заделят за мен някои уж 2-ро качество. ако ми пратиш адрес  ще ти ги пратя по куриер още идната седмица. много искам да помагам с каквото мока за това всички винаги разчитайте на мен.
 P.S ако не възразяваш мога да дам адреса и на други познати , които също може да изпратят по нещичко.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 262
Галка караш ме да се чуствам недостойна за това, което пишеш! Аз съм само един обикновен човек, даже си имам много мигове на спадове и съвсем не съм това за което ме мислиш! Много се радвам за дрешките! Ще ти пиша на лични!
МКР ще ти пиша утре последно дали да носиш дрешките, за да разбера дали нашия татко с колата ще дойде с мен да може да ги пренеса обратно до къщи!!!
А за чаршафчетата и одеялцата е много добра идея, само ме изчкай да проверя дали имат нужда от това и ще ти пиша непременно, благодаря ти за идеите и за готовността да помагаш!!!

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 21:07 от Mama Igi

# 24
Значи аз не мога да помогна с дрехи, щото просто съм порастнал и то доста, а пък все още нямам детенце, но мога да помогна със специална храна... Една колежка, която има дете, което сега е на 3 години е взимала специална храна за него, която се изписва от Здравната каса. За съжаление не зная каква е храната, но ще разпитам и ще пиша допълнително. Та тази храна е поне 3-4 кашончета и може да свърши прекрасна работа. Храната е в слок на годност, така, че нямайте притеснения. Ако това ще свърши работа - ок, само казвайте.
Поздрави и браво за доброто дело, Иги!

# 25
  • Мнения: 462
Много ми се иска и аз да се присъединя, но за жалост моите дрешки, които са ми излишни са все бебшки. Така че, ако имате нужда от такива...кажете ми...аз и без това искам да ги дам в дом от ужасно много време, но все не стигам до тях Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 2 262
Креми ще ти се обадя когато са необходими и се събират такива дрешки!
А сега да кажа на всички, които биха искали да помогнат в купуването на мартеници, в събота бяхме на илиенци, има детски мартенички от минала година останали, които струват 10 бройки по 2,50 или по 3 лева зависи къде ги продават, аз имах само 10 лева в себе си излишни и купих 40 мартеници вече, ако някой има път натам и иска да знаете, че там има и някои никак не са лоши!

# 27
  • Мнения: 2 249
какво стана със събирането на дрешки?аз те видях в неделя на акцията,но нямаше време да се запознаем- Embarassed
ще проверя какви дрешки има у нас-от миналите акции-макар ,че мисля че повечето са бебешко като при Роси-а за 1 март-айде да измислим нещо наистина-аз бих дошла с удоволствие-освен ако не ходим в Доганово при кръщелниците
 Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 2 262
Аз да си призная честно не познавах никого почти освен Роси и някоя и друга мама, даже по едно време се сопнах на моя мъж да пристигне веднага и да не мъкне Мишо напред назад по игрите за да не стоя сама! Хехее какви притеснения нали? Ти коя беше? А за дрешките веднага отговарям, решихме да не събирам нищо предварително, докато не се убедя че имат нужда от определени неща, но още един път казвам, че директорката ми спомена, че винаги иамт нужда от гащи и чорапогащи, ако някои има такива или реши да купи, ще ги занеса с удоволствие, най-големия майтап в момента е, че не мога да разбера как да стигна до дома с градския транспорт, аз живея до гарата, така че ако някой знае как да стигна до Драгалевци, улицата се казва 305 да помага!!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, има маршрутно такси от бул. Сливница до Драгалевци. Аз се каня да дойда с теб, така че заедно ще го организираме. А какво мислиш за някаква почерпка за децата? Някакво лакомство да занесем. И знае ли се към колко часа е най-удобно да отидем?

# 30
  • Мнения: 3 743
Аз и Марти също може да дойдем, ако не е през седмицата. А за почерпката не знам как стоят нещата, защото в детските градини мисля, че искат някакви сертификати (на торта за рожден ден).  Иги попитай ги и при тях ли е така?

# 31
  • Мнения: 1 710
Мамо Иги, ако искаш на събирането в събота да съберем мартениците и ако някой носи и нещо от другите неща. Или искаш преди това да се отиде до дома? Ако не е в петък и аз мога да се включа. А не можем ли да проверим по телефона от какво точно имат нужда децата?

# 32
  • Мнения: 2 249
Аз и Марти също може да дойдем, ако не е през седмицата. А за почерпката не знам как стоят нещата, защото в детските градини мисля, че искат някакви сертификати (на торта за рожден ден).  Иги попитай ги и при тях ли е така?
най-добре е да се носят опаковани неща-вафли,кроасани или нещо от сорта-до сега не са ни искали сертификати за такива работи-а за торта не знам-може и да искат-кога,къде е произведена- newsm78-и сега с тия яйца Sad-по-добре е да се пита  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 710
Тортите на сладкарница Неделя си имат етикет - със срок на годност, така че .... Абе я дай да си питаме по-добре  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 743
Тортите на сладкарница Неделя си имат етикет - със срок на годност, така че .... Абе я дай да си питаме по-добре  Simple Smile

Най-добре е да питаме, защото тук при нас има една сладкарница, в която дават с тортите специални сертификати за детски градини (не знам какво представляват). 

# 35
  • Мнения: 417
Иги, аз нося дрехите за който ти споменах в колата. Едната торба е само гащи, чорапогащи и чорапи. Здрави са и не са силно захабени. Другата има анцузи и блузи. Кажи ДАЛИ  и как да ти ги дам. Аз иначе ги пращам в Мездра, но сега няма кой да ги закара до дома и затова са останали.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз мисля, че е по-добре да занесем опаковани лакомства - тортите са обемни за носене, трябват 5-6 торти и децата много ще се омажат като ядат, по-добре кроасани или шоколади, или банани.

# 37
  • Мнения: 331
май всичко изчетох,но не разбрах кога ще се ходи в дома. аз имам възможност да купя някои неща - щом им трябват гащи и чорапогащници, и плодове и сладки. Обаче кога? Аз мога по принцип следобед през седмицата. А ако е събота и неделя - ще трябва да взема и малките с мен. Аз съм с кола - комби и мога да натоваря разнои работи, за да не ги мъкнете по маршрутките. Hug казвайте!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 262
Чакайтеееееееееееееееееееееее! Ех, толкова ми напълнихте душата че откликнахте! И ви казвам още веднъж за малко изчакайте, искам да отида на място да попитам какво да знаесем, защото незнам каква е ситуацията, по телефона не ми дават информация какво точно в момента е необходимо и за това аз искам да говоря с възпитателките поотделно и да се уточни!Ще отида първо да говоря, кога е най-удобно да отидем и ще ви свирна веднага, проблема в момента е, че е много снежно и до там се стига трудно. Само няколко дена ми дайте! До другата седмица ще има резултати!!!
Но за мартениците е сигурно, така че за тях мога да ви кажа, че ще събирам!!!

# 39
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
В 19 ОДЗ приеха опаковани сладки дядо мразовци - подарък от ЛЕкси за децата
но си зависи от директорката - така, че наистина Иги да иде и да види
Аз от опит ще ви кажа какво ще им трябва най-много - долно бельо /това е ОГРОМЕН проблем във всички домове/, чорапи и лекарства.
Но Иги ще каже най-точно

# 40
  • София
  • Мнения: 2 262
И такааааааааа! Най-после предразположих директорката да си поговорим по телефона и се разбрахме за някои основни неща!
Децата са 42 на брой!!! Така че, аз имам вече мартенички почти за всички, но нямам нищо против да им донесете и още някоя друга!
Наистина има нужда от някои неща и те са следните:
1. Имат 25 момиченца, които имат нужда от разни неща за гиздосване, нямат ластичета, гребенчета, панделки и всякакви такива, каквото се сетите МОМИЧЕШКИ МАЙКИ, аз имам мъж и не включвам в момента какво друго може да потрябва!
2. Имат нужда от тънки чорапогащничета за пролетта, от тези беличките, защото принцесите ги обличат с роклички!
3. Имат нужда от гащички и по-плътни чорапогащи!
4. Паста за зъби, четки, шампоани, тоалетна хартия, гребенчета и всякакви ежедневни неща, предлагайте какво друго може да се набави, а може би салфетки! Директорката така се изрази: "всичко необходимо и за ежедневието и на вашите деца"! Сега се сетих и какъв подарък можех да направя за Нова година - по една детска чашка с някаква картинка, щяха да и се радват може би, знам ли!!!
5. Може всякаква почерпка да занесем, не  е лошо да представим и сертификат за тортата, много се зарадва жената, когато и казах, че ще ме придружат няколко майки за 1 март, моля ви момичета не ме предавайте, хайде да се съберем и да отидем, може и с нашите деца!
6. Всичко що се сетите за почерпка няма проблеми, и сокчета сега се сетих, че можем да купим!
7. Всякакви дрешки можете да ми донесете за възраст от 3 до 7 годинки, но моля ви нека добре изглеждат и са запазени, те имат в изобилие захабени и развисени дрехи, виждала съм ги с очите си!
Това е за сега!
Чакам от вас да ми пишете, какво, кой и кога иска да набави и донесе! С радост ще отговоря на всичките ви въпроси!
Мероприятието за 1 март е от 16 часа, за сега само ние сме гости и ще бъде много лошо, ако отидем само аз и Мишето! Директорката обеща да отворят столовата и да се подготвят подобаващо, ако знаят, че ще има и почерпка!

Вярвам, че има много състрадателни души и като се организираме, ще се получи!

# 41
  • sofia
  • Мнения: 7 477
четки за зъби имаш от нас Simple SmileНе сме раздали всички и имаме още.Дано само има 42 Praynig

за възраст 3-7 нямаме никакви дрешки Sad

ще разровя в къщи за момичешки неща,ама аз мъжката майка Shocked

на 1 март вероятно ще сме в Перник,дрЕН .............и от нас незнам дали ще има кой да дойде.Но се надявам от момичетата тук някой да може......

# 42
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря ти Роси за бързия отговор, ще пратя Борката да ги вземе четките от теб, където кажеш, ако освен не ходиш по задачи и не се срещнем някъде, за щастие овладяхме положението с болестта и на Мишо нищо му няма вече, което ме прави способна да ходя напред-назад!

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодаря ти Роси за бързия отговор, ще пратя Борката да ги вземе четките от теб, където кажеш, ако освен не ходиш по задачи и не се срещнем някъде, за щастие овладяхме положението с болестта и на Мишо нищо му няма вече, което ме прави способна да ходя напред-назад!

утре ще ходя до Надежда да оставя едни неща,че погрешно са натоварени в буса за Перник в неделя и можем да се видим.... newsm78
аз 13.30 трябва да съм в училището.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Мога да осигуря бельо - гащички и потничета (взимам ги от един склад на едро), а пък каквито чорапогащници имам от Елора, ще ги прегледам и, каквото става, ще го донеса. Имам и малко дрешки - за обувки не пишеш, но предполагам, че ще им свършат работа.
Направо на 1 март ли ще се носят нещата или ще се видим някъде преди това?

# 45
  • Мнения: 446
Мамо Иги, има ли начин тези дето не сме в София да се включим примерно с някакви парички, за бельо или каквото прецените? Не мога да отделя голяма сума, но мога да пратя по сметка или по карта на някого?

# 46
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Иги, ще дойда на първи с Мими- дано сме здрави. Само кажи в колко часа.
За мартениците - внимавайте да са без карфици или други бодливи закопчалки, да нямат дървени и пластмасови топчета. Най- добре е да са за ръце. За мацките ще донеса разни фръцкавини - шнолки, ластичета и каквото още се сетя.  От мене имате и три кутии сок - по два литра-това са 6 литра сок- напълно достатъчен за почерпката, но може всъщност да им занесем повече да си имат за по- нататък.

# 47
  • Мнения: 2 249
МАМО АГИ,писах ти на лична Hug

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОмичета, да ви кажа, че аз също работя в склад и там има детски чорапогащници - 2 и нещо /2.3 е 1-цата/
Евентуално ако искате да се купят....
Аз също ще видя какво имам в къщи - но се сещате, че имам неща за бебета Wink
Другото дето имах отдавна е дадено в 19 ОДЗ
А мисля, че могат да се купят страхотни неща втора употреба - наистина са много хубави Дани го обличам с такива

# 49
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз ще дойда на 1-ви. Мога да отделя сума и решим какво да купим с нея, ще следя да видя какво ще се събере и от какво ще има нужда. Може би да се включа в почерпката.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 262
Няма проблеми Танче да е почерпката   bouquet, ти си беше нарекла да е торта, и ако е от сладкарница неделя, ще поискаме сертификат. Само се чудя дали още някой да не вземе още една, че ако е само 1 няма да стигне за всичките! Не пречи да купим и други работи, примерно сладки пакетирани или пък знам ли, кроасани нещо - то пък твърде традиционно ми се вижда, все пак ако трябва 2-3 мами да се съберем и да купим 1 торта, така ще е по-безболезнено финансово, да не се обременява само един с много разходи! Казвайте как ви се вижда?
Вече си позаписах кой какво иска да донесе, да видим какво ще стане накрая!

# 51
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз ще взема 3 торти мисля, че ще стигнат. Ако прецените, че много ще се омажат децата, да взема други сладкиши. И зависи дали ще имаме превоз до там, че не знам как ще ги закараме. Чуда се няколко неща - дали да питам Неделя да ни направи някаква търговска отстъпка за случая, коя торта е най-подходяща, дали може да ги украсят в бяло и червено, за да станат красиви. И другото е маршрутното такси № 25 до Драгалевци, дали да не говорим с "Карина" да ни закарат нас на един курс и да ни върнат.

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мамчета, простете ама тортите на "Нилана" - особено, тези дето не са детски са много вкусни, големи и много по-евтини от тези на "Неделя" - за парите от "Неделя" ще вземе поне още две торти от "Нилана" а те не са лоши!
Ако искате... аз сигурно мога да взема също една торта - но от "Нилана"...
ВЪобще мога да се вкл с 10-15лв - където и каквото липсва - бройте ме
Дали за торта, дали за четки за зъби, дали за кордели и ластици... както решите.
НО мисля, че за панделки, ластици и играчки е най-добре на "Илиенци" - цените са много по-ниски

# 53
  • Мнения: 3 743
За тортите и аз мога да взема една, ще видя и за дрешки.


НО мисля, че за панделки, ластици и играчки е най-добре на "Илиенци" - цените са много по-ниски

и в магазините за 1лв също има разни такива нещица

# 54
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Иги, дай да обобщим кой какво да не се изсипем с 10 торти и нищо друго.

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И ако искате за дрехите - нека първо видим във втора употреба - повярвайте в Шик Шик когато случиш, а и в още едни магазин на Южния парк за левчета се купуват неща дето и за 10 и за 20лв трудно ще намериш в нормален магазин

# 56
  • Мнения: 1 710
Наде, в събота взимах торти една на Неделя и една на Нилана - на Неделя беше по-голяма и по-вкусна според мен - а и двете струваха 20лв. Ама стига с тия торти - само исках да ви кажа.
Казвайте аз с какво да участвам - мамо Иги подреди си нещата и казвай какво остана.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 262
Докладвам веднага:
Джуджавки и разни хубости за момиченцата - МЕРЕЛИН и yosarian
Бельо - Мира и Кети
Чорапогащи - yosarian и евентуално Мира
Торти - tigonew
Сокчета  6 л - yosarian
Четки за зъби - lavender
Дрешки - Zazi i svasseva(от училището на Марти)

Моето предложение за дрешки е следното, нека всеки да донесе каквото прецени, че може или купи, без да събираме пари, защото просто не искам да стават недоразумения, дрешките нека бъдат здрави и запазени!
За играчки, децата имат играчки, и е по-добре да им се носят, ако имате запазени и здрави от вашите деца, за да можем да набавим други неща, с парите, които евентуално бихте дали за играчки!
Сега се сещам, че можем да им вземем по една кърпа за лице, по магазините има вече много малки кърпи на прилични цени, дори да не са като бройка колкото децата! Нали и това влиза към ежедневния тоалет на едно дете, избърсване на ръцете и лицето със собствена и отделна кърпа....но може би ползват салфетки, както в градините на децата ни, знам ли, за това не попитах!!! Просто е идея, ако някой се сеща от къде може да намерим по-евтини такива!



# 58
  • Мнения: 1 710
Къде съм аз....  Cry
мен за какво ще ме включиш???? Какво да взема  Cry Cry Cry Cry

# 59
  • София
  • Мнения: 2 262
Майче каквото си избереш и каквото можеш, аз написахтези дето са ми обявили какво искат и могат да донесат, кажи ми ти какво си избираш и добавям веднага! Heart Eyes
Останаха шампоани, пасти за зъби.....други малки сладки например или соленки, може би солетииииииии......................................

# 60
  • Мнения: 1 710
Иги, а имат ли нужда от памперси. Видях че децата са по-големи, но ако някои от тях се нуждаят. Или мога да взема кърпи?

# 61
  • София
  • Мнения: 2 262
Нищо не ми казаха за памперси, ама аз и не попитах... Sad не се сетих въобще!!!
Ако решиш вземи кърпи, или каквото избереш........ти ще ми кажеш какво!! АКо измислиш и нещо друго няма проблеми, аз в момента просто за това се сещам!
Отивам да умирам от болки, но ще ви чета от време на време!

# 62
  • София
  • Мнения: 938
Брой ме и мен. Ще следя темата и ще взема каквото е останало от списъка.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 262
Добре момичета благодаря ви от името на децата за отзивчивостта!

# 64
  • София
  • Мнения: 4 412
За чорапогащите - момичетата са 25 да се разпределим да има поне по 1 за дете. Може би ако купим по 5-6 бройки ще съберем 25. И как да ги разпределим по размер: 5 бр. за 3 год., 5 бр.  за 4 год. 5 бр. за 5 год., 5 бр. за 6 год, 5 бр. за 7 год.
За оставащите около 20 момчета да им осигурим по 1 чорапки, че за тях нищо не предвидихме

# 65
  • Мнения: 1 710
Само да споделя за чорапогащниците - по-добре е да вземем по-големи номера, защото аз какви ли не фирми пробвах и всичко се свива. В момента Гого има само два, защото поръчах на етърва ми да ги вземе с 3 размера по-големи. Та като се свиха сега са му добре. Ако искате мога да взема пък чорапите - 20бр така ли - а какви размери?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 262
Да знаете, че малките момиченца около 3 годинки са повече от 12, така че незнам какво да направим, не купувайте малки номера просто ами купете за 4 годишни!!!
и за по-големички около 10-15 бройки и готово! Понеже имаше няколко предложения за чорапогащи и за това казвам това!!!
ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ЩЕ ПОМЕСТВАМ С ЧЕРВЕНИ БУКВИ КАКВО ДО ТУК СМЕ СВЪРШИЛИ ЗА ДА ГО ВИЖДАТЕ БЪРЗО И НЕ ТЪРСИТЕ МНОГО!
Джуджавки и разни хубости за момиченцата - МЕРЕЛИН и yosarian, lavender
Бельо:
Мира - 13 чифта момичешки гащички различни размери и 4 потничета
Чорапогащи - yosarian и евентуално Мира
Торти - tigonew
Сокчета  6 л - yosarian
Четки за зъби 45 броя - lavender
Дрешки - Zazi i svasseva(от училището на Марти)

т.е. всичко, което е в червено е вече набавено и донесено у дома!!!
  bouquet  Heart Eyes  и сега съм така moresmile

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 15:58 от Mama Igi

# 67
  • София
  • Мнения: 2 262
За чорапогащи само да ви кажа, ако някой има представа от къде да купим на Фазан Русе, аз съм много доволна и не се свиха и дълго ги ползвам!!! А и не са от най-скъпите!

# 68
  • Мнения: 417
С четките не върви без пасти. Аз ще купя паста и ще я занеса на Иги. Колко пасти трябва да са според вас? Към всяка четка ли? Тогава няма да мога за всички и трябва да се комбинираме с някого, за да купим по-хубави, а не от най-евтините
 

# 69
  • София
  • Мнения: 2 262
Не се мъчете да достигате някакви бройки, кой колкото може и това е, нали все пак не го правим еднократно по-нататък пак ще им купим, така че Зази колкото купиш толкова!

# 70
  • Мнения: 3 743
Купих няколко фибички и шнолки. Казах на родителите на няколко девойки за дрешки. И от училище ме питаха да пуснат ли списък за събиране на нещо, питаха ме и за мартениците.

# 71
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами аз съм почнала да правя мартеници, тя и мама Иги има, не знам дали ще трябват още... Ако идвам утре (още не знам Иво дали ще е почивка) ще гледам да донеса десетина, но до края на месеца, ще мога да направя още.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 262
Силве, ако искаш нека купят някое и друго шампоанче или сапунчета, знам ли и аз, а и каквото и да събират, кажи им моля те, че трябва да са дрешките запазени и чистички, че сега някои дрешки у дома имат петна точно отпред и дупки, и се чудя какво да ги правя, да ги нося ли или да ги оставя за друго място, ако ги вземат? Освен да зашия някоя и друга дупка, но все пак, самата директорка ми каза че имат много такива дрешки, на нашите деца не бихме дали такива ми се струва!!! какво мислите по въпроса, какво да направим?

# 73
  • Мнения: 3 743
Всички, които са с дупки и петна направо ги хвърляй (аз ги оставям до кофите с боклук).
Значи да им кажа - детски шампоани, сапуни, пасти за зъби...

# 74
  • София
  • Мнения: 4 412
Мамо Иги, смело отдели каквото не ти харесва, нещо което няма да облечеш на Мишо. Също скъсани и със петна по-добре въобще да не носим.

# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иги, обаче бих те посъветвала неща които стават за долно бельо да ги оставиш дори да са кърпени и с петна.
Защото в домовете имат много сериозен проблем с долното бельо и често децата просто нямат такова - при това положение по-добре старо потниче с петно, отколкото детето да ходи голо!

# 76
  • Мнения: 331
аЗ ПОгледнах списъка, виждам че мога да участвам в пастите за зъби, ще купя няколко детски, мога да купя и гащички - ще проверя в детския магазин колко мога да взема, и утре ще ви пиша какво съм купила, че ние още не ползваме такива неща...
А какво се оказа, имат ли нужда от тоалетни хартии и такива работи? Ще говоря с мъжа ми може ли да им монтира сапунерки за течен сапун, и да им донесем сапун за ръце, ако нямат...

# 77
  • София
  • Мнения: 2 262
Да може би е добре да занесем и салфетки и тоалетна хартия, дано я ползват за тях!!! Че аз като знам българина....
Наде няма долни дрешки за сега с петънца, има някоя и друга блузка, хубави са на пръв поглед,здрави, ама точно отпред има няколко петна да речем!!! Такива вземат ли там при вас? В 19-то? Абе знаете ли понеже не са толкова много дрешките може да помоля директорката все пак да ги погледнат всички и ако нещо става да го използват!
Много ви се радвам на всики!!!
мамамила каквото и да решиш, все ще е добре за децата, а на място ще видим и съм се разбрала да говоря с директорката за нещо друго, ако трябва!!! Ти ще дойдеш ли на 1 март?
Galllka, не мога да ти пратя адреса си, защото ти е препълнена кутията с личните съобщения!

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 00:20 от Mama Igi

# 78
  • Мнения: 331
мамамила каквото и да решиш, все ще е добре за децата, а на място ще видим и съм се разбрала да говоря с директорката за нещо друго, ако трябва!!! Ти ще дойдеш ли на 1 март?
А момченцата??? за фуклите - шноли, а те? хич не знам на какво ще се зарадват...
ako има нещо, което е необходимо, ще купя, ще потърся и някакви дрешки за момчета, ако са ми останали от Бубо.
Да, ще дойда на първи, ще си пропусна френския, ама отдавна не съм бягала от час    Joy дано не стане нещо неочаквано. ще преценя дали да взема малките, че малко ми е тегаво с двете на непознато място.
зази, какви пасти за зъби и колко да взема, че ти май отговаряш за тая част?
току-що говорих с нашия тати, той каза че няма проблем да им монтира сапунерки за течена сапун, ако нямат, диспенсери ли как се вика не знам, и ще ги зареди с десетина литра течн сапун - за известно време. по-нататък - пак. може и тоалетна хартия, пак от тая професионалната, на големите ролки, дето е по заведенията. обаче може би това е хубаво да стане след празненството, като говорим на място с директорката. но можем да го направим, няма проблем.

# 79
  • Мнения: 4 414
имам приятелка, която работи в Юниливър/за който не знае това са теези, дето правят Дав, Сигнал, Рексона, и т.н./. говорих с нея и тя каза, че ще провери дали нямат излишества от разни подходящи да децата неща - сапуни, пасти за зъби...само че тази седмица е в Румъния...нали не е късно другата седмица да докладвам?

# 80
  • София
  • Мнения: 2 262
Не никак не е късно, когато и да стане пак е нещо, може и след 1 март да занесем неща!!! Купих гащи, чорапогащи и малко дрешки, само че в момента започнах да снимам да ви покажа какво съм взела и не мога да намеря касовата бележка за гащите, много съм притеснена! За първи път ми е и явно или я загубих или въобще не взех в бързината да си тръгна от магазина! намерих гащите изгодно по 1 лев, а са универсални, стават и за момиченца и за момченца, ще снимам да ви покажа, взех от 3 номера по 7 броя общо за 21 лева - по левче ми ги дадоха! Може и да има по-евтини някъде, но аз не намерих да си призная, обиколих  с Мишо по магазините около женския пазар и тези бяха и търговци на едро!!!Магазина се казва Сузи и е на цар Симеон! Извинете ме, провалих се не мога да се отчета за тези 21 лева! Направо незнам какво да направя, ако кажете ще отида да искам допълнително бележка, щом я няма! Сега като се успокоя, ще снимам повечето неща и ще ви покажа какво взех общо!!!! Абе аз хубаво ви казвах да не събираме пари... Cry

# 81
  • София
  • Мнения: 4 412
Мамо Иги, спокойно, въобще не е важна бележката! Много си притеснена, споко. А си ги намерила и на супер цена.  Hug

# 82
  • Мнения: 3 743
Иги, спокойно мила, никакви бележки няма да ходиш да взимаш Hug изобщо не си се провалила, напротив  bouquet успокой се  моля те newsm51

# 83
  • Мнения: 2 249
АБЕ ей момиче-я по-споко Praynig-не мисля,че някой тук ти няма доверие Hug
съсредоточи си енергията в по-важни неща-например да нагушкаш Мишо  bouquet

# 84
  • Мнения: 1 710
Бе Иги бе, не стига че си взела нещата и че аз няма да се мъкна да ги търся, ми сега и отчет. дали щяхме да ти дадем парите, ако ти нямахме доверие - спокойно, глей си бременеенето и този малкия - леле, ако го гушна. ще ти пратя снимчица на Ния, белким я харесате за снаха (това дано не го прочете kuneto, че отдавна са си заплюли Нията)

# 85
  • София
  • Мнения: 3 111
Здравейте, момичета!

Прегледах подробно темата, но не можах да разбера къде се намира този дом. Много ви моля някой да ми каже къде е точно, защото евентуално бих искала и аз да дойда на тържеството за 1-и март! Също така, бих искала да попитам, нужно ли е още долно бельо? Защото ако се поразровя, мисля, че ще намеря доста момчешки слипове от сина ми, също и потници. Мога да закупя също така няколко пакета тоалетна хартия и салфетки, или нещо друго, което все още не достига. Ще чакам информация!

# 86
  • София
  • Мнения: 2 262
Намира се в Драгалевци! И няма проблем да донесеш, ако  имаш запазени нещица от твоето момченце! Ще се радвам да се запознаем там и да се видим! А и децата ще се радват много на всички ни сигурна съм, не мога да ви опиша на морето колко души ме нападаха да ме прегръщат и аз да ги гушкам, и идваха прически да ми правят, само и само да ме докосват и да ме галят, направо ми се реве сега като си спомня!!! Беше едно от най-хубавите ми морета и най-тъжни, давах си сметка, че освен да ги прегръщам и целувам, нищо друго не мога да направя за тях, няма как да ги осиновя или да ги следвам в растежа им, да им помагам финаносво или пък знам ли.....Моя мъж всеки път с по-твърд тон ми казва, че има много нещастие по земята и всички не мога да защитя, и че е по-добре да бъда добра майка и близка, отколкото една нещастна жена, която само пъшка и охка за децата. Но ето сега намерихме начин да ги видим и зарадваме и аз не мога да си намеря място от радост, каквото и да стане много ви благодаря за всичко!
Майче, като нищо ще ви грабнем, Мишо е от сега много целувателен и впечатлителен!!! Ако не ходехте на градина можеше да ги съберем да поиграят! Както и други деца!!!
Снимала съм дрешките които купих, много искам да ви покажа, дано ги харесате и да ги занесем без да се притесняваме, взех връхните неща от един магазин втора употреба от който съм купувала и почти всички дрешки на Мишето, има понякога много хубави неща!! Сега ще ги подредя и сложа линк-а!!
Ето тук ще видите съвсем новичките неща, гащите са три размера и са по 7 от размер, все са такива шарени:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5942&AlbumId=41457
А тук ще видите това, което купих от магазина за втора употреба, рокличките с амалко големички, дано станат, а гащичките ги купих в последния момент, защото видях, че са хавлиени и много добре ще им бъдат сега в студеното, по-плътни са:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5942&AlbumId=41456

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 23:59 от Mama Igi

# 87
  • Мнения: 3 248
Искам само да изкажа позициите си относно дома в Драгалевци, аз самата живея в този квартал и ситуацията ми е известна!
Две от жените, които работят в дома са ми роднини - едната е първа братовчедка на майка ми и е леля там, гледа дечицата, а другата ми е по-далечна роднина, но живее под нас, тя е готвачка там!
И двете жени отгледаха внучетата си с дрешки от дарения! Коментарите, които правят във връзка с това свое "деяние" не мога да напиша, защото не ми подхожда на интелекта.
Това си мое виждане за нещата го заявявам най-отговорно, мога да го повторя и кажа където искате!

Иначе в Доганово има едно момиченце, което е било тук в този дом, питах го на дълго и широко.....то е доволно от грижите, дори познава горепосочените лели и е с добри впечатления от тях! Даже ме помоли да изнамеря телефона на дома, за да се свърже с него..........така, че Иги, ако го имаш ще ти бъда благодарна, ако ми го дадеш, за да не се ровя допълнително! Peace

Успех на 1.03.. Бих дошла с вас, но мисля живот и здраве да пътувам с Роси по другите домове! Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 4 412
И двете жени отгледаха внучетата си с дрешки от дарения! Коментарите, които правят във връзка с това свое "деяние" не мога да напиша, защото не ми подхожда на интелекта.

Аз мисля, че тези  дребни кражби и далаверки са в кръвта на много хора над 45 години. И аз не ги понясям, но в държавните организации са на всяка крачка. Персонала на всеки дом си мисли, че прави огромна услуга като гледа тези деца. Представям си донякъде какви са им коментарите, но съм сигурна, че и персонала в другите домове коментира пред роднините си по същия начин. А възрастта от 2-10 години ми се струва най-важна за развитието на децата, така че грижите и отношението в този дом са важни за тези малки личности.

Интересно ми е като ходите по домовете, има ли практика да им се четат книги с истории на известни хора, които са били в тежко положение, но с труд и упорство са постигнали успехи. Да се мотивират децата, четох някъде, че тези деца с времето започват да мислят, че държавата е отговорна за всичко и след 18 год. са много объркани.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 262
От както го прочетох това съобщение за лелите в дома, ходя като полята с вряла вода!!! Незнам какво да ви кажа момичета, апелирах ви да отделите от залъка си и сега ме е срам да ви погледна, незнам дали наистина е така това за дома, но не вярвам това момиче да го напише заради друго, знам ли, аз съм станала недоверчива, но ако занесем неща, които отидат някъде по домовете на персонала, няма и да разберем, нали така? Ужас! Просто незнам какво друго да кажа, освен да спрете да купувате и носите каквото и да е! Поне за сега, колкото сме събрали толкова! Ще видим какво ще правим, може би трябва да се говори все пак с директорката там и да помолим изрично нашите неща да ги използват за децата!
Незнам какво да ви кажа друго, излиза че ви приканих да събираме нещо, а то било за мошеници!!!

# 90
  • Мнения: 4 414
Иги, теб пък за какво те е страм! да не би ти да вземаш от децата?! хайде успокой се - много лично приемаш всичко  bouquet  bouquet Heart Eyes
ще съберем дрешки и други неща и ще ги занесем! все ще остане за децата...ако не занесем нищо, за да не даваме на мошеници, и за мъниците няма да има...навсякъде е така - отбират "по-хубавките неща"...не знам как имат сърце да крадат от най-беззащитните и лишените, но е факт. все пак не мисля, че това трябва да ни спира!

# 91
  • София
  • Мнения: 2 262
Ти ме отрезви направо, аз наистина приемам всичко много лично, но нали ако не бях ви приканила, нямаше и да имаме това разочарование, мисля си ако бях отишла сама в началото дали щях да разбера че са такива нещата, надали!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 4 884
Мамо Иги, не бива да се самообвиняваш за каквото и да било..Ти просто искаш твоята благородна кауза да бъде разбрана. Това,че няма кой да я разбере, е масово явление в България.
Самата аз съм донякъде скептично настроена, защото майката на бившо гадже на сестра ми е лелка в такъв дом, и гардероба у тях е препълнен с чисто нови дънки, долно бельо всякакви размери, шампоани, че даже и лепенки за порязани пръстчета.  Да не говорим колко топа чаршафи, хавлиени кърпи, сапуни има.
И като си представите, че това го има в дома на една лелка, какво остава за учителките и директорката, а и другите от персонала...
Наистина е тъжна тая действителност, но се възхищавам на благородството на всички мами, които са толкова безкористни..

# 93
  • Мнения: 2 249
Иги,я се успокой Hugмила  bouquet-ти май си решила да оправиш всички злини на тоя свят-поспри се-това ,което правиш е страхотно и повярвай ми ще бъде оценено Hug
от собствен опит знам ,че такива злоупотреби винаги има в голяма или малка степен-не могат да се избегнат за съжаление-и по-големите в Доганово ме предупредиха когато нося нещо да го давамлино на децата-и аз така правя,но там е по-лесно-там са големи и разбират-не можеш да ги излъжеш лесно Crazy-
така че не се притеснявай-просто с останалите парички купете повече лакомства и повече занимателни нещица за самите деца-неща които да им ги дадете лично-настоявайте за това а не да се оставят на домакинката тя да ги разпределя-така мъниците повече ще се зарадват а и ти ще си спокойна Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, спокойно, повечето от нас знаят за тези дребни кражби, виж и скандала с БЧК, но значи ли това, че не трябва да помагаме?
Ще бъдем ли по-доволни, ако отидем в един дом с по-големи деца и им дадем обувки втора употреба и те си ги сграбчат и ползват лично?
Децата в Драгалевци няма да останат голи, боси и ненахранени.  Няма да са по-щастливи, ако са в последни модни дрешки.
Ако можем да им дадем положителни емоции и преживявания, ще съм най-доволна. Понеже говорихме и за бъдещи действия си мислех да ги заведем на детски театър или на сладкарница, в зооградина, заедно с хората от дома, но да сме достътъчно майки, за да може една майка да е с 2-3 деца, да отговаряме на въпросите им. Това не може да се даде с 2 чувала дрехи, а и не може да се открадне.

# 95
  • sofia
  • Мнения: 7 477
много сме го обсъждали тоя проблем и всички сме на мнение,че от 100 занесени 90 да стигнат до децата пак е добре.В смисъл,че е по-добре 90 от нищо.Уж гледаме и персонала да не подминаваме -мартеницки,почерпка по Коледа......За да не крадът от децата......Но никога няма 100% гаранция,тове е действителността за съжаление.

Иги,ние 2 год. боледуваме от такива мисли ,опитваме се  да следим нещата,трудно е,но човек не бива да се отказва заради 2 парцала и 5 бонбона,има по-важни неща Wink

# 96
  • София
  • Мнения: 938
Мамо Иги, я прати на лична телефон и адрес. Аз пак не съм разбрала, че ги събираш нещата, мислех, че трябва да ги носим в дома направо на 1 март  Embarassed Иначе на 1-ви ще дойда и аз с мъжо в дома. Ако им купим кроасани пакетирани, пак ли трябва сертификат  newsm78

# 97
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
mkp, не мога да се ваздържа да не отбележа, че детенцето ти днес става на 1 година, 1 месец, 1 седмица и 1 ден Grinning Снимай я днес:)
А кроасаните- мисля, че за пакетираните храни в срок на годност не би трябвало да се иска сертификат. А мисля че няма смисъл да носиш нещата до Иги след като ще ходите, но Иги да каже де- аз къде се бъркам. Grinning

# 98
  • София
  • Мнения: 4 412
Как смятате да пътуваме до там? Имам възможност да организирам маршрутно такси, то ще ни закара и ще ни чака там да свършим. Трябва да си определим 1 или 2 сборни пункта. Но ако повечето предвиждат да са с коли, не знам как ще е удобно.
И също може би да заковем темата до 1 март.

# 99
  • Мнения: 4 414
в колко часа ще ходим? аз също бих искала да дойда, но 1 март ще е първия ден на Ния на ясла и малко се притеснявам да не закъснея или пък да не ме викнат спешно да си я прибирам newsm78 

# 100
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Агнешка,
аз също щях да давам Мими на първи март, но е много объркана седмицата- 1 - ви март е сряда, после пък 3- ти в петък и е почивен и реших от следващата. А и при нас от яслата държат да взимаме първите дни децата на обяд, така, че следобед ще мога и с Мими и с Коко да дойда. Друго си мисля- а с деца дали ще ни пуснат вътре?

# 101
  • София
  • Мнения: 938
Ние сме с кола, още някой можем да вземем с нас, особено пък ако знае къде отиваме. И аз искам да помоля за упътване и точен адрес, за да потърся по картата къде е мястото. За колко часа иде реч? Мамо Иги, актуализирай пак списъка с нещата, аз още нищо не съм купила, чакам да видя какво ще остане. Засега съм взела само кашонче с кроасани.

# 102
  • Мнения: 498
а за колко големи де4ица става въпрос...
питам защото може би от мойта дъщеричка ще са твърде малки, но аз самата съм доста дребна и някои мои дрехи може пък да станат...

# 103
  • Мнения: 4 414
за блейките като мен, разрових назад и казвам:
мероприятието е от 16 часа на 1 март
децата са 42 на брой, от които25 момиченца
възраст 3 до 7 години
  bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 3 248
за блейките като мен, разрових назад и казвам:
мероприятието е от 16 часа на 1 март
децата са 42 на брой, от които25 момиченца
възраст 3 до 7 години
  bouquet  bouquet  bouquet

Ако се върнем от Доганово, Перник и т.н. преди този час и аз бих дошла, но направо там...домът е на съседната ми улица! Peace

# 105
  • София
  • Мнения: 2 262
Извинете ме, нещо ви позарязах, но трябваше спешно да тичам за документи за ТЕЛК-а на Мишо, а и се разболях на всичкото отгоре, за кой ли път вече. Който ще идва на 1 март нека донесе багажа там на място в дома, не се налага да го носите у дома, правилно е казала йосариан. И каквото пожелаете това носете!!!
За децата, аз казах че искам да отида с Мишо да ги видя и нямаше проблеми, ако искате да звънна да попитам?
Адреса е ул. 305 номер 1, кв. Драгалевци
Хайде да решим как ще пътуваме наистина, по принцип нашия татко ми е обещал да дойде с колата и ще вземем още една мама с две дечица!
Кажи Танче за маршрутката, колко ще струва и колко души може да побере, после да преброим кои са желаещите и дали ще има смисъл от такава голяма кола!!!

# 106
  • Мнения: 3 248
От както го прочетох това съобщение за лелите в дома, ходя като полята с вряла вода!!! Незнам какво да ви кажа момичета, апелирах ви да отделите от залъка си и сега ме е срам да ви погледна, незнам дали наистина е така това за дома, но не вярвам това момиче да го напише заради друго, знам ли, аз съм станала недоверчива, но ако занесем неща, които отидат някъде по домовете на персонала, няма и да разберем, нали така? Ужас! Просто незнам какво друго да кажа, освен да спрете да купувате и носите каквото и да е! Поне за сега, колкото сме събрали толкова! Ще видим какво ще правим, може би трябва да се говори все пак с директорката там и да помолим изрично нашите неща да ги използват за децата!
Незнам какво да ви кажа друго, излиза че ви приканих да събираме нещо, а то било за мошеници!!!

Мама Иги, наистина не се впечатлявай толкова много! Не исках да акцентирам толкова много на това, че от дома се изнася, защото се прави навсякъде, а по-скоро да изкажа възмущението си от въпросните лели, както и тяхното безочие да се гордеят, че взимат от децата, при положение, че самите те са финансово добре!!!
В превдишния си постинг бях писала, че не искам да споменавам въпросните им коментари......но може би пък се налага! Готвачката в дома публично, тоест не само пред мен, заяви: "В гащите си го сложа, но пак ще го изнеса"!!!!!!!!!!!!!! Sick Sick Sick Sick Sick Изключително грозно изказване, честно казано се срамувам, защото с тази жена сме къща до къща, а и ми е далечна роднина, но го казвам, защото според мен от тези нейни думи трябва да се съди, че всъщност не е толкова лесно да се изнесе от дома! Thinking
Ако на децата не им се занесе нищо - ще изгубят само те, докато ако им се занесе - ще има и за лелите, но и за малчовците! Peace


Поздрави! Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 4 412
Маршрутното такси ще струва 40 лв. и ще бъде около 1/2 ден на наше разположение. Ще ни закара, ще ни чака там и после ще ни върне. Предполагам, че може да побере  15-20 човека. Очакват да кажем окончателно 4-5 дни преди 1-ви март. Мисля, че е оправдано да го ангажираме, ако се съберем поне 10-12 човека за него.

# 108
  • Мнения: 1 710
Таня, а откъде ще ни вземе маршрутката. трябва ли да сме на едно място всички?

# 109
  • София
  • Мнения: 2 262
Така сега да кажа, че малко попрекалих с дните за анкетата но нали ми е за първи път пускането ще ми простите, нещо не преброих както трябва, смятах го до 23, а съм написала друго, значи моля ви да направим по-бързо преброяването за да може да се реагира!

# 110
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, анкетата си е добре, да няма да е лошо до 23 да сме взели решение за начина на пътуване.
Мая, маршрутното такси може да мине откъдето му кажем. Можем да направим няколко спирки.

# 111
  • Мнения: 331
az sym s kola, както ви казах, но имам само едно място, ако взема децата. ако не ги взема - имам 4 места. Ако не сме много хора, а сме примерно  с 5-6 коли, защо да взимаме маршрутка.
аз мога да си оставя дребните вкъщи, те няма много да разберат за какво става дума, а и за да има място за други мами.

Аз засега съм приготвила към 9 момчешки гащета за 3-4 години, абсолютно здрави са, 3 боксерки за по-големите, едно коланче за момче, ново, едни дънки на Бубо, съвсем нови са, но са с цепнати коленца, нали е модерно сега, бубо си ги носеше така,ама му порасна дупето вече...

памперси трябват ли им? на 3 години през нощта не им ли слагат?

# 112
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз ако дойда ще съм с кола
но сега когато съм на едно хранене на ден - нямам сили да правя нищо
така, че нищо не мога да обещая - много съм зле с повръщането, ама много
НО! Ако се оправя - ще дойда, но пак казвам - с мой си превоз. Не каня никой защото нищо не знам за утре - стази бременост....

# 113
  • Мнения: 1 710
Иги, аз гласувах за маршрутката, ама не се притеснявайте ако съм само аз - защото в краен случай нашият тати ще ни вземе и ще ни докара всите. Просто нека видим как върви гласуването - аз ще реагирам накрая.

# 114
  • София
  • Мнения: 4 412
Ако не се съберем и мъжа ще помогне за отиването, а как ще се върнем, може би с такси. Ако е студено, да не ходим 1 км. пеша.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 262
Явно маршрутната кола отпада, аз ще докарам двама души и 3 деца, но исках да питам Таня, ще можете ли да ползвате вашата кола за тортите (нали не сте се отказали) или да правим 2 курса с нашата кола?

# 116
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, ще намеря как да дойда с тортите, т.е. мъжа ми отговаря за транспортирането ми до там. За тортите въобще не съм се отказала, даже всеки ден си мисля за тях, и се чудя какъв модел да поръчам, дали да искам Баба Мартенска украса и надпис. Мислех си дали да не е "ЧБМ на децата от дом Драгалевци". Чедех се дали ще имат чинии или да взема за еднократна употреба, заедно с вилички или лъжички newsm78

# 117
  • Мнения: 331
момичета, гледам, че маршрутката отпада. няма да взимам децата, тогава, за да взема и аз "пътници". и торти мога да взема. каквото кажете.  bouquet

# 118
  • Мнения: 4 414
така....докладвам: в Юниливър имали само малки кутийки Дав в момента и аз казах, че не са подходящи за деца.
аз няма да дойда, защото от понеделник Ния тръгва на ясла и ще седя на тръни и в очакване да ме извикат да си я прибера Embarassed обаче искам да оставя разни неща за децата - сапинчета, шампоани... мамо Иги, у вас ли да ги донеса? ако да, пиши ми на лични адрес и ще го доставя в понеделник или когато ти е удобно.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз да докладвам за тортата
Ще бъде правоъгълна голяма с 48-50 парчета (това е приблизително 3 торти по 16 парчета). Говорих за бяла с червени цветчета, дано да я направят по като за Баба Марта.
Поръчвам я от сладкарници "Неделя" и те казаха, че в знак на подкрепа ще закарат тортата в Драгалевци и ще ни дадат поздравителни картички за децата.
Говорих за надпис "Честита Баба Марта на децата от дом Драгалевци" какво мислите за него?
Транспортирането - предложих около 14.00-15.00 да я закарат в дома, за да могат да си я подредят. Мамо Иги може ли на лични лице, което да приеме тортата и тел. за контакт, за да ги дам на "Неделя"?
Аз съм без багаж и може би няма да карам мъжа да излиза от работа, за да ме кара. Ако има място, да се уговорим с някой заедно да ходим.

# 120
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мама Иги я няма няколко дни. Може би утре ще си е у дома. Така, че не се чудете ако не ви отговаря.
И надписа и тортата са супер- просто си я представям и мляскам:)

Аз днес бях с Лавендър в дом Св. София за дечица от 0 до 3 години. Мнооого сладки бонбони- направо да ги схрускаш. Разбрахме се с директорката да приемат доброволци от време на време. Ако някой иска да идва с нас - да се обади. Трябва обаче здравна книжка да си направите. Домът се намира на ул. Гюешево 21- това е в квартал Сердика и на мен ми е мнооого наблизо. Grinning
имат постоянна нужда от чорапки, чорапогащници и чаршавчета. Приемат и втора упротреба. Ако имате от малчовците- имайте ги предвид.

# 121
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мама Иги я няма няколко дни. Може би утре ще си е у дома. Така, че не се чудете ако не ви отговаря.
И надписа и тортата са супер- просто си я представям и мляскам:)

Аз днес бях с Лавендър в дом Св. София за дечица от 0 до 3 години. Мнооого сладки бонбони- направо да ги схрускаш. Разбрахме се с директорката да приемат доброволци от време на време. Ако някой иска да идва с нас - да се обади. Трябва обаче здравна книжка да си направите. Домът се намира на ул. Гюешево 21- това е в квартал Сердика и на мен ми е мнооого наблизо. Grinning
имат постоянна нужда от чорапки, чорапогащници и чаршавчета. Приемат и втора упротреба. Ако имате от малчовците- имайте ги предвид.

инфото за ходенето ще го пускам в другата тема.Ще има и някой от нас ,който ще отговря за това.Вероятно 4арлин-Милена.
Основното е,че ще става в два софииски дома от пролетта и се иска само постоянство и здравни книжки.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 262
За малко избягах от болницата, много ме развълнувахте колко много сте писали.......
Сега да кажа на агнешка първо, ще ти пиша веднага в понеделник, като ме изпишат да се разберем примерно за вторник или вечерта нещо, знам ли ще видим!!!
За тортата ще се уговоря с директорката кога да я занесат и кого да търсят и веднага ще ти пиша Танче, страшна си....Днес обаче не е на работа и чак в понеделник ще звънна!!
Очаквам да съм си у дома другата седмица и ще ви пиша още, тичам да готвя и да оправям, че мойте мъже са се оправили уж, ама нали знаете как...
Много ви целувам всички!!!
И за другия дом съм ентусиаст ама с това мойто шкембе, май няма да съм много полезна!!!

# 123
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
иги големи прегръдки! Дабре е че си офейкала, че иначе е ужасно подтискащо събота и неделя.

# 124
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета някой ще купува ли друг чорапогащници? Много са скъпи и няма да мога да взема много. От тънките мога да взема 20. За другите ще се обадя на дев борси в понеделник и да се разбера направо с хората какво могат да ни дадат и на какви цени. Някой ще се включи ли с мен. А какво стана със чорапките?

# 125
  • София
  • Мнения: 2 262
Aз нали купих 15 броя тънички чорапогащи само, че са номера 98 и 110, така че Вале имаш едно рамо от тези чорапогасщи!!!

# 126
  • Мнения: 4 414
аз мога да се включа за още чорапогащи. само кажи как да стане

# 127
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
аз мога да се включа за още чорапогащи. само кажи как да стане
Ще се обадя на борсите в понеделник да видим какво ще ми кажат. "Сали" имали гащички за по стотинки. Ще ги видя какво ще предложат и ще пиша.

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 10:39 от yosarian

# 128
  • Мнения: 4 414
Ще се обадя на борсите в понеделник да видим какво ще ми кажат. "Сали" имали гащички за по стотинки. Ще ги видя какво ще предложат и ще пиша.
ok.чакам да свирнеш Whistling

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 10:38 от yosarian

# 129
  • София
  • Мнения: 2 262
Обади ми се Силвето, ще купи пасти за зъби за да знаете като купувате, имайте предвид, че купихме доста гащички но може би не са излишни, ако решите още да вземете.
Иначе списъка е следния:
Джуджавки и разни хубости за момиченцата - МЕРЕЛИН, лавендер, svasseva
Бельо - Мира-13 чифта момичешки гащички различни размери и 4 потничета, Кети (42 броя гащички - момичешки и слипчета), oбщи пари - 21 броя универсални гашички 3 размера, Зази- момчешки и момичешки гашички около 10 броя
Чорапогащи - yosarian и всички ние - 15 броя
Торта - tigonew
Сокчета  6 л - yosarian
Четки за зъби - lavender 45 броя
Дрешки - Zazi i svasseva(от училището на Марти)
Пасти за зъби - svasseva
Дрешки - Zazi i svasseva(от училището на Марти), мама Иги
мартенички - Мама иги, Петя, гривнички от сборна дружина мами - firebird
мамамила - 9 момчешки гащета за 3-4 години, абсолютно здрави са, 3 боксерки за по-големите, едно коланче за момче, ново, едни дънки
Агнешка - сапунчета, шампоани

# 130
  • Мнения: 1 710
Само да допълня - от kuneto - Светлето, демек - има 2 кутии с вафли при мен. Ще ги донеса на 1 март направо - става ли?

# 131
  • София
  • Мнения: 938
Чорапки май само останаха...Аз ще купя 40-50 бройки. Yossarian, мога да се включа и с чорапогащниците, кажи само как да ти дам парички. Ще взема и 2 кашона с кроасани.

# 132
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Свързах се само с едната борса. Ще пробвам по- късно с другата.
Тези предлагат по 2,80 памук с ликра, което си е луксозен чорапогащник. Има от три до седем.
значи двеасетина чорапогащника излизат 56 лв.
аз се включвам с 20лв. от Надето 10 лв.
Агнешка и mkp, за остатъка ще ми трябва помощ-26 лв.
но нека звънна и в другата борса- там може да намерим нещо по- евтино.

# 133
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Имаме си добри новини. Един добър човек от чорапена борса ще дари 20 чорапогащници за децата.  Hug Така, тази покупка отпада.

# 134
  • София
  • Мнения: 938
Имаме си добри новини. Един добър човек от чорапена борса ще дари 20 чорапогащници за децата.  Hug Така, тази покупка отпада.

Току-що купих 12 тънки чорапогащника, 25 три-четвърти чорапи, 30 къси чорапи.

Ако станат много чорапите или чорапогащите, могат да отидат и в друг дом.

За сряда - мога да взема някой с колата, аз съм в Красно село, ако някой е наблизо, да свирка. А мога и от по-далече да транспортирам. Казвайте, кой е без транспорт?

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 13:17 от mkp

# 135
  • Мнения: 1 710
Иги, исках да питам - какво да правя с пирожките. Идеята остава ли - или ще стане много ядене? Виждам, че има кроасани и вафли, тортите? казвайте - ако пирожките не се изядат веднага - после.. не знам дали ще има кой да им ги топли? Какво да правя, дайте съвет?

# 136
  • Мнения: 2 249
момичета,следя ви темичката и само да пожелая весело и ползотворно изкарване на празника-че утре може да забравя Embarassed
много да нацелувате мъниците-сигурна съм,че ще ги направите щастливи и съм сигурна,че вие ще сте още по-щастливи
задължително снимки ей Hug  bouquet
п.с. ние ще сме в Перник-там са по-малки дечица,но пак имат подготвена програма и чакат неърпеливо празника Grinning

# 137
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мдааа..
Определено не сме се разбрали с човека- аз казах памучни те ми приготвили "мадамски " т.е. тънички чорапогащи. Какво да правим?
Вече е късно да тръгна да търся чорапогащи, вали,  а и си изпуках лимита за транстпорта с ходенето до борсата. Взех ги де. Всичко е добре дошло.
Освен сега да носим тези, а следващия път да се организираме да купим по- ежедневни.
Казвайте.

# 138
  • Мнения: 1 710
Абсолютно съм за, валя. Защо пък да не са мадамски. Другият път ще носим от другите. Нека има и за по-нататък. Така мисля де. Освен това скоро идва пролет и тези ще им свършат работа.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 262
Чорапогащите са идеални и аз купих такива, не се коси Вале!
Сега да ви питам искате ли да се чакаме отпред пред дома около 4, който закъснее ще влиза направо вътре, но аз така съм и казала да се съберем до 4 и нещо на директорката и тогава почва празненството!!! Та питам искате ли да се чакаме пред дома или всеки да влиза когато дойде? какво мислите?
Майче не прави нищо повече, няма наистина смисъл макар че като ги пишеш така, ми се приядоха много, виж ако ме поканиш на пирожки идвааааааааааааааам!!! Шегувам се, но наистина много апетитно прозвуча!

# 140
  • Мнения: 1 710
Иги, идвай на гости - аз честичко ги правя - така че няма проблем. Само да се уговорим.
А за чакането съм - за - ние двете ще дойдем с Валя и ще чакаме отпред. Ако не закъснеем де...

# 141
  • София
  • Мнения: 2 262
Имаме 45 сокчета и пасти за зъби от Силвето Васева! А и снаксове за всяко дете!

# 142
  • Мнения: 2 543
Мили момичета!

Така и не успях с нищо да се включа в тази чудесна инициатива! Няма да успея и да дойда, макар че ми се искаше. Sad Исках да ви пожелая добре да се позабавлявате с дечицата и да направите по-хубав празника за тях! Аз ще бъда мислено с вас и ще чакам снимки от мястото на събитието!  Hug

# 143
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Само ако знаете как искам да дойда!
НО не мога... няма кой да гледа детето, аз съм все още зле и от празник ще баде ад /а и малчо беше болен и на антибиотик преди седмица/.
Много ви се радвам как се организирахте - де да знаех аз какви помагачи има тук - нямаше да пускам теми в "Нашите деца" Wink
Надявам се да мине по вода, и съм сигурна, че вашата сърдечна доброта ще огрява дните на децата с радост още дълго време!
Обичам ви, защото сте не само добри майки, но и прекрасни хора! Щаслива съм, че ви има и че имам щастието да ви познавам. Бих споделила, че съм благодарна за изпитанието, което Господ прати на Дани, защото имах късмета да ви открия!

# 144
  • Мнения: 331
кого  трябва да взема от Гео Милев?, мама иги ми е писала на лични, но гледам че е офлайн и не знам как ще се свържем? казвайте!!! аз съм с кола. обадете ми се 0888 238 088

# 145
  • Мнения: 882
Мами, току що се чух със Силвето Васева.
Страхотни сте. Тя беше много щастлива, че е имало отзиви от съвсем непознати хора.
Нека всичко добро, което правите да Ви се връща стократно.

За съжаление, аз неможах  да се включа във вашето начинание, защото не съм от София, но Ви уверявам, че и аз помагам на дечица с каквото мога.

# 146
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
bebiradi,  bouquet
изобщо не се съмняваме, че помагаш- ние мамите сме велика сила както се видя от дейността на Движение на българските майки. Истински фурии Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 938
Изключително съм щастлива, че се запознахме, и най-вече че успяхме да зарадваме (дано) децата. Малко неловко се чувствах, но следващия път ще съм по-ориентирана в обстановката. Дечицата са страхотни и се радвам, че изглеждат добре гледани, чистички и нахранени. Домът също ми хареса много, имат чудесни условия и съм с много добри впечатления от директорката.
По повод на разговора с нея за нуждата от логопеди, психиатри и кинезитерапевти - казвайте как да процедираме, аз съм готова да спонсорирам с някаква сума месечно такъв специалист.

# 148
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте другарчета мои!
Много се радвам, че идеята ми успя и то с ваша помощ, без вас съм за никъде! Толкова ви се радвах, че чак се държах неадекватно и аз се чуствах малко неловко,искаше ми се повече да си поиграем с децата, но този път не остана време, пак ще отидем, за жалост без кола е мноооооооооого трудно, поне да се стопли!
За специалистите и аз си мислих много и ви предлагам следното, нека си пуснем тук една нова тема, която да заковем ако можем (Вале ако имаш по-добра идея кажи ми) и вътре не само да обсъждаме от какво имат нужда, но и да апелираме към такива хора, които биха влезли и прочели, може да откликнат и други хора! Мисля че така е най-добре, ако сте съгласни още утре мога да пусна тема и да започнем с идеите?
Нека всеки който има идеи ги изложи там, и от нещо подхвърлено понякога се ражда и друго!
Понеже директорката помоли да не слагаме конкретни снимки, ще изберем някои по-общи снимки и ще сложим за да покажем на всички събитието. Вие също можете да сложите такива!

# 149
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен!
Много се радвам, че успяхме да се организираме. Домът и на мен много ми хареса, дечицата бяха чудесни.
Да пуснем самостоятелна тема за бъдещите действия - за тези, които не останаха докрая: Разгововорът беше от какво имат нужда и понеже дома е много добре уреден, директорката не каза нищо материално, което на мен много ми хареса. Обсъдихме, че някои деца имат нужда от логопед, други от дефектолог, някои имат нужда от рехабилитация, някои от корекции на късогледството и я попитахме в тази насока.  Проблемите на децата ми се струва, че не са непреодолими, и не се забелязват много, но ако не им се помогне ще им бъде много трудно после. И в тази връзка решихме да се организираме.

# 150
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
супер
питайте Роси евентуално дали и как може да се помогне - тя е спец в организирането
радвам се за вас, жалко че ние с Дани не успяхме

# 151
  • sofia
  • Мнения: 7 477
супер
питайте Роси евентуално дали и как може да се помогне - тя е спец в организирането
радвам се за вас, жалко че ние с Дани не успяхме

спец newsm78 Party
ако говориш за мен  Winkне сме търсили такива специалисти ,но не пречи да питаме.Сего много нови хора се обаждат в темата ни.Аз пътувам утре за 10 дни ,но другите са тук и на линия.Съвета ми е без да се бъркам в организацията ви -ако имате трудности да пишете в нашата тема.Надявам се някой да помогне.

радвам се,че сте изкарали добре и децата са били радостни
  bouquet

# 152
  • София
  • Мнения: 2 262
Роси аз пък от еуфория въобще не се сетих, че  при вашата тема влизат повече хора и е по-известна организацията и работата ви, така че въобще не ни се бъркаш, но може би е много добре и при вас да се обсъждат тези въпроси! Това си е добра идея!

# 153
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз съм за да го обсъждаме като част от Движението на майките,  имам предложение да се направи отделен подфорум за Движението, защото в темата "Движение на българските майки" се обсъждат няколко неща и е трудна за четене. И понеже се работи по поне 5-6 проекта, а и още ще изникнат, мисля че ще е по-лесно за ориентиране.
Поздрави

# 154
  • Мнения: 2 543
Момичета, моля ви, разкажете малко повече за срещата! Вчера мислено бях с вас и се вълнувах и много ми се иска да видя и снимчици!  Heart Eyes

# 155
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси аз пък от еуфория въобще не се сетих, че  при вашата тема влизат повече хора и е по-известна организацията и работата ви, така че въобще не ни се бъркаш, но може би е много добре и при вас да се обсъждат тези въпроси! Това си е добра идея!

  bouquet
знаеш,че Hug
говорих с мамма и ще ви прикачи темата като линк в нашата.Отворихме нова ,в която ще съберем всички подобни от всички форуми.Както и на няколко града Simple Smile

дано имаме полза едни от други,идеята е една-усилията на всички ни Heart Eyes

# 156
  • Мнения: 4 414
момичета, tigonew даде добра идея - да си има форум отделен - какво ще кажете, а?!
иначе и аз искам разкази и снимкииииииииииииииииииииииииииии
ние, с извинениете отсъствия, да не сме за изхвърляне Crossing Arms

# 157
  • София
  • Мнения: 4 412
Включвам се със снимките
http://foto.bg/showgallery.php?cat=1618&catp=
(Малко офф 2 часа се боря с безплатния хостинг на хит.бг и се регистрирах в този сайт, но вече ми се схвана врата от чакане и гледане). Директорката помоли да няма снимки в близък план на децата, иначе каза, че тържеството и интериора може да снимате, така че мисля, че тези са добре.

Беше нещо като посещение в детска градина, седнахме децата ни изпяха песнички и танци, после си хапнаха торта и започна дискотека, а ние си тръгнахме. Както казахме дома е много добре уреден, за мен там са преминали първа стъпка и не видях никаква мизерия или други страшни работи. Децата бяха много нагласени, може би като за гости. Направи ми впечатление, че всички с хранеха много чисто и въобще не се омазаха, т.е научени са на ред.
Аз видях едно кривогледо детенце и докато бях там се чудех как да помогнем, имаше и други деца с нужди от шини, логопед ит.н. Имаше едно сладко момиче Даун, но го бяха накиприли с корделка и рокличка и дори то си изяде тортата с лъжичка без произшествия. От това си правя извода, че се занимават с децата.
Та последната група майки се разговорихме с директорката за нуждата от работа с логопед и психолог, при някои деца трябва не много и ще имат голям напредък. Защото иначе какъв е смисъла от хубавата обстановка в дома, ако детето остане кривогледо и не му сложат шини, какво реализация го чака... За кривогледството каза, че 2 дарителки са поели ангажимент за операцията.
Директорката беше много запозната с проблемите на децата и беше мислила и работила в тази насока, и искаше да продължава, но няма средства. И тогава изникна предложението, ако решим да продължим с тази дейност,  дали не е по-добре всеки да спонсорира 1-2 занятия с логопед, дефектолог или друг специалист. Те имат база за арт терапия, но нямат щат. И трябва добре да се обмисли, защото заниманията са продължителни, това не е еднократен акт.
Много въпроси имам  - В болницата по ДЦП или клинична пътека, защо тези деца не се възползват. Ако няма кой да ги води в тази връзка да се организираме.
Повечето от вас имат представа какви са цените на тези занимания и сега си мисля, дали няма да е по-добре да спонсорираме специалист да работи на заплата там или да им помогнем за кандидатстване по проект.

# 158
  • Мнения: 2 249
а дали не може да се вербуват студенти последна година в тези специалности-да работят с децата безплатно newsm78
според мен ще има желаещи-това им е стаж

# 159
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мер, по принцип - да, но аз лично не бих се доверила за моето дете на студент или току що завършил логопед- за това си трябва сериозна практика. Предполагам с лошо "Р" могат да се справят, но това са деца с доста по- сериозни проблеми. Много от утвърдените логопеди нямат нищо против да работят доброволно с тези деца, защото там се срещат с тежки случаи и добиват повече опит.

# 160
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много са хубави децата! аз даже си пожелах едно от момичнцата ... толкова хубаво и сладко - само да имаше как!

# 161
  • Мнения: 1 710
И аз си мислех, ако се съберем 20 майки и да даваме по 15лв. на месец например - ще може да се помага един логопед да ходи до там и да работи, но това ще е за едно дете, защото горе-долу в момента това са цените. Или наистина, ако се организираме децата да се водят до болницата - при логопедите??

# 162
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз първоначално си мислех да събираме такива суми, но както и на вас ми беше много кофти, че само на 1 дете може да се помогне.
И си мисля, ако успеем да осигурим месечно 400 лв. /300 лв + 100 лв, за заплата и осигуровки/, дали няма да се намери логопед /с поне 2-3 години стаж/, който да работи на трудов договор  1 година там. Струва ми се, че подобни са заплатите в държавните учреждения. Може  да работи по 5-6 часа на ден и ще успее да помогне на поне 5-6 деца и ще има представа от състоянието на другите.
За мен идеята за студентите е спомагателна, т.е. добре е да идват и да помагат, но ако само те се занимават няма да има смъсъл. Директорката каза, че имат нужда от дефектолог, което е изглежда е различно от логопед, не познавам в детайли и трябва да питаме в темата на логопедите.
Струва ми се много важно да работят с логопед или дефекторог, защото при някои деца проблемите са от стреса /в дома са дошли след преживени трагедии/, при други може да се постигне голям напредък с работата. Ако не се помогне, те ще имат затруднения в училище и ще останат с лошо образование. И сеге са във възрастта, в която е най-ефективна помощта.
В болницата по ДЦП сега видях, че пътеките са предимно за двигателни нарушения и по всяка вероятност няма да имат безплатно логопед. Споменаха, че имат нужда и от  кинезитерапията и тя може да е в болницата по ДЦП.

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 18:28 от tigonew

# 163
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Значи аз също си мислех за болницата по ДЦП. Може да говорим с д-р Чавдаров да прегледа децата и които са подходящи за болницата, за нас да остане само ангажимента с транспорта до болницата. Децата са здравно осигурени, така че мисля може да си получат това което им се полага. Трябва да се направи връзката между д-р Чавдаров и Директорката на дома, защо най- вероятно тя е настойник на децата. Мисля, че същото можем да направим и за децата от св. София, които се нуждаят от рехабилитация.
Друго: Доктор чавдаров обучава рехабилитатори по Войта. При добра воля на болницата по ДЦП може да се обучи някой от медицинския персонал на дома, който да рехабилитира децата на място и да не се налага разнасянето има напред назад при положение и двата дома имат някакви условие за извършването на рехалитация.
За останалите деца, които не са подходящи за болницата и имат нужда от логопед също имам много конструктивна идея, но тя ще отнеме време.  Има организации и специалисти които могат да дадат на някой начинаещ ценен опит и да се обучат групи от млади специалисти за работа с децата от домовете. Има и някои организации, които могат да поемат работа с някои от децата. Но нека ми се избистри ситуацията и ще пиша пак.

# 164
  • София
  • Мнения: 2 262
Ето и моите снимки от събитието на 1 март, понадписах ги отдолу, дано няма никой обиден...
Още веднъж много ви благодаря момичета за отзивчивостта!
Вале нямахме ли някаква тема в която си събирахме снимките от разни срещи, нещо такова ми се върти че имаше и исках да сложа там тези от купона на нашия си форум!

# 165
  • София
  • Мнения: 4 412
Честит подфорум!
Валя, струва ми се, че персонала от домовете е доста натоварен и няма да има време да се заеме с рехабилитациите. Предполага се, че на тях деня им е уплътнен със задачи, представям си една учителка се грижи за 10 деца, ако реши да прави рехабилитация, къде да остави 9 от тях, за да се заеме с рехабилитацията. Също нямат финансиране, за да направят допълнителен щат за такъв специалист.
Много добре си се сетила и за другите домове - да се направи преглед на бебетата и които имат нужда да се прави рехабилитация. Рехабилитацията в болницата по ДЦП е 5 процедури месечно, а другите поне още 15 си ги плаща семейството по 10 лв. процедурата. А и обучението е дълго, кога персонала от дома ще отделят време да ходят на курсове... Но трябва някакво решение да се намери. Идеята за младите специалисти, подпомагани от по-опитни, ми харесва, можем да пишем и на други неправителствени организации. Чудя се и по разните програми на правителството за заетост, дали не може нещо да се направи.
Мислех си да ти предложа да направим отделна тема примерно заглавие: "Нужда от логопед, рехабилитатор, дефектолог и други за деца от 0 до 7 години от домовете..." Да я пуснем тук,  ще е добре и в нашия форум да има 1 закована тема, с няколко обяснителни изречения и препратка за писане и дискусии в този под форум. Във "Форума за децата с..." влизат много специалисти от областите и да им насочим вниманието, защото те може.
Иги, снимките ги няма, може би не си дала линк

# 166
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Тане, аз говоря за медицинския персонал в домовете- не са се преработили мисля. А и мисля, че има начин да се назначи рехабилитатор. В дома при малките- всичка са мед. сестри, и ако говорим със директорката тя може да прецени дали може да отдели човек, още повече, че ще има доброволци които да гледат децата(така говорихме с директорката), докато отиде да учи сестрата за няколко часа. Мисля, че е възможно.Но да питаме и Чавдаров де. Никой не отказва безплатно повишаване на квалификацията
За младите специалисти да не барзаме. Имам нещо предвид, но нека го пообмисля по-добре и ще действаме и в тази посока. .

# 167
  • Мнения: 1 710
Валя, в болницата на д-р Чавдаров има възможност да се обучават кадри, но е платено - трябва да намерим пари за това. Възможно е да се обучи и логопед, ако имаме желание. Ако го направят безплатно - ще е жест.

# 168
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами аз точно за Жeст говоря Майче.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 262
Да наистина Танче, не съм ги сложила, ето сега ги слагам: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5942&AlbumId=43698

# 170
  • София
  • Мнения: 4 412
Сега се сещам, че в клиниката по ДЦП през първите дни има обучение на майката, което е съобразено със състоянието на детето. Същото би трябвало да важи и за децата от домовете. Мисля, че е добре всеки месец тези деца да ходят в клиниката, да ги прегледа невролог, ако има нужда от електростимулации. Придружителят им да види упражненията за следващия месец и т.н. Ако един рехабилитатор го обучат, той не може да прецени всички случаи, които ще се появяват в годините.
Идеята доброволците да гледат част от децата, докато другите са на рехабилитация ми харесва. Ако искате утре да питаме в темата по ДЦП и при логопедите за тяхното мнение.

# 171
  • Мнения: 1 710
Танче, въпросът е, че като се обучи един рехабилитатор - той няма да работи сам. В смисъл - лекарят дава насока какво трябва да се прави с детето и той го прави. Така поне ще има професионалист, който да се занимава с децата. Не може всеки придружител да бъде обучаван специално за нуждите на дедето, защото няма да работи професионално, ако не е рехабилитатор. Казвам го от опит - имаме приятел-рехабилитатор, който мина обучението в болницата. В Банско работеше с всякакви деца - винаги насочван от невролога. Това е принципът. На нас, когато ни правеха прегледи невролога точно описваше на какво трябва да се наблегне в рехабилитацията следващият месец, например. То в диагнозата на детето това е описано, за да знае рехабилритатора какво да прави.

# 172
  • Мнения: 88
О колко съжалявам че сте толкова далече чак в София, имам магазин за детски дрехи втора употреба , но в Пловдив и въпреки че е забранено да се даряват такива дрехи не знам защо ще се опитам да се включа в следващата акция за домовете   bouquet

# 173
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не се притеснявай- домове колкото щеш, а нуждите им, уви, безкрайни. Разгледай и другите благотворителни теми и там има доста инфо къде от какво имат нужда.  bouquet

# 174
  • София
  • Мнения: 938
Аз малко позачезнах, но както вече казах, съм готова да помогна. Дали вече питахте нашите логопеди имат ли възможност срещу заплащане да поемат няколко деца? Някой свързал ли се е с ДЦП болница да ги питаме дали могат да ходят там децата или да отделят човек? Може би ако познавате някои от терапевтите там, да ги питаме могат ли на частно да ходят до дома? Доколкото разбрах от директорката, е по-добре ако специалистите ги посещават на място.

# 175
  • София
  • Мнения: 488
хххххххх

# 176
  • София
  • Мнения: 2 262
За да не си помисли някой, че с това се свърши моя ентусиазъм и зарязах децата искам да кажа че не съм, но това със заплатата на някой специалист е много сериозна стъпка, не е като да съберем пари еднократно и да купим някои нещица на децата, не искам да пиша само ей така да пълня темата, мисля си какво да направим, но смятам, че това трябва много сериозно да се разработи и само от нашия гол ентусиазъм няма да стане! Ето записах се да знаете, че съм жива и съм тука!

# 177
  • sofia
  • Мнения: 7 477
За да не си помисли някой, че с това се свърши моя ентусиазъм и зарязах децата искам да кажа че не съм, но това със заплатата на някой специалист е много сериозна стъпка, не е като да съберем пари еднократно и да купим някои нещица на децата, не искам да пиша само ей така да пълня темата, мисля си какво да направим, но смятам, че това трябва много сериозно да се разработи и само от нашия гол ентусиазъм няма да стане! Ето записах се да знаете, че съм жива и съм тука!

търсете ДОбрОВОлЕц Wink

# 178
  • Мнения: 1 704
Предварително се извинявам, че се намесвам неканена в тази темичка, но държа да вметна, че с парите, с които мислите да плащате заплата на някой `специалист`можете да нахраните, да купите лекарства или да обуете босите крачета на доста други деца..
Аз мисля, както казва и lavender, че тези хора трябва да са доброволци, опрат ли до заплата, колко и как ги е грижа за децата вече е под въпрос.. 

Моля не ме бийте, от доста време си го мисля и реших да си го кажа  Crossing Arms

# 179
  • Мнения: 1 710
Но какви ще са тези доброволци, те самите от какво ще си изкарват прехраната, та да са доброволци за дома??? Това също трябва да се има предвид. И като получават пари, ако не е гаранция че ще работят, тогава каква ще е гаранцията, че ще го правят, ако не получават пари...
И аз не знам..... просто се чудя кое е най-доброто, дано има хора със сърца...

# 180
  • Мнения: 1 704
Според мен, ако работят БЕЗ пари има гаранция, че го правят ЗА децата, а НЕ за лична изгода. Никой не трябва да има изгода от тази работа, освен самите дечица. Така мисля.
 

# 181
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
магс децата не са едно - две. Аз също не съм фен на събирането на пари за заплата, но от друга страна не може да се очаква добър специалист да работи всеки ден по няколко часа доброволно, зарязвайки, ако не собствените си пациенти, то семейството си за едното благодаря. Не става. Ако го прави веднъж седмично - може, но ползата от такова лечение е много съмнителна. Има варианти, които си струва да се обсъдят.

# 182
  • sofia
  • Мнения: 7 477
магс децата не са едно - две. Аз също не съм фен на събирането на пари за заплата, но от друга страна не може да се очаква добър специалист да работи всеки ден по няколко часа доброволно, зарязвайки, ако не собствените си пациенти, то семейството си за едното благодаря. Не става. Ако го прави веднъж седмично - може, но ползата от такова лечение е много съмнителна. Има варианти, които си струва да се обсъдят.

колко често ще трябва да се ходи и с каква продължителност newsm78

# 183
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ще питам, но до колкото знам, с едно дете трябва да работи един специалист за да има резултат и то трябва да се работи ежедневно по половин, един час, но нека кажат специалистите и мамите които саминали по този път.

# 184
  • Мнения: 1 704
Е по половин ден да работи без пари сигурно няма да стане, но по 1-2 часа защо да не може.. или поне да е за някаква много символична сума, но просто заплата на специалист е нещо съвсем различно от някакма си `сума`.. незнам.. в крайна сметка койта дава парите, той решава и е някаква помощ, да.. но все пак помислете и вие: не е честно на едно място децата да са гладни (виждала съм с очите си как хранят 2-3 годишни деца в хляб и домати от буркани, защото няма нищо друго за ядене), а на друго да им се осигуряват специалисти, защото видиш се случило да са в София и дребните им нужди от храна, вода, дрехи и отопление са им осигурени.. за мен не е правилно просто.. това е. не е справедливо  Sad   

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 19:47 от Mags

# 185
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
А справедливо ли е да има болни деца- не говорим за говорни дефекти- може би не си разбрала, говорим за деца с диагнози, които имат нужда от упражнения за да проговорят, за да проядат с лъжица, за да проходят. Извинявай, но според мен не е справедливо да се сравняват изобщо гладни и болни.

# 186
  • Мнения: 1 704
разбрах добре, че са болни децата, рабрах също че имат нужда от логопеди, психиатри, кинезитерапевти, рехабилитатори и т.н. и доколкото разбирам вие бихте избрали да им осигурите терапевти дори и пред  алтернативата междувременно да гладуват  Confused
Не искам да обидя никого, затова повече няма да се бъркам и да сравнявам децата в нещастието им.. Желая ви успех!

# 187
  • Мнения: 1 878
За съжаление едва ли е възможно да угреем навсякъде  Confused, затова всеки помага според сабствените си виждания, желание и възможности. Когато страда едно дете няма значение какво е страданието  Rolling Eyes.

За мен милата ни държава не си досвършила и тук работата - не може в съседния форум мамите да се изпокарват на тема може ли жени със свой деца да осиновяват и да им взимат под носа децата от домовете и да чакат с години срещата, като че ли децата по домовете са дефицит и на свършване  Thinking, а ние тук да говорим колко нови бебета постъпват и как изнемогват директорите да ги осигурят дори с елементарните им потребности. Трябва да си насочим енергията в друга посока.

 Heart Eyes

# 188
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Магс, помагаме според възможностите си. Нашите мами са минали по трънливия път и това с което повечето могат да помогнат не са пари, а физическо присъствие и опита си. Събирането на пари за заплати на мен също ми се вижда невъзможно, но едно дете с Даун е дете с Даун, независимо дали е в София, или някъде другаде. Ако можем да водим едно дете с ДЦП от дом в София до болница или прегледи, или  за рехабилитация, то поаради заетостта със собствените болни деца не бихме могли да направим същото за дете, ако е в дом далече от София. Това можем ние. Ако можехме да идем в Медвен, и да водим децата всеки ден тук на рехабилитация бихме го правили, но не можем и е физически невъзможно за нас. Нямаме вълшебни пръчки и не можем да огреем навсякъде, това не означава, че не се опитваме. Ще ми се да стане отведнъж, но не става така. Така, че действаме според възможностите си, но не преставаме да мислим за по- мащабна дейност.
Само обяснявам моята позиция, не искам да се конфронтирам в никакъв случай.

# 189
  • sofia
  • Мнения: 7 477
момичета,много е объркано,много е сложно и не бива да се правят сравнения със несравними неща.
Едните имат нужда от едно,другите от друго.При едните е по-лесно,при другите по-трудно.......
Само че начините винаги са различни заради различните нужди и спецификата на децата и домовете.

Лично аз не виждам начин да се събират пари за заплата на когото и да било,казвам най-отговорно,че няма да проработи така.Начина е да се направи проект ,в който всичко да е описано и да се кандидатсва за пари по него,които да се усвоят вполза на тези деца.
Валя,можем да помолим Албена да помогне.ние в момента се борим с писането на 4-5 такива подобни и хич не е лесно.

Имам нещо на ум за доброволци и ще го проверя утре.Само свестен проект ще помогне Simple Smile

# 190
  • Мнения: 1 704
ние в момента се борим с писането на 4-5 такива подобни и хич не е лесно.

Ако имате нужда от помощ, пратете ми малко подробности на лични или на мейл евентуално някой от проектите да видя. Имам и една позната в Европейсикя институт, която се занимава с писане на проекти за усвояване на пари от еврофондовете и доста други неща. Нямам си на идея дали би се навила да съдейства, но е свестен човек и бих могла да я помоля да погледне някакъв полуготов вариант, да го пооправи или да даде някакви насоки, съвети.. 

# 191
  • Мнения: 457
Момичета, има много безработни медицински лица и ще стават все повече и повече. Знам дори за една жена със заплата 150.00лв. от детската болница в "Красна поляна" за деца с парализи/не си спомням точно наименованието на болницата/, та тя напусна заради ниската си заплата и започна да гледа деца. Има много като нея. Идеята ми е Роси от името на Фондацията да изпрати писмо до М-вото на труда и социалната политика със заявление, че в този дом се нуждаят от допълнителен персонал и изброен по-точно. От там ще спуснат 2-3 щата/така би трябвало да се направи, като преди това ще минат да проверят/ и ще се обяви даже конкурс за тези длъжности. Така смятам аз, че се процедира в такива случаи, а колко ще го направят от М-вото е друг въпрос, но може да се опита и в М-вото на здравеопазването, всъщност едновременно да им се пуснат Молби за проверка и назначаване на персонал.

# 192
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, има много безработни медицински лица и ще стават все повече и повече. Знам дори за една жена със заплата 150.00лв. от детската болница в "Красна поляна" за деца с парализи/не си спомням точно наименованието на болницата/, та тя напусна заради ниската си заплата и започна да гледа деца. Има много като нея. Идеята ми е Роси от името на Фондацията да изпрати писмо до М-вото на труда и социалната политика със заявление, че в този дом се нуждаят от допълнителен персонал и изброен по-точно. От там ще спуснат 2-3 щата/така би трябвало да се направи, като преди това ще минат да проверят/ и ще се обяви даже конкурс за тези длъжности. Така смятам аз, че се процедира в такива случаи, а колко ще го направят от М-вото е друг въпрос, но може да се опита и в М-вото на здравеопазването, всъщност едновременно да им се пуснат Молби за проверка и назначаване на персонал.

това може да се направи само със съдеиствието на директорката.
А тя защо не си пусне  newsm78

# 193
  • Мнения: 457
Не знам Роси, не съм била в този дом. Обаче има и нещо друго. Директорите много се пазят от проверки и др. вмешателства от страна на Министерства. Те имат някакво криво разбрано чувство за собственост към домовете, в които са назначени на работа. И много, много си пазят местенцета.......дори и Славка Кукова знае защо. Така че Молбите не биха навредили на децата в дома Wink

# 194
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Не знам Роси, не съм била в този дом. Обаче има и нещо друго. Директорите много се пазят от проверки и др. вмешателства от страна на Министерства. Те имат някакво криво разбрано чувство за собственост към домовете, в които са назначени на работа. И много, много си пазят местенцета.......дори и Славка Кукова знае защо. Така че Молбите не биха навредили на децата в дома Wink

не познавам директорката и нищо не мога да кажа.
Знам само,че не е добре да се направи през главата на директорката.

# 195
  • София
  • Мнения: 938
Доколкото аз разбрах, директорката е пробвала да поиска щат, не са й отпуснали. Даже миналата година на своя глава е освободила една от преподавателките или както там се водят, за да може с този щат да назначи специалист-кинезитерапевт, че е имало много тежък случай. В този дом кандидатстват и по проекти - вече са спечелили един и с тези пари са оборудвали зала за терапия. Но проблемът с хората стои - не може да назначи за постоянно никого.
Мисля, че трябва да се поговори пак с нея, да видим тя какво мисли по въпроса. Не ми се ще да се откажем   ooooh! Можем евентуално да й предложим да помогнем да се идентифицира подходящият проект и да дадем едно рамо с документацията  newsm78

# 196
  • sofia
  • Мнения: 7 477
сега newsm78
ще опитам да отида идната седмица,ако не ще помоля Весето,че е близо Wink

имам и дрешки за там та ще комбинираме Simple Smile

# 197
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Дали не може да им подскажем варианта, в който в детски градини, в които има деца с увреждания на няколко деца се назначава ресурсен учител- този учител да бъде съответния специалист. Там имат доста такива деца, така че може да има щат и за двама учители.

# 198
  • Мнения: 3 248
Ми няма никакъв проблем...домът е на съседната улица! Peace
Но мога едва в четвъртък! Rolling Eyes
Роси, ако искаш можеш да ми дадеш нещата в понеделник! Peace

# 199
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ми няма никакъв проблем...домът е на съседната улица! Peace
Но мога едва в четвъртък! Rolling Eyes
Роси, ако искаш можеш да ми дадеш нещата в понеделник! Peace

искам да уточним с директорката от какъв специалист има нужда и самата тя да знае,че ще молим за назначаването на такъв.
 
Весе,ще ги донеса,но ти си без кола SadВерно,че са дрешки ,но все пак newsm78
Малкия ми е с Т и не правя планове преди да се оправи Sad

# 200
  • Мнения: 3 248
Ох, директорката! ooooh! ooooh! ooooh!

# 201
  • София
  • Мнения: 2 262
Роси ходихте ли до дома, не съм обсъждала скоро нещата?
Исках да се извиня официално на всички около мен, аз бях причината да я има тази тема и да обсъждаме този дом, но за съжаление карам някаква ужасна бременост, днес се опитах да изляза да си купя обувки за топлото, е при условие че минах само пешеходната зона на Пиротска, повярвайте ми идеше ми да лазя на връщане толкова зле ми беше. Нямам сили, непрестанно ме боли корема ниско долу и кръстта отзад. Аз съм много търпелив човек, стискам зъби и не мрънкам, но този път явно и килограмите ми са повече, за това много ви моля извинете ме, че не правя нищо по темата, имам голямото желание, нямам физическите сили! Даже съм пратила Мишето чак в Русе, за да го гледат по-добре и да го водят да играе навън и тъгувам много за него!
Обещавате ли да не ми се сърдите, когато родя ще се опитам да се реванширам!
Само исках да напиша, че искаме да помогнем на децата и със специалисти, което не означава, че не даваме за другите, които имат нужда от дрешки и се опитваме по свой си начин да ги нахраним. Може би е права майката за себе си, която смята че вместо да храним  гладните, сме седнали да обсъждаме заплати и т.н., но ние най-добре знаем, какво значи едно болно детенце да оздравее и да има равен шанс с останалите здрави и щастливи деца! Просто тези са имали късмета да са само нуждаещи се от специалисти, но колко много имат липсата и на двете, и на храна и на лечение!!! Така че, не се чуствам виновна и които иска да ни съди, но ще помагаме навсякъде и колкото можем!

Общи условия

Активация на акаунт